Keresés

Részletes keresés

DMA Creative Commons License 2013.01.13 0 0 123473

Ehh újabb restart és ismét nem jó....

Előzmény: DMA (123472)
DMA Creative Commons License 2013.01.13 0 0 123472

Hopp valami van: ha első indításkor nem engedem RG joggal indulni, akkor is elindul de immár jól, sőt onnantól jó...

Ez a jog kérés bug vagy feature?

 

Előzmény: DMA (123471)
DMA Creative Commons License 2013.01.13 0 0 123471

Sziasztok!

 

Kénytelen vagyok a plénumhoz fordulni, mert ezt már nem értem:

 

Chrome nme jegyzi meg a linkeket ahol jártam. Eddig úgy ment, hogy egy pl. indexen látogatott link szürke lett mondjuk a fórumban ha meglátogattam és azóta nem írt bele valaki.

Ez nagyon kényelmessé tette a fórumozást, rögtön láttam ha hozzászólt valaki.

Amit csináltam: crome full eltávolítása-újratelepítése. Appdata/google/chrome jogainak ellenőrzése (full access van rá az useremnek).

Éjfélkor krétakörben fekete kakast áldoztam (ez volt ma az ebéd).

 

Olyan mintha nem tudná írni a cache, vagy akármi könyvtárát...

 

Na most kipróbáltam RG joggal indított chrome-al, így jó. 

Hova szeretne írni ez a jóravaló ahová nem tud? Remélem nem a Prog&fil-t pécézte ki magának!

ENGINEER Creative Commons License 2013.01.13 0 0 123470

Vannak esetek amikor hiába veszem ki az "s" -t, visszarakja. Hogyan tudom ezt az automata lépést "kiírtani"?

 

E.

Előzmény: Gorcsev (123468)
ENGINEER Creative Commons License 2013.01.13 0 0 123469

Bevált az ötelt... de hogy kerül oda az az "s" betű??? Merthogy nem én írtam be.

 

E.

Előzmény: Gorcsev (123468)
Gorcsev Creative Commons License 2013.01.12 0 0 123468

Vedd ki a címsorban a 'https'-ből az 's'-t...

Előzmény: ENGINEER (123467)
ENGINEER Creative Commons License 2013.01.12 0 0 123467

Sziasztok!

 

Lezajlott egy folyamat és azóta nem megy rendesen a Firefoxom, kérlek segítsetek! A folyamat:

 

1. Firefox indítása és kis ablak jött elő: Csökkentett módú indítás vagy Firefox alaphelyzetbe állítás. Mivel ez előző firefox minden gond nélkül ment és nem volt probléma a leállítással sem nem értettm. Bezártam az ablakot és újra próbálkoztam. Ugyanez.

 

2. Elindítás csökkentett módban

 

3. Kilépés majd újraindítás. Kérdés megint előjöt, mivel nincs más mód marad az "Alaphelyzet"

 

4. Alaphelyzetben állítás után rendesen elindult a Firefox, de nem jönnek be egyes oldalak. Mivel ez a bejegyzést is a Firefoxon írom az index fórum működik. De pl. a Google van. Azt írja hogy "Ez a kapcsolat nem megbízható". Mellékletben csatolom a képet.

 

Ami érdekes még. Ha rendszergazdaként indítom a Firefoxot vagy a rendszergazda fiókból akkor minden gond nélkül működik. Csak mint felhasználó nem megy. Ha annak a fióknak ahol nem megy rendszergazda jogot adok, továbbra sem megy. Semmi ötletem nincs...

 

Segítsetek, mi lehet az oka?

 

Köszönöm,

 

E.

Blackring Creative Commons License 2013.01.12 0 0 123466

Értem, köszi szépen

Előzmény: Jahno (123463)
smith Creative Commons License 2013.01.12 0 0 123465

Előtte nem ártana memtest meg HDsentinelből a smart adatok tanulmányozása, mert ha bármelyik hibázik, újra beleszaladhatsz.

Előzmény: sheldon (123462)
vidékipupák Creative Commons License 2013.01.12 0 0 123464

"HELP!!!

 

Most szereztem egy vadonatúj HP deskjet 3050A WIFI printert.

Képtelen vagyok telepíteni a szoftvert, sem laptopra, sem desktopra, Windos XP Professional, SP3 alá.

Sem a hozzáadott CD-ről, sem a  HP honlapjáról letöltött az eredeti, legújabb szoftvert, de rendszeresen azt írja ki, hogy "a telepítést a rendszerházirend nem engedélyezi, forduljon a rendszergazdához".


