Keresés

Részletes keresés

AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.13 0 0 32687
Ha jól értettem Mikket, akkor kiállító helyet is kapunk... És készülnünk kellene ismertető anyaggal...

Andi szórólapja készen van, de nem ártana még pár hasonló anyag, pl. a kereskedőknek címezve, vagy az állatorvosoknak... (Gamgee?)

Esetleg valami erősen népszerűsítő anyag a deguk természetéről, intelligenciájáról, stb...

Vagy esetleg egy film ugyanerről... szokott valaki filmet vágni?
Előzmény: de-guky (32682)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.13 0 0 32686
Egyik felvétel jobb, mint a másik. Ahol a kis oldalkáján fekszik, az különösen aranyos......jó képeket tudsz csinálni, persze ilyen fotogén degukról........
Előzmény: Gergő és Matild (32685)
Gergő és Matild Creative Commons License 2010.07.13 0 0 32685
Örülök neki! Én nem is néztem, azóta szórakozok a Mozillával.

Mollyka reggel 315 gramm volt. Tegnap megkérdeztem nem akar-e szülni, majd határozottan közölte, hogy nem! Hát most erre mit mondjak?! :o)

A meleggel nagyon vigyázok, most jó, hogy hűvös a szobájuk.

Képek reggelről: Az első képen Hümmikém ült be a kókuszdióba enni, hogy ne zavarj Molly :)
Előzmény: tatárné ilona (32681)
AgathaChristie Creative Commons License 2010.07.13 0 0 32684
A debreceni rokon szállított! :D

Van rönkodú, meg bambuszház, meg libikóka, meg függő híd, meg fa mozdony, meg mászókás kilátó-polc, meg kisautó... Meg mindenféle fincsi rágható degujátékok a legfinomabb kérges fákból, rengeteg anyaggal, úgyhogy hónapokra rendben lesz a cellulóz ellátás... Az árak 200,- (libikóka) /4000,- (fél fatörzsből készült odú) között lesznek.

Most csinál nekünk egy két fedeles repülőgépet, ami lógni fog, és hintázni lehet majd rajta... :D

A cucc még fotózás, és javítás alatt, mert az odúknak pl. még lett alja... (amit ti kaptok, annak már nem lesz... :P)


Hihetetlen a fazon! Ha már van fotó majd szólok! (Viszont eladóknak kedvezmény! :D)
Szerintem számlát is tud adni...

Kérges léc még nem jött, de a következő szállításban az is lesz. Kívánságra méretre vágjuk a nappalimban...
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.13 0 0 32683

Kedves De-guky barátunk!

 

Megnéztem az ajánlott weblapot (degu-szempontból)  nagyon szegényes a kínálat: minden szinten szinte semmi. A kutyások- macskások lehetőségeit nem bogarásztam. Talán később változtatnak, remélem.....

Előzmény: de-guky (32682)
de-guky Creative Commons License 2010.07.12 0 0 32682
Kedves degus barátaim!


Az Anivet Kft. megnyitotta új csodálatos központját Mogyoródon.
http://www.anivet.hu/ Univerzoo néven építettek egy hatalmas épület komplexumot
ahol a gyógyszerektől a deguforgóig minden kapható.
Arra kértek szervezzünk egy talit oda október 9- re.
Azt szeretnék, ha vinnénk degukat is amiket az érdeklődők nézegethetnének stb.
Persze más hobby állatok is lesznek a haltól a nyílméreg békáig.
Tehát javaslok egy talit arra az időpontra(is). Természetesen nagyker áron minden megvásárolható lesz a boltjukban
de-guky
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.12 0 0 32681

 

Dorci!!!!

 

Ma 15,11- kor minden a helyére került a számítógépemen!! Nem csináltam vele semmit, csak úgy megjavult. Megnyugodtam, hogy nem én csesztem el.

 

Mollika hogy van? Nálatok nincs nagy meleg? mert akkor még attól óvnod kell.

Vigyázzatok magatokra........

tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.12 0 0 32680

Ezt az utolsó mondatot gondold át, mert rajta kivül van még 12 gyereked.

 

De-gukyt nem engedem megszólni, mert valóban jóbarát és csak azért mondta, amit mondott, nagyon aggódtam. Remélem hasznodra lesz a kirándulás és a természeted is simább lesz általa?!?! A kis "favoritnak" tökéletes javulást kívánok mielőbb.......:))))

Előzmény: MINIOR (32679)
MINIOR Creative Commons License 2010.07.12 0 0 32679

Deguky nagy huncut! Valamit mondasz neki oszt rögtön kiforgatja. De azért szeretem, nagyon jó barát! Kár hogy nem ismeritek! :))))

Naszóval.

