Keresés

Részletes keresés

sujgojo Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1287
igen, en is a sima elembol akarom rakni, de a kornyeken semmit se konnyu beszerezni, es most pont ez van.
nem tud valaki regionalis ytong kereskedot, borsodbanaki raktarrol tud szallitani. 4 raklap kellene.
Előzmény: NeomatiK (1285)
NeomatiK Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1286
Úgy tudom, a válaszfalelem a kisebb nyomószilárdságú P2-es jelölésű anyagból készül. Ennek 2N/mm2 az értéke, az átszámolva 200tonna/m2.

A 12,5*60-as válaszfalelem 15tonnát bír el.

Előzmény: dcsabi8 (1284)
NeomatiK Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1285
Igen, lehet így rakni. Viszont ha így el van fordítva, akkor nem az NF+GT (nútféderes + megfogóhornyos) elemet választanám, mert így vízszintesen minden elemvégnél lesz 2 elég nagy vízszintes rés, továbbá a megfogóhoronynál is vékonyabb lesz a falad. Szóval a sima elem a megoldás, ez még olcsóbb is szokott lenni az NF+GT-nél. Arra ügyelj, hogy az elemtalálkozásoknál a függőleges fugát ki kell kenni ytongragasztóval.
Előzmény: sujgojo (1283)
dcsabi8 Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1284
Szerintetek mekkora súlyt bir el a 12,5-ös Ytong válaszfallem? 80cm darabon kell alátámasztanom egy 800kg-os kéményt, és pont alatta halad el a válaszfal. 
sujgojo Creative Commons License 2009.05.23 0 0 1283
nem, nalam nincs betonkoszoru. vegulis tenyleg lehetne teherhordo is, de nem az, mert nincs rajta teher. a terdfalnak csak ugy vege, es a teto nem fekszik fel rajta. az oromfalnak meg csak a felso haromszog reszere gondoltam. csak az lenne ebbol. ez nem hordana semmit terhet csak onmagat. a teto magat tartja majd. igy szerinted menni fog?
Előzmény: NeomatiK (1282)
NeomatiK Creative Commons License 2009.05.22 0 0 1282
Az oromfal és a térdfal az teherhordó. Ráül a betonkoszorú. A biztoshoz, tudni kéne a részleteket, hogy mi is nálad a helyzet.

Nem azért morzsalékos, nem ismerem az idevonatkozó gyártástechnológiát. Pont az alján és a tetején van vágva, azért sima ott. Amúgy a morzsás részt nagyját elég lesöpörni egy nem túl erős seprűvel, különben egész nap söpörhetnéd :), aztán lehet vele ugyanúgy dolgozni.

Előzmény: sujgojo (1281)
sujgojo Creative Commons License 2009.05.22 0 0 1281
nem teherhordo. fel meter magas terdfal lenne belole, meg oromfal. a morzsalek azert lehet, mert ott vagtak, nem? de az nem zavarja a melot?
Előzmény: NeomatiK (1280)
NeomatiK Creative Commons License 2009.05.22 0 0 1280
Teherhordó falhoz akarod?

Homogén a szerkezete az Ytongnak a két irányban, csak a felületük más, az oldala morzsalékos, az alja és teteje meg sima.

Előzmény: sujgojo (1279)
sujgojo Creative Commons License 2009.05.22 0 0 1279
szerintetek lehet 30cm szeles nuttos ytongot az elere allitva rakni, es 20cm vastag falat epiteni? ossze lehet a nuttot a csappal illeszteni? gondolom a teherbirasa ugyanaz ellere allitva mint lapjaval. a kozeli (30km) tuzepen csak ez van, mashol meg ez se vagy meg messzebb.
FaEnd Creative Commons License 2009.05.15 0 0 1278
Bocs, akkor valamit elírtam, porotherm 38-as fal. De már eldőlt azóta, hogy nem pth. U zsalu, hanem heraklith U zsalu lesz a koszorú.
Előzmény: NeomatiK (1277)
NeomatiK Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1277
Ytonghoz akarsz Porothetrm U-zsalut? Eléggé disszonáns lenne.
Előzmény: FaEnd (1271)
Ogyob Creative Commons License 2009.05.12 0 0 1276

Sziasztok!

 

Ha valaki tud 37,5 cm-es ytong-ot eladó kérem szóljon. Bármilyen kis mennyiség érdekelne. Előre is köszönöm!!!

memorix Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1275

Ha ennyire szereted az U zsalut vedd meg a 37,5 -t és a belső oldalán a kültér irányéba rakjál be 6-8 cm -s XPS -t....

