Keresés

Részletes keresés

hobj Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56629

Sziasztok,

 

nekem ezt mondta a doki, hogy nagyon súlyos, de lehet, hogy nálad pl. a  60 perces nem megy fel úgy. Gondolom sok összetevője van. Ha spontán sikerült a baba, akkor remélhetőleg nem annyira szörnyű. Én 15 év alatt 4 mensit tudok felmutatni, biztos a tünetek is fontosak.

Előzmény: sz30 (56627)
Provence83 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56628
Huu, akkor kb oszd majd el kettővel a prolaktin eredményét, mert az stresszre feljebb megy már akár a verveteltől is nemhogy meg egy ilyen idiotaval is kellett foglalkoznod, aki mintha semmi anatómiat vagy fizikát vagy tudom is én ez hová tartozik... -Mint a reflex vizsgálat a terdnél-nem tanult volna.
Előzmény: yoyo444 (56625)
sz30 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56627

szia hobi!

Te jó ég, ha neked nagyon súlyos IR-ed volt a 120'-es 28-as értékkel, akkor az enyém milyen, ha  a 120 perces 56?  pedig nekem senki nem mondta, h súlyos.

 

Én nem teherbeesés miatt szedem (szerencsémre spontán teherbeestem és kihordtam gond nélkül, pedig ugyanilyen magas volt az inzulinom-akkor még nem tudtam erről a betegségről), hanem a pcos összes többi tünete miatt szedem a gyógyszert. Senki más nincs hasonló cipőben?Akinek van már gyerkőc az a pco-ra mit szed hosszútávon? Abbahagyjátok?

 

 

 

Előzmény: hobj (56617)
Micimalacka Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56626

már én is kifejtettem it a vélemény a nápdétről, egyezik a tiéddel:D

a lisztekben, meg pékáruban így mionden van, mi nem kéne kb. Az alacsony ch nekünk meg nem elég, nekünk adott mennyuiség kell, nem mindeféle tsrtósítós alacsony ch.

Előzmény: yoyo444 (56625)
yoyo444 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56625

Kiko örülök, hogy jól vagy :) akkor most csak pihenj meg gyógyulgass!

 

Diéta: nem vagyok nagy szakértő, de ha elolvasol egy Norbi update kaja összetevőit, szerintem nem igazán nekünk való. Múltkor néztem valami péksütit és első számú összetevő: Norbi update liszt keverék :S nah, ebben aztán bármi lehet, erre számoljon valaki CH-t... a desszertjeiket is fruktózzal csinálják, ami szintén nem túl jó. Nem akarok anti-reklám lenni, de az én személyes véleményem nem túl jó ezekről a kajákról, ráadásul az ízük valami förtelem. Múltkor elcsábultam egy update somlói galuskára hát khm... íze semmi, a tészta benne meg mintha fűrészport ettem volna. Szemetesben landolt 2 falat után :S

 

Csajok tök happy vagyok, múlt héten új nődokinál voltam, aki nagyon rendes volt velem és amikor olvasta a leletemet, hogy meforalt szedek, nem kérdezett tágra nyílt szemekkel, hogy minek az és miért nem a klasszikus Diane-kúrat csinálom :) sokat beszélgettünk a PCOS-ról. És azt mondta, a 3 cm-es cisztámat nem piszkálná így, hogy nem fáj, hanem majd ránézünk 2 hónap múlva :) holnapra lesz prolaktin eredményem, már csak azért izgulok picit.

 

Még egy mondat: pénteken kiakadtam a vérvételes nőcire, pont a kézhajlatomba bökte a tűt, elég oldalra, szerintem idegbe mehetett, mert még sose fájt ennyire, és amikor beszúrta a tűt, akaratlanul megrángott picit a kezem. Ne tudjátok meg hogy lecseszett. Hogy behajlított kézből hogyan vegyen vért, újra meg kellene szúrnia, akkor meg az lenne a bajom, stb. Mondtam neki, hogy nem szándékos volt. Erre ő: akkoris türtőztessem magam. Pffff legszívesebben a fejébe húztam volna a széket, amin ültem. Az a baj, hogy a kor előrehaladtával egyre jobban kinyitom a számat, most is egy hajszálon múlt, hogy nem szóltam be neki...

Micimalacka Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56624

1) italok édesítésére édesítő tabletta

Főzni, sütni sütésálló édesítő, van por és folyékony is, ill igen, a nyírfacukor. Fruktóz nem az igazi, inkább keürlni kéne, alig jobb a cukornál sajnos.

 

2.) ha olyat eszel, készítesz, amiben ilyen meg olyaN CH is van, akkor úgy számold. Nyilván egy falat nem tétel, de ha sok van benne ebből-abból, akkor ügyelni kell rá. Uuzsira gyors ch kell, és kell is enni, bár gyorsa inkább lasúval lehet cserélni, mint fordítva.