 

Mára kivettem egy napot, Andrással (Sütő) is beszéltem, hogy viszem BingóMukit. Azt hiszem már nincs szükség rá, reggelre kifakadt a tályog, rásegítettem egy csipesszel, Mukikám hősiesen tűrte! Igaz, 4 db mazsolába került a "műtét", mondom ez még mindig olcsóbb, mint az állatorvos, khm.....,  de mégse lett elaltatva. Ebben a kánikulában rizikós is lett volna fölvinnem a Felsőzöldmáli útra! Reméljük sima ügy. B.Muki az egyik favoritom, ha meghalna azt nem élném túl!

de-guky Creative Commons License 2010.07.11 0 0 32678
Ja, azt nem tudom.
Előzmény: tatárné ilona (32677)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.11 0 0 32677

...és ki van a kis beteggel? nem vihette magával ilyen melegben, meg különbenis......

 a földsugárzással egyetértek, valóban hasznos, remélhetőleg hamarosan előkerül........

Előzmény: de-guky (32676)
de-guky Creative Commons License 2010.07.11 0 0 32676
Jó hát agyabugyáld el, én nem bánom:) Amit biztosan tudok vidékre jár. Attila dombra meg ilyen "gyógy" helyekre. Megváltozva fog előkerülni. Én már egy kicsit láttam belőle.
Rendben van (bár tökéletes már nem lesz). Biztos majd megerősíti amit elárulok: földsugárzást kapott.
Előzmény: tatárné ilona (32675)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.11 0 0 32675

de-guky!!!

 

Te sem tudsz valamit Mikk hallgatásától?  Legszivesebben elagyabugyálnám, amiért nem beszél! Remélem, nincs még vele is valami baj?!?!

Előzmény: de-guky (32672)
Gamgee001 Creative Commons License 2010.07.11 0 0 32674
Jelentem 2 leányzó és 2 fiú elhagyta a családi otthont. Így jelenleg Frodó Úr tartózkodik már csak nálam, akit Annáék már nagyon várnak Pesten. Valaki tudna szállításban esetleg segíteni??
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.11 0 0 32673
Kérlek, Mikk, szólalj meg, mert nagyon rossz érzés ez a tudatlan várakozás. A fenébe a focival, a kis Bingó Muki jobban érdekel..........
Előzmény: MINIOR (32669)
de-guky Creative Commons License 2010.07.11 0 0 32672
Milyen gyorsan fejlődött ez a dolog? Ha lassan fejlődött akkor rosszabbak a kilátások.
Ha van közepe- amin remény szerint kifakadhat- akkor az nagy szerencse, de ezt én nem látom. Akkor, ha ez egy lassan, de " biztosan" növekedő dudor, akkor az elég nagy bajnak lehet a jele.
Előzmény: MINIOR (32669)
Gamgee001 Creative Commons License 2010.07.10 0 0 32671
Szia Mikk!

Ha eddig nem fakadt még ki, akkor majd ezután....
Az én elképzelésem szerint ez egy pici tályog, ami elég szerencsés helyen van, mert ha feltörik, akkor nagy valószínűséggel kifelé fog, és jól tudod majd tisztítani, ha hagyja (persze, hogy fogja).
Mielőtt én lennék a rém, tályog és tályog közt is van különbség, ennek az eredetét egy hegyes szénarészre, egy kiálló akármire, vagy egy kedves degupajtás "koszos" fogára tenném. Megszúrhatta pont a szájszögletében, kis kosz belement, lett egy tályog, felfakad, kitisztul és gyógyul jó esetben kb. 1 hét alatt...
Betadine menjen továbbra is rá, ha hagyja, akkor ahol közepe kezd lenni, ott piszkáld meg egy fertőtlenített tűvel, vagy nyomkodd meg egy kicsit, hátha felfakad (no nem a vér az ujjadból egy "eztnecsináld"-harapás miatt)...
Előzmény: MINIOR (32669)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.10 0 0 32670
Ha pattanás, akkor minden bizonnyal kifakad és letisztogatod, fertőtlenited, ha tályog, akkor nem tudok javasolni mást, mint Gamgeet megkérdezni, mert még nem volt ilyen esetem. Ha hozzáérsz, fájlalja, esetleg az is támpont lehet?
Előzmény: MINIOR (32669)
MINIOR Creative Commons License 2010.07.10 0 0 32669

Bingó-Muki szája szegletében nőtt egy kis tályog(?), (olyan, mint egy pattanás) még kedden.

