Keresés

Részletes keresés

Dtomesz Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30337
Amúgy az is Vasi érdem hogyan lehet egy 30 éves (csuklós)buszt üzemben tartani.

Ez igaz, sokan dícsérik a szombathelyi buszfelújító műhelyt. Magas szinvonalú munkát adnak ki a kezükből.
Előzmény: végállomás (30336)
végállomás Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30336
Taxxx
"./

Ha egy topic- és olvtársad ír egy véleményt egy buszról és Neked nem tetszik, akkor vitasd.Vitasd, hogy az új szombathelyi busz bemutatóm miért 8 utas/m2-el kábítják az újságírókat a Vasi Volán piárosai amikor már két éve 4 álló utas/m2 az eu számítási szabványa.

De nem bíráld a véleményét közlő olv és topictársadat, hogy :

- hány éves,

- vezetett már buszt vagy sem,

- támogatólag vagy ellenkezőleg lép fel egy adott buszról írt soraiban."


Én nem írtam olyat, hogy hány éves meg ilyenek.
Talán valaki más megtette.

Keversz valakivel.


Vasi Volános tájékoztatóhoz:

Beszéltem 1996-ban egy Somogyországi buszsofőrrel aki nagyon dicsérte a Vasi műhelyt, ott újjították fel a gépet amit használt.

Én nem utaztam azzal az egy szem proto busszal, de Vasiak rátapintottak a lényegre csuklós biuszból hiány várható.

Amúgy az is Vasi érdem hogyan lehet egy 30 éves (csuklós)buszt üzemben tartani.



Előzmény: Törölt nick (30325)
végállomás Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30335
Ma Magyarországon 2005-ben van még VOLÁN tisztképzés?
Előzmény: Törölt nick (30333)
Carpy Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30334
Na!
698 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30332

Olyan okosan osztod az észt.

Te is éppen embert és nem Volánt, buszt, menetrendet stb. minősítesz.

Szóval akkor fordulj magadba, és számolj el 10-ig te fantasztikusan-mindent-nagyon profin-megmagyarázó-agyoniskolázott-"morgos-vénember".

Többet nem kívánok a hülyeségeiddel foglalkozni, és szvsz nem én vagyok az, aki nem tud a másik személyről leszakadni.

 

"Nevezetesen topiclakotársunk olyan buszról adott információkat amellyel elég sokunk dolgozik. És vitáztunk a tapasztalatainkról.

 

 

 

 

taxxx :

 

Nem is lenne baj ha e mondat igaz lenne.

De sajnos hamis.

Hazugság."

 

Hallo világ!!! Csak én dolgoztam a világba ilyen busszal?????

Hazugság????

Én elmondtam az én tapasztalatom, ő a sajátját és erről vitáztunk.

 

Ember tanulj meg olvasni, értelmezni dolgokat, és ha már ez nem megy, akkor dobd el a bill.-t és nézz brazil sorozatokat, mert azt még az olyanok is megértik, akik nálad gyengébb képességekkel rendelkeznek.

Ennyi, többet nem vagyok hajlandó foglalkozni veled.

698

 

 

Előzmény: Törölt nick (30330)
Carpy Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30329
"A járatok közlekedtetésére én adtam javaslatot." Nem kívánom érdemeidet kisebbíteni, de a 16:45-ös járatra nem Te, de legalábbis nem csak Te adtál javaslatot. Erre a járatra nyilvánvalóan szükség volt - csak eddig lehetőség nem. Értelemszerű, hogy ha egész délután minden óra 15-kor és 45-kor megy busz Egebe, akkor mennie kellene 16:45-kor is. Csakhogy 17:15-kor épp Borsod Volán közlekedik, aki éppenhogycsak jelen van a vonalon, de azért épp elég erős arra, hogy évekig tudja vétózni a 16:45-ös új indulást. Azt is mondhatnám, hogy én is vétóztam volna a helyükben. De persze nincs olyan vétó, amitől én valamiért cserébe el nem állnék :-) Szóval előbb kezdeményezte Vb és az Agria ezt a járatot minthogy Te elkezdtél volna Budapest felé utazgatni. Mostanra sikerült elérni. Van, ami ilyen sokáig tart.
Előzmény: Törölt nick (30323)
Alkaa Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30328
Nem csoda, hogy a németek is veszik, a finnekről nem is beszélve... :-S
Előzmény: Törölt nick (30314)
698 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30327

Figyelj ide Ember!!!

 

Kicsikét el vagy varázsolva.

