Keresés

Részletes keresés

Zsuzsuci Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5523

 

NNNa, mostmár le merem írni:minden tavalyi ültetésem sikerült!

Nagyon örülök. nem hinném, hogy csak a szerencse segített, főleg nem a hozzáértés, jók voltak a csemeték.Hála Ninovargának! Köszönöm újra!

 

Szépen hajt a kákim. Öröm nézni! Csak utólag gondoltam rá, nem tettem-e rosszul, hogy a vezérágat lerövidítettem.

A Hayward-Tomuri kommuna nagyon beindult, de ez már a múltkor is látszott.

 A sárgakivi család is jól alakul. Az egyik izgalmas volt egy darabig, de most egyértelmű, hogy mindegyik megkezdte a szezont./köszi a felejánlást, de nem lesz szükség pótlásra, Nino!/

 

Az "öreg" fügebokraimat tesztelve megállapítottam, hogy nem nagyon volt értelme takarni. A nem takart ágakon is sorakoznak a pici fügék, az első termések.

ninovarga Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5522
Ízelítő. Folytatás holnap...
agicza Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5521
Na, hát elültettem a már igencsak rügyező kákit, déli falszakasz elé, ahol egy szabadon engedett, télen félig lombos állapotban maradó futórózsa is besegít a fagyvédelembe az északi szelek ellen. Faltól kb. két méterre, ugyanis nem mertem kijjebb hozni, remélem, ott jó helye lesz.

Más: a tavaly ütetett és még elég mini kiviknek milyen/menniy tápot és mennyi fényt kell adni, hogy rendesen nekiinduljanak? Pár órányi árnyékot elviselnek egyébként?
agicza Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5520
Ez a laikusnak úgy hangzik, mintha egy málna metszése lenne, csak itt nincsen eleve letermett ág... :-) A szivarhoz hol lehetne hozzájutni? Gondolom, minál hamarabb el kellene ültetni, hogy begyökeresedjen rendesen...
Előzmény: ninovarga (5449)
agicza Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5519
Szia, a Kanzannak nem a legelőnyösebb formája a díszcsersznyék közül, és tudtommal metszéssel sem fogod tudni kinevelni a vázaformát belőle, ha csak nem súlyozod az ágakat, az 30-40 év múlva fog a leghamarabb is elterebélyesedni...
Előzmény: Béla1007 (5518)
Béla1007 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5518

Sziasztok !

Virágzik a kanzáni cserim.Van pár képem az a kérdésem hogy tavaly visszavágtam hogy alakítsam erre hozott vagy méteres sudarakat, kérdés kell-e még metszenem vagy hagyjam így ??Nem lesz nagyon aránytalan így ??

Köszi

Béla

 

 

 

 

 

 

 

 

 

pz07 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5517

Magyarliba, Nino!

 

Még a múlt héten megkaptam a növények (sárga kivi pár, kaki, a somot nem), amit Magyarliba hozott el nekem, de csak most kerültem az internet közelébe,hogy megköszönjem. Még egyszer köszönöm mindkettőtöknek.

Azóta már az új földben vigyorognak. Hajtanak ezerrel. A hétvégén eldugdostam néhány fügedugványt, amit a környékünkről és Ausztriából szereztem. Reménykedem, hogy legalább egy-egy megered mindből.

pz

Floo2 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5516
Repce Zalaegerszeg felé!
Az első kép egy csodás fennsíkon van, ott nem repcének kellene lennie...
Floo2 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5515
Kákim!
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5514
Hajjaj nálam partraszállt az inváziós hadsereg :annyi a cserebogár mint....a kínaiak.Sajnos a kákira is rátelepedtek /meg egy csomó mindenre.../Balhé lesz ebből érzem.../Csak durva rovarölő koktéllal lehet menteni a menthetőt...sajnos.
Béla1007 Creative Commons License 2009.04.14 0 0 5513

Sziasztok !

CSak tűzeltem !! ha ez elkövetésnek mondható !!

Üdv Béla

vica46 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5512

Milyen kemence Bence vagy ?

Sonkás kenyeret sütöttél?

