Keresés

Részletes keresés

neomedia Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5114

akkor biztos tudsz valami konkret/kiprobalt helyet Trianaban nem turistas flamencora

erdekelne meg, hogy a torre seville/pelli tetejerol lehet-e nezelodni?

katedralisban a vasarnapi reggeli mise utan kizavarnak vagy meg lehet nezni az egeszet?

 

ha tetszik (ez valoszinu), majd visszamegyunk

Előzmény: Flower2000 (5113)
Flower2000 Creative Commons License 2018.11.10 -3 0 5113

Nekem többet jelentenek ezek a helyek annál, hogy megnézem aztán megyek tovább. Hát még ilyen tempóban. Csak Sevillában voltam ennyi ideig. Malagában meg már nem tudom hányszor, de megint megyek nemsokára.

Előzmény: neomedia (5112)
neomedia Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5112

miert lenne strapas?

tudom, hogy miert megyunk/mi erdekel, ezek siman belefernek

Előzmény: Flower2000 (5111)
Flower2000 Creative Commons License 2018.11.10 -1 0 5111

Elég strapás út lesz. Fárasztó. De ha bírjátok.

Előzmény: neomedia (5110)
neomedia Creative Commons License 2018.11.10 0 0 5110

1 het mulva megyunk, az egesz ut 68EUR/fo lesz
Sevilla-Cordoba-Granada-Malaga, 6 ejszaka


BUD-VIE-BUD: Flixbus - 10EUR
VIE-SVQ: Laudamotion (Ryanair) - 20EUR
AGP-VIE: Laudamotion (Ryanair) - 15EUR
Sevilla-Cordoba-Granada-Malaga: ALSA - 23EUR

Előzmény: vélemény (5097)
llaci10 Creative Commons License 2018.10.26 0 0 5109
bulis22 Creative Commons License 2018.10.18 0 0 5108

Sziasztok!

 

Repült már valaki innen kisgyerekkel Malagára Ryanair-rel? A babakocsit érkezés után hova teszik? A repülő mellé vagy a szalagon kell várni a többi poggyásszal? Esetleg valami speciális csomagok szalagra?

 

Üdv,

LAci

Flower2000 Creative Commons License 2018.10.10 0 0 5107

nagyszerű

Előzmény: COOP (5106)
COOP Creative Commons License 2018.10.09 0 0 5106

szept 25 óta lehet :)

Előzmény: Flower2000 (5098)
Flower2000 Creative Commons License 2018.10.09 0 0 5105

hat persze hogy a szarazfoldon van melegebb nyaron. Telen meg a tenger mellett.

Előzmény: Limetree (5104)
Limetree Creative Commons License 2018.10.09 0 0 5104

Most láttam csak, hogy mit írtál. Pont fordítva volt,  bent a szárazföldön volt melegebb  mint lent a tengerparton, de vagy 4-5 fokkal.

 

Tervezek azért én is írni egy beszámolót. Arra gondoltam, hogy hogy arról a három dologról írnék, amiről itt nem  vagy csak keveset esett szó eddig. Ezek a Hollywood falu, a Rio Chillar és a bálnales Tarifában. Nem hiszem  hogy az Alhambrához vagy Gibraltárhoz sok újat hozzá tudnék tenni. Próbálok majd fényképeket is felrakni, addig kitalálom, hogy hogyan.

Előzmény: Flower2000 (5069)
vélemény Creative Commons License 2018.10.06 0 0 5103

OFF

Én csak turistaként utazom. De sokkal nagyobb az élmény egy olyan országban, ahol értem a nyelvet, mint ott, ahol nem. Egyrészt a helyszínen. Mert pl nagyon sok látnivaló van, amit csak vezetéssel lehet megtekinteni, városházák, operaházak, magántulajdonban levő kastélyok, kolostorok, vagy ezeknek egy része, mindig a legszebb/legérdekesebb/legrégibb része. A vezetések nagy része csak az adott ország nyelvén hallgatható. ha néha van egy angol nyelvű vezetés , akkor az kérdéses, hogy milyen szinten beszél a vezető angolul, viszont az biztos, hogy az elmondott információ csak töredéke annak,  amit az anyanyelvén elmond. Ugyanez érvényes a múzeumi feliratokra. Bécsben a Kunsthistorisches Museumban minden kép mellett van egy 10-12 soros magyarázat,kizárólag németül, angolul pedig csak a kép címe.

Egyébként pedig a tényleg jó útikönyvek csak az adott ország nyelvén írottak.

Flower2000 Creative Commons License 2018.10.06 0 0 5102

Hát ha dolgozni akar az ember az más. De a Costa del Sol egy olyan hely ahol különboző nyelvű közössegej vannak főleg nyugdijasokbol. En meg jol elvagyok az angol es francia tudásommal ott emiatt.  Aki szereti az Alhambrát annak tudom ajánlani a benne levö szallodakat. Egyik nagyon draga, a másik megfizethető. Én egyszer ott is szívesen ellennék egy darabig.

