Keresés

Részletes keresés

RCM-HUN Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6847

Nos tudod amikor az egyik kereskedő mutogatja a másik eladó termékeit, hogy ez is drága meg az is drága.

Meg folyamatosan átveri a vásárlóit, akkor azért bennem megszólal a vészcsengő!

 

Persze olvastam, hogy Te csak szeretetből árulsz haszon nélkül.

20 éve foglalkozom autómodellekkel, már nem börzézek pontosan az ilyen vevők miatt.

Tudod az eladók ugyan ennyit sírhatnának, de nem teszik.

Írnák le ők is név szerint ki milyen pofátlan alkudozással próbált meg vásárolni tőlük? Vagy a külföldről megrendelt modellt hányan nem vették át?Gondolom ha véletlenül ezt leírná mondjuk rólad itt valaki (ahogy Te tetted ) akkor fel lennél háborodva.

Furcsa azon felháborodásod , hogy másokat "átver". Mindenki tud Google-zni, licit oldalakat nézegetni és a börzén körbe menni.

A belinkelt licit oldalon is pl. a Zastava kritériumra legalább 3 másikat kidob a kereső ami lehet,hogy olcsóbb..

Ha valaki ennyit nem tesz meg a gyűjteménye bővítésért és a pénztárcájáért akkor megérdemli.

Ha viszont nem dob másik lehetőséget ki a kereső és kell a modell , akkor sok lehetőség nincs.

 

Még egyszer:aki nem akar egy bizonyos kereskedőnél vásárolni vagy  nem akar annyit adni egy modellért amennyit kérnek érte, tovább kell sétálni.

Majd talál előbb vagy utóbb szimpatikusabb eladót és árat is.

Az eladók viszont maguk választják meg az árakat,a termék ismertetőben leírtakat is!

Előzmény: mrpet1 (6844)
F1 FAN Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6846

SZIASZTOK,

 

ELADÓ MODELLEK : ÉRD : 20-3474371

MIND 1:18, BONTATLAN, HIBÁTLAN, ÚJ, MEGTEKINTHETŐ PESTEN !

Missa1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6845

Én is olvasgattam a börzével, eladó-vásárló viszonnyal kapcsolatos hozzászólásokat.

Nekem Moldova György valamelyik írásában olvasott idézet jutott eszembe:

"1. számú zsidó alap törvény: Más üzletébe nem pofázok bele..."

 

Próbáltam a neten megkeresni az idézet pontos szövegét és ezt találtam:

"Egyetlen rothadt almával is lehet jól menő gyümölcsboltot nyitni. Minden a kereskedő fantáziáján és elhitető képességén múlik."

 

Nem vagyok kereskedő, Vaterán is csak vásároltam eddig. De szerintem mind két idézetben van igazság... :-)

 

Valahol emlékeztet ez a dolog a volt munkahelyemre. Én jó pár évig hajóztam a Dunán. A személyzet részére felüdülés volt egy-egy passaui, vagy regensburgi vásárlás. Utána 1 napig a hajón csak az volt a téma, hogy ki, mit, mennyiért, hol vásárolt. Mindig voltak akik az egyik szerinti jó üzletet úgy mond megfejelték: "-Óhhh, ugyan ezt én itt-meg itt, olcsóbban vettem, téged jól átba...tak..."

Én úgy védekeztem ezek ellen, hogy nem kérdeztem, hogy mit vettek és nem mondtam, hogy én mit vettem... Persze akkor ettől lettem én a "hülye"...

Ezért mondom, hogy az első idézetben sok igazság van. Felnőtt emberek vagyunk, tudjuk mennyit dolgoztunk a pénzünkért, tudjuk mennyit költhetünk. Ugyan ez igaz az eladó részéről is. Ő is tudja, hogy mennyit költött rá és tudja mennyiért éri meg neki megválni az adott cikktől.

Az az érdekes bennünk magyarokban, hogy nagyon tudunk egymás pénz ügyeivel foglalkozni. Viszont ha egy fekvő embert látunk a földön, simán elmegyünk mellette... :-(

 

Ez nagyon tetszett:

"Ha valakinél valamit drágának találsz lerakod és tovább sétálsz.

