Keresés

Részletes keresés

palanta_ Creative Commons License 2012.06.14 0 0 15517

a Business Classon ugyan más a kiszolgálás, de az ordító gyerek ellen sem segít a függöny :D és igen, tőlük meg abszolult jogos az igény, mert én megveszem a jegyem 1 pénzért, ők meg mondjuk 3-ért.

Előzmény: jewel1979 (15511)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.14 0 0 15516

Na, én már jöttem ilyen busszal is. :-)

Volán Eurolines busz volt. A gyerekek még akkor is kicsik voltak. Nyilván ha valaki rendszeresen utazik ilyen járattal akkor jobban tud véleményt írni, én azt hiszem egyszer jöttem velük. Az akkori utazással csak azt tudom mondani, le a kalappal előttük. Szervezett volt, a sofőrök elegánsak, udvariasak, figyeltek a gyerekekre, velem (gondolom a többi utassal is) kommunikáltak stb. Viszont 24 óra utazás volt. :-(

(Az utitársaság is jó volt. :-) )

Ha a mostani wizzair stílussal hasonlítom össze, akkor a Volán nyert...

Most megint szereztem wizzair tapasztalatot (negatív), be is írtam pár napja csak elszállt és nem volt kedvem újrázni.

Előzmény: jewel1979 (15511)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.14 0 0 15515

Jewel persze, van a kocsival való utazásnak sok előnye. De én pl. képtelen vagyok 15 órát vezetni.

.

Előzmény: jewel1979 (15509)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.14 0 0 15514

gy=ly

.

Előzmény: Tipetupa (15513)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.14 0 0 15513

>engedték fel, csak hátra miattam
Á, akkor ez az a kategória amire én vállat vonnék.
>kisgyerek miatt én még nem láttam sztyuvit problémázni

>sikoltozott szegény szinte végig, nyilván a füle miatt
Na, hát ez volt nálunk a maléves sztyuvinál. Hívtam, mert fájt a gyerek füle és ezen MINDIG segített a melegvizes pohár. Ő meg vállat vont és közölte, hogy mit csináljon azzal, ha fáj a gyerek füle? Megmondtam neki. :-S

Meg szintén MALÉV (mondjuk olyan KLM is volt) aki úgy gondolta, hogy a szülők a gép egyik végében, a 4-8 éves gyerekek majd a gép másik végében ülnek. Óóóó, persze. :-S (Életem egyetlen panasztétele egy ilyen maléves utazás volt. KLM-nél már figyeltem hova akar rakni amikor gépre vitte a beszállítást és a pultnál kezdtem üvölteni. Rögtön tudott a gyerekek mellé ültetni.)

Online beszállás csak az utóbbi pár évben van. Kaja igényeket már nagyon-nagyon régen le lehet adni. Vega, kóser stb kérések már akkor is voltak amikor még főtt kajákat szolgáltak föl a repülőn.
Mármint amikor igyen 1500km-re is adtak főtt kaját.

Előzmény: palanta_ (15508)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.13 0 0 15512

nekem avval semmi bajom, ha láom, hogy a szülő megfeszül, és kudarcba fullad. de általában nem is érdekli őket, hogy a gyerek visít, ordít, rugdos, sőt, amikor meg merem említeni, hogy kellemetlen, még neki áll feljebb, és tulajdonképp az énkurvaanyámat (bocs).

 

 

én elhiszem, hogy a szülő is fáradt, mert nyilván előtte sorban álltak, meg ugye oda is kell érni, a tranzit is unalmas, a gyerek nem különben nyűgös, és ezt meg is értem. a közönyt viszont nem.

 

 

én még abban is partner voltam, hogy szegény anyuka megfeszült, és mondtam, hogy amúgy óvónéni az alapvégzettségem, ültesse át a gyereket hozzám, van hely. idegen is vagyok a gyereknek, meg elbeszélgettünk, és mindig van talonban egy-két origamiötlet, és az előttünk levő újság kifejezetten ezért van ott, nem? :DDD  elrepült az idő, mindenki jól járt.

 

 

de van, akivel ezt nem lehet megtenni, mert nem lehet megtenni.

