Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13214

De nehogy megijedj attól, amit írtam.

Az izomerő gyengülését szokták tesztelni.

A "derekasoknál" lábujjhegyre, sarokra....kell állni, ha ez nem megy, mert legyengült az izom, az a paresis.

Ennek vannak fokozatai.

A nyaknál szintén vannak tesztek. 

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13209)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13213

Kopogtatta a karjaim  csukott szemmel kéz emelés és tartás stb... Rtg elemzés és kikérdezett. Szédülést produkált 

Előzmény: Törölt nick (13211)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13212

Nekem is az egyenetlen talajon sétát mondták. És jó volt . Kezdetben kicsit kellemetlen azután meg jobb. És hátratett összekulcsolt kézzel . Parkokban mászkáltam meg kockaköves helyeken. Persze megfelelő cipőben . Skechers relaxed fit memory foam . Puha volt és nagyon kényelmes, gördült benne rendesen a talpam 

Előzmény: portug (13208)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13211

látens=rejtett, lappangó

paresis= bénulásos tünet

 

Miből állt a vizsgálat?

Előzmény: Adrienm79 (13209)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13210

Ez egy elég nehéz kérdés. Mert ha nincs alapból fájdalom és egy adott mozgás váltja ki, akkor nyilvánvaló, hogy azt ki kell hagyni.

De ha eleve ott a fájdalom? Lehet, hogy ilyenkor azt kell mérlegelni, hogy a séta az egyenetlen talajon kivált-e plusz fájdalmat.

Az viszont biztos nem jó megoldás, hogy akkor tornázok, sétálok.... , ha már nem fáj semmi. 

Szóval nehéz.

 

Nagyon nem örülök most ennek az időnek, nem áll el a hóesés. Reggel muszáj leszek elcsúszkálni gipszlevételre.😕

 

Előzmény: portug (13208)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13209

Voltam neurulógusnál.  Sürgősségi mr vizsgálatot kért ami holnap lesz.  Mit jelent a latens parezis? 

portug Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13208

Nem értek egy (több) dolgot....Azt mondját, csak a fájdalomhatárig gyakoroljunk, vagyis amelyik gyakorlat fáj, azt ne erőltessük, mert a fájdalommal szemben ez nem hatékony....Viszont nagyon ajánlott a séta az egyenetlen talajon, ez esetben nem baj, ha fáj?Tudtok erre választ?

portug Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13207

Edo, ez csudajó!!!!!!Keresd meg a jó tornát, jó terapeutát, a tested már elindult egy úton, segíts neki!!! Nyilván lesz még munka vele, de valami elindult!!!!:o)Örülök ám Neked nagyon!!!

Előzmény: Edo87 (13203)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13206

Na, végre egy jó hír.Ha elkezdesz tornázni, az oldaltartásod is elmúlhat.😊

 

Előzmény: Edo87 (13203)
Dávid1224 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13205

9:47-nél a gyakorlatok jó hátizomerősítők. Gumiszalag nélkül lehet próbálni gyűrűn vagy kézisúlyzóval hasonfekve, esetleg ferde padon.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13204

Majd írd meg mit mondott a doki. Biztosan elküld mr-re, mert nagyon indokolt.

Előzmény: Adrienm79 (13202)
Edo87 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13203

B.Ú.É.K.!!! Remelem az ebben az evben mindenkinek jobbra fordul az allapota. Kepzeljetek sokkal jobban vagyok. Jol teltek az unnepek, sok pozitiv dolog tortent velem es csodak csodajara megszunt a fajdalom. Konnyen mozgok, kicsit javult az oldaltartasom. Mar ugy voltam h a januar az operaciorol volt szolni , de igy mindenkepp visszamegyek a McKenzis terapeutamhoz, aki lemondott rolam es az operaciot javasolta. Kivancsi leszek mit mond, de most ugy erzem ha ilyen javulas allt be nem lesz szukseges az operacio. Egyetlen dolog ami segitett az h a lelkiallapototom helyreallt es egyaltalan nem foglalkoztam a betegsegemmel. Szilveszterkor buliztam, tancoltam mint akinek semmi problemaja. Remelem vegul sikerrel jarok :)

Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13202

Voltam rtg-n az V és a VI. csigolya közötti rés nincs egyáltalán. Nagy csőrös csontkinövések vannak.

