Keresés

Részletes keresés

vpe5 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6799

Előzmény: vpe5 (6798)
vpe5 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6798

üdv for all

 

eladó 4db 1:18  F1 modell  10 E HUF/db

 full dobozos új állapot

Mclaren MP4 20 J.P. Montoya   Minichamps
 

 

Minichamps  BAR HONDA showcar 2005 T. sato
 

 

Minichamps Toyota Racing 2004 showcar C D Matta
 

 

HW   Renault R26    Giancarlo Fisichella

 


ko_1122 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6797

az ajánlat mailban ment!

Előzmény: dudu27 (6796)
dudu27 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6796

Szia menyi lenne a a 3db 1/24-es???

Előzmény: ko_1122 (6793)
palcso1 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6795

http://www.vatera.hu/ford_rs200_1986_1_18_ricko_nagyon_ritka_1495019900.html Nagyon ritka darab.Érdeklődni:intru@freemail.hu

palcso1 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6794

http://www.vatera.hu/ford_rs200_1986_1_18_ricko_nagyon_ritka_1495019900.html Nagyon ritka darab.Érdeklődni:intru@freemail.hu

ko_1122 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6793

Eladó 3db 1/24 és 5db 1/43 modellautó:

 

 

ko1122(kukac)freemail.hu

F1 FAN Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6792

SZIA. OK. KÜLDTEM E-MAILT A MERCEDESSEL KAPCSOLATBAN. JANI.

Előzmény: drbr (6775)
Dawe2 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6791

mégsem

csak a fiat érdekel

Előzmény: Dawe2 (6790)
Dawe2 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6790

érdekelne a Fiat és a Peugeot a 2ért adok összesen 500ft-t

Előzmény: Geri-X (6756)
ko_1122 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6789

Érdekes téma merült fell itt a fórumon az elmúlt napokban eladás/vétel pro és kontra meglátások tekintetében.

Én nem tudok egyik oldalon sem állást foglalni, sem az "olcsóJánosok" táborában, sem pedig a "csillagos ég" oldalán. Mint eladó, és vevő is jelen voltam/vagyok és talán leszek is a fórumon az elfekvő szügségtelen portékáimmal, melyek talán mások számára keresett tételek, és ha egyezik a kereslet és a kínálat, akkor új gazdára találnak.

 

Több fórumtársamtól vásároltam már innen, de a V.t.rán is kötöttem számos jó vételt. Igen, vannak túlpozícionált árak, ahogy a fórumon is. Mindenki annyiért kínálja portékáját, amennyiért szeretné. Egyet ne felejtsünk azért el, MO-n eléggé gyerekcipőben van ez a Hobby, és a fizetőképes keresleti oldal is messze elmarad mondjuk a Német résztől, pedig ott az anyagi háttér is jobban megvan, és a nagykerek is nagyon kedvező akciókkal csábítják a pénztárcák megnyílását. Sajnos idehaza csak vegetációról lehet beszélni, nem pedig pezsgő piacról. Talán majd ez is jobb irányba mutat idővel.

 

Beszélhetnék magam nevében is árérzékenységről, több esetben sikerült (nem alkudásként használnám a szót) a saját vásárlói szándékommal, és az eladói szándékkal összhangba kerülni, és mindketten elégedettnek éreztük a vásárt. Volt, hogy olyan modellt sikerült nevettséges áron megvásárolnom, amiről az eladó nem is tudta, hogy mennyit ér. Picit tisztességtelennek tűnhet ez a gyűjtői oldalról, de másrészt az eladó megkapta az általa első körben megjelölt árat. Elégedettek voltunk ebben az esetben is.

 

És van a kereskedelmi szándékkal létrejött, üzlethelyiséggel rendelkező eladói szegmens is, akiknél vásároltam. Ebben az esetben már sokkal kötöttebbek az árak, mint visszatérő vásárló jogosúltságot kaptam törzsvásárlói kedvezményre, ami szerintem egy borzasztóan fontos dolog. Sokkal nagyobb bizalmat éreztem részemről a második vásárlástól, hiszen nem a pár % kedvezmény csábított (persze számít), hanem az a lehetőség, hogy törzsvásárlója lehettem egy olyan szintén gyűjtő kollégának, aki bármilyen kérdésben segítségemre volt. Bármikor fordulhattam hozzá e-mail-s, telefonos és személyes megkereséssel. Mindig volt idő és mód arra, hogy kiválasszam és precízen áttekintsem a modellt, amit meg is vásároltam nála. Engem ez a kiemelt figyelem és gyűjtői közös összetartozás jó érzéssel tölt el.

