Keresés

Részletes keresés

PERYKA Creative Commons License 2008.06.10 0 0 217
Sziasztok. kaptam egy Team International márkájú kenyérsütőt ajándékba. Valakinek van-e? nincs magyar használati utasítása. Valaki tud-e segíteni? Légyszí.
akali Creative Commons License 2008.06.05 0 0 216
Hogyan lehet szabályozni az összetevőkkel azt, hogy ne legyen sűrű a megsütött kenyér.

Kösz, ha valaki tud segíteni.
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 215
Köszi! Igen, bár akkor már begyújtja az ember a gázt :)
Szerintetek mi éri meg jobban, villany vagy gáz? Kenyérsütőgépban vagy gázsütőben sütni?
Előzmény: Törölt nick (213)
kacsa69 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 214
Sziasztok!

Lenne egy életbe vágó kérésem: tudna valamelyikőtök Morphy Richards kenyérsütőgéphez használatos receptet küldeni? Sajnos valakinek kölcsönadtam, aztán elfelejtkeztem róla. Most pedig megszállt az ihlet és sütnék kenyeret.:)

Előre is köszi:
Kacsa
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 213
Visszatérve az eredeti kérdésre: a dnk kenyeret is lehet sütni gépben, de nem a gyors programon mert az dagaszt is és kever. Van agépen csak "sütő" program. Ugyan az mintha a gázsütőbe lenne rakva. A tésztát akkor kell berakni amikor a gázsütőbe raknád,
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 212
Igaz én nem mértem meg. A barnulási fokozatok közt én a középsőt vállasztom, nekem a vastag héj kemény. Olyan kalácsos héju kenyeret szeretünk. Ha a gázsütőben 4-es fokozaton sütöm akkor ezt az színt kb 35 perc alatt éri el előmelegitett sütőben. A kenyérsütő nincs előmelegítve ezért 60 perc alatt lesz olyan közép piros.
Előzmény: apca (211)
apca Creative Commons License 2008.05.22 0 0 211
Hőmérővel mértem meg, szóval amennyire pontos a mérő (+-1°C-t adnak meg rá) annyira pontos ez a mérés is. Ha jól emlékszem 162-163°C fok volt pontosan.
Előzmény: Törölt nick (209)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 210
Ha gázosod van próbáld meg Úgy, hogyha a pára leszárad az üvegről(ha meleg a sütőd) a szabályozó gombot kb 1/3 részéig 3-4 éllásban legyen. én így szokom és jól sűl a kenyér és az öszes kelt tésztaféle.
Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 209
A kenyérsütéshez kb. 180- 200 fok kell, de az én kenyéesütőm infója azt írja 180 fokon süt, de az igaz a sütés idő 1 óra, de azért mert csak akkor kapcsol be a fűtőszál. Addig 30 fokon kel a kenyér. Bizony kell idő, hogy felfűtse 180-ra. AZt nem hallottam senkitől, hogy a dnk kenyeret gépben sütik ki.
Előzmény: apca (207)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 208
Hát azt kevésbé érzem, mint a sütőt :) Gázosom van :D
Előzmény: Törölt nick (206)
apca Creative Commons License 2008.05.22 0 0 207
az enyémben nincs. Kb. 160°C a max.
Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 206

Az nem csinál olyan iszonyat meleget, mint a sütő... :

 

A sütőt is lehet szabályozni, hogy ne legyen olyan meleg. H a gázos akkor kb. a 3-as, ha villany akkor a 180 fokra kell állítani. de szerintem a kenyérsütőben is van 180 fok.

Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.21 0 0 205
Volna egy eretnek kérdésem: DNK-t lehet a kenyérsütő gyors programjával (1,5 óra) sütni? :))) Az nem csinál olyan iszonyat meleget, mint a sütő... :$ Szülés előtt 4 héttel ez már igenis szempont... :D
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.21 0 0 204
Király! Mennyiért vesztegetik?
Előzmény: zeke manyika (203)
zeke manyika Creative Commons License 2008.05.20 0 0 203
Szia!

Én itt vettem kenyérsütőgép lapátot. Üstjük is van.

AFK Vevőszolgálat
1119 Budapest
Nándorfejérvári út 42-44.
Tel: (06-1) 463-71-64 vagy (06-1) 203-66-19

A cím tuti, hogy jó, a garanciáról másoltam ki.


a kenyérsütőgép lapát fotója
Előzmény: rejtey (157)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.16 0 0 202
Bocsi a kései választ, remélem még időben. Ha vettél gépet és nem jó az én lelkem rajta. A magok mindegyik tipusnál egyenletesen oszlanak el, bármiféle magot is raksz bele. Az egylapátos függőleges kenyeret sűt, de kisebb kenyeret( álltalában) a kétlapátos egy hosszúkás, pl a forma kenyerek illyenek, de az nem szereti, ha kisebb adagokat kell dagasztani, mert csak akkor egy lapáton kevereg a tészta és nem dagasz rendesen. Ha mér elötte vagy, kérdezd meg a szervizelését felétek melyik gépet milyen megbízható szervíz van. Alkatrész utánpótlást hogyan, mennyi idő alatt pótolják. Na nem azért írom, hogy elriasszalak, mert a mai piacon ami gépek vannak álltalában megbízhatók. A teljesítményük és a programjuk is hasonló. DE az áruk az már nem! Nem biztos, h a drágább a jobb. Ezek után jó vásárlást, remélem jól elbizonytalanítottalak, de vegyél mert a friss kenyér és az íze kárpótol mindenért. Én másfél éve használok egy szomszéd ország termékét és tökéletes, pedig minden anp van használatban. Hol kenyér, hol csak valamit dagasztatok vele.
Előzmény: nica12 (200)
digicat Creative Commons License 2008.05.08 0 0 201
Nekem ilyen függőleges, egy lapátos van, a magvak szépen eloszlanak.
Az alján picit sűrűbb lesz a kenyér, mint a tetején, de nem zavaró, mindenki nem is veszi észre. Ez nagyon függ a kenyértől is, van amelyik szép egyenletes, azt hiszem a sűrűbb, nehezebb tészták lesznek ilyenek.
Előzmény: nica12 (200)
nica12 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 200