 Minden eladó saját joga az ár képzés, ezzel a hisztivel ezt nem lehet befolyásolni.

  Ha drágán árulja és nem viszik el tőle az az ő baja."

 

Azt hiszem ezt a napok óta tartó "vitafórumot" ezzel lehetne összegezni.

Előzmény: RCM-HUN (6841)
mrpet1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6844

...ja és hozzáteszem ...van pénzem megvásárolni...de nem fogom. Nincs személyes konfliktusom/bajom a tisztelt eladóval...csak azért az nonszensz hogy "egyedi" , "ritka", "akciós", "kuriózum", "beszerezhetetlen"...stb jelzővel csábítja a vásárlókat olyan tárgyak irányába 4szerese áron, amelyeket az illető bárhol megkaphat képpen, érdemes átszemezgetni, átmazsolázgatni. Pláne hogy a 2990 HUF-os "akciós vonat" ára bevezető áron 599HUF újsátöredéke áron újonnan. Ha én ezt megtenném, vállalnám a kritikát is.Sajnos nem csak ő van egyedül, példának tettem be, tanulságggal együtt bontatlanul... ha ezt nem veszem észre akkor én is meg vagyok vezetve és elhiszem neki hogy akciósan árulja az N-es szerelvényeket...

Előzmény: mrpet1 (6843)
mrpet1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6843

Abszolut nincs igazad!

 

A hisztit Te műveled. Mindenki vállalja mit, és mennyiért hirdet. Te is fel lennél háborodva ha valaki a tudatlanságodat kihasználná valamiben, és átb@szna mint sz@rt a palánkon...tehát ennyi.

Befújom arany színnel a sz@romat és eladom Neked mert Te nem értessz hozzá...ez korrekt????

 

És bocsánat! Itt a modellezők világában nem csak a seft meg a biznisz hanem az összetartás is kell hogy előtérbe legyen helyezve. Nem vagyunk túl nagy közösség, de az ilyenek miatt folyamatosan fogyatkozunk...emiatt írtam csak. Az ilyen jellegű eladók demoralizálják a közösséget. Nem egy ismerősöm pont az ilyenek miatt hagyta abba, és számolta fel a mosellezői tevékenységét. És bocsi! Nem bolt és bolt kérdése... rossz felől közelíted meg... ha Te csak ennyit tudtál az eddigi összes irományokból leszűrni amit most ide leírtál, az csak rólad állt ki szegénységi bizonyítványt!

Ja és elnézést hogy le mertem írni mit gondolok.

 

Előzmény: RCM-HUN (6841)
dudu27 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6842

Szia a 1/18-as Subaru mennyi mert érdekell.?????

Előzmény: dania62 (6825)
RCM-HUN Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6841

Szia!

Hadd kérdezzem meg,Neked valami magán vitád van ezzel az eladóval?

Mert szándékosan rombolod az üzletét kommenteken keresztül!

Ha nem tetszik az ár nem vásárolsz nála!

Ez a többiekre is vonatkozik,napok óta megy itt a cirkusz.

Ha valakinél valamit drágának találsz lerakod és tovább sétálsz.

Minden eladó saját joga az ár képzés, ezzel a hisztivel ezt nem lehet befolyásolni.

Ha drágán árulja és nem viszik el tőle az az ő baja.

 

Az áruházakban is hangosan kiabál mindenki, hogy máshol ez ennyi meg annyi?

Nem hinném. Megnézed az árat és ha máshol olcsóbb megveszed ott.

 

Ez annyira érdekes szokás nálunk. Ha nincs pénzem megvenni egy adott modellt vagy nem akarok érte annyit adni amennyit kérnek , akkor az eladó egy hiéna és pusztuljon.

Előzmény: mrpet1 (6839)
bzolko76 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6840

sziasztok!!!!

