Keresés

Részletes keresés

_MrB_ Creative Commons License 2007.12.16 0 0 11443
Szerintem ezt még simán kikorrigálják alapdioptriával. ~ : )
Nekem legalábbis hasonló 0,75 a cyl.
Előzmény: McLaca (11442)
McLaca Creative Commons License 2007.12.16 0 0 11442

Engem érdekel a tórikus AirOptix. A kérdés csak az, hogy illeszthető-e az én szememre az értékek miatt. Egyébként úgy láttam, hogy nem 8.6-os, hanem 8.7-es a görbülete, az nekem még jobb is lenne (kicsit lazább lehetne).

A szemem értékei: J: -2,5D cyl:-0,25D 10°

                              B: -2,0D cyl:-0,75D 170°

 

Egyébként a legutóbbi vizsgálatkor a jobb szemem adatai szerintem nem jól lettek felírva, mert ugyanazok, mint 3 éve, de a szemüvegem nem jó, viszont a visustáblát nézegetve meg tökéletes volt a korrekció.

 

Üdv!

Előzmény: Reider Optika (11438)
davi2x0 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 11441

Sziasztok!

Biofinity próbalencsém van két hete,és kevésbé szárad mint az OX.Tudom,hogy az OX víztartalma kisebb.Miért száradt mégis jobban?

Előre is köszönöm a segítséget.

_MrB_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 11440
Hmm, erről írtam, mikor azt írtam, Naspolya. ~ : P

Fel kell őket hívnom holnap, hogy hétfőre készítsék a gyümölcskosarat, mert megyek. Kisvagyon nálatok, kisvagyon náluk, kisvagyon a benzinQton...

És látok, vezetek...
Előzmény: Reider Optika (11438)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 11439
Első párlatnak nevezik ~ ; )
Előzmény: Reider Optika (11438)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.14 0 0 11438
_MrB_: off
(Azért off, mert szemüvegtéma) Egy Nyíregyházi ismerősünknek szemüveget készítettünk, kérdezte, mivel tartozik. Mondtuk, 10liter szilvával. Majdnem két hónapjába telt, mire megtalálta. Nos, érdees volt ennyit várni.
A szádban olyan, mintha nemes, érett szilvalekvárt ennél. A gyomrodban olyan, mint egy reaktorblokk Pakson. A torkodban sima. Na az pálinka:-)
on

lolka02: És nyugodtan kérdezz még! :-)

macimoci: Az erős zsíroldó szerek tényleg idegölő hatásúak. Ennélfogva ronthatják a látást.
Egy régi mondás szerint aki sok zöldséget és gyümölcsöt eszik, kerüli a zsíros ételeket, nincs káros szenvedélye és sokat mozog, előfordul, hogy egészségesen hal meg:-DDD
A lényeg, hogy metilalkohol ne legyen benne. Tehát profi főzze és az először lefolyt párlatot öntse ki. (Rézeleje a neve és semmi köze a rézhez, üvegből is jön és az metilalkohol.)

Ha érdekel valakit, elég jónak tűnik az AirOptix cilinderes változata.
Bár döntően a Cooper tórikus lencséit illesztjük. (a szállítási zavarok tényleg elmúltak:)

Továbbra is a Sinergit ajánljuk a szilikon-hidrogélekhez. Igen jó.

Ezt azért írtam, hogy ne offoljam szét a topikot a pálinkával:-)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11437
Nem lehet ~ : )
Legalábbis amég gyümölcsből fő, s nem fagyállóból. ~ : (