 

nálam a két oldalon 5 és 5 cm -s vágott Ytong téglák vannak mindkettőnek a belső oldalán 2 cm -s nikecell...és a betonkoszorú...kivül pedig én a homlokzatra rakattam fel 6 cm közetgyapotot...:)

Előzmény: FaEnd (1274)
FaEnd Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1274
Az lenne a nyerő ha nem kellene csak a pth. U zsalu, de nem tudom, nem-e lesz így hőhidas. Nincs senki, akinek pth. U zsalus a koszorúja?
Van még esetleg a heratekta U zsaluja, de elég drága.
memorix Creative Commons License 2009.03.29 0 0 1273

Lehet az U elem is, de 7,5 cm -s szigetelést kell kivülre rakni ezt úgy tudod megoldani, hogy 7 cm szigetelést ragasztasz majd fel egy kicsit vastagabb ragasztást alkalmazol...

 

Vagy vágatsz 5 cm -s darabokat azok közé raksz hőszigetelés és beton koszorút...

Előzmény: FaEnd (1271)
gefin Creative Commons License 2009.03.27 0 0 1272

Árban jobban jársz, ha nem a gyári koszorúelemet veszed meg, hanem esetleg Ytong 7,5mm-es előfalazóelemet és belülre teszel szálas vagy EPS szigetelést. Bár az EPS nem szerti a betont közvetlenül.

Én anno megvettem a gyári koszorúelemet, azon össze van ragasztva az Ytong lap és a szálas szigetelés, de kézbe véve sokszor el is válik, mert csak pontragasztással van egymáshoz erősítve. Ha vágod, akkor tuti széthullik........

Előzmény: FaEnd (1271)
FaEnd Creative Commons License 2009.03.26 0 0 1271
Sziasztok!

A koszorún gondolkodok, a kőművesem azt mondja, hogy a porotherm U zsalu elég a hőhíd mentességhez, ha úgy is szigetelem a falat kívülről. Szerintetek is elég, vagy a 38-as falra tegyek 30-as U zsalut a belső fal síkjára igazítva és a kint maradó helyre még plusz szigetelést. Melyik a jobb megoldás, ki mit ajánl. Fafödém lesz rajta.

Üdv.
NeomatiK Creative Commons License 2009.03.24 0 0 1270

Szia!

Már biztos írtam itt, nálam 30-as a fal. A koszorú kívülről befelé haladva: 3cm EPS - 25cm vasbeton - 2cm EPS. A magassága is 25cm. És az egészen kívül még 8cm homlokzati hőszigetelés. A közbülső falakon nincs EPS a koszorún.

Ha nem raksz fel homlokzati hőszigetelést (ami nagy baklövés lenne), akkor nagyon meg kell gondolni a koszorú kialakítását. Az U-zsalu ehhez önmagában kevés. Javasolt pluszban hőszigetelni.

Előzmény: László zs (1268)
nagy ivó Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1269
Tavaly készítettünk egyet, ott 30-as koszorúelemet tettünk, belül síkban, megmagasítottuk + 10 cm -t.
Kívül a hiányzó 7,5cm-t kipótoltuk 7 cm-es EPS-el.
Előzmény: László zs (1268)
László zs Creative Commons License 2009.03.23 0 0 1268
Sziasztok!

 

Fafödémes földszintes házat építek. Falazat 37,5-ös vastagságú. A koszorút hogy oldjam meg, kívülről befelé:

 

1; Vakolás, Ytong koszorúelem (5cm Y + 4cm ásványi), beton, vakolás vagy

2; vakolás, Ytong 3cm, Nikecell 7cm, beton, vakolás  vagy

3; esetleg belülre is egy kis Ytong és csak glettelés a vakolás helyett?

 

Ajánlották, hogy használjak U-zsalut a koszorúhoz szerintetek?

 

Más ötletek?

