Keresés

Részletes keresés

Riff-Raff Creative Commons License 2006.04.27 0 0 33
Emlékszel még, hogy mennyi dinárt adtak most egy euroért, meg hogy mennyibe került a benzin? Régebben jártam át tankolni, de amikor itthon csökkentették az üzemanyag ÁFÁ-ját, már nem érte meg. Azóta nem próbálkoztam.
Előzmény: bervas (32)
bervas Creative Commons License 2006.04.26 0 0 32
Köszi mindenkinek a jótanácsokat. A röszkei átkelőnél tényleg nagy S betűt kell leírni, míg az ember odaér a szerb oldalhoz. Tekergettem a fejem erősen, merre kell menni a beton terelő elemek között. Ha nem számítok rá, tuti eltévedek :-)
Az Újvidékig tartó autóút egész kellemes, a forgalma sem volt vészes. Az ára olyan, amilyen (420 dinár), node még mindig jobban jártam, mint ha sok kicsi falun kellett volna keresztül küzdeni magam 40-50-es tempóban. A sebességhatárokat betartva 1,5 óra volt a határtól ki az út.
fucuka Creative Commons License 2006.04.21 0 0 31

Sziasztok!

A szabadkai piac működik. Persze lehet arról vitatkozni, hogy azok a ruhák és cipők, amiket ott veszel milyen minőségűek... kérdezem, hogy amit itthon márkaboltban vásárolsz, az mind eredeti? Ezen érdemes elgondolkodni. Én azért írtam korábban, hogy jó cuccokat lehet kapni, mert viszonylag kicsi pénzért az eredetihez nagyon hasonló dolgokat vettem már, és higgyétek el nekem, hogy a kamasz fiam nem venné fel, ha olyan nagyon rossz lenne! Míg 4000 forintért veszek neki egy márkajelzéses cipőt,addig az itthoni butikban ugyanezt 20 ezerért veszem meg. Kipróbáltam. Egyébként egy jó tanács... ha valaki vásárolni megy, szánja rá az időt. Mert tényleg ki lehet fogni nagyon jó dolgokat. Dínárt ott érdemes venni, akár forintért is, de a piacon fizethetsz bármilyen fizetőeszközzel. Ha a városban van dolgod, ott a dinár a fizetőeszköz. Hétvégén pedig csak a színházzal szemben lévő valutaváltó van nyitva. Én tegnap is voltam. Szabadkáról hazafelé jövet érdemes bemenni Rodic-hoz. A szupermarkat tényleg nagyon színvonalas. És ha mégtöbb időd van, érdemes elmenni Újvidéke, kirándulni a Fruska Gorához és sátálni egyet a Duna utcában. Fagyit Szabadkán a Pelivánban vegyél, nagyon finom, és olcsó. 14 dinár körül van egy gömb.

Riff-Raff Creative Commons License 2006.04.19 0 0 30
A határállomáson, van több pénzváltó is. Állítólag fertőtlenítés talán már nincs.
Előzmény: bervas (29)
bervas Creative Commons License 2006.04.19 0 0 29
Odaát hol? Pályadíjat gondolom már dinárban kell fizetni, nem beszélve a fertőtlenítésről, ha van még.
Előzmény: Riff-Raff (28)
Riff-Raff Creative Commons License 2006.04.19 0 0 28
Szegeden lehet dínárt venni, csak nem érdemes. Jobban jársz, ha odaát veszel euroért.
Előzmény: bervas (27)
bervas Creative Commons License 2006.04.19 0 0 27
Hölgyek-urak, Pesten hol lehet dinárt venni? Vagy Szeged táján próbálokzzak?
Riff-Raff Creative Commons License 2006.04.18 0 0 26
Én csak egyszer voltam ott, annak is már több, mint fél éve, farmerbõl leginkább csak bóvli van, hosszas keresgélés után tudtam venni egy normálisnak mondható minõségû farmeringet. Nadrágot nem találtam, csak azt a koptatott, gyenge, hitvány anyagút.
Előzmény: csótányboy (24)
Pihepunk Creative Commons License 2006.04.18 0 0 25
sztem FT-ot és dint fogadnak el, szombaton biztos "nagy" piac van, de ha eredeti ruhát akarsz pl. egy nike-ot akkor nyilván nem piacon veszed meg! :P
csótányboy Creative Commons License 2006.04.18 0 0 24

Hali!

