Keresés

Részletes keresés

polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13385
Én 17.000 Ft/m3-ért vettem a hasogatott tölgyet...Szállítással együtt 2,5 m3-t kellett megvenni...aránylag száraz...v. nem...ki tudja...
Akácot ígértek ugyanebben az árban...
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13384
igen...sajna sok a hőm. különbség...
Most 26 fok van az étkezőben...a laptop mellett az asztalon van a hőmérő...
De én már izzadok...szó szerint...
többnek érezni a levegő meleg tartalmát...
A ventilátor biztos sokat segít...Igaz nem a plafonon van,csak a kandalló csövét veszi célba,és nem is a plafon közvetlen közelében,hanem kb. 40 cm-el lejjebb van...remélem érthetően írtam+tegnap mellékeltem is fotót...
De így tuti meleg van itt... a hálóban már nem jellemző...
Biztos az álmenyezet és a szigetelés is ludas...de itt már minden problémás szerintem...
A kandallón ajtó van...remélem jól értelmezem a zárt égésteret...ld. fotó
Szerintem ez a csont száraz orgona fa darabok(átmérő 3-6 cm)rendesen izzítja a tűzteret...néha pokol van benne...olyan lánggal ég mint Zsana...
Az alaprajzot majd mellékelem...
Előzmény: fényevő (13375)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13383

Nem értem, hogy jön ide az 1 m3???

1 m3 akác ha teljesen tömören nézem, kiszáradva 770 kg/m3. Ha hasogatva, egmásra rakva nézem akkoris legalább 500 kg/m3.

 

Vagy nem így értetted?

 

Most néztem mifelénk a hasogatott akácot 2350 Ft/q-ért adják. Ez jó árnak számít?

Előzmény: jzb990 (13378)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13382
....akkor itt is elveszik jó adag meleg... :-((
Most bontsam le a házat és építsem újra???...hmmm...
Mit csináljak???
Előzmény: fényevő (13373)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13381
hmmm...most mértem a hálót...
Írta nekem v.melyik topikos kolléga(bocs ha most nem tudom a nevét)hogy próbáljak egész napos fűtést,hogy felmelegedjenek a falak...most a háló 20 foknál tart az eddigi 18 helyett...2 fok...HURRÁ!!!
MOST A KANDALLÓBAN 1 pokol van...pedig csak a kivágott,száraz orgona bokorral tüzelek,aminek a szárai jó 4-5 cm átmérőjűek...
Lehet,hogy csere lesz kandalló ügyben???
Az Astrát nem ismerem sajna...
Előzmény: Törölt nick (13369)
halaloszto Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13380
hany m3 fat veszel 3500ft-bol?

vajk
Előzmény: jzb990 (13378)
Zoltanovics Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13379

Üdv Kandallósok!

 

Segítségeteket szeretném kérni, hogy aki rendelkezik Supra Tertio 76-os tűztérrel az jelezzen nekem, hogy megosszuk egymással a problémáinkat.

 

Ui: Valaki tud nekem bővebb információt adni a Supra kandallók beszabályozásáról, hogy mit takar a " beszabályozás" szó?

 

Előre is köszi

jzb990 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13378
szalma brikettet szereztem, estére kipróbálom milyen, hivatalosan 35 Ft/ kg, azaz 3500 1 mázsa, annyiért nem 1m3 fát veszek.....

szerintem gyakorlati haszna az utolsó rakásnál lehet, kíváncsi vagyok meddig bírja..
kutyala Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13377
a 26 fok bazi sok :)

a 8kW-os kamino kályhát lecseréltük egy astrára. a különbség a következő: a kályhánál a tőle cirka 2 métere lévő szobatermosztát egy óra múlva mutatott mondjuk 23 fokot, viszont ha kimentem a kályha néhány méteres bűvköréből, gatyábaötlő volt a különbség (nehéz optimálisan öltözni). az astrával a termosztát jó esetben 21 fokot mutat, viszont *mindenhol* nagyjából azonos a hőérzet. ha a nyílásokhoz teszem a kezem, érzem az áramlást, de egyáltalán nem zavaró mértékben. a fronton lévő melegkiömlőt (46cm átmérőjű félkör ív) szabályozhatóra akarom megcsinálni "kemenceajtóval", így a szobák felé menő két 150-es csőbe talán többet tol majd (a nappaliba szinte a sugárző hő is elég lenne).

