Keresés

Részletes keresés

misbelief Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13310
A Tecnostar kéményrendszert javasolták, most hogy kérdeztem. 80-90kg az egész cucc, lazán ráterhelhető az aljzatra. Holnap kapok konkrét árat, majd megírom.
Előzmény: Pali79 (13220)
firewalker Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13309

 

Köszi, kipróbálom. A nagy üvegfelületen át szépen látszik a tűz,

kár lenne erről az esztétikai élményről a kormozódás miatt lemondani.

micimacho Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13308
a fahamu ... kicsit bespricceled tiszta vízzel, egy papírtörlővel elkezded maszatolni, és utána a papírtörlőt a fahamuba beleteszed, és azzal folytatod a korom eltávolítását.

Nagyon odaégett részeknél a kerámialapos tűzhely tisztításához is használatos penge. nagyon hatékony a kettő kombinálása, és nulla költség.
Előzmény: firewalker (13307)
firewalker Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13307

 

Sziasztok!

 

Cserépkályhám van, nagy üvegablakkal. Az ablak szép, csak kormosodik.

Először sikerült is letakarítanom, másodjára már foltokban ott marad a korom, mintha ráégne.

Van jó módszer a tisztításra, vagy esetleg a korom-képződés megakadályozására?

Van valakinek ötlete vagy jó tapasztalata?

 

 

 

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13306
Egyébként technikailag semmi akadálya sincs, csak tényleg nem lesz értelme.

Még egy megoldás lehetséges elméletben, mégpedig az, hogy lebontod az egészet és a kandallóbetét köré füstcső helyett építtetsz egy kályhással egy füstjáratos kályhatestet samottból, ahogy kell. Úgysem vállalná senki, és akkor már ugyanott vagy, ha egy rendes cserépkályhát építtetsz. Úgyhogy ez tényleg csak elméleti lehetőség.
Előzmény: HegyenVolgyon (13305)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13305
Szia!

Sajnálom, hogy el kell kedvetlenítselek, de számottevően jobb hőtartást nem fogsz tudni elérni a kandallóval, ugyanis annak a konvekciós fűtés, azaz a levegő keringetése a rendeltetése.
Ha jobban belegondolsz, a kandallóbetét és az építmény fala között légáramlás jön létre, ami gyakorlatilag folyamatosan hűti az oldalfalat és a betétet is. Ez a lényege. Egyrészt nem 4-5-600 fokos füstgázzal érinkezik, mint egy cserépkályha esetében, hanem csak 1-200 fokos burkolattal, azzal sem közvetlenül, csak az általa felmelegített és folyton cserélődő levegővel. Másrészt a tömege sincs meg, hogy jelentős mennyiségű hőenergiát eltároljon.
Természetesen valamelyest fel tud melegedni, ha nem hőszigetelő anyagból van, hanem, mondjuk téglából, de az kb. ugyanolyan gyorsan le is fog hűlni, mint most, Hogy tárgyszerűbb legyek, kb. fél-egy órával fog tovább meleg (langyos!) lenni. Kérdés, hogy megéri-e ezért szétbombázni a kandallódat.

Ha a hőtartás a cél, akkor cserépkályhát, tömegkályhát kell építtetni, nem kandallót. Ez van.
Előzmény: Fehérpárduc (13304)
Fehérpárduc Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13304
Üdv!

A nappali-konyhánk (40-45m2) kiegészítő fűtésére jelenleg használunk egy öntöttvas betétes kandallót, Ytong-gal körbeépítve, ami csak a levegőt fűti, hőtartó képessége nincs. Gyk: ha leég, szinte azonnal kihűl...

Kérdésem: megoldható-e, hogy a két oldalát kibontva téglából újraépítem az oldalát, kiszedve a mostani szigetelést is a betét és az Ytong közül?

Az Ytong elviseli a megnövekedett hőterhelést szigetelés nélkül, vagy csak kis szigeteléssel?

Ha ez az átalakítás megoldható, akkor milyen téglából ("sima" kisméretű, vagy samot) építsem meg? Milyen kötőanyag kell hozzá, ami a hőterhelést szintén elviseli? Burkolható ez is csemperagasztóba ágyazott terméskővel?

Köszönöm a választ előre is

FP
Pali79 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13303

Bocsi kicsit el voltunk foglalva saját gondjainkkal.

 

A tégla falazás jó gondolat, nem csak az előírások, hanem saját biztonságod érdekében is. Az előregyártott kémény is jó gondolat, csak az uni+ és társai nagyon nehezek ezért külön alap kell nekik, ha ezt nem tudod megoldani (mint ahogyan én sem) marad a könnyü kémény.

 

Te tudod, hogy az mennyibe kerül? Hasonló cipőben járok én is. :(

Előzmény: baldone (13300)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13302
Sajnos csak annyit tudok ehhez hozzászólni, hogy a két kéménynek egymástól szabályzat szerint ha jól emlékszem, min. 140 cm-re kell lennie. Hogy a két tüzelőberendezésnek van-e minimum távolság megadva, azt nem tudom.
Kéményügyben a kéményes topikban érdeklődj, keresd "Siókémény"-t, ő toppon van a témában.

