Keresés

Részletes keresés

claude bukowsky Creative Commons License 2002.05.07 0 0 228
KEDVES LEENDŐ TAGJAINK!

OLY SOKAN FELAJÁNLOTTÁTOK SEGÍTSÉGETEKET JELENTKEZŐ E-MAILJEITEKBEN. MOST ELJÖTT AZ IDŐ, HOGY IGÉNYBE VEGYEM EZT A FELAJÁNLÁST!
REHÁT AKI SZERETNE SEGÍTENI, AZ ÍRJON IDE A FÓRUMRA ÉS ELMONDOM MI A KONKRÉT FELADAT!
(kb 1-1,5 órás elfoglaltság)

claude bukowsky Creative Commons License 2002.05.07 0 0 227
Kedves tyutyus!

Természetesen célunk AZ EGÉSZ ORSZÁG TERÜLETÉN a megfizethető internet!

Tehát várjuk jelentkezésedet e-mailben!

Üdv:

Claude Bukowsky

Előzmény: tyutyus (224)
indexboy Creative Commons License 2002.05.07 0 0 226
webdesing cégekre gondoltam....

Meg kelle probálni elérni azokat a fősuliskosat is akik hétközben kolisok/albérletesek és csak hétvégén netelnek otholrol...

Előzmény: indexboy (225)
indexboy Creative Commons License 2002.05.07 0 0 225
Még 1 ötlett:
Ha már angyobb netes áruházakat is megkeresünk meg kereshetetnénk néhány nagyobb weblapokat készítő céget is ??????????????? HM???
mondjátok hoyg zseni vagyok léciléciléciléci:)))))))))
csak vicc
tyutyus Creative Commons License 2002.05.07 0 0 224
Csatlakoznék, ha nemcsak a MATÁV, hanem például a Vivendi díjszabásai ellen is irányulna a Netfelhasználók Érdekvédelmi Egyesülete.

Végülis mi évekig jóval többet letettünk kényszerűen az asztalra, és ezt a negatív diszkriminációt eddig sem láttuk jogosnak. Talán ezért kisebb a hangunk is (vagyunk kevesebben), mert a vidéki netezők eredendően hátrányban vannak (nemcsak lesznek).

Ha e gondolatot is felkarolja az egyesület, teljes címmel, tagdíjjal, egyetértésem jeléül csatlakozom.

Előzmény: Bolivian Dancer (201)
indexboy Creative Commons License 2002.05.07 0 0 223
http://www.telebox.hu/cikk.php?cikk=2731
ugynézz ki sokan kiállnak melletünk huzzunk bele:))
claude bukowsky Creative Commons License 2002.05.07 0 0 222
Artur!

Az összeget a KÖZGYŰLÉS, VAGYIS MI, EGYÜTT fogjuk meghatározni!!!!
Ne ragadjatok le az 500 Ft-nál, ez csak a 100 főre számolt alapítási költség fejenként és nem pedig a tagdíj!

Előzmény: GombocArtur (220)
BeeeHappy Creative Commons License 2002.05.07 0 0 221
Szerintem ezt a díjat még nem erre a szervezetre mondta. Mivel eddig arról is vita volt, hogy legyen-e vagy ne legyen tagdíj? :)
Előzmény: GombocArtur (220)
GombocArtur Creative Commons License 2002.05.07 0 0 220
Kérdés, ezek után, hogy havonta is 500 Ft a díj, ki van még mellettünk. Mert egyszer sok ember kibírta volna. Szerintem többször is kibírható. Szinte minimális az az 500 Ft havonta. Még egy fél mozijegyre sem jut bel?le. Úgy is nézhetjük, hogy 3 liter tej. Bármi lesz bel?le, ez az 500 Ft havonta engem nem vág földhöz, és ezután is számíthattok rám.
Előzmény: claude bukowsky (219)
claude bukowsky Creative Commons License 2002.05.07 0 0 219
Kedves glacibacsi!

Én egy másik civil szervezetben (egyesületben)is dolgozom, onnan tudom amit mondani fogok:

1. Mi is tagdíjmentesen kívántunk működni.

2. Elkezdtünk gondolkodni...

3. Évente legalább két taggyűlés, melyről a tagokat AJÁNLOTT levélben kell értesíteni (1 levél kb 160 Ft x 1000 tag x évi 2 alkalom = 320.000 Ft

4. Az egyesület alapítási díja kb 60.000 Ft + APEH bejelentkezés + nyomtatványok = kb 100.000 Ft

5. A tagokkal, felkért személyekkel kapcsolatot kell tartani, telefon, internet miegyéb... kb 250.000 Ft/év (mert ugye ha felkérünk valakit vmire és még ingyen is vállalja, minimum az utiköltségét, szállását egyéb költségeit nekünk kell állni.)