 

Ha valami típust szeretnék beszerezni, mindig körbejárom a már jól bevált forrásokat. Első körben mindig az ismerös gyűjtők kínálatát futom át, tőlük vásárolok legszívesebben. Ha náluk nincs, akkor jön az online aukciós megoldás, akár a hazai, akár a nemzetközi, nekem nem jelent problémát ennek a lehetőségnek kihasználása. Aztán ha új verzióban nincs megfelelő lehetőség, akkor jön a second hand rész, a használt modellek. Nem vagyok sznob. Sok használt eredetű modellem van, teljes mértékben elégedett vagyok velük kapcsolatban. De ebben az esetben mindig személyes átvételre törekedtem.

 

Sok-sok lehetőség van, sok-sok kereslet és kínálat. Én most is úgy gondolom, hogy aki valamit nagyon keres, az előbb-utóbb megtalálja megfelelő áron. Emberekkel kell megismerkedni, fórumokat kell átrágcsálni, tájékozódni kell, és a jó vadhoz elengedhetetlen a megfelelő vadászpuska is !

 

Mindenkinek további jó vadászatot kívánok!

(Jelenleg én is vadászatot folytatok, mert még hosszú a sor ami a gyűjteményem kívánságlistáját illeti. :)

 

Geri-X Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6788
Alketreszekben sosincs hiåny!a bmw meg zÜld lett!
Előzmény: Pusztai CSaba (6772)
vpe5 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6787

mail cimem publikus, írj nyugodtan

Előzmény: Missa1 (6783)
RUSSIANBOY Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6786

Tény hogy meg kell találni az arany középutat ami mind eladoi és mind vevői oldalrol is megfelelő.Általában sokan nagy haszonnal dolgoznak pl roncsokért is láttam már hogy elkérnek több ezer forintokat amik nekem esetleg pár pontkopással vannak meg akkor én több tizezreket is elkérhetnék érte.

Manapság mindenki gyorsan és sokat akar keresni de ez nem egy bevett módszer.Persze van mikor bejön.

Én is ugy vagyok vele hogy általában mindenre van egy elképzelésem.megprobálok visszaemlékezni mennyiért is vettem és mondjuk pl egy anno vett Norev 3inch-es kisautora rakok pici hasznot.

De ha egy ideig hirdetem és a kutyának se kell akkor a végén már lehet hogy eleve annyiért adom amennyiért vettem később meg lehet még olcsobban.

Szóval meg kell találni a középutat azt az árat ami az eladonak is jo mert kicsivel többet kap érte mint amennyit érhet a terméke, és a vevőnek is mert olcsobban jut hozzá mintha pl boltban vagy aukcios oldalon venné meg joval drágábban.

Persze vannak olyan emberek akik a kezdetektől ugyanazon az áron hirdetik a terméküket.

Mondok egy példát:Láttam egy nagy méretű SIKU buszt 4800ért volt hirdetve.Mai napig is fent van.Kérdeztem rá egy ajánlattal hogy 4500ért elvinném.(Jo lehet valakinek nem számit az a 300Ft de jelen esetben postával igyis biztos lett volna 5000Ft és nem mindegy hogy postával kerül annyiba vagy a nélkül).Rákérdeztem de nem adta oda.Oké semmi gond.Azóta is hirdeti.

Na hogyha most speciel eladásra kinálja akkor biztos elgondolkozott rajta hogy volt rá egy érdeklődő aki 300Ft-al olcsobban elvitte volna és kell neki a pénz most meg azota is hirdeti és nem kell senkinek a járgány.

Ugyhogy attol függ kinek mennyire kell a pénz csak el akar adni pár darabot és ugyanazon áron hirdeti régota vagy pedig hajlando alkudni hogy aránylag mindkettő fél jol járjon illetve ha pl sürgős esetben kell lové akkor képes bukni rajta csak vigyék. 