Kérdezném működik még a szabadkai piac?Érdemes kimenni vásárolni,milyen cuucokat lehet ott kapni?(márkás v. bóvli áru van?)Milyen árak vannak kb.?Most szeretnék menni szombaton.Pénzt milyet vigyek:euro,dinár,esetleg forint?Melyiket fogadják szivesebben?Előre is kösz az infókat!!!

Pihepunk Creative Commons License 2006.04.06 0 0 23
akkor menj el este szabadkán bulizni, nem tom mennyire lesznek vendégszeretőek :) bár lehet, h. csak azokat a magyarokat verik, akik Szabadkán élnek.... mert attól nekik biztos jobb lesz, több lesz a pénzük, lejjebb megy a kenyér ára etc etc.. de hát a szerbek márcsak ilyenek...
Előzmény: Riff-Raff (21)
Pihepunk Creative Commons License 2006.04.06 0 0 22

" nem beszélve a szabadkai piacról, ahol tényleg jó cuccokat lehet venni. "  >> valóban... vettem ott egy felsőt mosás után úgy összement, h. "ihajj"

ez jellemző is az olcsó sz#r piaci ruhákra (bár vannak kivételek, de az nagyon csekély..)

 

Előzmény: fucuka (20)
Riff-Raff Creative Commons License 2006.03.31 0 0 21
A szerbekkel nekem is csak jó tapasztalataim vannak, nagyon vendégszeretõ népek. Na és a kajáik, az valami királyi!
Előzmény: fucuka (20)
fucuka Creative Commons License 2006.03.31 0 0 20

Sziasztok!

Most jelentkezem először a fórumon, ha valamit elszúrok, nézzétek el nekem. Én hetente megyek Szerbiába, ezért elég sokat tapasztalok. Nekem eddig soha semmi problémám nem volt ott. Egyszer büntettek meg, de teljesen jogosan, mert 60Km/óra sebesség helyett 74-gyel mentem. Szerintem ez jogos. Az se baj, hogy a rendőrök lépten-nyomon jelen vannak, talán biztonságosabb így a közlekedés. Meg egyébként is. Én nem tapasztaltam soha, hogy bárki ki kezdett volna azért, mert magyar vagyok és igen sok barátom van Szerbiában, még soha nem hallottam tőlük, hogy magyarságuk végett bántották volna. A fiamat évente több alkalommal viszem táborba Szerbiába és nyugodt szívvel hagyom ott. Az én tapasztalatom, hogy a 80-as években inkább éreztették velünk, hogy magyarok vagyunk, mert a boltban ha az eladó magyarul beszélt, és odamentem hozzá kérni tőle valamit inkább szerbül válaszolt, mint magyarul. Ma már ilyet nem tapasztaltam. Ami igaz, finom a kaja, és általában olcsóbb minden, mint itthon, nem beszélve a szabadkai piacról, ahol tényleg jó cuccokat lehet venni.

mhuba Creative Commons License 2006.03.20 0 0 19

Üdv mindenkinek!Én tegnap voltam Palicson és Szabadkán.A fertőtlenités még mindig működik,autónként 200 din (kb. 600 huf).A Horgos-Nis autóuton jó tempóban lehet haladni.Ha valaki csak Szabadkáig megy nem kell útdíjat fizetni.Rendőr bármikor,bárhol előfordulhat,de a szemből jövők álltalában jó előre jelzik.A sebesség korlátozásokat érdemes betartani.

A benzin nem sokkal olcsóbb mint itthon (kb. 250 huf/lit).A cigi viszont nagyon olcsó(pall mall 60din,kb. 170-180 huf).A szeszes ital is lényegesen olcsóbb.1 liter Pelinkovac (gyógynövényes keserülikőr) kb. 1000 huf.Az élelmiszerek egy része is olcsóbb,viszont véleményem szerint a ruhák semmivel sem olcsóbbak mint bármelyik ázsiai áruházban és a minősége is hasonló.

Ja,az éttermeket is nagyon ajánlom mindenkinek!Palicson több éttermet is kipróbáltunk.Bőséges mennyiség,udvarias kiszolgálás.Aperitif+főétel+1 üveg bor 2 fő számára 3000-3500 forint.