Számomra érthetelen, szerintem már mindent megpróbáltam, kikapcsoltam a tűzfalat, megszüntettem a vírusvédelmet. gyári szoftver nékül szépen nyomtat wifin keresztül, mindkét gépről, de a szkennerről beolvasás nem működik, mert hiányolja a PC-ről az eredeti szoftvert. A másolás működik, aaza a szkennerről nyomtat.

Ördögi kör bezárult. Vagy csak én nem tudom, mit lehetne csinálni.

Hozzáteszem, hogy a laptop is HP, még soha ezzel a problémával egyetlen szoftvernél sem találkoztam."

 

 

"Futtatás: gpedit.msc

 

Itt nézd végig a beállításokat."

 

Köszi, végignéztem, de annyira nem vagyok profi, hogy mit kell néznem. Ha erről tudál valamit, megköszönném.

Előzmény: Törölt nick (123443)
Jahno Creative Commons License 2013.01.12 0 0 123463
Gépről bonyás és nyűgös. 3G router kell.
Előzmény: Blackring (123453)
sheldon Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123462

A második megoldás annyiban jó lett, hogy a rendszer elindul. Metés után csak lesz egy telepítés.

 

Köszönöm!

Előzmény: sheldon (123461)
sheldon Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123461

A chkdsk nem segített.

A másikat megnézzük. Ha az sem, telepítés lesz.

Köszi!

Előzmény: smith (123459)
sheldon Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123460

Ezek nem használtak.

Előzmény: Törölt nick (123458)
smith Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123459

Elsőre egy telepítőről chkdsk futtatása feketemacska áldozása mellett.

 

Ha ezzel nem sikerül életre lehelni, akkor némi aprómunka árán ez a módszer többnyire segít.

 

http://www.softwareonline.hu/art2991/a+windows+serult+regisztracios+adatbazisanak+javitasa.html

 

Ja, és mielőbb menteni mindent róla, mert RAM és/vagy winchester hiba okozza.

Előzmény: sheldon (123454)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123458
Előzmény: sheldon (123456)
Törölt nick Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123457
Előzmény: nomisz (123451)
sheldon Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123456

Köszi, de szét biztos nem szedjük.

 

Közben sikerült megállítani a hibaüzzenetnél. Itt a teljes:

"Stop: c0000218 (Hibás rendszerleírófájl)

A rendszerleírő nem tudja betölteni a következő struktúrát (fájlt): Systemroorsystem32configsoftware", illetve annak naplóját, vagy egyik változatát. Sérült, hiányzik, vagy nem írható."

 

Előzmény: ka_TARZI_s (123455)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123455

Nálam egyszer az segített, hogy a gépem vinyóját rákötöttük egy egészséges XP-vel rendelkező gépre, mint másodlagos meghajtót, és az ő XP-je nyilván kijabította a gubancot.

 

Szóval ha nem garancionális, vagy ilyesmi, ezt valahogy megpróbálhatjátok. Ha másra nem, adatmentésre is jó lehet.

Előzmény: sheldon (123454)
sheldon Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123454

Sziasztok!

 

Ismét egy kis segítséget kérnék. A kollégám notebookja egyik pillanatról a másikra nem bootol be. Elindul az XP, majd egy kis idő után felvillan egy kék üzenet, majd rebootol. 

Sem csökkentett módban nem tudjuk elindítani, sem a legutolsó helyes opcióval.

Annyit tudtunk leolvasni sok boot alatt, hogy:

"a windows nem tudta  betölteni a következő struktúrát

systemrootSystem32configSoftware"

 

Mit tudunk vele csinálni az újra telepítésen kívül?

 

Köszönöm!

Blackring Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123453

Üdv mindenkinek!

Abban a kérdésben kérnék egy guru-segítséget, hogy: nagyobb fiam mobilján van internet előfizetés, amit meg tud osztani a kisebbel akinek nincs, de így ő is hozzáfér a nethez. Laptopom mobil internetes kütyüm van, meg tudnám e osztani valahogy én is a jelet a feleségem tabletjéhez?

Előre is kösz a segítséget

DMA Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123452

Közben megtaláltam az FTP jelszót, tárgytalan...

Előzmény: DMA (123450)
nomisz Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123451

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, újra lett telepítve a gépem, valamit megint nem állítottam be rendesen.:(

 

Outlook Express ezt írja ki:

 

"Nem sikerült kapcsolódni a kiszolgálóhoz biztonságos jelszó-hitelesítés (SPA) használatával. Fiók: 'pop3.upcmail.hu', Kiszolgáló: 'pop3.upcmail.hu', Protokoll: POP3, Kiszolgáló válasza: '-ERR An authentication mechanism MUST be entered', Port: 110, Biztonságos (SSL): Nem, Kiszolgálóhiba: 0x800CCC90, Hibaszám: 0x800CCC18"

DMA Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123450

Sziasztok!

