Keresés

Részletes keresés

C20NE Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90497

Eredetileg azért vettem 2 hőcserélős indirektet mert majd egyszer lesz napkollektor, ami aztán nem lett így sorba kötöttem a 2db. 1m^2-es spirált. Ég és föld a különbség! A kazán hamar melegíti és a visszatérő mindig olyan, hogy folyamatosan tud a kazán kondenzálni. Tehát ha nincs különbség az előremenő és a visszatérő között akkor vagy próbáld az áramlást fojtani, hogy lassabban szaladjon át a víz rajta vagy tegyél bele nagyobb hőcserélőt, persze a tömegáramot egy beszabályzó szeleppel ekkor is beállítanám.

Előzmény: kormi07 (90491)
halaloszto Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90496

a bena gyari indirekt tarolokban 1m2 a hocserelo, a jobbakban 1.4m2.

 

szamold ki, a tied mennyi. sajnos keves lesz. egy gyariban a tartaly fele tele van a jo nagy atmeroju spirallal, ami meg bordazott csobol is van.

Előzmény: kormi07 (90491)
Zöldár Creative Commons License 2017.01.28 0 1 90495

 Jártam én lakás vételnél is úgy , hogy kp. -ben kérte az eladó az egész összeget. Ez ok. Csak az nem, hogy ez majdnem a végén derült ki.

 Tiz milla felett  kb. 12 eft a felvételi költség.

Előzmény: Kapocska (90490)
Zöldár Creative Commons License 2017.01.28 0 1 90494

Igen megállapodás kérdése.

 

 

  De azért a szerelőnek szakinak illett volna előre jelezni hogy mi az a munka ami már nem az ő területe !!

 

 Mint ahogy az is ha pl. egy gáztűzhely csere van akkor vajon kiszereli le a tűzhelyt. Mert megrendelem  az üzembehelyezőt, nos akkor a leszerelés kinek a feladata ? Az ügyfél nyilván  a

 gázhoz nem nyúlhat. Jöjjön egy másik szerelő is ?

 Velem megtörtént.  Megrendelve az új korszerű tűzhely az előszobába lerakva, sőt kicsomagolva.

 

 Megrendelem az üzembe helyezőt : Kérdi miért nincs a helyén tűzhely ?

 Erre vajon mit lehet válaszolni ???

 

 Mint ahogy ez is megállapodás kérdése, de  ezt illik előre jelezni  !

Előzmény: Sony Black (90486)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90493

Szerintem kicsi a hő átadó felület ehhez a gravitációs hő átadáshoz.

A rézcsövek között kevés hely van így a felület „csökken”.

3720Wh kb. a víz (80l) hőm. tartalma

1perc  működés alatt kb. 144W hasznosul.

Ezzel a szerkezettel én úgy csinálnám,hogy azt a bojler hőcserélőt

bevenném a rendes fűtőkörbe egész napra (v. programozva fél napra)

ha szükséges szabályozható átkötő szakasszal.

Szerintem így a bojler külvilág felé való hő leadásából adódó veszteség

(ami nem is veszteség mert a helyiséget melegíti,hacsak nem a szuterénban van)

sokkal kisebb lenne mint a mostani kazánveszteség.

Előzmény: kormi07 (90491)
t.zsolti Creative Commons License 2017.01.28 0 0 90492

Ha vennel majd az olasz termekeket ne eroltesd, inkabb oventrop, herz, ...  es azokbol is a kis ellenallasu.

Előzmény: simon53 (90488)
kormi07 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90491

Üdv urak, rég jártam erre.

 

HMV készítéssel kapcsolatban lenne kérdésem, ha valaki hajlandó ingyen segíteni:-))

 

A hmv egy átfolyós/őrlángos junkers vízmelegítővel készült nálam, téli napi átlagban ~0,9-1m3 gázból, 2+2 főre(ebből az őrláng 0,25m3, tehát a valós fogyasztás 0,7m3)

Ehelyett készítettem egy indirekt 200 literes hajdú hőcserélős bojlert, amit a gázkazán melegít fel.Ezzel annyi a "bajom", hogy ugyanakkora vízigényt szintén télen 1,4-1,5m3 gázból képes előállítani, tehát a rendszerhatásfoka igencsak elmarad az átfolyósétól.