most esténként 4-5db 33-as hasábot rakok rá, meg a gyújtós.
Előzmény: fényevő (13375)
oktatoka Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13376
Az ECOSTAR-on nincs külső levegő-bevezetés.Szerintem.
Előzmény: mekta (13333)
fényevő Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13375
A 26 fok szerintem elég, csak ugye mindenütt kellene. Ha leállítod a ventit, mennyit esik? Gyanús az az álmennyezet, kíváncsi lennék hány fok lehet felette (nem e oda gyűlik a meleg). Az én kandallóm is laminált lapon áll, semmi baja. Újabb dolgokat írtál le, ami alapján nem kizárt, hogy eredetileg zárt égéterű lehet a kandalló, csak nincs jól bekötve (betáp levegő kivezetés a falon kívülre nincs megoldva). Így veszélyes lenne kipróbálni, mi történik, teljesen lefolytod, bár akkor derülne ki miféle kütyü. Az ajtó és ablaknyitogatás is azt súgja, nem szakember rakta be, mert a légutánpótlásnak automatikusnak kell lennie, akár zárt, akár nyitott az égéstér (ez utóbbi esetben nem lehet légtömör az épület). A fához felesleges nedvességellenőrzőt venned. ha össze van repedve ahhor száraz, ha nincs akkor nedves. Hogy mennyire nedves az mindegy mert az akác kivételével, akkor mind rosszul ég (az akácon vastag a kéreg aminek nagyon magas a fűtőértéke és kiszárítja a fát égés közben). Tegyél már fel egy alaprajzot, mert így minden ötlet csak nyíllövés az éjszakába.
Előzmény: polyhos (13361)
jzb990 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13374
mi a géjja gyártmányú 9 kw-os kandallóval fűtünk, kb. 90 nm-t.
mivel még új, nem nyomatom nagyon de délután 4től este 10ig 1 kosár fát ( 15kg lemértem) fűtöttem, nyilván nagy hidegben ennél jobban kell adni neki.
Hőhatás közvetlen közelében van, de tőle jóval messzebb 1 szál gatyában se fázok

A ház sehol se szigetelt.
gyújtósra érzékeny, apróra morzsolt hánccsal + sok papírral gyújtok, ha ez elfogy, áttérek lehet a kukorica csutkára (400kg= 4000peseta okosba)

minden szöszmötölés ellenére érdemes volt átállni, mert a 40ezres gázszámla sok egy kicsit

ilyen kandallót lehet találni a neten már 90 e pesetáért is, annyiért nem sok
fényevő Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13373

A gipszkarton légrést mindíg ki kell tömni, lehetőleg hőszigetelő paplannal, ami a párát átengedi. Maga a légrés szinte semmit sem jelent üresen, pláne ha széles, mert akkor beindul a konvekciós hőátadás.

Előzmény: polyhos (13345)
fényevő Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13372
A primer levegő nálam még sohasem volt 1-nél kisebb fokozaton (akáccal fűtök) de általában 2-2,5 között áll. Így is csak felébe van a fűtés mintha gázt használnék, szépen leég a fa ahogy leítrad, tehát szerintem elég takarékos (tegnap délután 4 kor begyújtottam 18 kg fával 23,5 fok lett 22 ről 2 óra alatt 150m2 en, ma reggel még izzott a parázs és langyos volt a kandalló, tudtam tartani reggelre is így a 22 fokot a házban). Szerintem ha csak szekunder levegő megy nem tökéletes az leizzás, nekem tiszta hamu marad csak végül, nincsenek benne szenesedett darabkák. Lehet hogy kipróbálom éjjelre majd a szekunder levegőt magában, ha már csak izzik, akkor többet tudok mondani, mi történik a parázzsal.
Előzmény: HegyenVolgyon (13329)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13371

 

Na leskicceltem gyorsan. Remélem minden rajta van. Sztem az 5 m körüli már jó, mert mint láthaló az már felér a gerincig.

 

A szomszéd háza nincs túl messze, ezért is kellett annó a cirkót felfelé kivezetni de, hogy pontosan mennyire azt nem tudom, valamivel magasabb is mint az enyém, de ha a gerincig felmegyünk, akkor már tuti nincs benne a 60 fokba.

 

Már csak az a kérdés, hogy a kémény megáll-e magától kb 2 m-t szabadon?

Előzmény: misbelief (13360)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13368
Ok-Ok...
Még jó,hogy olyan gyártó cégnél dolgozok,akinek van kerámia tűzhely tisztító szerünk...kipróbálom...+ a hamut is...
Begyújtás előtt leszoktam törölni mindig ami lejön...
A raklap fa pedig tényleg kormol...kicsit...nagyon...
Előzmény: (M)Ákos (13367)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13367

Raklap fától nem csoda, hogy bekormolódik, nem oda való az.

Nedves rongyot márts hamuba, azzal le tudod polírozni, de ez már volt itt sokszor.

Utána jöhet még valami zsíroldó szer, még ez is lehoz némi láthatatlan kormot.

Érdemes minden begyújtás előtt megcsinálni, tiszta üvegre nehezebben rakódik le ismét.

Előzmény: polyhos (13366)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13366
OK... :-))
Nekem az alsó rész az üvegnek rendesen kormos...letörölni már nem lehet...majd megpróbálom lekaparni óvatosan...
Előzmény: (M)Ákos (13364)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13365
...ha felteszem az alaprajzot biztos fogsz/fogtok ...,,Na ez az...!!!..."-ni...
Látni fogjátok,hogy kicsit kacifántosan kell eljutni a melegnek a hálóba és a gyerek szobába...
Holnap rajzolok,szkennelek,küldöm... :-))
Előzmény: HegyenVolgyon (13358)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13364

Az lett volna :-))

Előzmény: polyhos (13362)
misbelief Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13363

Márhogy erre gondoltam, csak egy kicsit jogász nyelven van megfogalmazva.