6. Az állandó topon maradáshoz a médiában esetleg FIZETETT hirdetéseket is fel kell adni. Ez kb 100.000 Ft/év

7. Ha lobbizunk valamiért, ugye nem gondolod, hogy a segítő személlyel kifizettetjük még a kávéját is... repi kb 50.000 Ft/év

8. Belegondoltunk mi olyan dolog jöhet szóba, amire esetleg nem gondoltunk

9. Bevezettünk egy minimális (500 Ft/hó) tagdíjat.

10. Utánanéztünk és kiderült, az egyesületi törvény KÖTELEZŐEN kimondja a tagok TAGDÍJFIZETÉSI KÖTELEZETTSÉGÉT.

Tehát, ha lehetőségünk megengedné sem tehetnénk meg az ingyenes tagságot. A tagdíj mértékét viszont a közgyűlés (azaz mi együtt, közösen) hivatott megállapítani.

Üdv:

Claude

Előzmény: glacibacsi (197)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 218
Ok:) You've got the job:)))
Előzmény: BeeeHappy (216)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 217
Az OK:)

En csak eppen abban gondolkoztam, hogy aki a leglatvanyosabbat bukja, (mert o tenyleg csak a modemesektol fugg) azzal lehet a legjobbakat egyezkedni...

A fotexnet es tarsai remek otlet, csak az a kerdes, mennyire erzik meg ezt a valtozast. Szerintem az o vasarloik kozott sokan vannak akik m.helyrol neteznek stb. => koztuk kevesebben vannak akik kizarolag modemen keresztul jutnak nethez, tehat nem omlananak ossze olyan egyszeruen. (Ezt mondjuk csak ugy hasracsapva mondom, lehet, hogy oltari nagy hulyeseg)

Előzmény: -erin- (215)
BeeeHappy Creative Commons License 2002.05.07 0 0 216
Az ötlet nem rossz, némi kapcsolatom van is egy ilyen szervezettel. :)

Az Informatikai Vállalkozások Szövetségén (IVSZ) belül működik egy elektronikus kereskedelmi részleg, - jónéhány az internetes kereskedelemben részt vevő cég tag ott.

Előzmény: -erin- (215)
-erin- Creative Commons License 2002.05.07 0 0 215
Én mondjuk az olyanokra gondoltam pl.: Fotexnet, Fókuszonline, Uhu, Musicland, Folio CD posta, és így tovább más témákban is nemcsak könyv és CD.
Előzmény: Törölt nick (214)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 214
Na ja... de a leglatvanyosabbat a freestart fogja bukni... vele gondolom mar tobben is felvettek a kapcsolatot.
Előzmény: -erin- (213)
-erin- Creative Commons License 2002.05.07 0 0 213
Napok óta nagy érdeklődéssel olvasom a hozzászólásaitokat, és meg kell hogy mondjam egyre több kellemes csalódás ér. Nagyon jól látjátok, kezelitek a dolgokat. Szerintem sikeres lesz a dolog. Csak így tovább!!! Most pedig egy ötlet: szó esett már a tartalomszolgáltatókról, de mi a helyzet a netes áruházakkal? Ők CSAK a nethasználókból élnek... Ha sikerülne az ügy mellé állítani néhányukat, az talán nem lenne egy haszontalan dolog. Plusz, nekik vannak -profi- marketingeseik is akik, ha csak ötletekkel is, de biztos sok és hasznos segítséget tudnának nyújtani. Ha esetleg figyelmetlen voltam, és már erről is esett szó, akkor bocsi. :))
BeeeHappy Creative Commons License 2002.05.07 0 0 212
Ne lepődj meg, hogy itt is rámtalálsz, - általában figyelem az internetes témákat. :)))

Arról már nem is beszélve, hogy 1000 éve regisztrálva vagyok e helyen (is). :)))