Ki hogyan készítette el és egy nagy kérdés penész, van vagy nincs?

nagy ivó Creative Commons License 2009.03.04 0 0 1267
Én oda 10-est tennék végig. Ha ajtót teszel rá a rögzítése az 5 cm-ben nem sok, ha csak föggönyt, ( nekem rugós tartó van) nem biztos, hogy megáll stabilan.
A zuhanytálca alá én XPS-t tettem, nem hűlik le a tálca alja.
Előzmény: emilii (1266)
emilii Creative Commons License 2009.03.04 0 0 1266
Köszi! A fürdőszobában a zuhanyozó kialakítására is mehet előfalazó lap szerinted? Esetleg tizessel kezdeni és ötössel fejezni? Nem a mennyezetig épülne, csak kb. 190 cm magasságig...
Előzmény: nagy ivó (1265)
nagy ivó Creative Commons License 2009.02.28 0 0 1265
Igazából a válaszfallapokat, koszorú elfalazót függőleges használatra gyártják, javasolják. Én nem láttam adatot arról, hogy ha lapjára használod, mekkora terhet képes elviselni. Említettél konyhaszekrényt, ott az ytongba bemart ajtózsanér nem sokáig bírná a használatot, a zsanért fába vagy valami hasonlóba tenném.
A polcnál ha 10 cm-est használnál mindenhol, szerintem csúnya lenne.
Az 5-ös is bírná de a kereskedelemben kapható L alakú lemezzel sok helyen, a meglévő falhoz kell rögzíteni. Ja, a meglévő falaról a festéket a vakolatig le kell csiszolni a ragasztó jobb tapadása érdekében.
És a lényeg: vékony ányazatú ragasztó, 1-2 mm vastagon használni, és nem a legolcsóbb fajtából. A legjobb tapadása a flexnek vagy a polisztirol ragasztónak van.
Előzmény: emilii (1264)
emilii Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1264
Csiszolgatni, festegetni amúgy is kreatív, női munka, szóval engem ilyen indokokkal nem lehet csak úgy lebeszélni. :-)) Pontatlanul fogalmaztam, engem az érdekelt volna, hova kell 5 és hova 10 cm-es vastagságú elemeket használni - erre értettem a pénz és helymegtakarítást.
Előzmény: nagy ivó (1260)
emilii Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1263
Igen, mindent Ytongból gondoltam. :-) Tervezést, síkra csiszolást, glettelést és színezést vállalom, csak felrakni kell a kedves férjuramnak. A bútorlap nem az esetem. :-x
Előzmény: NeomatiK (1259)
Törölt nick Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1262

Én csak két kis polcot csináltam ytongból :

Előzmény: emilii (1258)
NeomatiK Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1261
És költözéskor, vagy lakásátrendezéskor nem viheted magaddal. Ha arra kerül a sor, egy bútort pedig el is tudsz adni, vagy ajándékozni, vagy legrosszabb esetben eltüzelni.
Előzmény: NeomatiK (1259)
nagy ivó Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1260
Erről én is lebeszéltem az asszonyt. Rengeteg a munka vele, a falazása még elmegy, de a rengeteg élet, felületet glettelni, csiszolni, festeni szívás, alig férsz hozzá a szerszámmal. A végén a tisztántartása is macerásabb mint egy kezelt bútorlapnak. A végeredmény, ha számolod az időszakos festést is, nem biztos, hogy olcsóbb lesz.
Előzmény: emilii (1258)
NeomatiK Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1259
Helló! A bútorlap ára 2200-2500 Ft/m2. Van hozzá zsanér, fogantyú, lábak, élvédő, minden finomság. Árban sem hiszem hogy versenyképes az Ytong. Az Ytongot még be kell glettelni, színezni.
Miután lebeszéltelek róla, azért megkérdezem: a polcot is ytongból gondoltad?
Előzmény: emilii (1258)
emilii Creative Commons License 2009.02.27 0 0 1258
Sziasztok!

Ytonggal kapcsolatban lenne néhány kérdésem. Épített bútorokat szeretnénk készíteni belőle, csak nem tudom, mihez melyik elemet kellene használni. Természetesen a takarékosság motiválna (pénz és helymegtakarítás)

A konyhabútort valószínű a válaszfalak építésére előlátott elemből kellene elkészíteni, de vajon mi a helyzet akkor, ha épített könyvespolcról van szó? Ahol csak lehet, előfalazó lapot szeretnénk használni, ugyanis pont fele akkora helyet foglal el és fele annyiba kerül. Elméletileg lehet belőle épített polcokat készíteni, és azt írja EGYES beépített bútorok is elkészíthetőek belőle, de hogy tudnám kiszámolni, hogy mit bír el, és mihez muszáj a vastagabb elemeket használni?

Bocs, ha zavaros, remélem, lesz, aki érti. :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!