Előzmény: Limetree (5101)
Limetree Creative Commons License 2018.10.06 0 0 5101

Hát, én azért szeretem tudni az adott ország nyelvét, ahol élek. Itt Angliában is sokan elvannak minimális angoltudással, de az nem az én világom. Akkor sem, ha nyugdíjas leszek,  mert vállalkozni szeretnénk majd, meg egyáltalán, szeretem  ha tudok a szomszéddal, a boltossal stb beszélgetni.

 

Más. Nálunk én szervezek mindent, a szállást, repjegyet, programokat is. A férjem szerint profi vagyok 😊. Sőt a lányom kijelentette, hogy jövőre ő és a barátja velünk akarnak jönni, mert mi mindig olyan jó kalandos nyaralást szervezek. Látta a képeimet és nagyon irigykedik  mert ők egy hetet töltöttek el egy úszómedencés villában a fiú családjával  és bizony unalmas volt neki.

 

Mivel jövőre csak egy hétre megyünk, így fel van adva a lecke. A lányom szeretne delfineket nézni és Gibraltárra is menne, a férjem viszont megnézné még egyszer az Alhambrát. A kettő olyan messze van, hogy nem hiszem  hogy összejön. Beszéltem az apartmanossal Álorában, ahol most voltunk, az emeleten öten is elférünk  így várja  hogy majd jelentkezem. A delfinnézést és Gibraltárt viszont úgy kell majd szervezni, hogy egymás utáni napra  és akkor ott aludnánk valahol. Szóval már most azon töröm a fejem 😊

Előzmény: Flower2000 (5085)
Mexike74 Creative Commons License 2018.10.03 0 1 5100

Szia,

 

No vannak híreim a Marbesol autóbérlő cégről, mivel ma értünk haza Malagáról....nagyon flottul megvan minden szervezve nálunk. Folyamatosan ingáznak a kis buszaikkal a reptér és a 2 percre lévő bázisuk között. Már bent a reptéren fogadott egy emberük, aki elmagyarázta, hogy hol találjuk meg kint a shuttle buszukat. Név szerint csekkolták az emberkéket, hogy ne legyen kavarodás. Nagyon segítőkészek, mosolygósak voltak. 149 Euro egy hétre full biztivel kiemelkedően olcsó. Rendben volt a felvétel és gyors volt a leadás. Nem vizsgálgatták nagyítóval át az autót. Igaz a Fiat 500 helyett valami Seat Mii-t kaptunk, de elvitt mindenhová ő is :-) Remélem tudtam segíteni még időben.

Előzmény: bulis22 (5022)
szkati Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5099

Ez nagyon jó hír, köszi!

Előzmény: vélemény (5097)
Flower2000 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5098

Nagyszerű. Elmegyek megint. Még nem lehet jegyet venni, tuti.

Előzmény: vélemény (5097)
vélemény Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5097

Most olvasom, hogy áprilistól repül a Ryan Sevillaba.

szkati Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5096

Az Alcazart még az érkezés napján megnéztük, erre ráment a délutánunk. Másnapra maradt a Katedrális, na meg a Pilatus, ezen felül belefért még a Metropol Parasol, meg egy vásárcsarnok.  Az Andalúziában eltöltött 17 nap alatti legfinomabb vacsoránk is Sevillában volt.

Nekünk a lakhatásnál az egyik fontos szempont, hogy legyen hová lerakni az autót.  Sevillaban egy Don Paco nevű hotelben laktunk 86 EUR-ért, valamint 20 EURt fizettünk a garázsért. Esteponában- ami a bázis volt- egy Airbnb-s kis lakást vettünk ki, aminek volt fix helye a ház alatti teremgarázsban. Nem volt olcsó a lakás, de nagyon kényelmes, minden szükséges dologgal ellátott, valamint igazán központi helyen, az óváros szélén.

 

Az autónak a maga előnyeivel szemben persze költségvonzatai is vannak. Drága az autópályadíj. A 90 km-re lévő Malagába oda-vissza összesen34 EUR volt. A benzin hasonló áron van  mint itthon, de a parkolások is húzósak. Malagában pl. délelőtt 11-től délután 6-ig 13 EUR parkolást fizettünk. Az autókölcsönzés viszon elfogadható.

Előzmény: vélemény (5091)
vélemény Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5095

Andalúziában  tényleg nagyon olcsók voltak  a szállások. Jó helyen levő, kétágyas, fürdős szobák, jó reggelivel  18-22€/Fő/éj. Barcelonában igaz, hogy szuper helyen, de sokkal egyszerűbb,  3 ágyas szoba, nagyon gyenge( pocsék) reggelivel 35€/fő/éj volt.

 

Előzmény: Flower2000 (5094)
Flower2000 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5094

Sevilla nagyon jó, én akkor mentem amikor megláttam azt az olcsó repjegyet. Így vagy egy hetet ott töltöttem. A hotelek se drágák. Meglepődtem amikor olyan szép hotelt kaptam annyi áron amiért Barcelonában csak rosszat kapnék. Nagyon érdemes odamenni, kivéve ha nagy a meleg.

