Keresés

Részletes keresés

edrose Creative Commons License 2009.02.12 0 0 16219
Mókus, ez neked egy új számod? Mert a Farkas Pista most kérte tőlem, és én valami pannonost adtam meg, nekem még az van.
Előzmény: mokus2 (16214)
bender71 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 16218
Üdv Zozo! Lehet hogy kicsit elkéstem, vagy lehet még csatlakozni a rendeléshez?
Előzmény: Zozo*HC* (16187)
autoart Creative Commons License 2009.02.12 0 0 16217
8-10 napra számoltam mert sima levél volt nem elsőbbségi, biztosítás azért volt rajta plusz 1,40be került csak (postaköltség 5 dollár körül). Itthon nem árulják fekete színben, bár utolsó infóm az volt hogy novemberben talán kapott ilyeneket az extrametál, de árban nem lett volna jobb mint ez.
Előzmény: csoty (16216)
csoty Creative Commons License 2009.02.12 0 0 16216
Szépen körbejárta a világot. :)
Előzmény: autoart (16215)
autoart Creative Commons License 2009.02.12 0 0 16215
Ma érkezett, 6 nap alatt ideért. Ebayről, USA-ból.

mokus2 Creative Commons License 2009.02.12 0 0 16214

Eladó

Buck Alpha Gross Lock

30 461 54 46

lakbal Creative Commons License 2009.02.11 0 0 16213
Igen, ezérdekes. Én is megvoltam 30 évig rendes kés nélkül, most meg elképzelnise tudnám magam hogy életlen vacakokkal nyiszatolok.
Előzmény: Törölt nick (16212)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.11 0 0 16212

Nálunk anyám eleinte össze vissza vagdosta a kezét amiatt hogy éles késeket kapott a konyhába csak lesett hogy jéééééééééééé ilyen kés is létezik:D

Meg hogy mennyit vágtam már vele és még mindig mint a borotva:D

Nem értem mért nem fektetnek be sokan erre rengeteg szenvedés kiküszöbölhető vele.

Nem jártam hű de sok családnál de a késeket mindig meg meg nézem:)

És 10-ből 1-helyen van talán egy egy normálisabb darab de az se feltétlrnűl szépen fenve.Majdnem roszul lettem az egyik ismerősnél ott van egy gyönyörű Polyák régi darab az tény de hogy az mivel lett élezve azt nem tudom mintha flexel próbálták volna félre volt dobva kipattogzottéllel.

Megkérdeztem elvihetem-e megcsinálnám:D

Visszavittem a mai napig emlegetik hogy szinte csak azt használják:D

Törölt nick Creative Commons License 2009.02.11 0 0 16211

Üdv!

Ezt a verziót csak a kis és közép maskaráknál használom ill az evvel hasonló méretű késeknél.

A nagyobbakat szintén paradicsommal ill sajtal:)

Ha a sajtot végigviszi és nem szakad ki belőle egy darab sem akkor szintén jó.

De persze nem azt jelenti hogy tökéletes de jobb mint a magyar konyhák átlaga az egyszer biztos:D:D

H_G Creative Commons License 2009.02.11 0 0 16210
Akkor már inkább a köröm, ugyanannyira kéznél van, mint a tenyér :) és ezt javasolja éltesztnek a Fallkniven is -- ráteszed merőlegesen, kis húzás (nagyon tompa penge már itt leszerepel, de a többség függőlegesen tartva még beleharap), majd egyre döntöd a pengét és minél élesebb, annál hegyesebb szögnél csúszik meg.
Előzmény: Törölt nick (16205)
Nemozoli Creative Commons License 2009.02.11 0 0 16209
Hát, én nem merem így tesztelni a késeimet, főleg a brutálabb darabokat... :-)

A legjobb optikai teszt szerintem az él felől erős lámpával megvilágítás és sötét háttér előtt magán az élfelületen tükröződés keresése. Ha az eltűnt, akkor jó eséllyel éles a kés, már csak a befejező bőrszíjas fenés maradt hátra :-)
Előzmény: Törölt nick (16205)
Nemozoli Creative Commons License 2009.02.11 0 0 16208
Vannak gyorsabb tesztek is, de azok nem túl életszerűek... ki fog napjában 20 manilakötelet elvágni (ha nem csónakokat lop mondjuk szakmányban)? :-)

A papír-boríték vágás már reálisabb, ezt a "postázó"-részlegen naponta jópárszor kellett csinálnom, évekig... ott a Spyderco Delica ATS-55 pengével vitte a prímet, utána jött a félig fogazott CRKT M16T (drop point), bár akkor még nem volt Hellém. Kartonpapírt jobb sniccerrel vágni, még ha tördelni/cserélgetni is kell a pengéket, mert egy "normál" késnek a pengevastagság miatt jóval kisebb a behatolási mélysége és az anyagban való haladási sebessége.