SKrisz:


Azért mert manapság sokan többet kérnek el egy adott termékért mint amennyit valoban is érhet.Erre csak egy olyan példát tudnék felhozni hogy láttam hogy a vatin valaki manapság is kaphato 350-500Ft közötti Matchbox autokat árul 1000Ft-os fix áron.Szóval.....És ebben a gazdasági helyzetben mindenki ott és azon probál meg sporolni amin tud.Jelen esetben a hobbiján.Én pl nem nagyon szoktam alkudozni mert ha látok valamit elfogadom az árát, vagy hogyha drága akkor inkább lemondok rola, de van hogy megprobálok alkudni rá.Vagy bejön vagy nem.De persze nem erőltetem hogy "Naaa add már oda annyiért".Szóval az nem baj ha megprobálja mert a vevő lehet hogy szabadulni akar a termékétől és egy alkudozós vevő is vevő arrol nem is szolva hogy ki tudja utána mikor lesz egy ujabb vevő az aktuális járgányra amit az alkudozós lehet hogy elvitt volna pár száz forinttal olcsobban.És ez persze függ attol is hogy az elado csak rendszeresen árulja és/vagy főleg jol jönne az az összeg érte.Ezesetben hajlandó némileg engedni az árbol.Ha szoktad nézni pl a Discovery-n az "Autókereskedők" cimű műsort abban se nagyon szokott olyan lenni hogy rögtön elviszik azt a kocsit amilyen árat szabott rá Mike.Mond egy árat az elado de azt a vevő soknak találja.Mond egy árat a vevő is azt kicsit alacsonynak találja az elado.Aztán mégis mindig megegyeznek egy árban ami jo az eladonak is mert bár nem kapott annyit érte amennyit szeretett volna viszont többet kapott érte mint amennyit a vevő mondott, a vevő pedig nem adott ki érte annyit amennyit az elado szabott meg érte viszont kicsit többe került mint amennyit ő kigondolt.És mindenki jol járt.

Geri-X Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6785
Alketreszekben sosincs hiány!a bmw meg zöld lett!
Előzmény: Pusztai CSaba (6772)
vpe5 Creative Commons License 2011.10.23 0 0 6784

igen, 1: 18as Bburago, egyéb hiba nincs

Előzmény: Missa1 (6783)
Missa1 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6783

Üdv!

 

Érdeklődnék, hogy a Diablo kaszni hanyas méretarányú, 1/18-as?

Ha igen melyik gyártmányú, Bburago, vagy Maisto?

A festék hiányon kívül van-e hibája, sérülése, hiánya?

Előzmény: vpe5 (6780)
SKrisz Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6782

Nem? De! ...Nem!!!!

 

Bár én sem eddig, sem ezután nem börzéztem, azért eladói tapasztalattal elég mélyen rendelkezem. Az ilyen hozzá állás számomra továbbra is érthetetlen. Ha valaminek megvan az ára és annyi amennyi, akkor miért kell ezzel foglalkozni és miért nem lehet egyszerűen elfogadni? Ha sokallod, akkor nem kell megvenni és kész! Főleg úgy nem, hogy állandóan ezzel a betanult szöveggel jönnek nálam is, hogy de ezt itt meg itt látta ennyivel, meg annyival olcsóbban. Erre van egy nagyon jó válaszom: Akkor ott kell megvenni és kész! :) ...és érdekes módon ezek a "bepróbálkozások" mindig elcsendesednek és elviszik tőlem a kiszemelt modellt! :)

Előzmény: HannibalSmith (6776)
iphoneiphone Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6781

az opel-ért cserébe valamelyik?

Előzmény: vpe5 (6780)
vpe5 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6780

ÜDV

 

Eladó modellek:

 

Nazca M12  Revell  1 : 18  eladó  2600 HUF

Lambo diablo Kasztni    500 HUF

 

 

 

Makett:

 

Opel astra V8 coupé  Team phoenix  1:24  5500 HUF

 

Opel astra easykit 1 :32 Revell   2000 HUF

 

 

Revell Panavia Tornado 1 : 48     5500 HUF

 

 

Pusztai CSaba Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6779

Küldtem egy e-mailt!