Egyébként az milyen kémény, amibe a gáz van kötve? Úgy értem, magasság, átmérő, típus? Mert ha alkalmas a leend kandallóhoz, akkor meggondolandó lehet, hogy a gázkazánnak csináltatsz egy külön kéményt, talán kisebb a beruházásigénye...?

Persze valószínűleg nem turbós kazánról van szó, mert akkor eleve saját kéménye lenne.
Előzmény: baldone (13300)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13301
Köszi az észrevételeidet!
Igazából minél egyszerűbbre akarom csinálni. Láttam, hogy a láng fölötti samott legtöbb betétnél lejt hátra, ezt lehet, hogy megcsinálom, de akár ha már használom akkor is átvariálhatom majd.
A kupolában levő terelőt is egyszerűbb így megoldani, alapból nem is akartam bele.
A hamuzó ajtót természetesen igyekszem hermetikusan záródóra készíttetni. Ugyanis a két ajtó lesz az egyetlen amit lakatossal csináltatok, hogy szép legyen és hogy jól illeszkedjen.
Előzmény: HegyenVolgyon (13298)
baldone Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13300
Nekem senki sem tud segíteni? :(
Előzmény: baldone (13229)
atesz33 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13299

hát akkor elég szarul van az a ház szigetelve.!

Nekem 1db vizes cserépkályha egy kb 50m2 simán befűt 22-24fok között.

kb 3-4 vödör fával. ilyen hidegben napi 2X begyújtással.egyész nap meleg van

Ja és blokk tégla csak jó  aszigetelés.

 

 

 

 

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13298
Szia!

A lángterelő a Temporisból kiindulva lehet dupla, tehát fölül is zárt, és ha elölről nézed, akkor középre lejtő egyenlő oldalú háromszög profilú, kb. 150 fokos, illetve a tűztér szélességéhez optimalizált tompaszög csúccsal, hogy a lehető legtöbb hősugarat verje vissza az oldalfalakra.

Ha a kép szerint a hamutálcát az ajtó kinyitása nélkül kivehetőre tervezed, akkor nagyon ügyelj a pontos, hermetikus légzárására, különben az ott beáramló fals levegő hazavágja a jó szabályozhatóságot.

Most látom, hogy a felső lángterelőt samottból gondolod. Az a lángot valóban tereli, de a hőt elnyeli, nem visszaveri szerintem. Lehet, hogy csak parasztvakítás a Supra azon technológiája, amit az előbb leírtam, de nekem logikusnak tűnik.
Vagy ha samottból is csinálod, ne sík legyen, hanem ilyen középre csúcsosodó.
Előzmény: szbalogh (13297)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13297
Az egész oldal meg alsó lapok csavarozva lesznek. A kupolát még ki kell találnom, hogy hogyan tudom csavarozhatóra építeni. Egyébként egszerűen leemelhető lesz. A tartólécek U profilt alkotnak az oldallapok tetején amibe szigetelőcsíkot teszek és erre lesz egyszerűen rátéve a kupola. Jó pontosan kell majd megcsinálnom, hogy belepasszoljon :)) Max őár kis csavarral még ráhúzatom.
Merre döntsem a terelőlemezt? A samott terelőt is megdöntsem?
A felső üvegmosó terelőlemezét és a zártszelvényt amin bemegy a levegő savállóból gondoltam, de az alsó szerintem lehet sima vas.

A láng fölé is lesz vezetve levegő ugyancsak saválló csöveken. Ezt a betét hátuljára hegesztett zártszelvényeken vezetem a hamutérből a csövekbe. A samottlap ki lesz fúrva a csőnek.
Írjatok még véleményt meg tanácsot, hogy mit hogyan! Ti több betétet láttatok, mint én!
Köszi
Előzmény: misbelief (13275)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13296
Szia Lud...

Most rohannom kell...este mindenre válaszolok...
És köszönöm... :-))
Előzmény: Lud (13295)
Lud Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13295
sok okosság elhangzott már, pár szüsszenetet hozzátennék.
- ha fatüzelésre szeretnél berendezkedni szerezz be egy nedvességmérőt korábban írt it valaki kb. 5000Ft-ért. 20% alatti fa már száraznak számít, ilyen fával már beindul a gázok égése is ami jobb hatásfokot és kényelmesebb üzemet jelent. hogy kizárd a fát mint hibát valóban legjobb fabrikettet venni. környéketeken sajnos nem ismerek olcsó helyet, de egy 20-30 kilót akár a barkácsboltokban is vehetsz horror áron
- a gázszámlád arra enged következtetni, hogy az épülettel lehet gond, én elsőre a fal átnedvesedésére gondolok amit már valaki írt is.
- a kéményedről nem esett sok szó. a kandallóhoz ez lehet alul és túlméretezett is, ami szintén nem biztosítja a takarékos és tiszta üzemet. érdemes megfontolni hogy a ház közepére építesz egy újat és oda tudod helyezni a kandallót ahol valóban a legjobb helyen lenne.
- a kandalló teljesítményéről is sokminden elhangzott. sok függ attól, hogy szakaszosan, vagy állandóan használod, tervezel-e mellette kiegészítésként gázt stb.
Előzmény: polyhos (13260)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13294
...este válasz a felvetésedre...4 :-))
Előzmény: Pali79 (13268)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13293
...este válasz a felvetésedre...3 :-))
Előzmény: sujgojo (13269)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13292
...este válasz a felvetésedre...2 :-))
Előzmény: Pali79 (13274)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13291
...este válasz a felvetésedre... :-))
Előzmény: napalm. (13284)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13290
Szia...