Nem nyiszatolok én sem, szép volna, ha életlen késsel dolgoznék... csak hangulatfestőnek írtam :-) csak a Marttiinit nem élezem, mert a konzervek hamar kiveszik a borotvaélt.
Annak alapján, amit írtál, a konyhakéseid jófajták :-)
A Marttiini amúgy nagyon jó konzervnyitó: vastag pengéje van, brutál erővel lehet vele nyitni, sokkal gyorsabb, mint a "célszerszám" konzervnyitó... :-)
Előzmény: csoty (16198)
csoty Creative Commons License 2009.02.11 0 0 16207
Ezzel a teszttel sok baj van. Egy hosszabb, nehezebb késsel már eleve sanszos a vérzés. Nem csak szelésre használunk egy élt, sőt vannak esetek, amikor kizárólag az élre merőleges a mozgás vágáskor.
Jellemzőbb lenne szerintem az, hogy miből vesszük észre, hogy már nem a legélesebb az él. Konyhában például a paradicsom jól megmutatja. Faragáskor nem ott harap az anyagba, ahol rátettük. Nyúzáskor egy húzással nem vágja már át a bundát. Kemény, sima felületem meg-megcsúszik a penge, stb.

Éltesztekről, élezési technikákról, eszközökről lehet találni rengeteg anyagot az interneten. Magyar nyelven pl. a www.kesportal.hu-n, vagy a www.acelfullank.hu-n. ;)
Előzmény: Törölt nick (16205)
lakbal Creative Commons License 2009.02.11 0 0 16206
hát Gyenge ez a teszt nem gyenge. ha jól elkapom a fonalat élezéskor, akkor nekem már akkor el lenne vágva akezem ahogy megmozdítom a kést.... Meg hogy tudod így a teljes élszallagot ellenőrizni.. nem is értem...
Előzmény: Törölt nick (16205)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.11 0 0 16205

Üdv mindenki!

A legjobb technika szerintem az él megállapitásásra az ha a kés markolatának a végét két ujjal megfogod és a tenyered szélére téve elkezded húzni saját sújánál fogva.

Ha a kés az első pár milinél már "harap" akkor nagyon tuti:)

Elég ha a harapást megérzed tovább ne húzd mert vérezni fogsz:D:D

peti7204 Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16204
Tényleg Csoty találkoztál már esetleg a Világegyetemben olyanal aki legalább megközelitette a Te élezöképeségeidet.IS.... :))Ha igen az mennyi ideig élt? :)))
Előzmény: csoty (16199)
csoty Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16203
Valamiért olyan érzésem van, hogy ha ezeken múlna, akkor meglehetősen hamar lehentelnék a nagyvadakat. Függetlenül a késtől. ;)
Előzmény: trc (16193)
csoty Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16202
Lehet, hogy nem véletlen veszett el az a Marttiini. ;)
Cserébe talán könnyen élezhető...
Skandináv éllel konzervet nyitni eléggé hendikeppes felállás... :)
Előzmény: Nemozoli (16196)
csoty Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16201
Szia!