 Azóta Betadine-ozom, a fénykép csütörtök este készült.

 Ma (szombat) reggelre már sokkal világosabb, majdnem fehér, és van egy közepe, de nem merem kinyomni... szerintetek ki fog fakadni? (A kép nem túl éles, de azért így is látszik, ha rázoommolsz.)

tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.09 0 0 32668
Neked is és ne aggódj a cegucik miadt, bitosan nagyot nőnek, mire hazaérsz. Érezd jól magad!!!!
Előzmény: szekelya (32667)
szekelya Creative Commons License 2010.07.09 0 0 32667
Én most elmegyek egy hétre táborba :)))))), sziasztok, addig is mindenkinek kellemes nyarat!
PandaPain Creative Commons License 2010.07.08 0 0 32666
Sziasztok!

Nem tud valaki eladó fa mókuskereket, úgy 20 centi átmérő környékit?
Fressnapfban nem lehet már kapni, csak a 30 centiset, vagy a 14,5 centiset.
Ha tud valaki, megköszönöm!
orsi225 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 32665
Szia!

Köszi, van nekik. Szerintem simán csak próbálgatja a határait. Rendszerint akkor amikor én nem vagyok itthon, hogy aztán deguvadászatra érjek haza és lecsapjak rá mint egy keselyű.... nem érti hogy nincs értelme a dolognak... Buta kis rágcsáló... :)
Előzmény: AjtócskaMuki (32659)
szekelya Creative Commons License 2010.07.08 0 0 32664
Nem lehet, már így is a szobám közepén vannak. Nincs több helyem.
Előzmény: tatárné ilona (32663)
tatárné ilona Creative Commons License 2010.07.08 0 0 32663
Azalatt a pár hét alatt még megálmodod, hogy milyen új ketrecet vegyél Mázlisnak és a pici társainak és akkor nyugalom lesz az  "olajfák " alatt........   tudod, kibicnek semmi sem drága)...... 
Előzmény: szekelya (32660)
MINIOR Creative Commons License 2010.07.08 0 0 32662

Menhelyi deguk Kyránál!
A NOÉ rágcsamentőknél még 4 fiatal degu, anya-lánya, apa-fia keresi új gazdáját. Én láttam, fogtam mindet, szelídek, aranyosak. Különösen felhívnám a figyelmet a kisfiúra (Kunkori), érdekes, genetikailag rövid, 4-5 centis farka van bojttal a végén! Ráadásul mindig C-alakban felkunkorítva tartja. Én azonnal hazavittem volna, de a papával együtt kéne, hogy elvigye valaki, nekem a 13 degum mellé már sok volna a jóból.

szekelya Creative Commons License 2010.07.08 0 0 32661
Ja, és már miért ne lenne a fele sem igaz? Nagyonis jó dolgot írtál le! :)) Csakhát sajnos messze nem töltheti velük minden idejét az ember...
Előzmény: szekelya (32660)
szekelya Creative Commons License 2010.07.08 0 0 32660
Szerintem teljesen normálisan és kedvesen. De sajnos itt most ő a hunyó, mert Ferdinánd és közte van az a probléma, hogy nem tudták újra felállítani a rangsort, amikor felborult (egyéb baj nem is volna, dehát így időről időre összeugranának, amíg ez el nem dől, és én nem akarok több sérülést, ezért hagytam őket külön), és Ferdinánd viselte rosszabbul az egyedüllétet, ezért kapta meg a csajszit. Persze, most, hogy így alakult, hogy csak ennyi kisdegu maradt életben, amiből 2 fiú, még megtehetem azt is, hogy elosztom őket a két nagy között. Csak ahhoz meg nagyon pici a kölcsönketrec, amiben Mázlis lakik... Nem tudom... De még van egy pár hetem...
Előzmény: tatárné ilona (32657)
AjtócskaMuki Creative Commons License 2010.07.08 0 0 32659
Orsi, csak nem fogyókúrára fogtad mocorkát? Mitől van ilyen mehetnékje?? :-O Sikerült szereznem a Praktikerből szőnyegcsövet, adjak egyet a kecóba bújkálni? Legalább azon élné ki Mocorka a rághatnékját...
Előzmény: orsi225 (32658)
orsi225 Creative Commons License 2010.07.07 0 0 32658
Kezdek elképesztően dühbegurulni... Mocorka módszeresen szedi szét a ketrecajtókat, ha bedrótozom elkezdi elrágni a drótot... lehet hogy agresszívebben kellene azzal fenyegetnem hogy macskaétket csinálok belőle és minden porontyából is...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!