Keresés

Részletes keresés

HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13439
Holnap! Te is?

Üdvözöllek, és eseménymentest holnapra. Kecskemét. Holnap híradósszolgálatban.

Bocs a többiektől.
Előzmény: maariosz (13433)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13438
Ha oda raktad az átjáróba és a padlószint közelében van, akkor befelé fújjon, abba a szobába, ahol a kandalló van. Nem kell, hogy a kandallóra, csak az átjárón befelé.
Így végeredményben alul kihajtod a hideg levegőt a folyosóról, hogy a helyébe áramolhasson fölül a meleg a kandalló helyiségéből.

A folyékony és légnemű anyagok, így a levegő is, rétegződik hőmérséklet szerint. Fajsúlyából adódóan alul van a hideg, fölül a meleg. És persze a köztes a állapotok közöttük.
Kandallós fűtésnél és egyéb konvekcióra alapuló fűtésnél nem csak állnak a rétegek, hanem a levegő sebességétől és irányától függően létrejön egy függőleges irányú, hengerszerű légmozgás a szobában. Nyilván megbonyolítva mindenféle turbulenciával és egyéb örvénylésekkel a nyitott ajtók, átjárók, tereptárgyak által.
Ha beteszed a ventillátort az átjáróba, befelé fújatva, akkor valamelyest kiterjeszted ezt a körforgást a ventillátor mögött lévő helyiségekre is, azéltal, hogy nyomáskülömbséget hozol létre az átjáró lét oldalán. Tehát alul befújja a venti a hideget, fölül kénytelen lesz a helyére meleg menni.
Előzmény: polyhos (13430)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13437

Ja emg elhagyom a konvekciós burkolatot, inkább hegesztek rá hűtőbordákat.

Most is az egész házat melegen tartja a kályha, hátha még a ház közepén lesz a kandalló...

Előzmény: szbalogh (13436)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13436

Ma is végignéztem a barkácsáruházban kapható faégetőket. (már 3x :)

Azt amagyarázza meg nekem valaki, hogy miért 75% hatásfokú a "faék" felépítésű (amelyiknek az ajtó síkjára merőleges a samott lángterelő) és mlért csak 75% hatásfokú összevissza hajtogatott öntöttvas terelőlemezes betét???

Az árukról nem is beszélve...

A tervemben megdöntöttem a terelősamottot és tettem be még egy lemezt a kupolába amit majd kitörlők, így is elég necces a kémény.

 

legirepa Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13435
Nekem is TERTIO 76 tűzterem van, abból is az oldalüveges változat. De még hozzá se nyúltam a lángterelőhöz. Lehet hogy kellett volna? A nagy változást az idei fűtésben a kéménycsőbe épített pillangószelep hozta. Tavaly csak égett-égett a fabrikett, de idén meleg is van.
Előzmény: Zoltanovics (13424)
misbelief Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13434

Jól választottál, az általad említett kandalló egy remek magyar gyártó (még fiatal, majd 20 éves), megfizethető árú, jó hatásfokú, jól szabályozható terméke (anyósomnak is ilyen van). Annyira azért nem kell kímélni, mert attól, hogy lemez a tűztere a túlzott túlhevüléstől samottlapok védik. Megelégedéssel használják ők is immáron 3-ik éve.

És végül egy idézet :

"A kandalló melege, a fa égésének a ropgogása, a meleg családi fészek, a kiegyensulyozott élet egyik alapfeltétele"

Előzmény: bendó (13425)
maariosz Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13433

Nem a tüztér garanciáját kötik az éves felülvizsgálathoz,hanem az általuk épitett kandalló illetve a körülötte lévő épületszerkezetek gariját kötik az éves felülvizsgálathoz.na ezt jól megaszontam.Holnap szoli. "A" csoport.Te mikor szolgálsz?(encs  höt)üdv

Előzmény: HegyenVolgyon (13429)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13432
...jóóóóóllllvannna.... :-))
Előzmény: HegyenVolgyon (13431)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13431
Kikérem magamnak, segítőkészek és kreatívak vagyunk de profi én legalábbis nem :-)
Előzmény: polyhos (13428)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13430
rajzolok-rajzolok... :-))


most merre???...a kandallóval szembe v. annak háttal forogjon?
Néha nehéz a felfogásom...
Előzmény: HegyenVolgyon (13422)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13429
Ha a garanciát az éves felülvizsgálathoz kötik, pl. gázkazánoknál, akkor azért fontos lehet. :-) De én ilyenről a Temporis esetében nem hallottam, nem olvastam, vagy nem emlékszem, és nem is mondták, mikor vettem.