Előzmény: Törölt nick (209)
BeeeHappy Creative Commons License 2002.05.07 0 0 211
Véleményem szerint van lehetőség bizonyos alternatívára a díjfizetési kötelezettséggel kapcsolatban. Mindazonáltam úgy gondolom, hogy egy olyan egyesület, amelynek tagjai semmiféle kötelezettséget nem vállalnak, valamelyest súlytalanná válik a politikai és jelentős gazdasági erő előtt. Ugyanis könnyen el tudják intézni azzal, hogy ez nem is egyesület, hanem egy aláírásgyűjtési akció. Ami ugyan akár hasonló befolyásoló erőt is jelenthet, mégsem mutathat olyan egységet, erőt kifelé, mint amilyet egy ilyen téma megérdemelne. Persze arra is tekintettel kell lenni, ha egy ilyen szervezet megkezdi működést, akkor rövid időn belül megköveteli, hogy bizonyos állandó kötelezettségei is legyenek, - ezek részletezésébe inkább nem merülnék bele ilyen korai időszakban.

Visszatérek inkább az "alternatívára". Nem szabad megfeledkezni arról, hogy a netezők, az átlagnál általában tájékozottabnak számítanak és magasabb keresetűeknek is. Hangsúlyozom: általában. Amennyiben ez a szervezet ilyen jelentős számú és magasabb keresetű réteget valamilyen összefogásra tud serkenteni (akár "rendes" és "pártoló" tagság által is), illetve képviselni tud, akkor ezt a cégek sem hagyhatják figyelmen kívül. Ezáltal pedig máris megjelenhetnek a szponzorációs vagy éppen támogatói jellegű bevételek.

Az előbbi csak egy lehetőség,de nem szabad megfeledkezni róla. Ugyanúgy, ahogy arról sem, hogy kezdetben igenis vannak elkerülhetetlen költségek. Ezért szerintem mindenki számára elfogadhatónak kell lennie, hogy minimális áldozatokat kell hoznia kívánságai teljesüléséért. Mivel szerintem ez a pár száz Ft-os "befektetés" később meg fog térülni (talán elfogadhatjuk a minimális jelzőt egy 1.000 Ft alatti összegnél).

Előzmény: Bolivian Dancer (201)
szistipisti Creative Commons License 2002.05.07 0 0 210
5 óra körül engem is érdekel a dolog.
Előzmény: Bolivian Dancer (206)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 209
En ugy este 8 korul ernek csak ra... ha akkor meg ott lesztek valahol, akkor bizti, hogy megyek...
Előzmény: Bolivian Dancer (206)
Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 208
Erdekes ez az egesz szitu...

Mar az sem semmi, ahogy a Matav a mindenkinek csomag arat kialakitotta (meg anno, reges-regen felmasztattak valakit a forumokra es a chatekre es az ott elhangzott osszegek alapjan dontottek ugy, hogy ennyibe fog kerulni a csomag).. Most meg, hogy vegre sikerult megszabadulniuk ettol a tehertol, amit a 150 Ft-os kedvezmeny jelentett nekik, halat adnak a jo egnek ... (hmmm...ma megeskudott nekem egy matavos, hogy tenyleg nem direkt szakadoztak a telefonvonalak amikor valaki a 150Ft-os kedvezmenyt hasznalta...allitolag utanajart....khmmm:)

Szoval szerintem is az lenne az egyik leghasznosabb dolog, ha azoknak adnank otleteket, akik konkretan ezzel (ld. arkepzes es tarsai) foglalkoznak.. kicsit megkerulve a nagykapukat, a legkisebb egerlyukakon keresztul besurranva, inkabb segitve oket. Az valoszinu, hogy most is nezegetik a forumokat, es igy probaljak majd kialakitani a meg mindenki altal elfogadhato max. arat. (olcsobb, mint a piackutatas;)

A Matav meg persze megigerte/igergeti, hogy alternativ csomagokkal fog elorukkolni.. mindossze az a bibi, hogy meg FOGALMUK SINCS arrol, milyen is legyen a csomag. Az mondjuk tuti, hogy neki a mindenkinek tipusu csomagok a legpraktikusabbak (ld. nem kell osztozni a az ISPkkel). Az biztos, hogy lesz egy uj csomag, csak az a kerdes, hogy mennyiert, milyen feltetelekkel, es szerintem is ez az a pont ahol meg lephetunk, ahol meg befolyasolhatjuk oket.