A Volán-topic mindennel foglalkozik, amiben a hazai buszközlekedés benne van. Ez országos szinten 80% amit a Volán társaságok látnak el. És naon sok buszt teszetlnek éves szinten, amelyeket talán soha többet nem látuk az utainkon.

Ha igenis kapcsolodik a hozzászólásaihoz, tapasztalataihoz az, hogy hány éves és hogy vezetett e már buszt vagy nem, az igen is ide tartozik. Kb ez olyan lenne, mintha te adnál élménybeszámolót egy gyermek szüléséről a személyes tapasztalataidból. Mármint, akit te hordtál ki 9 hónapig és te is szülted meg.

Nevezetesen topiclakotársunk olyan buszról adott információkat amellyel elég sokunk dolgozik. És vitáztunk a tapasztalatainkról.

És én sem irok memoárokat az unkámról, mert még gyerekem sincs.

 

Hát ember, ha a tojás alapján élsz, akkor kívánom, hogy te mindig a zápot fogd ki.

De legalább igazat irsz bemutatkozásodban.

 

698

 

Aztán meg is kövezhettek ezért a hozzászólásért.

Előzmény: Törölt nick (30325)
v_peti Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30326

Elsősorban saját célra gyártanának, de gondolom nem kizárólagosan.
 
 
Forrás: www.vasnepe.hu

 

Direkt link: Keresés az adatbázisban. December 14/Közélet/kulcsszó: busz
http://www.seta.hu/cgi-bin/digiarch/archivum.cgi?cikkID=90711&show=0&szint=1&lap=0&root=35&order=ASC&perpage=10&ev=&honap=&nap=&keyword=busz&siteID=6&expID=9
 
A mi autóbuszunk

 

2005-12-14


[...]
A jármű konstruktőre a szombathelyi származású Kumor Gyula, aki az Ikarus egykori tervezőjeként pontosan tudta, milyen követelményeknek kell megfelelnie egy modern városi autóbusznak. A konstruktőr a buszt bemutatva elmondta, hogy a teljes karosszéria gyártásához rozsdamentes acélt használnak, a jármű padlószintje alig 35 centiméterre van az úttesttől. A kere-kes székkel közlekedők kihajtható rámpa segítségével szállhatnak fel és le. A buszba öt nagyméretű, kétszárnyas ajtót építenek, ami rendkívül meggyorsítja az utasáramlást. A főegységeket (310 lóerős MAN motor, az automata váltó, a futómű, a fék- és fűtőrendszer) a legjobbak közül választották ki, a buszban 185 (42 ülő, 143 álló) utas fér el.
[...]

 

----------------

 

A gyártás 100 embernek adhatna munkát. És elsősorban a szombathelyi önkormányzat lehetne a megrendelő. (Elég öregek már mifelénk a buszok.)

 



 

Előzmény: Jump424 (30320)
TOMvp Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30324
:(
Buszbaleset tíz sérülttel Pécsdevecsernél

A tűzoltók három embert szabadítottak ki egy árokba zuhant autóbusz alól csütörtökön hajnalban Pécsdevecser határában. Kriston Ferenc, a siklósi tűzoltóság parancsnoka elmondta: a Vokány és Pécs között közlekedő busz Pécs felé haladva Pécsdevecser határában megcsúszott a havas úton, s egy betonkerítést áttörve egy körülbelül nyolc méter mély szakadékba zuhant. A Pannon Volán Rt. helyközi járata az oldalára borult, három utas a busz alá szorult. A járművet a siklósi és a pécsi tűzoltók daruval megemelték, kiszabadították a beszorult embereket, majd a buszt kerekeire állították. Dr. Buda Péter, a Dél-Dunántúli Régió Mentőszervezetének vezetője közölte: a balesetben tízen sérültek, közülük egy embert életveszélyes, négyet súlyos, ötöt könnyebb sérülésekkel szállítottak kórházba. (Lánglovagok)

www.langlovagok.hu
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30323
Üdvözletem!

Ma vettem menetrendet lés örömmel ujságolhatom, hogy indultak még új járatokebben a menetrendei évben is, az én lobby tevékenységem is segített kicsit

Új egri járatok:

Budapestről indul: munkanap 13.45 kor Volánbusz és 16.45 kor Agria Volán

Experessz menetidő két óra.

Vissza:

Egerből 13.10 kor hetek utolsó munkanapja kivételével hétfőtől csütörtökig munkanap (pénteken eddig is volt)
AGRIA Volán

Volánbusz 16.15 munkanap.



A járatok közlekedtetésére én adtam javaslatot.