Mondjuk a S.D, gázkazánomnál is annyi a beszabályozás, hogy a vezérlőpanelt lenyitva egy kis potmétert tekergetsz, amivel a fűtésrendszer igényeihez állítod a kazán teljesítményét. Amikor kijött a szaki huszonpárezerért a garancia miatt, majdnemhogy nekem kellett megmutatnom neki. A többi műszeres hókuszpókusz, amit ő csinált a kazánon, az csak bemérés.

Na mindegy, tőlem ilyet ne tanulj, a garancia igenis fontos.
Előzmény: maariosz (13423)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13428
Sziasztok... :-))

Csatlakozom bendóhoz... :-))
Tényleg nagyon profik és segítőkészek vagytok...köszönet érte... :-))
Előzmény: bendó (13425)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13427
Én is ott olvastam, és engem is zavart, hogy hiába olvastam el az ezzel kapcsolatos hsz-okat, nem találtam róla semmit. Aztán most ugrott be újra, mikor valaki feltette itt a kérdést, hogy hát én ezt csináltam. Mást ugyanis nem lehet beszabályozni a Temporison, ez pedig bazira jól hangzik.
Mondjuk annyi lehet benne, hogy ha kimegy huzatmérő műszerrel és megméri a kéményhuzatot, akkor aszerint tudja, hogy merre kell tolni a terelőlemezt, hogy optimálisan beállítható legyen a másodlagos levegő.

Jajj, most olvasom, mit írsz! Nem a lángterelővel, hanem a szekunder (üvegöblítő) levegő terelőlemezének előre-hátra állításával. Az, ami ha be van csukva az ajtó, fölül látszik az üveg mögött.
Előzmény: Zoltanovics (13424)
(M)Ákos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13426
Még egy, amit tapasztaltam: a rönkök/hasábok végei jobban kormolnak, ezért érdemes úgy bepakolni, hogy ezek ne az üveg felé nézzenek.
Előzmény: (M)Ákos (13367)
bendó Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13425
Sziasztok!
Két és fél éve rendszeresen olvasom a fórumot és a kandallós múltam is erre az időre tehető. Az egész véletlen műve volt, mert egy barátom kért meg, hogy kísérjem el "egy" gyárnak a mintaboltjába, mert akció keretében nagyon olcsón lehet vásárolni. A kísérésből - minden előzmény nélkül - vásárlás lett. Ez nem volt rám jellemző, mert szeretek mindennek utána járni. Nem nagy, de nem is kicsi a házunk, a gázszámla magas, tehát nagyon boldog voltam. A vásárlási követően kezdődött a kutatás, hogy mi is ez a kandalló. Harmónia 9 KW. Ekkor találtam rátok! Megtudtam mi az, hogy lemezkandalló, kémény, meg levegő stb. Fogtam is a fejem néha. Kéményseprő - most már tudom, hogy a kémény nem játék- közölte, hogy az általam kijelölt régi kémény alkalmatlan. Kandalló a garázsba és szegény két évet ott is pihent, mivel felújítást terveztünk és ez "egy" picit elhúzódott. Én maradtam azért rendszeres olvasótok és külön könyvtárat készítettem a gépen és a számomra érthető, és hasznos információkat gyűjtögettem. Mint kezdő azért követtem el bakikat, amit leírok, hogy mások is tanuljanak. Tüzelőanyag vásárlás! Csengetnek - olcsó tűzifa ár alatt – alku, engednek az árból – boldog vagy, hogy nagyon jól jártál – félelmetesen átvágtak. Fájt, de tanultam belőle. Nyáron kész lett a felújítás is. A kandalló a méltó helyére került, új kémény és vártuk a hidegebb időt. Természetesen a Tőletek tanultak alapján, még nyáron, az udvaron kiégettem a kandallót. Most az elméletet a gyakorlatban próbálom alkalmazni. Számomra azért még nagy odafigyelést igényel, ez az egész művelet, de nagyon élvezem. A kandalló, igaz, hogy lemez, próbálom kímélni, de meg vagyok elégedve vele. De miért is szólaltam meg? Profik vagytok, nagyon jó a csapat! Én is kezdő vagyok, bár nagyon sokat jelent az olvasgatás, de ahogy Ti profik most egy kezdőnek türelemmel és normálisan segítettek. Tiszteletem! Tudom, ez lenne a normális, csak sajnos ez ritka. Maradok további lelkes olvasótok és köszönöm a sok hasznos tapasztalatot.
Előzmény: HegyenVolgyon (13422)
Zoltanovics Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13424

Köszi a beszabályzásról a hozzászólást!

