Keresés

Részletes keresés

Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5531
Szia Ilona,
Én most kis tálban beadtam reszelt répát, meg almát, persze csak picit, de akkor adok szénát is.. csak kimegyek a nagyokhoz, mert a kinti bódéban van mellettük :)
Tápom van Junior, azt is tegyek eléjük? Sajnos azt nem írják rá, hogy mennyi idős kortól, hanem csak azt hogy meddig.. 6hós korig ajánlják. mindenféle van benne.. próbáljam ezt is?
Köszi
Üdv,
Moncsi

u.i.: amúgy sztem gond lehetett náluk, hogy elsőre sokat fialtak, meg hogy így vemhesen kerültek új helyre (hozzánk), még nem ismertek minket annyira.. stb.. meg sztem az éjszakai hidegek tettek be a kicsiknek.. Bár akitől kaptuk azt mondta, hogy a mi óljaink sokkal jobbak mint az övéké, és ott nem volt ilyen megfázásos pusztulás. Hát nemtom.. kezdő vagyok még, de ezek az én megérzéseim.
Előzmény: csepel-viz (5527)
förike Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5530
Hát még én!!:-) Az ár remélem jó!? Szerintem nem kérek értük sokat!!Ja meg lesz majd egy mög lepim is!
Előzmény: kavarnyik (5529)
kavarnyik Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5529
Már alig várom őket.
Előzmény: förike (5518)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5528

Gratulálok! keveseknek sikerül ilyen pici nyuszkókat felnevelni. Egyszer nekem sikerült egy almot, ők már két hetesek voltak mikor elpatkolt váratlanul az anyjuk.

Szóval a kartondobozban a "fészek" vagy alom, mindegy minek nevezzük, legyen száraz fűből vagy szalmából. A közelben elhelyezel friss füvet, akkor azt maguktól meg fogják kóstolni. Először az alomból vagy a fészek közelében található dolgokból eszegetnek, majd fokozatosan elhagyják a fészket és felfedezik a külvilágot.

Szerintem a nehezén már túl vagy, fog menni minden szépen magától!:-)

Én cumiból helyesebben fecskendőből, tehéntej és tejszin fele-fele keverékét itattam. Először nekem is szinte meg kellett erőszakolni vele őket, de aztán megszokták, hogy a kaja onnan jön és utána már könnyebben ment. Arra figyelj, hogy a tápszer ne legyen hideg mert akkor nem kell nekik.

Előzmény: Moncsi077 (5523)
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5527

Moncsi és Era!

 

Szénát minden mennyiségben lehet etetni vele, ha ő úgy érzi elkezdi rágcsálni. Zeller, petrezselyem, sárgarépa zöldjét és gyökeret is szoktam adni nekik folyamatosan. Friss füvet, almát csak apránként, lucernát fonnyasztva. Búzafüvet. Búzát, zabot, árpát csíráztatva is kaphatnak.

Az enyémek most két hetesek és ezeket már kostolgatják, igaz a mama teje mellett.

Én friss vizet is adok és nyúltáp is mindig van elöttük. Már láttam, hogy ezt is próbálgatják.

Nálam a két anyanyúl 3 nap különbséggel szült, nekik ez volt az első almuk. Elég tapasztalatlanok voltak, ezért, hogy mindkét alom kellő gondoskodásban részesüljön az első héten cserélgettem a kicsiket köztük. Azóta mindkettő ellátja az "övéit" .

Nekem ez furcsa volt mert az elsőszámú anyanyuszinál soha nem kellett beavatkoznom, maximálisan gondoskodott-gondoskodik a kicsikről (ma reggelre született egy alom nála is).

Remélem tudtam segíteni

Ilona

Előzmény: v_era (5524)
kavarnyik Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5526
A varjú az jó. Épp most olvastam a kistermelőkben, hogy a varjú hiánycikk mostanság. 20.000 forint az értéke. SZóval szerintem keress meg egy állatvédő ligát és add el nekik:)
Előzmény: tooommm0013 (5494)
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5525

Moncsi!

 

Gyertek bátran biztosan megegyezünk, a lényeg, hogy jó helyre kerüljön.

Mikor tudnátok érte jönni? A pontos címet e-mail-ben küldöm.

