Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 227
Legutóbb lángostésztát gyártottam a gépben, lényegesen kellemesebb volt vele a munka, hogy csak formázni és sütni kellett. Nagyon finom piaci lángost fabrikáltunk az urammal :)

ABO-Mill Sütnivaló fehér kenyérhez Sütőlisztet használtam, 1 kg-t (ebben benne van az élesztő, a zsiradék és citromsav is), ehhez adtam 6 dl vizet és 20 g (4 tk) sót. A Tészta programot bekapcsoltam, és a másfél óra alatt előkészítettem a pultot: leliszteztem a deszkát, odakészítettem a sodrófát is (biztos ami biztos, hátha gyúrni kell, de nem kellett), olajat kis üvegben a formázáshoz stb.
Amikor készen lett, akkor már csak ki kellett borítani az üstből és fél maroknyi bucikat kicsípni a tésztából. Ha nem elég hólyagos, akkor még egyszer átgyúrni... De jó szokott lenni, nekünk nem kellett rádolgoznunk. A csipedékeket gyors, lángossütős mozdulattal körbe-körbe forgatva az ujjaink között, széthúzkodni, vigyázva, hogy ne szakadjon ki. Majd fél liter (vagyis bő) forró olajban (gázon nagy lángon, elektromoson 200 C körül) aranybarnára sütni. Egy perc után megfordítani...
Aztán megenni, de gyorsan, mert ha kihűl, ugyanúgy szíjas lesz, mint a piaci... ;)
(Nekünk csak azért maradt meg, mert könyörögtem a páromnak, hogy reggelire is hadd együnk! XD)
Hűthető, nem kell mikrózni, puha marad. Ha mégis melegen szeretné az ember megenni, akkor vízzel meg kell locsolni és megmikrózni vagy grillezni egy kicsit, ne sokat. ;) Mi megettük hidegen, úgyis isteni volt...

Ma zsömlét fogok csinálni Bolond receptjéből (a Mindennapi kenyerünk topikban található).
fhusimiki Creative Commons License 2008.08.26 0 0 226
Mailban elküldtem!
Előzmény: damand (225)
damand Creative Commons License 2008.08.23 0 0 225
Segítsetek!
Annyi mindenben tudtok segíteni,én is megpróbálok itt segítséget kérni.
Trion comfort - TR 7492 tipusú kenyérsütőgépemhez keresek magyar nyelvű használati utasítást,mert költözéskor elveszett,sehol nem találom.
A gépet pedig már kb.3 éve nem használtam, így elfelejtettem,hogyan is működnek tökéletesen a különböző programok.
Mail címem: damand@citromail.hu

Ha tudtok segíteni, előre is köszönöm !!.
zeke manyika Creative Commons License 2008.07.24 0 0 224
Szia!

Olvasd el a 203-as hsz-t, hátha jó a te gépedhez is az AFK lapát.
Bemásoltam ide még1x.

Szia!

Én itt vettem kenyérsütőgép lapátot. Üstjük is van.

AFK Vevőszolgálat
1119 Budapest
Nándorfejérvári út 42-44.
Tel: (06-1) 463-71-64 vagy (06-1) 203-66-19

A cím tuti, hogy jó, a garanciáról másoltam ki.
Előzmény: attivegh (222)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.23 0 0 223
Elvileg a sütőd forgalmazójánál lehet venni pótlapátot, vagy ha garos, esetleg adnak ingyen, de ebben nem vagyok biztos. Az tuti, hogy lehet rendelni tőlük, pl. AFK-hoz 2000 HUF körül van a pótlapát.
Előzmény: attivegh (222)
attivegh Creative Commons License 2008.07.23 0 0 222
Segítség!

Kidobtam a keverőlapátot!
Mit tegyek?????

KÖSZI
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.16 0 0 221
Nem csak azzal vana gond, hanem hogy ezek a receptek a kinti (német, angol, amerikai stb.) lisztekre lettek optimalizálva (jó magyarosul). A mi BL55-ösünkre vagy 80-asunkra pont nem jó.
Előzmény: Miki_ (220)
Miki_ Creative Commons License 2008.07.13 0 0 220

"....nem igazán váltak be a hozzá mellékelt receptek"

 

Ugye, kenyérlisztet használsz, és nem "sima" fehéret?