Pár napja próbáltam, hogy végleg elvarrjam a szálakat, de már láttam, hogy megtörtént. Olvasni sem sikerült, mert a hírekkel ellentétben mégsem lett nyilvános. :P
Előzmény: edrose (16200)
edrose Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16200
Szia csoty!
Jól esik látni, hogy a régi vagy! ;)
Hisz ki máséi is lennének a legélesebb, legparadicsomgyilkosabb konyhakések, a Kárpát-medence legöregebb vágódeszkáival... :)))
Komolyra fordítva a szót, biztos nem jössz vissza? alain próbál helyettesíteni, de Clint Eastwoodot jobban szeretjük. Tudod, a mi korunkban mennyire játszik a megszokás... ;)
csoty Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16199
Van pár konyhakésem, amelyik "nem frissen" fenve is szeletelik az érett paradicsomot és egyik sem fogazott élű. :)))
Előzmény: Nemozoli (16197)
csoty Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16198
Ha már nyiszatolni kell vele, akkor az nem éles. :P
Ha olyan erővel vagdosnék a vágódeszkán, mint te, akkor nem lennének tizenéves vágódeszkáim. :)
Csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy léteznek gyorsabb tesztek is éltartósságra. Kartonvagdosástól a kötélvagdosásig. :)
Előzmény: Nemozoli (16195)
Nemozoli Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16197
+b

Élességtesztnek én általában érett paradicsom héjának elvágását szoktam végezni, mert ott a nem recézett kések jó része elvérzik, ha már nem a legfrissebben fent...
Előzmény: Nemozoli (16196)
Nemozoli Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16196
Ja, "néhány" másik pengét is teszteltem már (ez az egyik legalapvetőbb tesztem a késanyagok éltartósságára: mennyi időnként kell fenni, ha vágódeszkán nyiszálok vele). A többihez képest igen jó teljesítményt mutat, főleg ha figyelembe veszem a kés igen kis élszögét.
Az egyik legrosszabb éltartó az erdőben talált Marttiini tőr volt, azt már régeb óta csak konzervnyitásra kárhoztatom :->
Előzmény: csoty (16192)
Nemozoli Creative Commons License 2009.02.10 0 0 16195
De igen, ha egy darab fán nyiszatolod őket nap mint nap... nem a zöldségek veszik ki az élét, hanem a fa rostjai, ezt értettem éltartóssági tesztnek. Vagy te netán vasdarabokat akarsz vagdosni a késeddel, hogy megnézd, mit bír? :-)
Előzmény: csoty (16192)
Fuxa Creative Commons License 2009.02.09 0 0 16194
sziasztok, nem bírtam otthagyni, érdeklődnék vki ismeri, tehát maradjon vitrinben, vagy lehet normálisan használni? eddig szépen borotvál, meg tuti a fogása isvirginia
trc Creative Commons License 2009.02.09 0 0 16193

Michael Strahan vbmenu_register("postmenu_23332", true);

webmaster

 

Join Date: Apr 1999

Location: Anchorage, Alaska

Posts: 1,954

Helle! YES!

I've been using Helle knives for years in Alaska. The ones I use are the Nying and it's high-carbon steel brother, the Fjording. Both are excellent knives, with birch handles and a blade about 2.5 inches in length. I have found that you really don't need more blade, whether you're caping a moose, skinning a bear or quartering any big-game animal. I keep two knives in my pack and only take them out when I have an animal down.

The first time I used a Nying, we skinned three moose, seven caribou and a grizzly. There were two of us working, but only one Helle knife involved. So the Helle can't take credit for all 11 animals. Still, that's outstanding performance without having to sharpen my knife. It's a wonderful tool.

HERE'S THE LINK to Helle's main website, and I'm posting pictures of both knives below.

If you bought a Helle knife, you've made a purchase that will last your lifetime.

-Mike

 

Kell ennél több?

csoty Creative Commons License 2009.02.09 0 0 16192
Talán nem a legjobb éltartóssági teszt a salátának való aprítása. Illetve, ha egy másik pengét is tesztelnél párhuzamosan ugyanebben a feladatkörben, akkor összehasonlítható lehetne. ;)
Előzmény: Nemozoli (16190)
trc Creative Commons License 2009.02.09 0 0 16191
Ha minden igaz a napokban én is egy Helle Eggen tulajdonosa lehetek, utánna már bővebben tudok nyilatkozni a dologról.
Előzmény: Nemozoli (16190)
Nemozoli Creative Commons License 2009.02.08 0 0 16190
Hát igen, éltartósságban is nagyon ott van az a belső mag... én a Helle Besseggen-emet szoktam használni zöldséget vagdosni salátákhoz vágódeszkán (igen gyakran, egy héten legalább kétszer-háromszor van vacsorára saláta), és szeptember eleje óta most kellett először végighúzni rajta a kerámia-rudat, hogy megint "borotválós" éle legyen.
Előzmény: trc (16189)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!