Ma megyek sürgősségivel neurológiára délutáni rendelésre.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13201

Sejtettem, hogy az ülés lehet a gond Nálad is.

Szinte mindannyian megjártuk a porckorong.hu-t kezdőként.Te is találsz ott infót, hogy min és hogyan kéne változtatnod, hogy gyógyulj.

 

Előzmény: Adrienm79 (13200)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13200

Könyvelő bérszámfejtő vagyok úgyhogy az ülőmunka a fő ok. Tegnap este óta jobb kezemen is érzem.  Az arcomon van egy kis folt amin bizsergés zsibbadás van.  Ma beszélek a háziorvosommal majd ő tovább küld. 

Előzmény: Törölt nick (13197)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.04 0 0 13199

Nekem dokim mondta.ortopéd orvos, traumatológus és gerincsebész . Én nem reumatológusnál voltam. Neki adtam a leletet a fényképes dvd-vel. Nézte-nézte majd ezt mondta . Szóval passz . de igaza volt, mert elmúlt , zsibbadás is és gyengeség is teljesen . Lelet alapján kaptam a gyógyszerkombót. 

Mondjuk nem tudom hogy kerültem pont hozzá, a recepciót mikor hívtam akkor azt mondtam nem tudok mozdulni, ők soroltak be . Pedig van nekik reumatológusuk is . Szóval dr.cziffra Attila . Nem keresek már mást , bízok benne

Előzmény: GoldenWolf (13195)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13198

Sajnos ha kinagyítom homályos.

Mi ez a könyv, ki írta, mi a címe?

Előzmény: poroly2 (13196)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13197

Igen, okozhat arcfájdalmat, zsibbadást.Bár inkább a nyak felsőbb régiója (C2) okoz ilyet, illt.annak degenerációja.

A nyaki gerinc elég bonyolult.Itt fut az u.nevezett artéria vertebralis (nincs magyar neve), ha ezt nyomás éri, lehet szédülés, vérnyomásingadozás, látászavar..... Egy kiegyenesedett lordosis megtörheti ezt a verőeret.

A nyakamtól éreztem már torok körüli fájdalmat is, amit izomspazmus okozott.Akkor mentem a gégészetre és ott derült ki, hogy a fejbiccentő izom igen feszes, görcsös.

Nagyon fontos lenne megtudnod, hogy mi vezetett ide ( rossz testtartás, ülő munka stb.), hogy ki tudd javítani ezeket a hibákat. Mert ha ezt nem teszed meg, akkor minden hiába........

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13194)
poroly2 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13196

Hello!

 

A többiek jól mondják, minél előbb MR kellene, ilyen tünetek mellett jó neurológushoz vagy idesebészhez (akár fietősen gyorsan bejutva, kevesebbe kerül mint az MR) menj, aki kérhet korábbra időpontot (1 héten belül), nem kell várni hónapokat.

Nyaki probléma okozhat gondot az arcon is.

 

 

Előzmény: Adrienm79 (13194)
GoldenWolf Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13195

mri alapján hogy lehet biztosan tudni hogy van gyulladás?nekem pl kétoldali ideggyököt nyom a sérvem de nem írták sehol hogy gyulladásom van és az asszisztens se mondta hogy van mikor rákérdeztem,a reumatológusom szerint van a tüneteim alapján.

Előzmény: porcika88 (13191)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13194

Sajnos a magán mr vizsgálatot nem tudom megfizetni.  Holnap muszáj dolgozni menni.  Reggel majd hívom a háziorvosom hogy segítsen neurológiára bejutni.  Amúgy elég ijesztő ez az egész.  Először szív probléma is eszembe jutott.  Viszont vérnyomásmérő rendben.  Meg két hete zsibbadás brutális fájó nyak mellett kizártam.  Amúgy nyaki gerinc probléma okozhat arc foltokban zsibbadását?

porcika88 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13193

Tetszik nagyon, mert ez még olyan , amit akár munka szünetében is lehet csinálni. Főleg ha jóga gondolkodással csinálod, vagyis koncentrálsz a dologra. Pl előrehajolásnál a megfelelő levegővételre, majd a kar nyújtásánál egészen az ujjad végéig próbálod a nyújtást, és közben belülről érzed, hogy melyik izom éppen hogy van. Jártam sokat jógára, imadtam a bevezető lazításokat, mikor simán fekve ahogy atanár mondta úgy és abban a sorrendben lazitottad el a tested minden porcikáját. Pl vagy simán lehajolsz, vagy tudatosan. Az utóbbi az, mikor mondod magadba közben, hogy most akkor hajolok, meghajlítom a hátam, medencém, lábam kinyújtom, térdem kiegyenesítem, sarkam lent tartom, vádlim megfeszítem , karom kinyújtom, könyököm kilazítom, fejem leengedem stb. És 100%, hogy mélyebbre sikerűl hajolni, mintha csak spontán lehajoltál volna. Imádom. 