 

A kazán du. 4 órakor kezdi el fűteni a bojlert 80 fokos vízzel, este 7-ig fűti, addigra 52-54 fokra fűt fel a ~12-14-ről, este 10-re kihasználjuk, hőntartás funkció nincs, veszteséget csak a bojlerben lévő maradékvíz hűlése okoz(ekkora villanybojler havi vesztesége ilyen vízhőfokok esetén 40-45kW, általam mért adat).

 

A kazán egy ~20kW teljesítményű álló táskás hőcserélős vaskazán(Celsius-plus 20).

Ami feltűnt, hogy felfűtés közben az előremenő 80 fok, a visszatérő meg 76, mintha nem lenne a bojlerben hőelvonás, lehet, hogy kicsi a hőcserélő spirál felülete, a kazán bekapcsol 1 percet, aztán áll 6-ot, ezt ismételgeti.

 

A kérdés:Lehet-e növelni a rendszerhatásfokot azzal, hogy növelem a bojler fűtőspirál hőcserélő felületét, ami által egyrészt hamarabb felfűt(kevesebb a kazán hővesztesége), másrészt kevesebb lesz a ki-be kapcsolások száma....vagy az állókazán nagy felfűtési vesztesége miatt ez ilyen marad?

 

Foglalkozott már valaki ilyesmivel?

 

Köszönöm.

 

(kép kazánról, fűtőspirálról(ez dupla, belül is van cső))

 

 

Kapocska Creative Commons License 2017.01.27 0 2 90490

Úri emberek nem szoktak változtatni a szerződésen még akkor sem,

ha az szóbeli.

Járj el aszerint .

Vagy, ha egyébként egy lepróbált jól működő rendszert hozott össze

akkor borravaló helyett vállad fel a + költséget(ha aránytalan akkor osztozni kell rajta).

Sok lehetőség nincs és mindkettőtöknek tanulságos volt.

Előzmény: Bölcsesség and Józanság (90485)
Sony Black Creative Commons License 2017.01.27 0 1 90489

Na ez már más tészta... 

Előzmény: Bölcsesség and Józanság (90487)
simon53 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90488

Köszi

Előzmény: t.zsolti (90480)
Bölcsesség and Józanság Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90487

Ez egy kisvállalkozó. Nem úgy tűnik, hogy csapatai lennének, mindent ő maga és egy-két kollégája végeznek.

 

Sajnos más problémám is akadt vele. Megállapodtunk, hogy a fizetésnél én az átutalást részesítem előnyben, így szeretnék fizetni. Erre most kp-ben kéri a pénzt. Ezt nekem sokkal problémásabb elintézni, legalábbis úgy, hogy ne kerüljön jelentős többletköltségbe.  

Előzmény: Sony Black (90486)
Sony Black Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90486

Igen itt a megállapodás a kérdéses. Én pl mindig abban állapodok meg, hogy kőműves és festő munkát nem vállalok, tehát nem javítok vissza semmit, sittet bezsákolom de nem hurcibálom... a nagy átlag víz-gáz-fűtéses így tesz. De van olyan "generál" vállalkozó akinek csapata van, és megcsinál mindent a végén.

Előzmény: Bölcsesség and Józanság (90482)
Bölcsesség and Józanság Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90485

Én sohasem csináltattam ilyesmit előtte, fogalmam sem volt, hogy ilyen részletkérdésekről egyeztetni kell. A munkavégzés közben beszélgettünk erről. A javításokat vállalta - bármit jelentsen is ez. Azt pl. kikötötte, hogy a kondenzvíz elvezető cső bevésése utáni fal teljes kijavítását nem vállalja, csak a rögzítést. Ezzel nincs is problémám.

Fúróval fúrták át a falakat és több néhány helyen ki is javította a hézagokat. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy csak elfogyott az anyag és most már elege van.

Előzmény: Kapocska (90484)
Kapocska Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90484

A korrekt az lett volna, ha úgy kezded, hogy megállapodtunk a

szakival,hogy ..............  pl.a csőszerelés után a kőműves és a  festés előtti munkát is

megcsinálja és most nem akaródzik neki.