 

 

Előzmény: incifici (15510)
jewel1979 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 15511
Igazad van, csak hát mindenki normális utat szeretne, főleg ha jó sok pénzt fizet a repülőjegyért, és elvileg igye elvárná, hogy az út, amennyire lehet, problémamentes lehet. És hát ilyen szempontból jogos a kérés, hogy ha nem az ő gyereke, nem az ő kutyája-nacskája, és zavaró, akkor a gazda/szülő tegyen valamit. De ugyanilyen idegesítő tud lenni a fülhallgatóból kiszűrődő zene vagy a túl terpeszkedő szomszéd. Egy légtér, szűk hely, az emberek alapból idegesek, ezért érzékenyebbek. Ez az ára, hogy másfél óra alatt Budapesten vagyunk, kocsival meg 15 óra alatt... Szerintem csak az nem jó, ha nem igazságos az elbírálás. Ha az egyik repülőn meg lehet tenni valamit, a másikon meg nem. Én a fapados repülőt nem tekintem extrábbnak, munt egy távolsági buszt, ahol vannak néha bizony ordító csecsemők, kutyák, néha csirkék, büdös, spicces emberek meg nénik a piaci szatyorral... Szóval vagy elviselünk mindent, vagy megvesszük az extra árú jegyet a business class-ra, és ott picit más a kiszolgálás. Vagy veszünk egy magánrepülőt:)))
Előzmény: incifici (15510)
incifici Creative Commons License 2012.06.13 0 0 15510

En meg latom kicsit a masik oldalat is mostmar a dolgoknak...

Pedig emlekszem, en is utaztam ugy, hogy "jaj, nemigaz, hogy nem tud mit csinalni azzal a gyerekkel!" en aludni, pihenni, zenet hallgatni, stb akartam, ezek meg nyektetik a gyereket.

Aztan latom, hogy ez nagyon gyerekfuggo, kedvfuggo, izgalomfuggo, faradtsagfuggo. En is utaztam ugy sajnos, miota gyerekeink vannak, hogy nagyon szegyelltem, de egyszeruen nem lehetett vele mit kezdeni. Persze a mellettunk uloknek szoltam, hogy elnezest, de mindenkinek nem mondhatom az egesz repulon... Es rugdosta az elottunk uloket, azok is tobbszor hatraneztek. Es kiabalt, es utana meg sirt, es orditott, es nem akart egyhelyben maradni amikor kellett, de nem akart az olemben sem ulni... stb. Szoval ne hidd, hogy a szuloknek ugy jo, hogy ordit a gyerekuk. Hidd el, jobban zavarja oket, mert egyreszt ok sem pihizhetnek, allandoan ki kell szolgalni a gyereket, es nemcsak a repulon, hanem mar elotte, es utana is jopar orat, amig tul nincs az utazas izgalmain, es addig zizis a gyerek... Masreszt azert, mert olyan leszuro pillantasokkal merik vegig az utasok, hogy azonnal elsullyed szegyeneben...

De majd ha lesz gyerkocotok, es gyakran utaztok, akkor tuti nem mindig olyan kedvvel ultok fel vele, hogy Ti is kipihentek vagytok es abszolut turelmesek, es a gyerek is tok jo pillanataban, jo kedvvel, izgalmak nelkul kezd neki az utazasnak... Majd meglatjuk 1-2 ilyen ut utan mi lesz a velemenyed... :-)

Előzmény: palanta_ (15508)
jewel1979 Creative Commons License 2012.06.13 0 0 15509
Hát én ezért vagyok autó-párti. Ott azzal utazik egy légtérben az ember, akivel akar, olyan zenét és úgy hallgat, ahogy akar :)
Előzmény: palanta_ (15508)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.13 0 0 15508

ja. hát neki az volt a baja, hogy nem engedték fel, csak hátra miattam. és ott is ordítozott, aztán meg a gépen. (egyébként már lehet neked is foglalni a MALÉV-en, ill lehetett... és kérhettél előre vega kaját is pl)

 

 

kisgyerek miatt én még nem láttam sztyuvit problémázni, pedig karácsonykor, húsvétkor tele velük a gép. engem az zavart csak, hogy a szülők semmit nem tesznek általában a gyerekkel, azok meg végig versenyordítanak. egyszer volt olyan, hogy majdnem szóltam a szülőnek, hogy segítsen már a gyerekén, sikoltozott szegény szinte végig, nyilván a füle miatt, de mivel "etnikum" volt, inkább nem konfrontálódtam. de egyébként ez is kellemetlen tud lenni, mert én pl aludni szeretek út alatt, vagy olvasni, de így... (és nem szeretem a fülhallgatót, mert zavar, ha úgy jön a zene a fülembe). megjegyzem, a sztyuvik nagy része odamegy, hogy segíthet-e, de általában elhajtják őket, pedig...

Előzmény: Tipetupa (15503)
Jud78 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15507

Koszonom az infokat!