 

eladó mondo morors 1/43-asok

citroen mehano

renault-4

citroen-2cv

fiat qubo

iveco daily

akit érdekel:bzolko76@gmail.com

mrpet1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6839

Viszaolvastam legalább 50 oldalt a hsz-ek között az előbb említett témában. Én azt mondanám hogy mint modellgyüjtők/ eladók segítsük egymást abban, hogy ha valaki vásárolni szeretne akár "macerán" akár más oldalakon modelleket akkor megkérdezhessék e a hozzáértőktől a valódi forrását, valódi árát a modellnek.

Így segítjük a kezdő , informálatlan gyüjtőket, hozzá nem értőket hogy ne tudják átverni őket. A jó üzlet az amelyben az eladó, és a vevő is jól jár. Ezt ne feledjétek. Tudom , néha jó ha az ember talál egy madarat, és eladja a semmit érő szart többszöröse áron...nekem lelkiismeret furdalásom lenne...

Erre példák a vaterán:

 

Ritkaság Calibra amely hiányos és kopott állapotú, élőben láttam a börzén nem egyszer, alkut nem enged, 2009 szeptember óta árulja. Dobozosat vásároltam pont fele ennyiért, amely hibátlan.

 

Zastava Retroújságos amely valódi ára 2x-éért van feltüntetve...

 

Doboz nélküli F Astra 1:43 amelyet a legtöbb eladó 3500- 4500 HUF közt értékesít dobozosan, szép állapotban.

 

Astra H Vanguards modellt a tavalyi börzén 1500 HUF-ért vettem meg kereskedőtől...

 

de kitérhetnénk a "vasútmodellekre" amelyek újságárusoknál újsággal együtt harmadáért beszerezhetőek. lásd itt

 

Én nem üzletrontó vagyok, csak segíteni szeretnék azoknak akik nincsenek tisztában az árakkal, belemennek nagy felbuzdulva, megveszik, majd elmennek egy újságos mellett és a ritka kuriózum harmadaa annyiért ott van egy újsággal mellékelve...

 

 

F1 FAN Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6838

Sziasztok,

 

BMW E46 M3 GTR 1:18 AUTOART BONTATLAN - ÚJ

 

1 DB FEHÉR ÉS EGY DB FEKETE ELADÓ

 

 

( OLCSÓBBAN MINT A NÉMETEKNÉL. )

 

20-3474371

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6837

Szia!

Érdeklődnék hogy mi az irányára zöld alacsony traileres Man-nak, és milyen méretarányú. Előre is köszönöm! Üdv. Zoli

Előzmény: Törölt nick (6828)
SKrisz Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6836

Hmmm... kicsit korán van még nekem úgy látszik :) Szóval helyesírási hibák nélkül mégegyszer :)))

 

Sziasztok,

 

Új gazdit keres, egy Vodafone McLaren MP4-23 -as 2008 -as, Lewis Hamilton Forma 1 -es világbajnoki modell. 1:18 Dealer Edition, bontatlan dobozában.

Érdeklődni, az itteni publikus mail címemen.

Előzmény: SKrisz (6835)
SKrisz Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6835

Sziasztok,

 

Új gazdir keres, egy Vodafone McLrean MP4-23 -as Lewis Hamilton Fomra 1 -es világbajnoki modell. 1:18 Dealer Edition, bontatlan dobozában.

 

   

 

 

mrpet1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6834

Még egy röpke kis történet.

Egyik cimbora elég nagy indulattal hívott fel telefonon. Majd küldött pár percre rá egy mailt...

 

hogy

 

"Találta ezeket a "vasút modelleket"a vaterán..."

 

 

A Pólus Centerbe sétálva újságban 1200 jó magyar forintért megkaphatóak...csak várni kell hogy szépen kijöjjenek, ezekből már 2 mozdonytípus megtalálható az újságárusoknál.

 

-tette hozzá.

 

Én nem akarom senki referenciáját se rontani, csak példaként írtam le.

mrpet1 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6833

Nekem a következő a véleményem a modell "bizniszelőkről" , legalábbis nagyon sok ilyen van.