Ime a levélből részlet:


........... Ikt.sz.: 6-572-1/2005.

.........@vipmail.hu


Tisztelt .....Szabolcs Úr!

Elektronikus levelét megkaptuk és köszönettel vettük a megküldött fényképekkel együtt.
A levelében leírtak hasznos információk a számunkra a menetrend készítésénél, illetve a reklámtevékenységünknél figyelembe vesszük javaslatait.

Az újonnan beállítandó Eger – Budapest – Eger autóbuszjáratunkkal kapcsolatosan még két társcégtől nem kaptunk hozzájárulást a beállításhoz, de telefonon történt többszöri beszélgetéseink alapján rövid időn belül a két cég is hozzájárul írásban is. Ezek után nem lesz akadálya a járat beindításnak.

Addig is szíves türelmét kérjük.


Eger, 2005. augusztus 31.




Üdvözlettel:



Pintér Lajos Molnár György
személyszállítási üzletág-igazgató
Előzmény: Törölt nick (30315)
Jump424 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30322
Nemzetközis kocsikon - a legújabbakon :) rendszeres.
Előzmény: végállomás (30321)
végállomás Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30321
Mennyire általános, hogy Almex típusú jegykiadógéppel adnak ki jegyet?

Én speciel múlt szombaton kifogtam egy ilyet, egy nosztalgia úttal ért fel a túra, 18 éves buszhoz egész korhű volt, úgy éreztem magam mint aki időgéppel 1989 93 körül van.

Jump424 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30320
Amugy a szombathelyiek csak helybe maguknak szeretnenek buszt "gyartani"? Vagy nagyratörőbb terveik vannak?
végállomás Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30319
Kedves Taxxx!

Az érdekelne, hogy ennek a topiknak mennyiben köze a VOLÁN menetrendhez?

Évek óta szenvedek miatta, nállunk a VOLÁN hatátároz meg sok mindent, szerencsére az egyéni közlekedéssel szemben is részben versenyképes.

Azt olvastam egy másik topikban, hogy:

"Carpy válasz | megnéz 2005.12.15 00:03:37 (210133)
"A volán meg minden 10 perc eltolásér három negyed éve könyörög a minisztériumban.
nem?"
Nagy igazságot írtál.

A Volán menetrend 1 perces módosítását is le kell engedélyeztetni az összes érintett önkormányzattal.

Na most képzeljétek ezt el vasúton. Minden egyes önkormányzattól be kellene szerezni a hozzájárulást minden vonat leállításhoz, módosításhoz, lassújelekből fakadó lassulásokhoz, keresztek áthelyezéséhez,.....

Mikor lenne kész a menetrend? Soha.

Már csak az a kérdés, hogy a MÁV miért teheti meg, hogy kénye-kedve szerint ide-oda mozgatja a vonatait, miközben a Volánnál ezt szigorúan egyeztetni kell.
"

Kérdésem, ha én nem vagyok jóba az önkormányzattal, nem ismerek senkit, sőt nekik az a jó, hogy 10 éve változatlanul rossz a helyzet, akkor hogy lehetne elérni, hogy az alap távolsági (Volán) járatokhoz legyen helyközi volán csatlakozás, szombaton ne legyen egy 3 órás nagy luk a menetrendben?

A vasárnapi problémát megírtam, nekik el lett intézve.
Az egy 4 óra és 45 perces követési időszak volt, azt 3 járattal tömték be, de ez a szombat elég szerencsétlen.

A szombat hajnali járatok se túl jók egy járat át lett helyezve reggelről délutánra, így 1 busz kell csak.

Az én bajom az hogy 5.18-ra ér be a busz és 5.15 öst nem érem el.

Munkanap 4.50 re ér be egy járat, és a Pesti 4.45 kor indul de ha pár perc késessel indul még látom, hogy elhúz.
Hidegben bezárt váróterem mellett nem kellemes hajnalban várakozni.

Az önkormányzati egyeztetést meg nem értem, mert ha a önkormányzati vezetők, a polgármester kocsinnak, jár őket nem érdekli, ha szombaton este elakadok, vagy az se ha hajnalba fagyoskodok valahol.
Jump424 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30318
En viszont talalok. Kicsit Szolis, kicsit volvos, kicsit 40 eves MAN-es Merci hatuljasos, kicsit MAN ajtos, szoval legfokeppen mindent bele! De ha ettol ott meg birnak maradni a jo szakemberek, ahogy a riport mondja :)

Amugy lehet, hogy ez egy Anti-Credo akar lenni, direkt minel nagyobb (mennyisegu es meretu) ajtokkal (mast nem tudtam meg lederivalni belole :) )
Jump424 Creative Commons License 2005.12.15 0 0 30317
Bevallom, en nem lattam rajta az 5 ajtot... nem arra gondolok, hogy a legtöbb ajtó még nincs is rajta, hanem 5 lyukat sem találok.