 

A kandallósok oldalán már túl vagyok onnan jöttem, CSAK OTT NEM ÁRULJÁK EL hogyan kell ezt tenni. Supra Tertio 76 kandallom van.Azt mondjátok, hogy alángterelővel kell játszani?Ezt nem igazán értem, ti biztosan jobban, de a lángterelőt csak ki kell emelni a helyéről, tudtommal nem tartja csavar.Vagy mégis?

maariosz Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13423
Üdv .Értem.Megint benyaltam a szakszervizes "hű de fontos az éves felülvizsgálat, a beszabályozás ,és a garancia " dumát. tanulni-tanulni-tanulni   (mármint nekem)Köszi.
Előzmény: HegyenVolgyon (13420)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13422
Na jó, ez szép, de egy alaprajz ábra még jó lenne, mert én így még eltévednék nálad :-)

A lényeg, hogy az a venti ott nem a legjobb helyen van/volt. Ha elvitted oda, ahova mondtam, emi ezek szerint az az ajtó, ami az eslő képen a kandallótól balra esik, akkor csúsztasd a ventit a legalacsonyabb állásba és állítsd kifelé irányba.
Előzmény: polyhos (13415)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13421
"Arról lesz itt szó, hogy nem alulfűtesz."

Upsz, itt becsúszott egy fölösleges "nem".
Előzmény: HegyenVolgyon (13397)
HegyenVolgyon Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13420
Hát igen, sok vizsga kell ahhoz, hogy meglazíts 3 db 10-es lemezcsavart, úgy, hogy le ne szakadjon a fejük, aztán beállítsd a terelő távolságát az optimálisra. Természetesen kipróbálva begyújtással jó sok beállítást...
Nekem nem nagyon változtatott semmit, talán jobb, ha közelebb van az üveghez, gyakorlatilag a gyári értéken. Ha nagyon nagy rést hagysz, akkor lassabb lesz az üvegöblítő levegő és kicsit föntebb kormosodik.
Előzmény: maariosz (13419)
maariosz Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13419
Üdv .Kandallósok.hu      -üzenőfal-   ott találsz infót a supra beszabályozásról vagy kérdezd meg az üzenőfalon.sok sikert. (ha jól emlékszem a lángterelőt mozditják ide -oda.Persze csak szakembereknek érdemes akiknek van suprás vizsgájuk.Ha igaz.üdv  
Előzmény: Zoltanovics (13379)
szbalogh Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13418
Aki tömegre veszi a fát annak bukta :))
Csak térfogatra érdemes venni!!!
Azt a tölgyet tedd el jövőre!
Én a kályhára és a kályhacsőre irányítanám a ventit.
Előzmény: polyhos (13417)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13417
Ha kell v.kinek a tf. száma a srácnak aki hordja 17.000 Ft-ért m3-t a tölgynek hasogatva... csak szóljon... :-))
(B.A.Z.megye)
Előzmény: jzb990 (13416)
jzb990 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13416
a tüzelő ára természetesen attól függ ki hol lakik..

2200-ba vettük mázsáját kuglizva (jó drága volt), de máshol volt 2500 peseta/ mázsa is. itt az az ügyes, aki 1900 Ft/mázsa alatt veszi meg Kuglizva (bükk,tölgy), de ennyiért én csak méteresbe találtam, de elképzelhető hogy van hasítva is ennyiért
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13415
... :-))


nem akarlak benneteket fárasztani...de ide nem jut el a meleg sajna...
A képek sorba készültek a kandallótól kiindúlva a hálóig...
Előzmény: polyhos (13414)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13414
...szépen...sorba... :-))
Előzmény: polyhos (13413)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13413
:-))
Előzmény: polyhos (13412)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13412
:-))
Előzmény: polyhos (13405)
polyhos Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13411
:-))
Előzmény: kutyala (13410)
kutyala Creative Commons License 2009.11.03 0 0 13410
ide meg a kép...

feltölt, beszúr.
Előzmény: polyhos (13409)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!