Ha el szeretnék adni valamit, mondjuk egy 1:24-es nagyon ritka 20 esztendős makulátlan állapotú BBurago autót, amely ára általában kb 2500- 5000 HUF közt mozog arra emailben küld egy 500 HUF-os ajánlatot, mert az szerinte annál többet nem ér meg, meg nincs doboz...stb, ez az értékét fele annyira csökkenti mint a valódi értéke. Ezek után ugyanaz az illető szinte ugyanazt az autót doboz nélkül árusítja 7990-ért, ráadásul nem is eredeti kerekekkel. Egy másik useremmel megkérdeztem tőle hogy mennyi lenne az "alja" a terméknek, erre visszaírt hogy az ár FIX és ennél kevesebbért sehol nem kapom meg...utána rátértem a kerekekre hogy ez nem az eredeti kereke...erre a válasz az volt hogy azért ennyi az ára...pffff...nem semmi. Azóta is hírdeti a termékeit, a legtöbb már több mint egy éve fent van...ezeknek az embereknek nem az eladás/értékesítés a célja, hanem az hogy jól átverje azokat akik nem értenek hozzá.

A másik dolog az, aki a Herpa dobozos 1:87-es modelljeimet szeretné megvenni 200-300 HUF /db-ért. és még abból is alkudna, meg a postát én álljam, de amikor szintén egy másik useremmel visszakérdezek az ő általa árusított ugyanolyan kisautóra ő 2000 alatt nem adja mert ritka...stb. Amíg én árulom tömeggyártás, eladhatatlan, ameddig ő akkor limitált darab. Én megértem ha valaki kereskedni akar, de szerintem a piaci ár környékén illene mozogni...mondjuk ár alatt 20%-al megvenni , és affelett 10%-el eladni, és az is nyereség...

 

A harmadik a "retro autós" huszárok.

Az hogy valaki matricázik, átalakít az valóban munka és időigényes, adja drágábban. De egyesek akik csak kivették az újságból, amit 1800 HUF-ért vettek, majd van pofájuk a vaterán és itt is értékesítésre 5000 HUF körül feeltenni, ezen tátom a számat, komolyan...

 

Remélem nem voltam sértő, de mielőtt bárkitől is bármit vásároltok nem árt utánanézni más oldalakon, mert az itt ritka darabnak, és sehol nem kaphatónak felkínált termékről kiderülhet hogy valójában "minden Tescoban kint van a polcon fele annyiért újonnan".

bzolko76 Creative Commons License 2011.10.25 0 0 6832

sziasztok!!!

 

eladó trabant-601 román retro sorozat.

 

akit érdekel:bzolko76@gmail.com

JohnnYB924 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6831

Sziasztok!

 

Megválnék a következő makettektől.

 

http://kepfeltoltes.hu/view/111024/PA230187_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111024/PA240223_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111024/PA240227_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111024/PA240236_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/111024/PA240241_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

Peugeot 405 Raid gyártó: bburago méretarány: 1/24

 

Szépen elkészített, hibátlan.

 

2000 Ft

Mercedes-Benz A-class gyártó: Maisto méretarány: 1/18

 

Szép állapotú, egy-két kopás van rajta és van egy javított, de ugyanúgy működő kereke.

1500 Ft

 

Ferrari 550 Maranello gyártó: bburago méretarány: 1/18

 

Szép állapotú, egy-két kopás van rajta és van egy javított, de ugyanúgy működő kereke.

 

1500Ft

Audi TT coupe gyártó: Revell méretarány: 1/18

 

Szép állapotú, mindkét visszapillantó letört sajnos, de az egyik megvan.

1500 Ft

 

Kérésre tudok képeket küldeni.

 

Az árak irányárak, nyitott vagyok az ajánlatokra.

 

Budapesten a 13. kerületben találhatóak.

 

Érd.: 0620 339 5316

zambopeter@hotmail.com

 

 

SKrisz Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6830

Szóval eladó egy 750 darabos limitált kiadású Ferrari 312 P Prototype - GMP 1:18 modell.

A modell gyári fóliázott csomagolású vadi új darab !!!

 

 

Érdeklődni, az itteni publikus mail címemen lehet!