Ilyenvegyes kaját inkább ebédre enném.

Sütik, ilyesmik ha ki van számolva, akkor ebéd-vacsira. Ha elég benne a lassú, akkor jó is.

 

3. mind cukros, van állítólag diab. meg norbis, én nem próbáltam. Mikor már eléggé benne voltam, akkor én egy pötty majonézt ettem, ha a többi minden cakkra kiadta ami kell. Ill. sk. tejföl fűszerrel majdnem jó majonéz helyett:)

Előzmény: yelena92 (56616)
Provence83 Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56623
Lehet, hogy ezt nem ebéd közben kellett volna elolvasom... :DDD Hajrá!
Előzmény: Kikomiko (56619)
Micimalacka Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56622

örülök, hogy túl vagy rajta:)

Előzmény: Kikomiko (56620)
Micimalacka Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56621

mivel nekünk szénhidrátot kell enni megfelelő mennyiségben és minsőgében, így az alig tartalmaz nem opció kenyérben

Előzmény: Eva2012 (56618)
Kikomiko Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56620

mármint a vezetékeim áthárhatóak:)

Előzmény: Kikomiko (56619)
Kikomiko Creative Commons License 2012.07.02 0 0 56619

Sziasztok!

 

Túlvagyok a műtéten, és itthon vagyok!!!! Minden rendben zajlott, kivették a cisztát, ami dermoid ciszta volt tényleg, zsír meg szőr volt. Átjárhatóak a petefészkeim is, szóval minden OK. Holnap varrat szedés és utánna elfelejtem egy kórházat egy darabig:D:D:D

Eva2012 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 56618

Velena, ne haragudj de csak egy kérdésedre tudok válaszolni, majonézt, mustárt és ketchupot Schobert Norbinál tudsz beszerezni, ezek ilyen update kaják. De vannak ott tészták is és van egy új kenyér (nagyon drága) de állítólag alig tartalmaz szénhidrátot.

hobj Creative Commons License 2012.07.01 0 0 56617

Én az eucreast folyamatosan szedtem, 8 hónapig, akkor sikerült a baba. Bár nekem a sima met nem használt, mivel a doki szerint nagyon súlyos IR-em volt (inzulin: 0': 5, 60': 160 fölött, 120': 28), így mindenképp kellett a folyamatos eucreas. Elvileg a kombináltakat terhesség alatt nem lehet szedni, de a doki azt mondta, hogy nem okoz gondot, nagyobb baj lehetne, ha abbahagynám. A 14.héttől leálltam vele, hogy tudjak hízni, azóta csak diéta van. Szülés után nem tudom mit kell majd szednem.

Előzmény: sz30 (56614)
yelena92 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 56616

Sziasztok!

Pár hete végre nálam is kiderült a pcos és elkezdtem a diétát, de lenne ezzel kapcsolatban pár nagyon ostoba kérdésem, hiába olvastam végig egy csomó mindent, nem vagyok bennük biztos és egyszerűen  nem akarok össze-vissza enni mindent, szóval inkább megkérdezem.... :))

 

1) az nyílvánvaló, hogy cukrot nem lehet enni, de mi alkalmas a leginkább a helyettesítésére? A folyékony édesítőszer pl. teához rendben van, de sütéshez nem igazán, nyírfacukorral próbálkoztunk itthon, ami jó, csak eléggé drága... Mi a helyzet a gyümölcscukorral, ez megengedett? Vagy ti mit mondanátok?

 

2) Van itthon tiramisu teljes kiőrlésű piskótából készítve, de nem vagyok biztos benne, hogy uzsonnának megfelelő-e, úgy értem elvileg ilyenkor gyorsan felszívódó van előírva, de elvileg hiába édesség, a piskóta miatt nem tudom, hogy hova soroljam... Tudom, hogy ez nagyon hülye kérdés, de az összes ilyen sütivel gondban vagyok, pl. a gyümölcspiskótával is, ami durumlisztből van sütve, de van benne gyümölcs is... Tehát ezekkel mi a helyzet, jobb lenne tízórainak vagy vacsoránál szendvics mellé mondjuk, vagy kizárólag ebéd után? 

 

3) ez most még hülyébb kérdés lesz, de eddig eléggé ketchup/majonéz mániás voltam, ami most a cukor miatt elvileg kiesett, szóval megengedett-e azért időnként vagy van ezekből is diabetikus (eddig nem találkoztam vele sehol)?

 

Tudom, hogy még volt valami, de most nem jut eszembe...köszi előre is:)

bmmb Creative Commons License 2012.07.01 0 0 56615

Szia! Nagyon köszönöm a válaszod! az éhgyomri vércukor 4,7, az inzulin 6,3.