Előzmény: jewel1979 (15506)
jewel1979 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15506
Általában szállítódobozzal 10 kg-ig mehet utastérbe, 10 kg felett csomagtérbe.
Előzmény: Jud78 (15504)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15505
Előzmény: Jud78 (15504)
Jud78 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15504

sziaztok,

Ha mar ennel a temanal vagyunk... letezik, hogy felengednek egy szalkas szoru tacskot, vagy hasonlo meretu kutyat a repulore? Semmikepp sem nagyobbat.

Tipetupa Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15503

Hát nekem meg az utastársakkal nem volt még soha problémám, szemben a sztyuvikkal.

(És minden alkalommal _kis_gyerek miatt. :-S)

Meg vagyok róla győződve, hogy a légitársaság teremtette a lehetetlen helyzetet.

Állatot úgy lehet fölvinni, hogy előre bejelenti, becsekkoláskor lemérik az állatot, befizeti a szállítási díjat az utas és adieu. (Nyilván kellett állatorvosi igazolás is, de erre már nem emlékszem.)
Ezek után az érem másik oldalát is megértem. Az utas megtette amit a légitársaság előírt. Ha egy másik utasnak ezzel problémája van, akkor a légitársaság nem jól szervezte az utaztatást (MALÉV-nál nem az utas választotta ki az ülőhelyet). Ha te előre jelezted, hogy nem utazhatsz macskával, akkor miért engedték föl az állatot? Ha előre tudták az állatot és utána jelentkeztél te, akkor miért nem szóltak neked, hogy ez van, döntsd el, felszállsz-e így? A másik utas teljesítette a feltételeket, persze, hogy utazni akart.

Az a része no comment (már véleményeztem:-)), hogy kivették a macskát.

Előzmény: palanta_ (15502)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15502

szerintem a sztyuvik kedvesek akartak lenni, állatbarátok, meg minden. nem is velük volt igazán a baj, hanem az utastársakkal. és szégyelljék ők magukat.

Előzmény: Tipetupa (15500)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15501

lehet, hogy bejelentették, nem tudom. bár a malév check-in elég rugalmas mindenben (szerencsére). volt. rugalmas volt. brühühü... a KLM nem annyira kedves. ott mindenért meg kell harcolni, de ott is sikerélményem szokott lenni.

Előzmény: Tipetupa (15500)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15500

Miért is nem lep meg?

(Mármint az utaskísérők hozzáállása.)

De továbbra sem értem hogyan tudtak előzetes bejelentkezés nélkül állatot felvinni.
Na mindegy, semmiképpen nem megengedhető, hogy ha valakit zavar akár macska, akár más, még ő legyen leugatva.

Előzmény: palanta_ (15498)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15499

nem szedek rá gyógyszert, nagyjából senkinek sincs macskája az ismerettségi körben - szerencsére. ahol meg van, oda nem megyek. pl évekig a saját apukámhoz sem mentem, mert a testvéreimnek is volt... amióta nincs, azóta megint járok.

 

 

úgyhogy nincs miért feleslegesen mérgezni magam. a kutyákkal elvagyok, a lovakkal is, csak a puha szőrű állatokat nem bírom, mint a nyuszi, hörcsög, macska, és társaik.

 

 

a macskákat meg utálom. ezért is. meg amikor az allergiám miatt kórházban voltam, tele volt macskással a gyerekosztály, és még olyan gusztustalan kiütéseket én még életemben nem láttam, mint amit macskáktól kaptak el. azóta duplán kerülöm őket.

Előzmény: jewel1979 (15497)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15498

MALÉV - volt

Előzmény: Tipetupa (15496)
jewel1979 Creative Commons License 2012.06.11 0 0 15497
Értelek, de amúgy erre nincs gyógyszered? Ha ennyire súlyos, nem csak repülőn fordulhat ez elő, hanem bárhol, pl ismerősöd lakásában, aki macskát tart. Anyám is allergiás, neki can erre valami tablettája, és annyira jól működik, hogy a mi kutyáinkkal simán elvan egy lakásban, ha itt van.
Előzmény: palanta_ (15495)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.10 0 0 15496

Melyik légitársaság ez?

Ámulok és bámulok...

Előzmény: palanta_ (15495)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.10 0 0 15495

igen, mindig szóltam, meg ugye amikor nem tettem, akkor abból lett jegyzőkönyv az orvos miatt. az állatosok egy része meg nem szól előre - én nem értem, miért. kellemetlen, amikor az utolsó gépról emiatt vagy lemaradnak, vagy ugye hátrateszik a macskát. voltam én akkor minden :D

 

simán kiengedték egyébként, a sztyuvi is simogatta. hurcibálta a gyerekekhez. én meg mondtam neki, hogy vagy ő ne szolgáljon ki, vagy cseréljen ruhát, erre megsértődött. aztán ő esett a legnagyobb pánikba. szerintem, ha bent marad a dobozban, megúszom kis hőemelkedéssel, és az mondjuk egy vállalható kompromisszum... de így nem.