Előzmény: SKrisz (6829)
SKrisz Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6829

Hello,

 

Engem a BBR F430 érdekelne, csak egyenlőre még nekem sem vitték el a GMP 312 P Prototype modellemet

 

ferrari-312-p-prototype-testcar-black-schwarz-118-gmp-neu.jpg

 

Ha viszik, akkor jelentkezem a BBR -ért :)

Előzmény: hamhusz1985 (6824)
markosdo Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6827

Szia! Nem publikus az e-mail címed, írj légyszives ide és akkor beszélünk: markosdo@citromail.hu

Előzmény: dania62 (6825)
Ronmarek72 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6826

Sziasztok!

 

Eladó még mindig a 2001-es AUTOart Subaru Impreza WRX STi (1:18), ami hibátlan újszerű állapotában, viszont doboz nélkül vár új gazdájára.

akit érdekel: ronmarek72@gmail.com vagy 30/ 490-62-49

 

 


dania62 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6825

Eladóvá váltak a képeken látható kis 1:38 illetve nagy 1:18 autók. Akit érdekel, írjon mailt.

 

Dodge Viper 1:18 

 

vasaniko24@gmail.com

hamhusz1985 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6824

Sziasztok!

Ez a 3 modellem maradt, ha valakit valamelyik érdekel ne fogja vissza magát :) 1 db van mindegyikből, új bontatlan!

BBR F430 Spider Avus White limited 309 db - 55.000 Ft
GMP Ferrari 330 P4 Spyder - 42.000 Ft
Kyosho Ferrari 365 GTB4 Daytona #22 - 15.000 Ft

Üdv

Strong Leonas Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6823

Hali

 

Engem érdekelne a Montoya modell,ha lemehetnénk vele 8 ezerre ;).

 

köszi elöre is,választ lécci mailben.

 

üdv:

 

Strongly (strong_viperboy@hotmail.com)

Előzmény: vpe5 (6798)
Pusztai CSaba Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6822

Sziasztok!

Van 10db eladó 1:18-as Maisto motorom.

Mindegyik vadonatúj, bontattlan.

 

 

A következő típúsok vannak:

BMW F-650-GS

Yamaha V-Max

Triumph Tiger

Suzuki GSX 1300 R Hayabusha

Honda CBR1000

Ducati 1000R Monster

Kawasaki ZX-12R Ninja

Yamaha TDM 850

Yamaha YZF R7

KTM 525 SX

 

Egyben 5000,Ft-ért vihető!!!

Csak egyben!!!

 

Posta megoldható előre utalással

bzolko76 Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6821

sziasztok!!!

 

eladó 1/43-as modellek

 

akit érdekel itt érdeklődhet:bzolko76@gmail.com

 

http://www.bzolkomodell.eoldal.hu/fenykepek/modellek-1-43/

 

moszkvics-423h rendelhető!!!

Törölt nick Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6820

És ebből most mi következik? Akár lehet így is gondolni 1000-2500 között! :-))

Előzmény: HannibalSmith (6819)
HannibalSmith Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6819

No és ha nálam a reális áron való vásárlása a sorozatnak 1000-1500 Ft/db, akkor mi van? :D

2500 az a nagyon sürgős kategória lehet.. :P

Előzmény: Törölt nick (6816)
Bettes Péter Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6818

Sziasztok!

 

Van esetleg vkinek eladó modelldoboz??  Csak olyan érdekel aminek megvan a plexitetője is.

 

1:43, 1:24 és 1:18 egyaránt jöhet. Lehetőleg nem túl karcos...

 

Üdv

 

Péter

 

nnohab Creative Commons License 2011.10.24 0 0 6817

Tisztelettel,

 

Eladó: 1:43 Renault Alpine modellek:

 

- Alpine Formule 1 A 500-1976

- Alpine A 110 Rallye de l'AGACI - 1963

- Alpine A 310 Politecnic

 

A modellek újszerűek, bliszteres talpon vannak,

 

- a politecnic-en a kipufogórendszere kijött valamelyest,

de visszanyomható, nem tört le,

 

 

Érdeklődni lehet, árajánlatokat várva: nnohab (-kukac-) yahoo . com

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!