 

Előzmény: Zemanek (56613)
sz30 Creative Commons License 2012.07.01 0 0 56614

köszi a választ! én competactot kaptam, de azt mondta a doki, hogy ezt két hónapig szedjem, utána vérvétel, és aztán vissza kell állnunk a metre, mert ezt a kombináltat nem lehet állandóan szedni.  Ez nálad is így van az Eucreast-tal?

Előzmény: hobj (56606)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.29 0 0 56613

Ahogy nézem valami autoimmun betegség lesz. A terhelt inzulinod is magas, de jó lenne tudni az éhgyomrit is.

Előzmény: bmmb (56612)
bmmb Creative Commons License 2012.06.29 0 0 56612

Sziasztok!

Kérlek segítsetek, az alábbi értékeket kaptam ma és nem igazán tudom mi mire utal, ha valaki érti kérem írjon pár sort. Hétfőn készülök emdokrinológushoz bejelentkezni...

TSH 1,69 / ref: 0,4-4,0
FT3 3,19 / ref: 1,50-4,70
FT4 1,12 / ref: 0,8-1,9
Anti TPO 175,62 /ref: 5,6 alatt jó,
Anti tireoglubolin 9,33 / ref: 4,0 alatt jó
Inzulin 120 perces 30,4 /ref: 29 alatt jó

Előre is köszönöm!

hobj Creative Commons License 2012.06.29 0 0 56611

Szerintem ne aggódj. Nekem terhesen csak T4-et néznek a mensmentisben, havonta.  A hárommal ezelőtti értékem 14.54 lett, amire ez írták vissza (szó szerint idézem):

 

"A picit magasabb szabad T4-es érték nem okoz galibát! Nincs szükség az Euthyrox dózisát módosítani mindaddig, amig nincs szapora szívdobogásérzése, izzadtság - rohamai, álmatlanság stb!"

 

Aztán erre 4 hétre 11 lett, most pedig már az utolsó csak 10, és emelni kellett egy picit az adagon. Szóval ennyi ugrálás szerintem belefér. 

Előzmény: magaslány (56607)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.29 0 0 56610

Ha elég magas a progi szinted akkor felesleges is. Diétát tartsd az a lényeg.

Előzmény: magaslány (56609)
magaslány Creative Commons License 2012.06.29 0 0 56609

Annyira akarom ezt a babát :)

 

Dufastont sem írt fel a doki. Pedig nyugodtabb lennék.

Előzmény: Zemanek (56608)
Zemanek Creative Commons License 2012.06.29 0 0 56608

Szerintem ez nem rossz. Azt ne felejtsd el, hogy a terheseknél mások a tartomáynok.

Előzmény: magaslány (56607)
magaslány Creative Commons License 2012.06.29 0 0 56607

Sziasztok!

 

Tapasztaltak segítségét szeretném kérni! Nem tudom emlékeztek e pár napja írtam ide a fórumban hogy PCO gyanúval kezdődött kivizsgálás nálam de még nagyon az elején elakadtunk inzulin nézés sem volt, mert terhes lettem. Gyakorlatilag annyi volt hogy körkörösen számos apró tüszőt láttak az uh-n mindkét petefészekben.

 

Anyukámnak pajzsmirigy alulműködése van azért mondtam a nődokinak hogy nézzünk pajzsmirigyet.  Próbáltam rákeresni a neten, ennyit találtam.

 

Hyperthyreosisnak nevezzük azt az állapotot, amikor túl sok pajzsmirigy-hormon termelődik. A vérben emelkedett fT4 és fT3 koncentrációkat látni, a TSH-szint ennek megfelelően alacsony.

 

Hypothyreosisnak nevezzük azt az állapotot, amikor túl kevés (vagy semennyi) pajzsmirigy-hormon termelődik. A vérben csökkent fT4 és fT3 koncentrációkat látni, a TSH-szint ennek megfelelően magas.

 

Arról nem találok hogy a TSH jó de a T3 alacsony a T4 meg magas?

 

Valaki tud segíteni nekem? Köszi

 

 

Eredményeim:

 

TSH most terhesen 2,150 februárban amikor nem voltam terhes 1,6 volt. Referencia tart:  0,400-4,000

 

Szabad T4 :15,6  a max referncia tartomány 14,4

 

Szabad T3: 3,3 a minimum referencia 3,8-6,00

 

Tehát TSH elvileg jó, t4 magas, t3 alacsony! Remélem írnak rá valami gyógyszert mert kiidegel már ez a sok béna orvos.

hobj Creative Commons License 2012.06.29 0 0 56606

Sziasztok,

 

nekem így volt, néhány hónapig hatott a merckformin xr, 3x megjött tőle, aztán visszaromlott minden. Ekkor lecserélték a gyógyszeremet kombinált tablettára, eucreast kellett szednem. Az bevált.