 

sosem hiszek az embernek, mindenki okosabb akar lenni :DDD

Előzmény: Tipetupa (15494)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.10 0 0 15494

Érteni értem, meg nem értem. Hihetetlen.

Az nem vili, hogy hogyan engedhette ki a hordozóból, egyszerre több állat is lehet a fedélzeten. Szerintem tilos kiengedni.

És akkor foglalásnál jelzed előre, hogy állattal nem tudsz egyszerre utazni, vagy hogy tudod ezt kikerülni?

Bár több, mint 10 éve volt macskánk, úgy emlékszem előre kellett jegyvásárlásnál jelezni, hogy állattal utazunk, mert maximálva van, hogy egyszerre hány állat lehet a fedélzeten. Tehát a légitársaság tudja előre, hogy állat lesz, nem becsekkolásnál derül ki.

Előzmény: palanta_ (15493)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.10 0 0 15493

nekem már az egy légtér is elég.

 

hát érted, neki jogai vannak (meg macskája), és én vagyok a szarszemét, hogy allergiás vagyok, és fel mer menni pillanatok alatt a lázam 40 fok fölé, fuldoklok, és hogy emiatt élek a jogommal, hogy tiltakozzak a macska ellen a fedélzeten. tudod, ha nem érti: jegyzőkönyv, miegymás.

egyszer tűrtem, orvos várt a reptéren, nem volt jó... a sztyuvik is megijedtek. a macskás meg még arra sem volt képes, hogy bedugja az állatot a hordozóba, hanem még el is engedte, hogy mozogjon. hát én ezt meg egészségileg rosszul tolerálom. vagy a macska, vagy én... eddig mindig én nyertem :D

Előzmény: Tipetupa (15492)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.10 0 0 15492

Ordítani???

De miért? Ez olyan, mintha egy bagós füstölne egy nem cigarettázó orra alá (sőt).

Nekünk soha senkivel nem volt problémánk, de ha bárki jelezte volna, hogy gondja van, azonnal kerestünk volna egy utast aki helyet tud cserélni velünk.

Előzmény: palanta_ (15491)
palanta_ Creative Commons License 2012.06.10 0 0 15491

fú, de utáltam, akik felhozták a fedélzetre a macskákat! egyszer tűrtem csak, jól be is lázasodtam, mire kiértem, onnantól kezdve ragaszkodtam, hogy a macskát tüntessék el a fedélzetről. nagyon durván vagyok allergiás.

 

ja... hát persze, lepergett, amikor ordítottak velem a macskás gazdák. :DD

Előzmény: Tipetupa (15490)
Tipetupa Creative Commons License 2012.06.10 0 0 15490

Mi a kutyát mindig kocsival visszük.

Láttam hogy utaztatják a kutyákat repülőn, hát az a mi kutyánknak elég nagy kínzás lenne. Azoknak a kutyáknak való akiket éjszakára ketrecbe zárnak és nem gond nekik hosszú órákat ebben a ketrecben tölteni.
(Megfizetni sem tudnánk -macskával rendszeresen utaztunk-mert az állat kilói számítanak és a mi kutyánk nem kistermetű.)
Vonaton még nem vittük, macskával mentem, semmi gond nem volt vele. Viszont 24 óra az út, Amszterdamban és Bécsben át kell szállni és drágább a jegy, mintha repülővel mennél...(Nekem több évig évente egyszeri alkalommal ingyenes vonatjegyem volt, csak a hálókocsiért kellett fizetnem. Ilyen lehetőséggel utaztam vonattal)

A kocsival viszont soha semmi nehézség nem volt. Imád kocsikázni, ez nyilván egyszerűsíti a dolgot. :-)

Előzmény: El diablo de lucia (15481)
zsonci Creative Commons License 2012.06.10 0 0 15489

Sziasztok!

Üvegházi,takarító vagy bármilyen betanított munkát keresek!Alapfokú angol nyelvtudással rendelkezem!

irishdream03@gmail.com

Tigriscicus Creative Commons License 2012.06.08 0 0 15488

Sziasztok!
25 éves fiatal pár munkát vállalna, minden munkalehetőség érdekelne minket.

tigriscicus@freemail.hu emailen várjuk a lehetőségeket. Köszi előre is a segítségeket :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!