Ilona

Előzmény: Moncsi077 (5520)
v_era Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5524
Sziasztok, itt volt a húsvéti nyúl és itt is maradt, egy kosorrú törpenyúl személyében. Az állatkereskedésben sajnos a korát nem tudták pontosan megmondani, csak azt, hogy 4-6 hetes lehet. Azt tanácsolták, hogy a répához, almához fokozatosan szoktassuk hozzá. Szeretnék tanácsot kérni, hogy mikortól lehet elkezdeni a zöldre szoktatást, és mire vigyázzunk/figyeljünk még? Köszi előre is!
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5523
SZia Stangli,

Hmmm... ezzel csak egy baj van, hogy nem az anyánál vannak a kicsik, hanem bent nálam a lakásban, dobozban..
Mindkét anyám elhullatta a kicsiket, mindegyik alomból 1-1 csöppet sikerült kimentenem.. 2 nap van közöttük korban, és az idősebbik 3 napos kora óta van bent nálam.. előszőr a saját anyjával szoptattuk úgy, hogy napi 3szor kimentünk, lefogtuk az anyát, és rátettük a csecseire... de folyamatosan apadt a teje, aztán mikor a másik alom is pusztulni kezdett, és onnan meg kimentettem gömböcöt, akkor már a másik anya nyúl tejére tértünk át.. viszont ma du óta neki is kevesebb lett hirtelen..
1szer-2szer próbáltam pici cumisüveggel etetni őket, több kevesebb sikerrel. 1szer sikerült 10ml-t a nagyobbikba beletuszkolni, a kisebbiket nem lehet így etetni.. Ma pedig mivel du keveset szoptak, gondoltam tapival pótolom, de nem fogadták el.. gondoltam, akkor megkéne talán a szárazat.. répa, fű, stb..
Na ezek után hogy is ajánlod, hogy hozzákezdjek?? a dobozkába tegyek be pár szál füvet? pici répát??
Segítsetek, mert úgy érzem most lesz a nagyobb gond, ha nem lesz már tényleg teje az anyának.. :((
Előzmény: stangli2 (5522)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5522
Ha már kinyilt a szemük, a fészek közelébe tegyél pár szál füvet, ha ők úgy érzik meg fogják kóstolni. Két-három hetes korukban már elkezdenek kóstolgatni, négy hetesen már rendesen esznek, ilyenkor az anya tejtermelése drasztikusan csökken,  ezzel kényszerítve a kicsiket az evésre.
Előzmény: Moncsi077 (5521)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5521
Ja még vmi..
Tudnátok abban segíteni, hogy mikortól adhatok a kicsiknek egyéb kaját, mint szopi??
És hogyan kezdjem? reszelt répa, alma??
Ma nyílt ki a feketém szeme, a fehéré 2 nap múlva fog.. így pont 2 hetes korukra nyílt ki..
A mostani szopinál alig jött vmi az anya állattól.. a cumis táplálás ellen meg nagyon tiltakoztak..
Várom a tanácsotokat!

Köszi
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5520
Szia Csepel-viz!

Tetszik a fiúka.. de nekem másik irányba kellene hozni :) Tataiak vagyunk, és pestre felmennénk esetleg, Monor már messze van :)
Akkor a zsemle fiúka mennyi lenne?
Üdv,
M.
Előzmény: csepel-viz (5517)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5519
Kend be kültéri festékkel mind 2 oldalát.Olcson meguszod...:)))
Előzmény: karibaba (5500)
förike Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5518
Kavarnyik itt vannak a kicsik!
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5517
a zsemleszínű nyuszifiúa zsemleszínű nyuszifiú, aztán a másik két fiúka és a lányok próbálnak kiszökni az utolsó képen.a másik két fiúkaa nyuszilányok
Texas Chris Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5516
Zsemle színű nálam még nem született. A keverék nyulaim elég színesek, de ilyen még nem volt.
Előzmény: Moncsi077 (5502)
Texas Chris Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5515
Az én műhelyemben és eszközeimmel ez teljesen tökéletes és hibátlan. Bármilyen is, nagyon büszke vagyok rá, mert a két kezem munkája. Többre értékelem mint egy gyári csilli-villi kalitkát. Különben már folyamatban van a következő gyártása, ami kicsit szebb lesz.
Előzmény: tooommm0013 (5498)
Texas Chris Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5514
Nekem a Borzpörkölt a kedvencem!!!
Előzmény: karibaba (5505)
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5513
A nyuszikáim, és a zsemleszínű fiúkáról 3 kép!
stangli2 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5512

Látom ti is bővítítek az állatállományt, nekünk is erről szól minden, lassan már nem tudjuk hová tenni őket. Kiscsirkék kinőtték a faládájukat, így a nyári konyhában lekerítettünk egy részt, most ott vannak. Az emberem hozott még kitojt tyúkokat, meg három paraszt tyúkot, de eszik a tojást, így mihelyt kitollasodnak rendesen, mennek a pörköltbe.