Az is korrekt ha nem a fél házat veri szét,hanem fúróval átfúrja a falakat

 és gipszel rögzíti benne a védőcsöveket és megállapodás híján  majd jön a

festő és javításokat elvégzi festés előtt.

És a lehetőségeket még sorolhatnánk, de miben állapodtatok meg?

Előzmény: Bölcsesség and Józanság (90482)
C20NE Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90483

Azt begipszelni elég nagy hiba volt! Védőcsőben kellett volna átvezetni és a védőcső-gázcső hézagot szabadon kellett volna hagyni.

Előzmény: Bölcsesség and Józanság (90482)
Bölcsesség and Józanság Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90482

Kedves Szakik!

 

Én egy kérdéssel fordulok hozzátok, amely az éppen most folyó fűtésszereléssel kapcsolatos. Magánerős a finanszírozás, a szerelő szaktárs - eddigi véleményem szerint - szakszerűen elvégezte a csőszerelést és a radiátorok felszerelését, vízbekötést a kondenzációs gázkazánra. Ez az úriember fogja végigvinni a munkát, ő intézi a gázműveket és a FŐKÉTÜSZ-t is. Most, mikor a szerelés véget ért, a csővezetékek körüli hézagot pár helyen begipszelte, de a legtöbb helyen nem. A hézagok nem túl nagyok, talán csak egy helyen ér össze a két cső közötti rés. A munkát ezzel ő befejezettnek tekinti, kéri a pénzt. Én megpróbáltam megértetni vele, hogy a többi helyen is várom a javítást, de csak kitérő válaszokat adott. Csak külön pénzért hajlandó tubusos akrillal javítani. 

Az lenne a kérdésem a szakemberekhez, hogy ez korrekt? Mi a szakmai körökben a gyakorlat, beletartozik az összes csőhézag javítás, vagy csak az, amit a szaki akar?

 

Válaszotokat előrei is köszönöm!

 

 

Sony Black Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90481

Azt értem, hogy ez egy fórum, ezért írtam le pontosan melyik rendelet szabályozza. Minden jogszabály mindenki számra elérhető, ezt nem kell ide bemásolni ezért. Rá kell keresni és lehet tanulmányozni. Az hogy én mivel értek egyet az egy dolog, és az egy másik hogy mi a jogszabály. 

Előzmény: mynames (90463)
t.zsolti Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90480

már most meg van zöldülve a tömszelence  ( ereszt ) erre én már nem raknék semmit, nyáron kicserélném.

Előzmény: simon53 (90454)
asztalos sanya Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90479

*szerelhetetlen

asztalos sanya Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90478

Én ilyen esetekben csökkentett mélységű polcot, szekrényt, fűszertartót tervezek a felső sorhoz. A felső szekrény és a pult között kap egy takarót a vezeték és az elzáró.

 Alsó szekrénybe nem tenném, mert ha gyorsan kell elzárni, elég hangosan csörömpölnek az edények, mikor kisöpröd őket. Ad kettő: szerelhetelen. Ad három:  a szekrényben lévő edények mindig abajgatni fogják. Persze kompromisszumokkal mindig van megoldás.

Előzmény: sloob (90438)
simon53 Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90477

6 éve regisztráltam a fórumon, kb.  200 alkalommal kérdeztem esetleg hozzászóltam 20-30 féle témában, tehát nem verem magam a fórumon túl gyakran.

Eddig mindig pozítiv tapasztalatom volt.

De ilyen hozzáállással, hogy egy fórumon nem lehet kérdezni még nem találkoztam.

Arról nem beszélve, hogy nem is értem mit ír:

 

"Nem feltétlenül a feltett kérdésre kell, sőt illik felelni, hanem azzal kapcsolatban diskurálni."

 

Ehhez a mondathoz "tolmácsot kérek".

 

Szerencsére a fórumozók 90%-a, önként és önzetlenül segít.

Itteni segítséggel javítottam már kondenzációs kazánt, vettem mebízható háztartási gépeket.

A notebook fórumon laptopot javasoltak, hogy ne egy gagyit vegyek az adott keretből, stb.