 

Előzmény: misbelief (13360)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13362
...üvegöblítő levegőt akartál írni?..azt ami nem hagyja bekormozódni az üveget?
Előzmény: (M)Ákos (13357)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13361
...most néztem...a kanadallónál az étkezőben 26 fok van...nem megy feljebb...pedig keringetem a ventilátorral a levegőt...
De viszont most nagyon sok parázs van a kandiban...jól melegít...pedig csak hulladék fa van rajta...(dió,cseresznye,raklap hulladék...stb)
..igen...az elhelyezésével baj van...NAGYON !!!...ha a az étkező melett lévő nappaliban lenne(ahol sajna nincs kémény nyílás...vagyis va/volt anno...csak le lett kartonozva...és pont a leendő sarok ülő helyén lenne a kandalló...szemben a tv-vel... :-((...na és lerakott laminált parketta...most akkor meg majd oda csináljak éghetetlen padló burkolást... )
Szóval...csak ablakot tudok nyitni...bukóra...de akkor szökik a meleg...most még tettem fát a kandallóba...remélem nem fulladunk meg...

Csonk hátul van a kandallón ahol beszívja a levegőt...a németeknél ezt csak így kötik be ezt a kályhát...be a falba a szellőző/levegőztető rendszerbe...v. v.mi ilyesmibe...
Néha nyitok ajtót...szellőztetés és levegő utánpótlás apropóján...
Előzmény: HegyenVolgyon (13356)
misbelief Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13360

Azért kérdeztem, mert jó lett volna a pontos magasság megállapításához.

A kémény kitorkollásának legalább olyan magasnak kell lennie, hogy a kéményfej fölé függőleges tengellyel és a kitorkollásra illeszkedő lefelé mutató csúccsal szerkesztett 60o félnyílású kúpot az épület (vagy a szomszédos épület) semmilyen széltorló felépítménye ne közelítse meg 0,7 m-nél jobban (függőlegesen mért távolsága attól legalább 0,8 m legyen).

Előzmény: Pali79 (13355)
sujgojo Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13359
szerintem kell a terv. csak nalam az egesz gepeszet mindenestul nem lesz tobb mint 100, es nincs gepesz sogorom, es a kornyeken sincs semmifele gepesz igy a tervezes tobb lenne mint az egesz melo maradek resze anyaggal. tehat sajnos aranytalan es nem fer bele.
Előzmény: legirepa (13322)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13358
És ha tudsz, tegyél már fel egy skiccet az alaprajzodról, hátha okosabbak leszünk!
Előzmény: polyhos (13353)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13357

Majdnem taljesen átizzott fa (nálam félidő környéke), levegő félig-háromnegyedig elzárva.

Az üvegöbílő levegő "húzkodja ki" a lángokat.

Csak száraz keményfával nyomom.

Előzmény: polyhos (13354)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13356
Na kezdem már látni a lényeget, ahogy írtad, hogy a hálóban 19 fok van.
Egy fűtetlen házban 19-nél sokkal kevesebb is lehet ilyenor, 19 azért van, mert valamelyest elmegy az a meleg oda is. Ha folyamatosan tüzelnél a kandallódban, de tényleg, reggeltől estig, de ha teheted, még éjjelre is megraknád, akkor menne az feljebb is.
Alapvetően amellett, hogy kicsi a kandalló a házhoz, az is baj, hogy nem igazán jó az elhelyezése a házon belül, és a nagy tömegű vályogfalak meg csak veszik fel a meleget.

Ha esetleg kipróbálod az éjszakai üzemed, csak és kizárólag akkor tedd, ha gondoskodtál a megfelelő levegő utánpótlásról, pl van résszellőző valamelyik ablakon, vagy falban, vagy csak simán résnyire nyitvahagytad az ablakot. Egy korszerű nyílászárókkal felszerelt házban nagyon könnyű lehet megfulladni így!

Tényleg, az égésilevegő utánpótlás milyen módon van megoldva?
Előzmény: polyhos (13353)
Pali79 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13355

Hát végülis van rajz a házról csak nem ér sokat, mert nem tetszett a tető amit rajzoltak rá. Inkább csináltam rá olyat ami nekem is tetszik :)

A tető kb 25 fok, a fal 2 sor zsalukőre épült kb 2,7 m belmagasság, porotherm 24 cm födém 4 cm felbetonnal. A tetőn bramac alpesi cserép.

Kell még valami adat? Végülis ha kell le is rajzolom, nem nagy dolog.

 

Jah és köszönöm szépen, hogy megkérdezed!

Előzmény: misbelief (13311)
polyhos Creative Commons License 2009.11.02 0 0 13354
...ennek így kell lobogni,kifelé húzni a lángnak?

...1ébként szép látvány... :-))
Előzmény: (M)Ákos (13346)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!