Előzmény: Béla1007 (5510)
magyarliba Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5511
Te voltál az elkövető??
Előzmény: Béla1007 (5510)
Béla1007 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5510

Sziasztok!

Akinek még nincs elege a sonkából:

 

Kelesztve

 

Bevetve

 

Kisütve

 

Felvágva

 

Üdv

Béla

szaguaro Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5509

Szombaton voltam Kaposváron egy kaktuszos barátnál, tavaly volt a szomszédnak a kerités mellett egy szép füge, 5 száras bokor, olyan 5 cm vastag törzsekkel. Most szép akkurátusan, ahogy azt kell, olyan 30 cm magasan lefürészelgette.

Mai képek, Nijisseiki és Poncirus

Előzmény: Freddy56 (5507)
Freddy56 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5508
"De igen, mint a szőlő. -válaszoltam. "

Ez nálam olyan elgondolkodtatónak szánt mondás!
Mint a szőlő? Hiszen az itt megterem! - gondolja az aki a kérdést felteszi.

Ha idáig eljut, akkor már nyilvánvalóvá válik számára, hogy a másik is megterem.
(nem én magyaráztam, Ő jön rá! - szerintem így a jó)
Előzmény: Freddy56 (5507)
Freddy56 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5507
Kedves "nino"!

Még az 5296-os h.sz-omban feltettem képeket egy helyi fügéről - elrettentésképp, hogy így metszi a tulaj. (különben Neki hoztam a két termős kivit, hogy ne csak a virágjában tudjon gyönyörködni. Azóta a porzós kivijeit megmetszette a Te társszerzői linkedben találhatók szerint, szóval "vevő" az újra, csak szerintem kevés az infója.) Nem reagált rá senki sem, de látom, hogy a fügével (is) gond van szerte az országban.

Szóval tegnap találkoztam vele újra, és a metszéséről való szörnyülködésemre elmondta, hogy nem akarja, hogy túlnője a házát, meg a múlt évben több, mint 10 eFt-ot árult, annyi volt rajta, pedig akkor is metszette.

Ajánlottam neki: egyezzünk meg. Jó, ne nőjön a ház fölé, azt a fölső részt metssze, ha úgy gondolja, de az alsó részt ne bántsa, próbálja ki, milyen, ha az első termés is bejön, és attól kezdve nem 10, hanem 20 eHUF (talán 30 ?) fölött fog árulni.

Gondolom még nagyon sok probléma, gond merül fel a mediterránnak gondolt füge, kivi, káki népszerűsétésével, de nem adom fel. (ma is kérdezte valaki, hogy a kivi nem mediterrán? De igen, mint a szőlő. -válaszoltam. )
Előzmény: ninovarga (5500)
Island* Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5506
...kb. ezért "birka" az átlagmagyar sajnos....nem merünk kiállni az értékeinkért és az érdekeinkért, mert a félelem irányít bennünket. Ezért is tart ott az ország, ahol tart sajnos, pedig mekkora paradicsom lehetne itt a Kárpát medencében....
Előzmény: ninovarga (5502)
Floo2 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5505
Repcetábla!
Floo2 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5504
Füge és virágzó fűszerbabér Ninonál!
fügés Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5503
hi! segítségre lenne szükségem!
Nyíregyházán vagy Sárospatakon szeretnék datolyaszilvát beszerezni!
előre is köszönöm
ninovarga Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5502
Az én "gerillakertészkedésem" elsősorban abból áll, hogy időt és energiát nem kímélve próbálom segíteni és követni azok tevékenységét, akikben volt annyi innovatív szellem, hogy megpróbálnak valami újat, nem szokványost, olyat amitől a többség fél.