Előzmény: bp53 (193)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.12 0 0 219
Az nem is vészes!
Előzmény: zeke manyika (218)
zeke manyika Creative Commons License 2008.06.26 0 0 218
Nem emlékszem pontosan, olyan 2000 körül
Előzmény: Törölt nick (204)
PERYKA Creative Commons License 2008.06.10 0 0 217
Sziasztok. kaptam egy Team International márkájú kenyérsütőt ajándékba. Valakinek van-e? nincs magyar használati utasítása. Valaki tud-e segíteni? Légyszí.
akali Creative Commons License 2008.06.05 0 0 216
Hogyan lehet szabályozni az összetevőkkel azt, hogy ne legyen sűrű a megsütött kenyér.

Kösz, ha valaki tud segíteni.
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.04 0 0 215
Köszi! Igen, bár akkor már begyújtja az ember a gázt :)
Szerintetek mi éri meg jobban, villany vagy gáz? Kenyérsütőgépban vagy gázsütőben sütni?
Előzmény: Törölt nick (213)
kacsa69 Creative Commons License 2008.06.04 0 0 214
Sziasztok!

Lenne egy életbe vágó kérésem: tudna valamelyikőtök Morphy Richards kenyérsütőgéphez használatos receptet küldeni? Sajnos valakinek kölcsönadtam, aztán elfelejtkeztem róla. Most pedig megszállt az ihlet és sütnék kenyeret.:)

Előre is köszi:
Kacsa
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 213
Visszatérve az eredeti kérdésre: a dnk kenyeret is lehet sütni gépben, de nem a gyors programon mert az dagaszt is és kever. Van agépen csak "sütő" program. Ugyan az mintha a gázsütőbe lenne rakva. A tésztát akkor kell berakni amikor a gázsütőbe raknád,
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 212
Igaz én nem mértem meg. A barnulási fokozatok közt én a középsőt vállasztom, nekem a vastag héj kemény. Olyan kalácsos héju kenyeret szeretünk. Ha a gázsütőben 4-es fokozaton sütöm akkor ezt az színt kb 35 perc alatt éri el előmelegitett sütőben. A kenyérsütő nincs előmelegítve ezért 60 perc alatt lesz olyan közép piros.
Előzmény: apca (211)
apca Creative Commons License 2008.05.22 0 0 211
Hőmérővel mértem meg, szóval amennyire pontos a mérő (+-1°C-t adnak meg rá) annyira pontos ez a mérés is. Ha jól emlékszem 162-163°C fok volt pontosan.
Előzmény: Törölt nick (209)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 210
Ha gázosod van próbáld meg Úgy, hogyha a pára leszárad az üvegről(ha meleg a sütőd) a szabályozó gombot kb 1/3 részéig 3-4 éllásban legyen. én így szokom és jól sűl a kenyér és az öszes kelt tésztaféle.
Előzmény: Törölt nick (208)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 209
A kenyérsütéshez kb. 180- 200 fok kell, de az én kenyéesütőm infója azt írja 180 fokon süt, de az igaz a sütés idő 1 óra, de azért mert csak akkor kapcsol be a fűtőszál. Addig 30 fokon kel a kenyér. Bizony kell idő, hogy felfűtse 180-ra. AZt nem hallottam senkitől, hogy a dnk kenyeret gépben sütik ki.
Előzmény: apca (207)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 208
Hát azt kevésbé érzem, mint a sütőt :) Gázosom van :D
Előzmény: Törölt nick (206)
apca Creative Commons License 2008.05.22 0 0 207
az enyémben nincs. Kb. 160°C a max.
Előzmény: Törölt nick (206)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.22 0 0 206

Az nem csinál olyan iszonyat meleget, mint a sütő... :

 

A sütőt is lehet szabályozni, hogy ne legyen olyan meleg. H a gázos akkor kb. a 3-as, ha villany akkor a 180 fokra kell állítani. de szerintem a kenyérsütőben is van 180 fok.