Mivel rengeteg dolgom van este mindent megírok...keresek tavalyi és ez év eleji gázszámlákat...

De nálam v.mi nagyon nem működik,hogy ilyen hideg van...
És a vályogházam POR SZÁRAZ VOLT ÉS MOST IS AZ !!!
Tehát talajnedvesség kizárva...
Viszont a nappalim alatt van 1 félig betömött pince...hideg is a padló...hisz a laminált parketta alá csak 1 vékony szigetelő hab került....
Na mondok még pár ilyet és rájövünk,hogy miért van nálam hideg?
De látom te szakember vagy...


Este jövök...



ui:...ha tudsz/tudtok v.kit aki a helyszínen vizsgálódva méréseket végezne megköszönném...legalább fel lenne tárva a gondok nagy része...


ui 2:... és köszönöm minden topik írónak/olvasónak hogy ennyit foglalkoztok a problémámmal...
Előzmény: fényevő (13279)
kutyala Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13289
astra tulajoktól kérdezném, hogy a tűztér két belső oldalán a lángterelő alatt az a két-két bütyök mire való?

köszi

Lud Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13288
ha nem találsz légfűtéses gépészt (bár ez lenne a legjobb) egy hagyományos is megfelel aki 10-20000-ért kiszámítja neked a szobáid energiaigényét.
a tetőtér egy különös dolog, van akinek simán felmegy a meleg, van akinek megreked, olyat is hallottam, hogy valaki vágott a födémbe egy 40x40-es lyukat ahol a hideg levegő visszaáramlását oldotta meg és így a lépcsőnél végre falszállat a meleg.
nálam a hálószobák meg a fürdő fenn vannak, kandalló a lépcső alatt és fenn tuti meleg van, radiátorokat le is csavartam. egyedül az egyik földszinti szobám hideg, de figyelem a ventillátoros társalgásokat és alkotok majd erre is valamit.
én egy kicsit idegenkedem a csövezéstől, meg a vezérlőkre alapozott rendszertől, meg a vizes megoldásoktól is.
Előzmény: Lxxa (13193)
napalm. Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13287
a szoba fele nád (stukata vagy hogy írják), a padlás felé meg gerenda,+léc+valamennyi vályog rajta, de nem sok.
tervezek is valamit majd leteríteni.
Előzmény: sujgojo (13286)
sujgojo Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13286
ugy erted, hogy csak a csupasz deszka fodem es kesz? az ugy eleg durva lenne. de ha van rajta fold/valyog akkor az mar a szigetelt verzio. a gond hogy sok regi hazban kulonbozo okokbol ez a fold szigeteles meg lett bolygatva, nehol elvekonyodik vagy csak nem eleg vastag.
Előzmény: napalm. (13285)
napalm. Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13285
na ezt elfelejtettem írni, nálunk nincs a födém szigetelve.
Előzmény: sujgojo (13282)
napalm. Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13284
központi fűtés (gáz cirkó), plusz rásegített konvektor.
hosszú parasztház, elavult gravitációs fűtéssel (erre lett utána rákötve a gáz cirkó), gondolhatod.
nekünk nem volt olyan horror számlánk mint polyhos fórumtársnak, "csak" 25e. (mondjuk jó két éve).
és fáztunk. 20, 21 fok volt a mi szobánkban.
Előzmény: Pali79 (13280)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13283
Ha nem titok, milyen elved nem engedi a gyapotot? Hogy k...va drága az tuti, de ez nem elv :)
Előzmény: sujgojo (13281)
sujgojo Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13282
a fodem szigetelese is sokat szamit
Előzmény: napalm. (13278)
sujgojo Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13281
en neha beneztem a szigetelos topikokba, ott csak ugy ropkodnek a 20 centik. de azt elismerem, hogy az ottani emberek nem az "atlagot " kepviselik.

regi valyoghazaknak nem nagyon van vizszintes vizszigetelese. ha van is, egy 40-50-100 eves szigeteles mar nem hiszem hogy mukodik. ezert tenyleg nem jo habokkal boritani a falat. helyette inkabb valami paraatereszto reteg kell. en pl. nadpallot fogok feltenni. gyakorlatilag a gyapotok is mukodhetnek, de en azt elvi okokbol nem teszek, ha van mas megoldas is (nad). 3 centi nad 2 centi habbal egyenerteku.

uj valyoghazaknal van vizszig, de ezeknel gondolom szoba se kerul az eps es hasonlok
Előzmény: kutyala (13270)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!