Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.15 0 0 675
Köszönöm, csütörtökön tudom megnézni.
Előzmény: Platon (673)
szabi09 Creative Commons License 2004.12.14 0 0 674

Kösz! megnyugodtam!

 

Előzmény: Platon (670)
Platon Creative Commons License 2004.12.14 0 0 673
Nézd meg egy

ps ax

el hogy tényleg futnak e a démonok.

Nézd meg hogy nincs e két samba fent.
Lehet hogy induláskor az egyik indul el ha kézzel inditod a másik.

Nézd át a logokat.
Előzmény: Törölt nick (661)
Platon Creative Commons License 2004.12.14 0 0 672
Egy gépről egy adott szerverhez elvileg csak egy userrel csatlakozhatsz.

Pontosan ezért van letiltva a fast user switching az XP ben ha domainba van léptetve a gép.
Előzmény: Arilian (660)
Platon Creative Commons License 2004.12.14 0 0 671
Több gond is lehet. Az egyik az hogy valamilyen nem szabványos hivást használ. Na ez gáz.

Próbáld meg esetleg a

strict locking = yes

paramétert kezdetnek. Bizonyos szar klliensek esetén ez segithet, bár terheli a szervert rendesen.

esetleg kis esélyel még a

kernel oplocks = no

paraméter is segithet de csak akkor ha a samban kivül más process nem nyúl a fileokhoz a szerveren. (Mivel igy a l2 oplocks müködni fog.)

De valószinütlen hogy ez lenne a gond. Próbáld meg az első verziót kezdetnek.

Előzmény: Samba98765 (666)
Platon Creative Commons License 2004.12.14 0 0 670
Hát csak a tagként való üzemet tudod bemutatni. Vannak bizonyos undocumented ficsörök, de szerintem nem erre kiváncsiak.

Amúgy a Samba saját directory szolgáltatását (LDAP on keresztül) be tudod mutatni.

Előzmény: szabi09 (667)
Platon Creative Commons License 2004.12.14 0 0 669
:) Sielni voltam :)
Előzmény: Arilian (668)
Arilian Creative Commons License 2004.12.14 0 0 668
Jó ez a szamba, mindenkinek csak kérdései vannak :)
szabi09 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 667

Bajban vagyok! Azt kaptam feladatként, hogy mutassam be a Samba  AD szolgáltatását. Lehet én rosszul tudom, meg a Samba kézikönyv is azt írja, hogy a Samba nem tud AD szerverként részt venni a hálózatban, csak a Win2000/2003-as  (AD) hálózatokban valló munkára képes.

Én tudom rosszul vagy csak közeleg április elseje és valaki szórakozik velem?

 

Samba98765 Creative Commons License 2004.12.12 0 0 666
Sziasztok!

Van egy Suse 9.1 + Samba 3.0.9. A kliensek Win98+Xp vegyesen. Használnak egy dos ablakos öreg Clipper alkalmazást, ami az átállás (NW3.12-ről) óta kicsit sokszor keveri meg az index állományokat és nem indul el. Az újraindexelés segít. Szerintem valami zárolási hiba lehet. De mi? Elvileg a zárolást az alapértelmezetten hagytam, mert valamelyik könyvben azt olvastam.

Mi lehet a jó megoldás?

Üdv

Samba98765
gamorra Creative Commons License 2004.12.07 0 0 665

Sziasztok!

 

Mi lett a postscript = True beállítás helyett a >SAMBA 3.0  verziókban?

Ez azt mondta meg, hogy a nyomtató PS típusu ezzel küszöbölt ki egy WIN hibát (asszem %! irt az állomány elejére.)