 

Riff-Raff Creative Commons License 2006.03.16 0 0 18
Egy nagy "S" betût kell leírni, mert a magyar oldalon már régóta az új nagy átkelõ üzemel, a szerb oldalon meg a régi kicsi, ezért a két állomás oldalirányban vagy 150 méterrel el van csúszva egymáshoz képest. Már a szerb oldalon is elkészült az új, de még nincs átadva.
Előzmény: tacom (17)
tacom Creative Commons License 2006.03.16 0 0 17

A magyar és a szerb határállomás között valahogy érdekesen van terelgetve az ember, nekem sikerült majdnem rögtön visszajutni Magyarországra...de te biztos figyelmesebb leszel, mint én!A legjobb talán, ha követsz valakit...

Előzmény: bervas (16)
bervas Creative Commons License 2006.03.16 0 0 16
Útvesztő? Hogyhogy?
Előzmény: tacom (15)
tacom Creative Commons License 2006.03.16 0 0 15

Szia Misó!

 

Most hétvégén jártam Belgrádban. Újvidékig egyszer kellett fizetni 420 dínárt, a határon pedig kifelé 200 dínárt "fertőtlenítésért", ami gyakorlatilag valami szivacson áthajtás volt. Szerintem jobb, ha van nálad dínár. Hozzánk képest sok a rendőr, a sebességkorlátozásokat mindig tartsd be, és akkor nem lesz baj. Zöld kártyát vittem én is, de rendőr minket nem állított meg. A határ kész útvesztő volt egyébként...

Előzmény: bervas (12)
bervas Creative Commons License 2006.03.16 0 0 14
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Míso (13)
Míso Creative Commons License 2006.03.16 0 0 13

Azt hiszem 10€ az útdij, a jugó szláv részen.

zöld kártya jó.

Inkább váltsál dínárt, mert a rendőr nem fogad el €-t és egyébként is olcsobb,ha nem direkt €-ban fizetsz.

Sokkal olcsóbb ott a benzin, érdemes üres tankkal menni, minden benzinkútnál azonosak az árak.

Előzmény: bervas (12)
bervas Creative Commons License 2006.03.16 0 0 12
Hahó!

Van itt még valaki? Mennem kéne Újvidékre, autóval. Szükségem lenne pár infóra:

- Mennyi a pályadíj, illetve milyen egyéb költségekkel kell számolni?
- Biztosítás zöld kártyát elfogadják?
- Érdemes dinárt váltani, vagy jó fizetni az euró is?
hsoma Creative Commons License 2005.09.22 0 0 11

SZMÁV jegyárakról tud nekem vki -vmit regélni?

Bp->Belgrád

Belgrád->Skpoje érdekelnének.

gyula26 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 10
Nézzétek meg a www.hvim.hu a délvidéki társnemzeti régióról készült anyagot.
betthy Creative Commons License 2005.08.04 0 0 9
A multhét végén jártam Szabadkán, és még midíg elfogadják a forintot. Csak érdemes átszámolni, melyen pénznemmel érdemes fizetni.
Előzmény: Bácski (4)
édicsiga Creative Commons License 2005.08.01 0 0 8

Ha érdekel alakit én nem rég voltam arra.

Nyugi van csak minden településen rendör van akik szedik a sápot!!

Olcso nekünk nagyon  szinte minen!!!

Montenegroban is jártam--az egy uj ország--szerintük---!!

külön határon kell belépni--és csak euroval lehet fizetni mindenütt!!!!

Amugy szép nagyon!!

érdemes megnézni   és mondom olcso minden!!

Lui52 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 7

Szia Bácski!

 

Nagyon szépen köszönöm az információt, de én hajnalban szeretnék ott átmenni, az autópályát és a tankolást szeretném fizetni belőle.

 

Üdv:Lui

Előzmény: Bácski (6)
Bácski Creative Commons License 2005.06.23 0 0 6
A tompait nem tudom meddig van nyitva, de benn a városban több hivatalos váltó is van, ahol reális árakon vátják a Forintot vagy az Eurót is. Különben ha nem titok mire kell, mert lehet nem is kell váltani. A piacon simán megy a Forint.
Előzmény: Lui52 (5)
Lui52 Creative Commons License 2005.06.23 0 0 5

Sziasztok!

 

Szeretném megkérdezni, hogy Tompánál, a szerbiai oldalon non-stop a pénzváltó, vagy esetleg jó áron, hol lehet dínárt váltani.

Előre is köszi.

Lui 

Bácski Creative Commons License 2005.06.21 0 0 4

Hát, ha valaki elmegy Szabadkára szombati napokon, talán több magyar rendszámú autót lát mint helyit. Mindenki a szabadkai piacra megy shoppingolni.

 

Voltatok már?

Előzmény: Törölt nick (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!