Előzmény: Törölt nick (205)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.21 0 0 205
Volna egy eretnek kérdésem: DNK-t lehet a kenyérsütő gyors programjával (1,5 óra) sütni? :))) Az nem csinál olyan iszonyat meleget, mint a sütő... :$ Szülés előtt 4 héttel ez már igenis szempont... :D
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.21 0 0 204
Király! Mennyiért vesztegetik?
Előzmény: zeke manyika (203)
zeke manyika Creative Commons License 2008.05.20 0 0 203
Szia!

Én itt vettem kenyérsütőgép lapátot. Üstjük is van.

AFK Vevőszolgálat
1119 Budapest
Nándorfejérvári út 42-44.
Tel: (06-1) 463-71-64 vagy (06-1) 203-66-19

A cím tuti, hogy jó, a garanciáról másoltam ki.


a kenyérsütőgép lapát fotója
Előzmény: rejtey (157)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.16 0 0 202
Bocsi a kései választ, remélem még időben. Ha vettél gépet és nem jó az én lelkem rajta. A magok mindegyik tipusnál egyenletesen oszlanak el, bármiféle magot is raksz bele. Az egylapátos függőleges kenyeret sűt, de kisebb kenyeret( álltalában) a kétlapátos egy hosszúkás, pl a forma kenyerek illyenek, de az nem szereti, ha kisebb adagokat kell dagasztani, mert csak akkor egy lapáton kevereg a tészta és nem dagasz rendesen. Ha mér elötte vagy, kérdezd meg a szervizelését felétek melyik gépet milyen megbízható szervíz van. Alkatrész utánpótlást hogyan, mennyi idő alatt pótolják. Na nem azért írom, hogy elriasszalak, mert a mai piacon ami gépek vannak álltalában megbízhatók. A teljesítményük és a programjuk is hasonló. DE az áruk az már nem! Nem biztos, h a drágább a jobb. Ezek után jó vásárlást, remélem jól elbizonytalanítottalak, de vegyél mert a friss kenyér és az íze kárpótol mindenért. Én másfél éve használok egy szomszéd ország termékét és tökéletes, pedig minden anp van használatban. Hol kenyér, hol csak valamit dagasztatok vele.
Előzmény: nica12 (200)
digicat Creative Commons License 2008.05.08 0 0 201
Nekem ilyen függőleges, egy lapátos van, a magvak szépen eloszlanak.
Az alján picit sűrűbb lesz a kenyér, mint a tetején, de nem zavaró, mindenki nem is veszi észre. Ez nagyon függ a kenyértől is, van amelyik szép egyenletes, azt hiszem a sűrűbb, nehezebb tészták lesznek ilyenek.
Előzmény: nica12 (200)
nica12 Creative Commons License 2008.05.08 0 0 200

Sziasztok!

Gépvásárlás előtt vagyok, és érdekelne a tapasztalatotok, hogy melyik gép hogy működik. Nem feltétlenül márkával kapcsolatos kérdésem van, inkább az, hogy két típusú sütőgép van a piacon: 1.az egyikben fektetve sül meg a kenyér (egy vagy két keverőlapáttal, a kenyér alja van alul), 2. a másikban pedig a akenyér oldala van alul (ezek egy keverőlapátosak, és kicsi alapterületű az aljuk, felfelé nyújtott a sütőforma). Elsősorban magvas kenyeret sütnék, és attól tartok, hogy a 2. típusúban a magok ottmaradnak a sütőforma alsó felében (lehúzódnak súlyúknálfogva alulra), és így a kész kenyér egyik felében lesznek csak. Tudnátok tapasztalatból tanácsot adni?

Előre is köszi

digicat Creative Commons License 2008.05.07 0 0 199
A kísérletezéssel egyetértek, cak fel kell készülni az eredményekre, lásd 185. hsz és környéke :-)
Előzmény: Törölt nick (197)
bp53 Creative Commons License 2008.05.07 0 0 198

Köszönöm, ki fogom próbálni!

A net-en fellelhető receptekből is próbálkozom majd. de inkább megbízom a már bevált, adott géphez kikísérletezett dolgokhoz.

Előzmény: Törölt nick (194)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!