És gondos kontroll alatt történik, a kontaktológusom a szememet, én a gyomromat tartom "szem" elött ~ ; )
Előzmény: macimoci (11436)
macimoci Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11436
Egyetértek ezzel és az ezt megelőző két hsz-oddal, és itt jegyezném + hogy ha sokáig csókolgatjátok a mánásüveget vagy Irsai elvtársat, attól is + lehet vakulni!
:-)
Előzmény: lolka02 (11435)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11435
Reider Optika: nagyon köszönöm a kimerítő választ!! Lehet, hogy csak nekem vannak ilyen igényeim, de szerintem mást is érdekelhetnek az ilyen válaszok. Köszönöm mégegyszer!
Előzmény: Reider Optika (11432)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11434
viszont az eper az teljesen olyan most. isteni illat, tömény alkesz, és más semmi.
Málna utójáccik. De akkor kóstoljon naspolyát. ~ : D
Előzmény: _MrB_ (11433)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11433
Sok ilyent kóstoltam én is, de a csetényi most nagyon pöpec lett.
Előzmény: Reider Optika (11432)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11432
lolka02: OK. Nos érvek:
Bármilyen betegség, amit baktérium, vírus, gomba vagy amőba okoz, potenciálisan veszélyes a szemre. A veszélyt több nagyságrenddel növeli a kontaktlencse viselés, mivel a szem és a lencse közt inkubálódhat a kórokozó, így elszaporodva akár maradandó látásromlást okozó gyulladást okozhat.
Felhívom a figyelmet a feltételes módra. Bevállalod? Folytassuk.
A lencse, amit akkor viseltél, mikor kiderült, hogy szemgyulladásod van, hordozhat kórokozókat. Ezeket vagy sikerül elpusztítanod, vagy nem.
Ismét felhívom a figyelmet a feltételes módra.
Tehát megvakulhatsz.
Na?

_MrB_: Egy általam nagyrabecsült optometrista szó szerint ezt mondta: málnapálinka... Isteni illat, de az íze szar.
Találd ki, ki volt:)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.11 0 0 11431
Erről jut eszembe, egyeztetni kellene a bakonyi íz és párlattal is, hogy légtelenítsék a málnásüveget, meg ösmerkednék Olivérrel az Írsai családból ~ : D
Előzmény: _MrB_ (11430)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.11 0 0 11430
17-18-a lesz szabadnapom.
Előzmény: Reider Optika (11428)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 11429

Nem sértődtem meg!! Komolyan mondom! Direkt beleírtam kétszer is, hogy köszönöm a válaszokat, MrB-nek is, mindenkinek! Nem sértődtem meg, csak egyszerűen jobban szeretem ha elmagyarázzák, hogy valami miért jó/nem jó, miért így és miért nem úgy, nem egyszerűen "csak" a válasz. Csak azért írtam, mert többször is láttam hasonló "megvakulsz" válaszokat (nem tudom már kiktől, nem MrB-nek szól!) érvek, indokok helyett. Köszönöm huszadszor is és nem sértődök én meg olyan könnyen :)

Előzmény: Reider Optika (11423)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.11 0 0 11428
Jó. Megnézem. Hacsak kicsilányom nem lesz beteg, mindegyik pénteken leszek.
Legalább is úgy néz ki:)
Előzmény: _MrB_ (11427)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11427
OFF

Naszép, kést a haldoklóba? ~ : (
Mind1, lesz jövőre is. Remélem immár velünk ismét ~ : D

ON

Nemtom, mi legyen Biofinityvel. 14 napja hordom. első 6 nap kiveszegettem. Az nem kerek, a pucolása szar. Aztán most 8. napja bent van. Igy jobb, mint OX, de érzem, hogy lefekvés elött kezd száradni.

Próbálok most, vagy jövhét pénteken szabit kivenni, s nézzetek rá, azt mondjátok meg.
(vagy OX, vagy ez)
Előzmény: Reider Optika (11426)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11426
McLaca: Én sebfertőtlenítésre is azt használom, sőt herpeszre is.

_MrB_: off
Baromi jó volt. A valaha volt legjobb RP koncert. A hangosítás tökéletes, újraátdolgozott nóták, kitűnő hangulat és egy szeget nem lehetett leejteni. Vasárnap alig tudtam beszélni:)))
on
McLaca Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11425

Későbbre is jó a peroxid. Totális higiénia. :)

A 7 napon átfutottam, annyiért tényleg nem éri meg. Kettőért sem. Bár ha belegondolok, hogy egy lencse 1500Ft...