 

Előre is kösz

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2004.12.06 0 0 664
Ma megnéztem, tényleg ezt írja ki.
Előzmény: Arilian (662)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.04 0 0 663
Szia! Ha tőlem kérdezed, a szervert látta az intéző, de ha rákattintok, akkor valami olyasmit írt, hogy nincs jogom, forduljak a rendszergazdához vagy valami hasonlót. Sajnos csak hétfőn leszek megint annál a gépnél.
Előzmény: Arilian (662)
Arilian Creative Commons License 2004.12.04 0 0 662
neked milyen hibaüzenetet ír?
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.04 0 0 661
Sziasztok! Az a problémám, ha újraindítom a kiszolgálót, utána nem lehet elérni a munkaállomásokról az osztott mappákat és a nyomtatót. Ha ezek után kézzel újraindítom a sambát, minden oké. Pedig elvileg előtte is ment. Lehet, hogy mégsem, vagy nem minden összetevője?
Arilian Creative Commons License 2004.12.04 0 0 660
mégse olyan jó minden mint hittem.

legegyszerúbben akartam, azt, hogy bizonyos mappákhoz csak bizonyos gépről lehessen hozzáférni, igy simán létrehoztam egy szamba usert/passt
és az xp-s gépen mappoltam a megosztást ezzel az userral (bejelentkezés más néven) és jó is volt
de restart után hibát jelez. (kb már más néven van csatlakozva - kedden megnézem a pontos szöveget, de hátha igyis ismerős)

la ezután ujra akarom mapelni az sem jo egy ideig, aztán engedi. restart után megint rosz.
fix ip van ha számit.

vkinek van 5lete ?


Platon Creative Commons License 2004.11.30 0 0 659
igen. No meg az add user srcipt, és tarsainak helyes beállitása sem árt.
Igen müködik ldapal is. Csak ott más scriptek kellenek.

Nem elfelejteni, hogy LDAPot csak úgy lehet-érdemes csinálni, hogy pl. a pam-ldap modullal a unixos accok is az ldapban legyenek a passwd file és társai helyett.
Előzmény: butcherindx (650)
Platon Creative Commons License 2004.11.30 0 0 658
az usrmgr.exe, és a srvmgr.exe fileokat kimásolod egy NT szerverről, és NT alapú (NT, W2000,xp) gepeken futnak.

Win98, vagy millenium alatt futo verzio is van, az a microsofttól letölthető.

Előzmény: butcherindx (651)
Platon Creative Commons License 2004.11.30 0 0 657
wines bug, van ra egy microsoft article is.

A lenyeg kerestess ra a desktop.ini filera, és amit talal torold ki mindet.
Előzmény: butcherindx (652)
Platon Creative Commons License 2004.11.30 0 0 656
Ezzel azert vitatkoznek.

A Samba WINS modulja az én tapasztalatom szerint teljesen korrekten mukodik.
Viszont hogy ertelme legyen ahoz a sambanak kell lennie a master browsernek.

Ehez a browse parametereket megfeleloen kell bellitani, es OS levelnek celszeru kelloen magas erteket megadni.

Az en tapasztalataim szerint a samba WINS sokkal jobb mint a nativ NTs verzió, különösen ha sok subnet van.

Persze be kell állitani egyszer rendesen, és utánna minden jól megy.

A problémákat az szokta okozni ha valamelyik idiota wines gep atveszi a master browser szereport idonkent. Azonban erre egy kellemesen magas os level ertek megfelelő orvosság.
Előzmény: Törölt nick (654)
Arilian Creative Commons License 2004.11.30 0 0 655
thx. szóval akkor mégsem vagyok teljesen hülye. ezt meg holnap kipróbálom.


Előzmény: Törölt nick (654)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.30 0 0 654

A samba nem egészen jó WINS szervernek. Ha nincs echte WINS szervered, akkor jobb ha hagyod. (Esetleg nincs még egy kóbor WINS szerver a hálózaton?)

 

Inkább játszál egy kicsit a browse paraméterekkel:

 

preferred master =true

local master= yes

domain master = auto

 

Nálam a "browse" néha megőrül, pedig Windows NT-n echte WINS szerverem van.

 

Ha IP-t használtok, akkor a NETBEUI protokollt ajánlatos törölni.