Előzmény: vélemény (5093)
vélemény Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5093

A vonat Madridból 2 és fél óra, irányonként a legolcsóbb jegy 29€, 2 óránként megy.  Barcelonában fél óra a reptér, normál tömegközlekedéssel 1 óra. Reptéri várakozás, szeku stb másfél óra. Ráadásul mostanában nagyon sokat késnek a fapadosok. Én maradnék a Madridból vonatozásnál.

Idén télen nem akartam utazni. Sokat utaztam már télen. De ez a Sevilla dolog most megmozgatta a fantáziám, mondjuk március elejére.

 

Előzmény: Flower2000 (5092)
Flower2000 Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5092

Barcelonából meg megy repülő. 19 euroért elvitt és vissza is hozott újabb 19-ért.

Előzmény: vélemény (5091)
vélemény Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5091

Engem nem érdekel a tengerparti nyaralás, de két útitársunkat érdekelte. Kompromisszumos megoldás volt 2 éjszakára Nerja, ami nagyon kellemes hely.Nincsenek magas épületek.

Sevilla, 2 napunk volt, de legalább 4 kellett volna. Az Alcazarban 4 órát voltunk, a Katedrálisban 3 órát. Sevillaba Malagából és Madridból is megy vonat, vissza akarok még menni.  Ráadásul a nyelvgyakorlásba nekem beletartozik a vezetések meghallgatása olyan látnivalóknál, amelyek csak  vezetéssel nézhetők meg. Sevillaban több ilyen van, az  emeleti termek az Alcazarban, a Pilatus palotában, a Lebrija palotában, a Városházán.

Előzmény: szkati (5090)
szkati Creative Commons License 2018.10.02 0 0 5090

Nagyváros. Sokat kell gyalogolni, és az bizony melegben nem tud mindig kellemes lenni. Ugyanez vonatkozik Sevillára. Bár ott két napig voltunk, de állítom, hogy a néznivalókból talán a legfontosabbakat ha láttuk. Ide érdemes lenne úgy elmenni, hogy csak ott eltölteni egy hetet. Ráadásul még repülőtere is van.

 

Nem tudom megmondani, hogy nekem mi lett a kedvenc helyem, mert még nem ülepedtek le a dolgok, de azt tudom, hogy nálunk Marbella nem jött be. A hosszú plage, tömött sorokban a napernyők, rengeteg ember, nagy flanc és drágaság.  Nálunk ez nem jön be.  Marbella szintén egy nagyváros.  Az egész kicsit nizzás, és én azért sem vagyok oda.

Előzmény: vélemény (5089)
vélemény Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5089

Andalúzia nekem is 2 hónap felkészülés volt. Mi április végén voltunk,  csak az utolsó nap Malagában volt nagyon meleg, de tényleg nagyon. Malaga ezért nem is igazán tetszett.

Előzmény: szkati (5088)
szkati Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5088

Nálunk-már ami Európát illeti- munkamegosztás van. Én a póriasabb dolgokért mint repülőjegy, szállás, kocsibérlés, vezetés vagyok felelős, a kultúrális dolgokért, na meg a néznivalókért, programokért a férjem, aki bizony erre az útra is vagy 2 hónapig készült. Sajnos jópár, előre tervezett dolgot ki kellett hagynunk egyrészt a meleg miatt, másrészt pedig ő mindig túlméretezi a látnivalókat, amiket aztán 100%-ban nem tudunk megvalósítani. De így is tök jó volt!

Előzmény: vélemény (5084)
szkati Creative Commons License 2018.10.01 0 0 5087

 

 

Lehet offolni finoman, na meg durván belerontva a témába. Én ez utóbit nem szeretem, na meg azt sem, ha valaki az offolást arra használja, hogy végre beszélhessen. Teljesen függetlenül attól, hogy idevág, vagy sem. Ezek a magányos emberek akiket sajnálok, de ennyi.

.Hát Mijas tényleg egy nagyon jó kis hely!

Egyébként meg tény és való, hogy az embernek ha van egy vonzódása valamilyen ország iránt, akkor megpróbálja megértetni magát a saját nyelvükön.

A nem túl fiatal férjem ezért már 5 éve olaszul tanul, és persze bejön a fáradpzása.:))

Előzmény: Limetree (5083)
Flower2000 Creative Commons License 2018.10.01 -1 0 5086

Négyszer voltam az idén ott de januarban megint megyek. Salamancaban meg nem voltam de kíváncsivá tettél.

Előzmény: vélemény (5084)
Flower2000 Creative Commons License 2018.10.01 -1 0 5085

Nem kell ahhoz spanyolul tudni hogy kiköltözz. Rengeteg ember költözik ki nyugdijasként arra a vidékre. 

Előzmény: Limetree (5083)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!