 

Üdv!

Előzmény: _MrB_ (11420)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11424
Nem tudtunk menni hétvégén. Nem voltam nagyon ki, csak 26 órát aludtam a 48ból... ~ : (
Előzmény: Reider Optika (11423)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11423
lolka02: Ne vedd ki. Ha ki akarod, ne FND-t használj! Nem szereti.
A régit... Ki lehet fertőtleníteni, de peroxidos rendszert kell venni... Inkább dobd el!
(Ja látom, Laca is írta)
Jaj, most látom, megsértődtél. Nem kéne. Nem volt olyan durva. És tényleg nem szabad a szemen spórolni.
Néha megőrülök tőle, hogy milyen puccos cuccban jelenik meg valaki, miközben a lencséjén spórol. Spórol? Nem tudom, ez nem pénzkérdés.
Spórolj úgy, hogy keresel olcsóbb forrást, de ne úgy, hogy kockáztass. Természetes, hogy van fertőzésveszély egy olyan esetben, mit a tiéd. Én biztos minimálisra tudnám szorítani a kockázatot, de én profi vagyok.

denito: Te menj el egy kontaktológushoz!

_MrB_ Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11422
Nekem anno, amikor elkezdtem a lencsét hordani, senki nem vágott ilyesmit a fejemhez. Sőt... olyasmit hallottam, ajánlotta ismerős, hogy hordjam 1,5 hónapig, vagy amég nem érzem, hogy rossz a lencse, mert addig ugysem okoz gondot. És hogy hordjam nyugodtan 24 órában a lencsét, mert minek kivenni, ha jól van az bent is?

És ténleg...

leszámítva, hogy olyan eres, és kicsit válogatós lett a szemem, mint állat...

és valóban, miután jobban utánna néztem, azt kell gondoljam, igen nagy mázlim volt, hogy ennyivel megúsztam..

és igen, nem fájt, nem fáj, nem van semmi érezhető jele a dolognak. Csak 1xüen nem mind1, milyen lencsét, cseppet, löttyöt használok.

És erre sok idő után mutatott rá egy doki, hogy "Dehát magának nagyon csunyán eres a szeme! Nem biztos, hogy hordhat még lencsét..." szerencsére jöttek az újabb lencsék, és szerencsére üresek az ereim...

Utólag belegondolva, ha akkor valaki odaáll, s elémtárja a nem optimista, szarjunk bele oldalt, hanem a másikat, a sötétet, akkor biza elgondolkom, és lehet nem lenne ennyire eres a szemem... de senki nem volt olyan bátor, mint én mostanában.

IGEN, Én fel merem vállalni, hogy megvakulhatsz, hogy nem ér meg 3-500 forintot egy esetleges újabb gyulladás kockáztatása...