Előzmény: Arilian (653)
Arilian Creative Commons License 2004.11.30 0 0 653
Az én bajomat, nem biztos, hogy közvetlen a szamba okozza, de: eredetileg az internetet egy router osztotta kb 20 gépre. most lett egy linuxos szerver helyette (nem én akartam) ugy hogy itt igazán senki nem ért hozzá. a hálózat vegyesen xp és millenium! oprenszerű gépekből áll. a szerveren egy szamba fileszerver fut amivel (eddig) semmi gondom. hoztam létre usereket, jogokat stb... minden jó. de az xp-s gépek csak a szervert látják, egymást nem, vagy csak 1-2-néhány gépet. semmi rendszert nem fedezek fel benne. (bocsánat, "nem látják" egymást most = nem lehet tallózni őket a munkacsoporton belül, pingelni persze lehet, kereséssel pedig megtalálja a számítógépeket) mindegy hogy dhcp oszt vagy én.. (persze nemtudom ez miért számítana, dehát...) (elég gány hálózat, mert több ember van itt, mint amire tervezve lett, és összevissza van kábelezve, meg +switchek berakva) ha felrakok x gépre netbiost akkor azok látják egymást, de én nem akarok netbiost. a szambában elvileg van ilyen, hogy act as a wins server, és beállitom a gépeken az ő ip címét az miért nem elég? help! láma vagyok jeligére :)
butcherindx Creative Commons License 2004.11.29 0 0 652
Mitől van az hogyha bejelentkezek domainb akkor a desktop.inin megnyilik ott nekem?
butcherindx Creative Commons License 2004.11.29 0 0 651
Üdv!

Az User Manager for Domains, vagy Server Manager -t hogyan lehet használni?
Ezek azok az eszközök amik a 2000 ileltve 2003 szerverben is vannak és egy egyépként egy sima winkliensen is használhatóak? Legalábbis XP-n.
butcherindx Creative Commons License 2004.11.29 0 0 650
Elvielg akkor a
net groupmap modify ntgroup="Domain Admins" unixgroup=domadmins
net groupmap modify ntgroup="Domain Users" unixgroup=domusers
net groupmap modify ntgroup="Domain Guests" unixgroup=nobody

a módja hogy működjön?
Ez működik ldap-al is?
Előzmény: Platon (638)
szabi09 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 649

Elvagyok én itt magamban...! :-) Rájöttem, hogy mi volt a baj. A CUPS számra engedélyezni kellett egy raw szűrő használatát. Gondoltam megírom, hátha valakinek segít, hogy szebb álmai legyenek :-)

/etc/cup/ mime.convs és mime.types  raw bejegytésénél engedélyeznem kellett a application/octet-stream bejegyzést...

Most megyek és ünnepelek! :-)

szabi09 Creative Commons License 2004.11.25 0 0 648

Nem hagyott nyugodni a dolog!

A windowsos részét megoldottam nékije, és "elméletileg" müködik is, csak a gyakorlatban azt mondja a log fileom, hogy : "client-error-document-format-not-supported". Vagyis (szerintem )a windows átküldi a dolgokat csak kiszolgáló nem tudja értelmezni?! Ez az UHU v a Samba dolga lenne?

szabi09 Creative Commons License 2004.11.24 0 0 647

Igaz! nem figyeltem, hogy másik névvel voltam bejelentkezve és az admint erőltettem neki. De sajnos ez sem segített! Most rövidebb az üzenet :-) Nem jegyeztem fel de a lényeg: ..credential.. access denied. Ha a nyomtató tulajdonságait akarom lekérni akkor is csak egy rövid üzenetet kapok: Access Denied!

Az printer admin-t használom és azzal a felhasználóval próbálom meg a kapcsolat felvételt.

 

Előzmény: Platon (646)
Platon Creative Commons License 2004.11.24 0 0 646
Ez az üzenet akkor szokott jönni, ha ugyanarra a samba(win) szerverre két különböz? uid/pw párossal próbálsz bejelentkezni ugyanarról a gépr?l.

Most sajna elég el vagyok havazva, de majd még jövék, válaszolok a többire is.
Előzmény: szabi09 (645)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!