Közben kel a következő adag csibe, lesz benne kacsa is, a lecke alaposan fel van adva, most csinálom először kotlós nélkül..

karibaba Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5511

Ja, Subinak tényleg ilyenjei vannak, állítólag szép, nagy pipik! ;o)

Nekünk is csak 22 db "fajtojásunk" van/volt a 92-bôl....

Nem baj, hogy ennyien lettek, legalább kedvedre válogathatsz belôlük, hogy hányat/milyet tarts meg és kik lesznek eladva!

Előzmény: tooommm0013 (5506)
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5510
Moncsi074!

Nyitott vagyok rá, hogy személyesen megnézd őket, amennyiben ez megoldható, de akár Monorra is el tudom vinni. A környékünkön 800Ft/kg élőben, de ez megegyezés kérdése.
Kép most van folyamatban.
Előzmény: Moncsi077 (5509)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5509
Szia Csepel-viz

Érdekelne a zsemle-fehér fiú. Képet tudnál küldeni? Ár?
köszi
M.
Előzmény: csepel-viz (5507)
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5508
Ma reggelre megint született egy alom a barna anyukától- ezüst-fehér apukától, egyenlőre nem tudom hányan vannak csak a mocorgó szőrgombócot láttam reggel.
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5507
Sziasztok!


Tenyésztésre elcserélnék, ill. eladnék egy gyönyörű szürke-fehér ivarérett baknyuszit, szeretnék fekete csajszit érte, kicsitől ivarérett korig.
( A bak nyuszi anyukája zsemle színű, lehetnek tehát ilyen, fehér ill. ezüstszürke-fehér, zsemle-fehér utódai is. )

Kicsit túlszaporodott az állományom, így helyhiány miatt eladóak a most ivarérett korba lépő 3 fehér, 1 szürke, 1 ezüst-fehér leányzók és 1 zsemle-fehér, 1 szürke, 1 ezüstszürke-fehér( szeme kék) fiúk.

Várom a megkereséseket!
Üdv: Ilona
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5506

Egy részük Subitól van. Ő írta, hogy milyen kakasai vannak:Ausztalorp, Lazac, Jersey, Araucana.

Másik részük haver anyósától, ott nem tudom milyen az állomány, de egy részük óriás cochin. Hát ennyit tudok. Vegyes az biztos. Hogy házi e? Szerintem az is belefér. Nagytestű díszbaromfi keverékek.

A betetthez képest most 35 %-os a kelés. A fiasokhoz képest 50%-os. Ez egy régebbi, nem ventis műszer és összesen 2 lázmérővel dolgoztam. Ennyi volt az össz műszer. Meg kb 2 fok eltérés a gépen belül a leghidegebb-legmelegebb pont között.  Én félidőben azt mondtam, ha 10 kikel akkor jó vagyok. Kicsit túlbaromfisodtam, de úgy fest lesz rá vevő, ha már rántanivaló korba értek.

Előzmény: karibaba (5503)
karibaba Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5505
Különben meg ne aggódj: "Az ürgepörküttnél tán csak a varnyúleves finomgyabb!" ;o)))))))))))
Előzmény: tooommm0013 (5501)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5504
A te ketreced se semmi!! Grat! :)

M.
Előzmény: Texas Chris (5496)
karibaba Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5503

Nálunk is ilyesmi a csapat, csak nálunk a barnacsíkos fogoly a legtöbb és arányaiban több a sárga!

Szerintem 50% elsôre nem is rossz eredmény. Fôleg azért, mert vannak eleve "üresek".

A tojások mifélék? Vegyes házi?

Előzmény: tooommm0013 (5501)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5502
SZia,
Köszi a biztatást. :))
Akkor valószínüleg nálunk ezért nincs lecsorgó vizelet, mert sűrün almozunk :) Mert erősen elgondolkoztam a kérdésen, mikor egyikőtök kérdezte, hogy hogy csináltuk meg, hogy nincs ilyen probléma :)))
SZép napot.

Moncsi

u.i.: nincs véletlenül zsemle szinű nyuszid eladó? :))
Előzmény: Texas Chris (5495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!