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt vagyok, és érdekelne a tapasztalatotok, hogy melyik gép hogy működik. Nem feltétlenül márkával kapcsolatos kérdésem van, inkább az, hogy két típusú sütőgép van a piacon: 1.az egyikben fektetve sül meg a kenyér (egy vagy két keverőlapáttal, a kenyér alja van alul), 2. a másikban pedig a akenyér oldala van alul (ezek egy keverőlapátosak, és kicsi alapterületű az aljuk, felfelé nyújtott a sütőforma). Elsősorban magvas kenyeret sütnék, és attól tartok, hogy a 2. típusúban a magok ottmaradnak a sütőforma alsó felében (lehúzódnak súlyúknálfogva alulra), és így a kész kenyér egyik felében lesznek csak. Tudnátok tapasztalatból tanácsot adni?

Előre is köszi

digicat Creative Commons License 2008.05.07 0 0 199
A kísérletezéssel egyetértek, cak fel kell készülni az eredményekre, lásd 185. hsz és környéke :-)
Előzmény: Törölt nick (197)
bp53 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 198

Köszönöm, ki fogom próbálni!

A net-en fellelhető receptekből is próbálkozom majd. de inkább megbízom a már bevált, adott géphez kikísérletezett dolgokhoz.

Előzmény: Törölt nick (194)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.07 0 0 197

Mi sütünk könyvből is és netről is, márkát többnyire sehol nem ír

 

Nem is a márka névvel van a probléma, hanem a receptek amit adnak a gépekhez enyhén szólva nem jók. Ki kell kisérletezni melyik géppel milyen arányba kell adagolni a hozzávalókat. Két egyforma márkáju gép sem egyformán sűt. A programok viszont majdnem minden márkáju gépnél hasonló.

 

 

Előzmény: digicat (195)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.07 0 0 196
Sziasztok!
Most találtam ide :)
Nekem Bomann-klón AFK-m van, azzal sütögetünk már jóideje (nem is tudom, mióta van meg, de három éve biztos). Ma sütőliszttel sült benne kenyér, isteni finom lett! Ezért ajánlom a Sparban kapható, ABO-Mill liszteket, olcsók (fele árban jön ki egy kenyér a boltihoz képest!) és minden bennük van, kivéve a vizet :D
Gyors kenyérmegoldáshoz ideális! Azért szoktunk ám mi is kotyvasztani, amikor több időnk van, vagy nincs ilyen liszt itthon.
digicat Creative Commons License 2008.05.06 0 0 195
Mi sütünk könyvből is és netről is, márkát többnyire sehol nem ír, de ha mégis akkor figyelmen kívül hagyjuk és ebből adódó problémákkal még nem találkoztunk. Noname gép.
Előzmény: Törölt nick (194)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.06 0 0 194

Új vagyok itt a fórumon is, meg a kenyérsütésben is. Kaptunk egy Moulinex Home Bread XXL

 

minden géphez más recept kell, még tipuson belül is változik. Próbáld meg:

3,3dl langyos tej, 1 evőkanál méz,1evőkanál margarin,30 dkg kenyér liszt, 15 dkgfinom liszt, 1teás kanál só, egy csapott evőkanál sikér, 7gr. Oetker száritott élesztő. Ebben a sorrenben rakd a gépbe.Normál programon az nálam 3óra 20 perc közepes szín, kis adag. Nálam bevált kb 1 éve én így sütöm a kenyeret. Sokat kisérlrteztem vele, de ez vált be legjobban, a jelzésnél tehetsz bele magokat, sajtot. Jó étvégyat.

Ja még annyi a dagasztásnál a tésztának egy rugalmas gombócnak kell lenni. Üdv: István

Előzmény: bp53 (193)
bp53 Creative Commons License 2008.05.06 0 0 193

Sziasztok!

 

Új vagyok itt a fórumon is, meg a kenyérsütésben is. Kaptunk egy Moulinex Home Bread XXL gépet, de ahogy olvasgattam a fórumokon, nem igazán váltak be a hozzá mellékelt receptek.

 

Nagyon kérem, ha valakinek van tapasztalata erről a gépről, illetve vannak bevált receptjei, az tegye fel, vagy adjon elérhetőséget, ahol ilyenekhez hozzájuthatok.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

digicat Creative Commons License 2008.05.05 0 0 192
Közvetlenül a kérdésed előtt levő hsz-ban van egy cím. Olvass bizalommal ;-)
OFF
Hogy ezért mit fogok kapni...
Előzmény: apacs72 (191)
apacs72 Creative Commons License 2008.05.05 0 0 191

Sziasztok!

 

Sos!!!!! kéne nekem a technostar gépembe egy lapát. Honna tehetek szert rá? Szervízben esetleg? Tudtok ilyen címet? Előre is köszi!!!!

Jahno Creative Commons License 2008.04.12 0 0 190
Előzmény: rejtey (189)
rejtey Creative Commons License 2008.04.05 0 0 189
Tud valaki Bomann lapátot?
Boss666 Creative Commons License 2008.04.04 0 0 188
Azért vannak nálunk alaposabb emberek. De lehet, hogy ők nem sütnek kenyeret... :)
Előzmény: digicat (187)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!