Ja, es tenyleg itt az ideje aktivan politizalni:) Az uj kormany nyomasa nelkul azt hiszem tenyleg elashatjuk a modemes netezest./Hajra yazoo:))))))/

Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.05.07 0 0 207
Ja még egy 5let.

Ha valaki ismer "hires embert"; közéleti személyiséget, TV-s személyiséget, müvészt, zenészt, politikust, ilyen ember is jól jönne!

Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.05.07 0 0 206
Holnap este, (kb 5-6?) Budapest, valami vendéglátóhely, kávézó.

na kire számithatunk?

Jelentkezett egy komoly szakértő is!

Előzmény: Cseresznye (205)
Cseresznye Creative Commons License 2002.05.07 0 0 205
Jól van, ennyiért még nem futok el. :-)
Kevés a szabadidőm, de erre a meetingre szakítok valamennyit, ha időben megtudom, mikor lesz.
Előzmény: Bolivian Dancer (204)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.05.07 0 0 204
Holdanyó nem ellened irányult! Válasz ment neked emilben!

Most egy darabig nem leszek gép mellett, de éjjel körlevél megy Mindenkinek.

Kérem, ha valaki személyesen egy meetingen szeretne részt venni, jelezze.

Lassan ideje elgondolkodni az alakulás időpontjáról, helyszinéről, etc.

Előzmény: Cseresznye (203)
Cseresznye Creative Commons License 2002.05.07 0 0 203
Bocs, elragadtattam magam. Azt hittem, némi információval hozzájárulhatok az eddigiekhez, de úgy látom, itt nem mindenki egyenlő...
Előzmény: Holdanyó (180)
idared Creative Commons License 2002.05.07 0 0 202
Mar 81 velem egyutt. :)
Bolivian Dancer Creative Commons License 2002.05.07 0 0 201
Jelenleg mindennel együtt 80 fő körül járhatunk. Este, éjjel fogunk Mindenkinek válaszolni, aki jelezte csatlakozási szándékát, elnézést, hogy ilyen lassú a dolog.

Ezúton is köszönöm még egyszer a részvételi szándékot, és a tettrekészséget!

Glacibacsi, ha tudsz olyan ügyvédet, pl. aki ingyen elvégzi az alapítást, és a képviseletet, kérlek, azonnal küld hozzánk!
Jónéhány IT-Telekom szakértő, közgazdász jelentkezett, aki felajánlotta a segítségét, és az itteni hozzászólásokból is látszik, sokan eléggé képben vannak.

Nyilván sokféle egyesületi pályafutás létezhet, szeretném remélni, hogy nem fogunk pl. pénzeken vagy tisztségeken összeveszni. Biztosíthatlak, hogy tisztában vagyok egy Egyesület adminisztratív hátterével, és kötelezettségeivel. Nyilván ennek is van költsége, ami kalkulálható, és a működési költségek fedezése érdekében van a tagdíj.
Nyilvánvaló, hogy minél több a tag, annál alacsonyabb a tagdíj, szerintem, így is elég piti pénzekről van szó, ahhoz képest, hogy mennyire súlyosan érint sokakat a kedvezmény megvonása.

Mi egyéb alternatívát javasolsz egyébként, mert ez nem derült ki szavaidból?

Szisztipisti, kösz hogy a védelmünkre keltél! Magam úgy látom, hogy tempósan halad a dolog, de elkapkodni nem kell. Ezenkívül, Mindenkinek aki a szervezésben részt vesz, van saját egyéni élete, dolga, Claude meg én így is napi legalább 8-10 órát foglalkozunk ezzel. Jelenleg a cél, a minél nagyobb alakuló tagság megnyerése, szakértők, értelmes emberek csatlakozása.

Lassan el kéne töprengeni az Alakulás konkrét körülményeiről, időpont, helyszín. Holnap este összeülnénk páran, Budapesten, mivel eddig telefonon és emilben folyt a kommunikáció. Ha valaki szeretne csatlakozni, jelezze!

Üdv,

BD

Törölt nick Creative Commons License 2002.05.07 0 0 200
Nem azon az ötszáz forinton múlik, (3 liter tej) de szvsz szerintem is ráérünk még ezzel a tagdíjkalkulációval.
Egyetértek.
Előzmény: glacibacsi (197)
Holdanyó Creative Commons License 2002.05.07 0 0 198
Ha tudsz ilyen embereket, akkor nyugodtan hozd őket. Egyenlőre ez van.

Üdv: H.

Előzmény: glacibacsi (197)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!