 

Itt is csak annyit vártam volna, hogy figyelj ezt a termosztátot vegyed, mert azzal a másikkal már sok baj volt.

 

 

 

 

Előzmény: Émile (90467)
gepesz Creative Commons License 2017.01.27 0 1 90476

De!

Csak te nem vagy egy ilyen fórumra való.

Előzmény: Émile (90467)
mynames Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90475

Igen, néztem én is. Csak akkor erre futotta, mert a villanyszerelő szabványosítás címén elvitt 150k-t (persze számla nélkül) egy 4 órás munkáért , amiből jó ha volt 30k az anyag...

Előzmény: Lacivill (90473)
mynames Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90474

Örülök, hogy ezt így látod. Biztos van aki érdemben segít. Egyúttal elnézést kérek azoktól akik segítenek, mert túl általánosan fogalmaztam, a topic egészére vonatkozóan.

A felkészülés résszel egyetértek!

 

Egyébként az volt simon kérdése hogy fel tud-e tenni termosztatikus radiátorszelepet, és rakott fel képeket. Erre kapta azt, hogy a tanácsadás pénzbe kerül...Ehhez gratuláltam.

Előzmény: bastardo (90472)
Lacivill Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90473

34e-ért már Wilot lehet kapni.

Előzmény: mynames (90471)
bastardo Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90472

Szerencsére itt és és más fórumokon is (hőszigetelés, építkezés, nyílászárók) kaptam már többször konkrét segítséget, felkészült szakembernek tűnő fórumtársaktól, ingyen és bérmentve. Sőt, olyantól is aki tudom, hogy konkrétan abból él, hogy élőben pénzt kér ugyanezért, mert abból él. És ha ez nem is várható el mindenkitől, vannak azért önzetlen fórumozó szakik. Illetve persze azt is meg kell érteni, ha a segítséget kérő magához mérten megpróbál a kérdésből is rendesen felkészülni, mert az is érthető, hogy egy idő után kiveri a biztosítékot a makacs dilettantizmus :)

Előzmény: mynames (90469)
mynames Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90471

Nemrég vettem BRH-t. Kínai de teljesen rendben van, teszi a dolgát.

http://www.ventil-team.hu/brh-25-60e-energiatakarekos-keringteto-szivattyu.28245.phtml

 

 

 

 

Előzmény: haschberg (90439)
mynames Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90470

"Feltesz valaki egy kérdést, azaz ingyen műszaki tanácsot vár."

Igen. Pont erről szól a fórum. De neked és másoknak ez nem tetszik.

Ha nem oldódik meg valaki konkrét problémája, hát az is benne van a pakliban. Ennyi. Ezen sem kell megakadni.

Előzmény: Émile (90468)
mynames Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90469

"A fórum nem ingyenes   műszaki tanácsadás. "

 

Gratulálok.

Aki akar ad tanácsot ingyen is.

 

"Nem feltétlenül a feltett kérdésre kell, sőt illik felelni, hanem azzal kapcsolatban diskurálni."

 

Ehhez is gratulálok.

Szóval te nem arra válaszolsz amit kérdeznek tőled? :) :D És mit jelent az ebben az esetben, hogy diskurálni lehet? :)

 

Ebben a topicban sajnos ez megy. Másnál is tapasztaltam, tapasztalom ebben a topicban , hogy csak csöpögteti az infókat, mellébeszél, igazából segíteni sem biztos, hogy akar...

 

De hát szerencsére ez a topic (mint bármelyik) mindenkié, így le lehet írni amit szeretnénk.

Még szerencse, hogy ez a pénzhajhász hozzáállás nem minden topicban van jelen.

Előzmény: Émile (90467)
Émile Creative Commons License 2017.01.27 0 0 90468

 Így vagyon . SB se érti hogy ez nem egy kérdez felek valami, hanem egy fórum.

 

 

 Feltesz valaki egy kérdést, azaz ingyen műszaki tanácsot vár. Néha csalódik, hogy nem direkte jön a válasz , hanem a jelenség, a probléma elemzése került terítékre.

 Természetes jó ha kap , sőt ha használható választ. De azon méltatlankodni, hogy nem direkte az ő problémáját oldották meg .. hát érdekes.

Előzmény: mynames (90463)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!