Előzmény: sz30 (56605)
sz30 Creative Commons License 2012.06.28 0 0 56605

Jó hír, hogy pár év után felszívódnak a ciszták. Nekem is tele van mindkét petefészkem.

Volt/van valakinek olyan hasonló tapasztalata, hogy a met szedését követő pár hónapban javulnak a tünetek (bőrhibák, hajhullás elsősorban), de aztán visszaáll a régi rend, a folyamatos gyógyszer szedés ellenére? nálam ez van, olyan mintha megszokta volna a szervezetem a gyógyszert, és már nem használna...

 

 

Előzmény: Szeleszte (56604)
Szeleszte Creative Commons License 2012.06.27 0 0 56604

Eva

 

Ne lásd ilyen keserűségesen ezt a helyzetet. Nekem mind a két petefészkem tele volt cisztával, három év met xr kezeléssel az összes felszívodott. Kísérleti státuszba szüneteltették a metemet, hátha visszaállt a rendszer, sajnos nem, ennek lassan másfél éve, hogy nem tudtam visszarakni a metet (gastro és egyéb allergiás dolgok miatt hosszú sztory). Végeredményben amikor most áprilisban voltam nődokinál egy cisztát sem látott, teljesen tiszta volt a kép. Csak a vérzésem (diéta mozgás hiány, és gyógyszerhiány ) miatt megbolondult és lett egy nagyobb cisztám 28 mm 26 mm, de még berepedhet és felszívódhat. (legalábbis ebben reménykedek)

 

Kiko:

tényleg olvastam, hogy mész műtétre, hogy állsz a dologgal? szorítok neked nagyon.

Előzmény: Eva2012 (56602)
Szeleszte Creative Commons License 2012.06.27 0 0 56603

Kiko

 

Nekem a hormonjaim álltak szarul. Azt mondta az endodoki, hogy a 13 nap már peteérésnek kellene lenni, de minden a béka segge alatt van. Se peteérés, se normális hormonszint, se vérzés... Még ezen a héten szedem a grapefruit magolajamat (gastro problémák) utána jövőhéttől visszaállítom a metet, hátha rendezné a dolgaimat.

 

Stevia:

Én csak a fekete csomagolásút veszem a tablettásat, azzal iszom a kávét nincs neki a mellékíze, viszont a sima zöldcsomagolásúnak ilyen mentolos utóíze van. Mást nem probáltam, de a tabletta a kávéba nagyon bejött. Amúgy meg nyírfacukor, meg mesterséges folyékony édesítő, ezek vannak nálam a palettán.

Eva2012 Creative Commons License 2012.06.27 0 0 56602

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni. Még új vagyok a fórumon és a témában is. Bár már 2 éve jártam egy meddőségi központba, ahol nem vettek észre a PCO-mat és az IR-emet. Ezekre egy "sima" nőgyógyász jött rá, és végeztette el a vizsgálatokat. Az inzulin eredményeim elég rosszak lettek. Amikor a nőgyógyászati vizsgálaton kiderült a PCO még csak az egyik petefészkemet érintette (kb. 12 tüsző volt benne). Közben felírták a merckformin xr gyógyszert, amit már majdnem 2 hónapja szedek.

Természetesen átjelentkeztem másik meddőségi központba, ahol a vizsgálaton az új orvosom azt mondta, hogy mindkét petefészkemben vannak ciszták. Kicsit ledöbbentem, mert mondtam, hogy már szedem a gyógyszert és nem gondoltam, hogy ennek ellenére még romlik a petefészkek helyzete. Pedig a gyógyszer hatására fogytam is, a bőröm megszépült, stb., tehát hat a gyógyszer, de csak úgy látszik külső hatásai vannak.

Az meglepett, hogy az orvos azt mondta, hogy ennek a gyógyszernek a hatására nem fognak eltűnni a ciszták. Ez igaz?

Olyan nehéz volt elfogadni az IR-t, mint betegséget, de hogy még PCO is? Tudom, hogy általában ezek együtt járnak, de engem pszichésen zavar, hogy ciszták vannak.

Ezek tényleg soha nem fognak eltűnni? És tudom, hogy ez élethosszig tartó betegség, amit állandóan kezelni kell, de jó lenne, ha legalább a ciszták nem lennének.

 

PCO esetén  egyébként lehet stimulálni? Egyébként van peteérésem, ezt az uh vizsgálatok igazolták, és még az orvos azt mondta, ez nem súlyos PCO. De ez engem zavar.

Kérlek Titeket, hogy válaszoljatok a kérdéseimre. Köszönöm

Micimalacka Creative Commons License 2012.06.26 0 0 56601

csak reklámozni jött...

almirena Creative Commons License 2012.06.26 0 0 56600

a lányom is vetetett, aztán nem bírta enni a Steviát.

Előzmény: krisztina1020 (56598)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!