Bocs, ha sértő ahogy tettem, de elgondolkodtál rajta. Elértem, amit akartam.
Előzmény: lolka02 (11421)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11421
Először is köszönöm a válaszokat. Értem én, hogy a legjobban úgy lehet "elhallgattatni" azokat, akik szóba hozzák a lencséknél & tisztítóknál, stb. tartozékoknál az árat, hogy "nem ér meg ennyit a szemed világa" meg "próbáld ki, legfeljebb megvakulsz" stb. de nem lehetne ezeket felváltani valamivel hasznosabb magyarázatokkal? Tényleg kösz a segítséget, de már nem először olvasom itt, hogy ha valaki a lencsékkel kapcsolatban felhozza, hogy hát szeretne spórolni egy kicsit, mert annak ellenére, hogy lencsét hord még nem milliomos, akkor rögtön olyanokat kap a fejéhez, hogy majd megvakul, meg nem ér meg ennyit a szeme... Nem lehetne egy kérdésre _válaszolni_ ? Pl. vegyük csak az én esetemet: nem lehetett volna-é pölö azt válaszolni, hogy "ha kötőhártya gyulladás után folytatod a lencse hordását akkor visszafertőzheted a szemed, de ha nem vírusos volt a gyulladás, akkor alapos tisztítás után hordhatod, de inkább azt tanácsolom, hogy cseréld le" Kéretik nem a tartalmat figyelni, hanem a stílust. Értem én, hogy mindenkinek a szeme fénye a legnagyobb kincse, de szerintem jobban örülne mindenki aki kérdez a szakértőktől olyan választ amiből esetleg tanul, megtudja, hogy miért szabad ezt, miért nem szabad azt. Akkor talán többen is "mernének" kérdezni ha nem tartanak attól, hogy azt vágják majd a fejükhöz, hogy ha ezt vagy azt csinálja akkor megvakul. Tehát nem lehetne ezektől a túlzásoktól eltekinteni és építő jellegű, hasznos információkkal elhalmozni a kérdezőket? (természetesen főleg ilyenek vannak, de az a kevés nem ilyen is elmaradhatna - ha lehet) Sokadszor is köszönöm eddigi válaszait mindenkinek és remélem továbbra is segítenek a fórumozóknak!
Előzmény: _MrB_ (11420)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11420
Namost 3 hetet hordta eddig. 7 napért peroxidos oldat, pucolás, izgulás... fene sem tudja. Nem lehet az ember ennyire csóró... ~ : (
Előzmény: McLaca (11419)
McLaca Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11419

Tudtam, hogy kötekedni fogsz. ;) Ettől függetlenül még Pest megyében van. :)

Földrajzóra volt, nem gazdasági földrajz. De mivel a megye közigazgatási ügyeit is a székes fővárosból irányítják, ezért igenis része a megyének közigazgatásilag. :)

 

_MrB_: ha allergiás volt a gyulladás, akkor a lencsében nemigen van semmi, ami a gyulladás folyamán került volna oda.

Vegyen peroxidos ápolót, áztassa ki benne, és steril lencséje lesz. :)

 

Üdv!

Előzmény: Törölt nick (11411)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11418
Ha akarod, hordd, aztán vagy szerencséd lesz, vagy fehér botod. Megér ennyit 1 hétnyi lencseidő? nekem nem érné meg. ~ : (
Előzmény: lolka02 (11417)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11417
Kösz, de akkor se hordhatom a régit ha nem vírusos volt a gyula?
Előzmény: _MrB_ (11416)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11416
Tehát a szemészetre mész elöbb, ott ha azt mondják gyógyult, átmész a kontaktológusodhoz, aki ha azt mondja, még lehet, akkor hordhatod. DE már csak egy új pár lencsét
Előzmény: _MrB_ (11415)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11415
3. - NEM.
2. - Ha a szemészed azt mondja, gyógyult a szemed, és a kontaktológusod azt mondja, igen, valóban, és most már hordhatod is.
1. - Ha a szemészed (nem kontaktológus, hanem szemész orvos) azt mondja, gyógyult.
Előzmény: lolka02 (11414)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.09 0 0 11414
Majd mindenki elmondja neked, hogy mit tanácsol, de szerintem ha csak alkalmanként hordod akkor jobb (és egészségesebb) a napi lencse. Amikor hordod berakod, aztán este kidobod és legközelebb akkor veszed elő a következőt amikor kell. Addig sincs a szemedben fölöslegesen a lencse és egészégesebb is.
Nekem meg mondja már meg egy szemész/optikus/optometrista vagy bármilyen, szemmel foglalkozó szakértő, hogy 1) honnan tudom meg, hogy meggyógyult a szemem 2) mikor hordhatok újra lencsét (nem szeretem a szemüveget) 3) folytathatom-e a gyulladáskor hordott FND-t vagy újat kell kezdenem?
Köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!