 

Notepad++ elmentett FTP passwordot vissza lehet fejteni valahogy?

ka_TARZI_s Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123449

Na akkor máég egy kapcsolódó:

 

A Revo Uninstaller-t vagy esetleg a Wise Disk Cleaner/Reg Cleaner-t használja valaki közületek?

 

Itt ajánlották:

 

http://nibiru.hu/secmach.html

ka_TARZI_s Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123448

Ezt találtam még a témában:

 

http://www.pcgamer.com/2012/07/05/how-to-save-even-more-space-on-your-ssd/

 

That’s the housekeeping note I should have thought of last year. The second tweak is one that I’ll admit to not really knowing about back then, and that’s that NVIDIA’s driver suite leaves absolutely tons of detritus on your machine after installation.


Not only do the NVIDIA drivers not clean up after themselves, they actually create two copies of installation files in different directories on your C: drive. The first are easy to find: after upgrading an NVIDIA driver, old versions are left in a folder called C:NVIDIA, helpfully marked up by version numbers. These are obvious and easy to delete; for each one that you blitz you get back about 150MB of space.


The second copy is harder to spot. During installation or upgrade the compressed drivers unpack themselves into another directory at C:Program FilesNVIDIA CorporationInstaller2 before copying themselves over to Windows’ system folder. Then they leave them there in a complex structure of files and folders that looks too intimidating to delete.


In just a few months of updates, this folder had grown to almost 2GB in size for me, making 4GB total with the C:/NVIDIA folder. One click will purge the entire Installer2 file, with no adverse effects on performance.

 

Előzmény: ka_TARZI_s (123447)
ka_TARZI_s Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123447

Sziasztok!

 

Egy kis segíytségre lenne szükségem.

 

Win7, 64 bites

 


Nemrég arra lettem figyelmes, hogy picit meghízott a C meghajtóm. Pedig kifejezetten ügyeltem rá, hogy ne így legyen.Az oprendszeren kívül a következő dolgok vannak rajta: Office, driverekek, védelmi progi, Java, Flash,böngészők meg pár kisebb alkalmazás + Java, Flash.A felhasználói programok többsége telepítést nem ígénylő verzióban a D-n van. A Dokumentumok, Képek, stb. szintén a D-n.


Picit alaposabban megnéztem, mik okozhatták a hízást, és ezeket találtam:


C:NVIDIA ---> majdnem 1GB, 3 almappa van, benne:

 

C:NVIDIADisplayDriver285.62

C:NVIDIADisplayDriver306.23

C:NVIDIADisplayDriver306.97

 

Mindegyik kb. 300MB méretű.

 

 

Szvsz amikor települt a driver, nem pucolta ki maga után a kibontott telepítő csomagot.

Jól gondolom, hogy ezekből legalább kettő - a két régebbi -  fölösleges? Esetleg mind a három?


Ugyanis van egy ilyen mappa is:C:Program FilesNVIDIA Corporation

Szerintem ez a települt Nvidia program + driver.

 

Ebben több almappa van, összesen kb. 1GB méretű.  Sőt, ezen belül a legtöbb helyet (közel 900MB) ez a könyvtár foglalja el:

C:Program FilesNVIDIA CorporationInstaller2

 

 


Van egy olyan érzésem, hogy esetleg ennek is többb almappáját törölni lehetne, talán az egészet, de emiatt óvatos vagyok:


https://forums.geforce.com/default/topic/520515/can-39-t-uninstall-nvidia-drivers-via-add-remove-says-34-error-loading-c-program-files-nvi2-/

 

Arra tippelnék, hogy ha az összeset nem is, de legalább az október 10 előtt létrehozottakat (ez kb. 500MB)

 

 

 

Esetleg van olyan RegCleaner szerű progi, ami megbízhatóan eltakarítja az ilyeneket?

 


A másik nagy terület, ami meghízott, az a C:Users, ami 3,5GB, s. 

Erről is mindjárt írok egy másik, részletes hozzászólást, de elsőre az is nagyszerű lesz, ha erre választ kapok:)

pajti81 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123446

hah , nekem pont forditva van , explorer tud , firefox meg nem . Gondolom te explorert hasznalsz altalaban . legalabbis en firefoxot , csak indexelek explorerrel :D

Előzmény: Etus (123412)
Doky586 Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123445

a laptopok elenyésző százalékán van pcmcia vagy express-card, de kevésbé van útban és tápgondja sincs; mint a 0.5A-el eggyes usb-stickeknek.

Előzmény: Dámdámdámdám Gurgugyin (123442)
DMA Creative Commons License 2013.01.11 0 0 123444

Ha teheted, kártya. Anno pár ilyen USB-s cuccot letörtünk róla.

Előzmény: Dámdámdámdám Gurgugyin (123442)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!