A "fél" kifejezés talán nem egészen pontos, de a viszonyulásuk mégis a félelemmel rokonítható. Az emberetológiára eléggé jellemző magatartásforma. Abból fakad, hogy az ember legnagyobb félelme mindig a kiközösítéstől való rettegés. Ezért nem mer szokatlan (illetlen) módon megnyilvánulni olyan dolgokban sem, amelyek pedig könnyen beláthatóan előbbre vivők, gyümölcsözőek, vagy hasznosak lennének. Ahhoz, hogy ez szélsőséges mértékben ne így történjék, valami alkotóbb, szűkebb közösség tagjának kell lenni, vagy egy olyan kultúra részét alkotni, amelyikben valamilyen földrajzi, éghajlati, vagy egyéb tényező miatt a túlélés történelmileg megkövetelte a kreatívabb attitűdöt. A mi magyar történelmünk, sajnos, nem ilyen.
Előzmény: mergez (5499)
vica46 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5501

Kedves Topiktársak

 

Mindenkinek  Kellemes Husvétot ,gazdag gyümölcstermést,kevés gondot ,sok örömet.jó egészséget kivánok,a növények gondozásához.

Előzmény: ninovarga (5500)
ninovarga Creative Commons License 2009.04.13 0 0 5500
A fügékkel való gerillakertészkedés tárgyai teljes bizonyossággal gyilkos merénylet áldozataivá fognak válni, ha a jónép még a sajátját is meggyilkolja! Legalábbis erre mifelénk! Városban meg ellopják. 60 fölött az ember igyekszik már egy kicsit az idegeire is vigyázni. De ha még gerillakertészkedés nélkül sem sikerül!
Előzmény: mergez (5499)
mergez Creative Commons License 2009.04.12 0 0 5499
Újabb fügegyilok néz ki itt, Pesten is: egy öreg családi házat lebontottak a környékünkön, a kert végében ott virít egy hatalmas, 30-40 éves, lapostermésű füge. Mivel a telken 100%, hogy építkezni fognak, a fa napjai szerintem meg vannak számlálva... Ne legyen igazam. Bár ahogy elnézem, nehéz lesz kiirtani, olyan sűrű és hatalmas kiterjedésű. Csak markoló tudná kiásni. Ráadásul a kerítés mellett van szorosan. Majd tudósítok.

Nincs kedvetek 'gerillakertészkedni'? Pl. parkokba, árokpartra, stb. az éj leple alatt fügéket és más egyebet ültetni? Én már évekkel ezelőtt ültettem ki az utcára, a házam elé fügét, kaktuszt, jukkákat. Idén ricinust is ültetek, hátha valaki megkóstolja :-D
ninovarga Creative Commons License 2009.04.12 0 0 5498
Attól tartok, hogy a társadalomban se szeri se száma az ilyen szörnyen rossz döntéseknek és cselekedeteknek más dolgokban is. Bármiben mélyed el az ember, hasonló dolgokat talál.
Előzmény: ninovarga (5497)
ninovarga Creative Commons License 2009.04.12 0 0 5497
Igen, erről még nem is beszéltünk bővebben. Létezik olyan jelenség, hogy egy nagyobb téli hidegsokk után a növény később indul tavasszal, jóllehet semmi baja nem esett. Sok türelmetlen ember eltemeti a tetszhalottat.
Előzmény: Floo2 (5496)
Floo2 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 5496
Sajnos ezért!
Ezek mögött mind érzelmi és lelki dolgok húzódnak!
Rettentő szomorú dolog ez!
Persze, vannak területek, ahol börtönbe csuknák azt, aki fügére fűrészt fog!
Itt meg csoda kéne ahhoz, hogy egy füge meg tudjon nőni!

Egyébként állítom, több fügecsonkolás és tőbőlkivágás hátterében az is állhat, hogy pl. egy 2005-ös tél után, amikor nagy hó volt, meg mondogatták be a rádióban hogy Nagykanizsa -22, akkor azután tavasszal az amúgy is későn induló, de a kemény fagyok és esetleges sérülések után pláne megkéső fügét fagyhalottnak nyílvánítják, és 1-2 törzsét kivágják!
Előzmény: ninovarga (5494)
ninovarga Creative Commons License 2009.04.12 0 0 5495
A fügefagyilkolásnak józan ésszel fölfoghatatlan lélektana van. Részét alkothatná egy pszichológiai tesztnek.
Előzmény: ninovarga (5494)
ninovarga Creative Commons License 2009.04.12 0 0 5494
Hogy mi miért is beszélünk Flooval olyan sokat keserű gúnnyal a fügefagyilkolásokról!?
Előzmény: ninovarga (5492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!