Vagy a második dupla lenne? Komoly :)))
Carpy Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30316
Köszi, megtaláltam.
Nehezen találok szavakat. Inkább nem is keresek :)
Előzmény: P.stephenson (30313)
P.stephenson Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30313
Itt találsz némi mozgóképet róla:
http://www.hirado.hu/cikk.php?id=81187
Kb. 4:30-nál kezdődik a bejátszás.


P.s
Előzmény: Carpy (30299)
698 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30312

Hmmm.....Mikor?

Csak az első beszélgetésünk óta nézegetek be ide.

Előzmény: atinform (30311)
atinform Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30311
Bezzeg amikor az EAG-ot éltettem nem szólt... :)))
Előzmény: 698 (30310)
698 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30310

Igen, csak te nem nálunk vagyol. :-))))))

 

Szólok, és leküzdünk minden problémát.

De szvsz nem baromságot írsz, csak egy kicsit elfogult vagy.

 

698

Előzmény: atinform (30309)
atinform Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30309

No akkor én annak a 2-3 embernek a csoportjába tartozom. ;)

 

Kérlek továbbra is, ha úgy véled baromságot írok, szólj és megbeszéljük.

 

ati

 

Előzmény: 698 (30307)
Fahya Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30308
Szerintem csak turnézik.
Előzmény: lala0210 (30297)
698 Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30307

Üdv.!

 

"Tudod 15 évesen is elég fejlett érzékszervekkel rendelkezik már a homo sapiens. Így ezekről írhatok akár hiteleset is.

Másrészről pedig amit a vezetés milyenségéről írok, az sem vicc, azt sem a hasamra csapva írom ám. Tudod elég sokmindenkit ismerek itt a volánnál, akik ugyanúgy vonják az igát nap mint nap mint Te. Én az ő tapasztalataikat, véleményüket, érzéseiket próbálom meg veled megosztani."

 

Nem vonom kétségbe a megitélésedet, de más átélni a dolgot és hallani. Nálunk eddig talán 2-3-an mondtak jót a gépekről, a többi az mind negatív volt. 

 

"Harmadrészt nekem sincs semmi bajom veled, aki ma buszt vezet Magyarországon azt tisztelem, becsülöm és remélem veled is fogok utazni"

 

Várlak sok szerettel!!

 

698

Előzmény: atinform (30306)
atinform Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30306

Ő szvsz 1 métert sem vezette ezeket a buszokat, mert 15 éves!!!!!!

 

Nem vezette persze, de én egyrészt legtöbbször nem a buszok menetteljesítményről, úton való viselkedésréről, a vezetés szempontjából lényeges tulajdonságairól írok, hanem >utastapasztalatokról<. Tudod 15 évesen is elég fejlett érzékszervekkel rendelkezik már a homo sapiens. Így ezekről írhatok akár hiteleset is.

Másrészről pedig amit a vezetés milyenségéről írok, az sem vicc, azt sem a hasamra csapva írom ám. Tudod elég sokmindenkit ismerek itt a volánnál, akik ugyanúgy vonják az igát nap mint nap mint Te. Én az ő tapasztalataikat, véleményüket, érzéseiket próbálom meg veled megosztani.

 

Harmadrészt nekem sincs semmi bajom veled, aki ma buszt vezet Magyarországon azt tisztelem, becsülöm és remélem veled is fogok utazni

 

Üdv: attila

 

Előzmény: 698 (30298)
Alkaa Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30305
Amúgy nem F15 turnébuszról volt szó?
Előzmény: Alkaa (30304)
Alkaa Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30304
Mehetne a Rynart-flottába, másra nem is jó. :-P
Előzmény: lala0210 (30297)
Alkaa Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30303
Bár most nekem másodjára az jutott eszembe, hogy egy 937 már van a Kaposnál (HRE) és az is E95-ös és igen jó gép... Igaz, FLH-937 is az (de a Pannonnál és az meg egy átrendszámozás: ex EIK-439). Össze ne zavarodjak a végén. :-)
Előzmény: BGab (30300)
Alkaa Creative Commons License 2005.12.14 0 0 30302
Sunshine! Áldjon az Ég! :-))))
Előzmény: BGab (30300)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!