Előzmény: TL-54-01 (6774)
iphoneiphone Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6778

Sziasztok!

 

Eladók az alábbi makettek:

 

tel.: 06 30 730 1778

 

mail.: m.a.k.r.o@freemail.hu

 

 

iphoneiphone Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6777

Sziasztok!

Eladók az alábbi makettek:

 

HannibalSmith Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6776

Ami az alkudozást illeti, pár embernek biztosan elege van énbelőlem is, de néha bejön. és tudom, hogy így sem bukik rajta az illető.

DE..

ha egyszer tudom, hogy egy modellt meg lehet kapni mucsaröcsögén x pénzért, akkor miért fizetnék érte x+1 Ft-ot, ezért ilyen szintig szoktam alkudozni. Természetesen én sem mindig, de ha valamiről tudom, hogy tényleg jó ára van, akkor inkább megveszem hogy ne más vegye meg előlem. Ez is egyfajta rizikó. Meg azt is lehet számolngati, hogy a benzin vagy a postaköltség éri-e meg jobban...

ez azonban benne van a pakliban, ez a része még izgalmas is tud lenni, de amikor tudod, hogy az ország több pontján is megvehetsz valamit ennyiért meg annyiért, elmész egy börzére, ahol csak drágábban kapnád meg, akkor vagy nem veszed meg, vagy alkudsz.

Nem?

De!

Előzmény: Dave87 (6763)
drbr Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6775

Szia!

Bocsa késői reagálásért, a család...

Szóval szeretném a Mercit! A részletek megbeszélésére a publikus email címem: bagiroby@gmail.com.

Üdv!

Előzmény: F1 FAN (6745)
TL-54-01 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6774

Sziasztok!

 

Olvastam alább, hogy van kereslet 1/18-as USA modellekre. Gondoltam akkor felrakom ide őket, mielőtt vaterára. Árajánlatokat a publikus mailcímemre várm.

 

1956 Ford Crown Victoria - Road Signatures gyártmány, a tetőn hólyagos a festék.

   

 

1957 Ford Fairlane 500 Skyliner SunStar gyártmány, kíváló állapotú, de az első lökhárító felfogatását meg keleltt javítanom.

  

 

1959 Mercury Park Lane SunStar Platinum, vadonatúj, dobozzal, mindennel. Na érte mondjuk sokat kérek, de megéri az árát, független kerékfelfüggesztéssel, rugózással, hihetetlen részletes. Fotomaratott embléma az első sárvédőre a csomagtartóban van, még nem ragasztottam fel őket.

   

 

1959 Oldsmobile 98 ugyanaz vonatkozik rá, mint a Mercury estében leírtak, kivéve az utolsó mondatot, itt rajt vannak az emblémák.

   

 

Illetve van még 4 darab barkácsolásra váró 1:24-es makettem is:

 

Voice27 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6773

Jövő hét elejéig sürgősen eladó az alábbi két modell:

 

Norev - Lamborghini Gallardo Nera - 1:18

Autoart - Lamborghini Murcielago - 1:18 (narancs)

 

A két modell egyben eladó. Állapotuk makulátlan, gyönyörű. Természetesen dobozukkal együtt.

 

Ár: 25.000 huf

 

Posta megoldott.

Mail cím publikus, csere semmiképpen sem érdekel.

Pusztai CSaba Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6772

Szerinted szemétért ki fog pénzt adni? Én ezeket már rég a kukába dobtam volna ki!

Meg nem tudom mért kell összevissza hazudozni, hogy mit minek alakítasz át, mert nagyon zöld lett a BMW!!!

Előzmény: Geri-X (6756)
Mr.Stratos Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6771

Hello ! Megválnék profilváltás miatt egypár régi, jó állapotú,

még olasz gyártmányú Bburago 1:18 modellemtől...a kék Porsche 911-es már el is kelt.

Érdeklődni a satu56@gmail.com  számon lehet. Üdv: Satu

bzolko76 Creative Commons License 2011.10.22 0 0 6770

sziasztok!!

 

eladó a román sorozatból:dacia-1300

 

itt egy pár eladó 1/43-as

http://www.bzolkomodell.eoldal.hu/fenykepek/modellek-1-43/

 

 

akit érdekel:bzolko76@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!