Előzmény: Törölt nick (13189)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13192

Ez volt az első kombó, aztán meg volt contramal is meg mydeton. Mert első javulás után bénáztam ( túl hamar kezdtem erősíteni) és visszaestem. A fastum gel az vicc, kár volt kiváltani. Max az illata jó, hatása 0 volt nekem. Ja, és mellette kellett quamatelt szednem. Mert ezek szétcseszik a gyomrot rendesen.

Előzmény: Adrienm79 (13188)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13191

Aflamin volt nekem az amit mindig adott házidoki meg ügyelet. Majd jött a krach és ez nem használt. Akkor kaptam kombót már szakorvostól. Fájdalomcsillapítót, gyulladáscsökkentőt és izomlazítót. Ez is együtt megfelelő időtartamig enyhitette a dolgot. Nekem is volt gyengeség, lábamban. Jobb lábamat csak úgy tudtam megemelni, hogy a gatyám szárát  markoltam meg és emeltem fel. Zokni nélkül jártam, mert azt képtelen voltam felvenni. Még dokinál is a doki segitett farmert visszavenni, mert ciki, de bénáztam nagyon, hajolás meg nem ment. Aztán jött zsibbadás is. Nekem mri-n derűlt ki, hogy akkora a gyulladás, hogy nyomja az ideget. Ettől volt a gyengeség meg minden. Ahogy az elmúlt, jobb lett. Manuál meg javitotta a maradékot. Ezért mondom, hogy sürgösen mri, mert az ezeket a gyulladásokat kimutatja, és időben elkezdett célzott gyógyszerkombó vagy injekció sokat dobhat. De csakis szakorvos. 

Előzmény: Adrienm79 (13188)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13190

A tüneteid típikus gyöki tünetek.Zsibbadás, izomgyengeség.Valami nyomja az ideget.

Az rtg nem mutatja a lágy részeket. Írány az mr!

A nyaknál a gerincvelővel is számolni kell, ezért mielőbb lépj.

Előzmény: Adrienm79 (13188)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13189

Igen, így keress rá.A dinamikus nyújtás nem jelent mást, minthogy saját izommal nyújtasz, mozgásból, nem eszköz használatával, passzívan.Hatásosabb, mert meló van benne......

A jógából sok gyakorlatot vesznek át, ez addig nem gond, míg nem másítják meg, mint pl.a Mckenzie a kobrát nagyon helytelenül értelmezi.

Előzmény: porcika88 (13187)
Adrienm79 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13188

Szia!  Ettől több tünet? Nekem már ezek is kibírhatatlanok. Régen hatott az aflamin.  Most semmi. De a kéz gyengeség a fájdalomtól is rosszabb,  nem is beszélve az arcomról.

Előzmény: porcika88 (13184)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13187

Akkor így keressem simán, hogy dinamikus nyújtás? Tetszik nagyon. Főleg ha lehet zenére és vannak így gyakorlatsorok, mint a filmben. Közben találtam sok angol videót. Nem mindig szeretem a sima fekve végezhetőeket, ez meg szinte olyan volt, mint régen a joga óra egyik gyakorlatsora

Előzmény: Törölt nick (13185)
porcika88 Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13186

Ja, még annyi, hogy nekem röntgen nem mutatta ki a protrusiót, pedig szuper modern digitális volt, ami úgy tekergett körülöttem. Kimutatta az arthrosist. Elmentem ügyelet beutalóval magán mri-re, az mutatta ki minden bajom, és szinte megváltoztatta az addigi diagnózist, gyógytornát, mindent. 

Előzmény: Adrienm79 (13180)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.03 0 0 13185

Ez nem jelent mást, mint ami oda van írva.Dinamikus, azaz nem statikus (pl.denevérpad) nyújtás.Vagy más néven funkcionális tréning.

Előzmény: porcika88 (13179)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!