Keresés

Részletes keresés

csaba08 Creative Commons License 2009.09.15 0 0 211

Szia,

 

Nagyon jók a képek! Köszönjük őket!

Jó volt kicsit nosztalgiázni....

 

Csaba

Előzmény: sa77 (206)
kirgizke Creative Commons License 2009.09.14 0 0 210
Dél-Ciprusról egyébként mostanában mennyi időre lehet átmenni Északra? Van még ez az 1 nap vagy már nincs? Tervezgetünk egy körutat, amiben É-Ciprus és K-Törökország lenne benn..
sa77 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 209

Szia!

 

A határon simán átmehetsz a görög oldalon bérelt autóval. Az első határátlépéskor venni kell egy biztosítást az autóra amit minden átlépéskor elkérnek majd.  ( 1 hónapos 25 euro,  és talán létezik 3 napos is 18 euro környékén). Útlevél legyen nálatok, és kaptok egy kis fehér betétlapot amire minden határátlépéskor (ki és be is) tesznek egy-egy pecsétet. És onnan tovább arra mehetsz, amerre jólesik. Ne hagyjátok ki a török részt, mert gyönyörű.

Előzmény: dvmildiko (208)
dvmildiko Creative Commons License 2009.09.14 0 0 208

Üdv mindenkinek

Segitséget szeretnék kérni, mert most megyünk Ciprusra.

Szeretnénk átmenni a török részre is.  Lehet-e az ott bérelt autóval?

Előre is köszi

 

csello9 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 207

Nagyon jo kepek, gratulalok !

 

Előzmény: sa77 (206)
sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 206
Kis ízelítő a "mi" É-Cyprusi barangolásunkból. Látni való és pótolni való akad még számunkra is. Szívesen veszem a látnivalók listáját, amiket decemberben bepótolnánk.  :)
sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 205

St. Hilarion Castle......lélegzetelállító.....ahogy a vár szinte a sziklákból nő ki. Az ember a világ tetején érzi magat pedig "csak" 732 m magasan van a legmagasabb pontja. A kilátás meseszerű a partra, Kyreniára, a hegyekre.....nem szabad kihagyni. A meleggel, a párával nyáron meg kell küzdeni.

 

 

sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 204
Kyrenia.......a kikötőben található az erőd. A várban hajómúzeum található egy nagyon régi a tenger mélyéről felhozott kereskedelmi hajóronccsal.  A kilátás gyönyörű, látni a magasban St. Hilarion várát is. Hangulatos kis utcák, éttermek.........hajókázások is indulnak a kikötőből, aki teheti ne hagyja ki.
sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 203

Famagusta....az óvárosi rész nagyon megfogott........a kikötő, az Othello torony és a többi csodás épület. Egy ajándék boltban meg is lepődtünk, hogy magyarul köszönt ránk a  török tulajdonos, kiderült magyar a párja, aki éppen kisbabát vár......kicsi a világ. :)

Othello Torony
sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 202

A karpas félszigetről visszafelé kihagyhatatlan a Golden Beach.........szélesen és hosszan húzódó aranysárga homokos part, fürdőzők elszórtan. Számomra a legszebb partok egyike Cipruson. A táblák szerint teknősökkel is össze lehet futni.

sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 201

Karpas-félsziget...a sziget csücske számomra, ahol a földnyelv annyira keskeny, hogy a fényképen is látni két oldalon a tengert.....a táj gyönyörű. Egy darabig beton úton lehet haladni, majd jön a földút, de senkit ne risszon vissza, járható, bár néhol óvatossan kell vezetni.  Látogatható útközben az Apostolos Andreas Monostery.....éppen felújítják. Keresztül haladunk egy vad szamár rezervátumon is, akinek szerencséje van az láthatja is a csacsikat...mi láttunk :)

 

kirgizke Creative Commons License 2009.09.13 0 0 200
512 kbite alá kell kicsinyíteni őket, aztán a "feltöltés" után a "beszúrás"-ra is rá kell klikkelni.
Előzmény: sa77 (197)
sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 199
Salamis 2Salamis 1 Na most talán.....
sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 198
hát remélem mostmár a képeket is sikerül küldeni
sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 197

hát ez valamiért nem akarja a fotóimat............pedig készültem :)

 

sa77 Creative Commons License 2009.09.13 0 0 196
Salamisra időt kell szánni, látnivaló nagyon sok akad, igazán a meleggel kell felvenni a harcot. Ami nagyon tetszett, hogy a tengerpartra is le lehet menni, úgyhogy fürdőruhát vigyen mindenki. :)
sa77 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 195

Kicsit "kényszerből" :) megyek újra Ciprusra. A férjem kint van ENSZ misszióban és nem engedik haza karácsonyra és szilveszterre. Mi meg úgy gondoltuk, na nem tolnak ki velünk, mi akkor is együtt töltjük az ünnepeket, kimegyek én újra. Igaz a szállásunk a görög oldalon lesz, de Észak-Ciprust ki nem hagynánk újra semmi pénzért.

Lenne egy észrevételem. Elég sok helyen olvastam a szellemvárost együtt említve Famagustával. De konkrétan az Varosa amennyire én tudom. Jól a görög oldalról Deryneia-ból lehet belátni távcsövekkel egy helyi turisztikai központból, mivel katonailag lezárt terület, tehát bevinni senkit nem fognak oda.

Előzmény: csello9 (194)
csello9 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 194

Decemberben kicsit huvosebb van, a tengerben sem lehet furodni. Persze, ha otthonrol jon az ember, akkor joval melegebb van :)

Azt irod kinn toltod az unnepeket. Gondolom a karacsonyra gondolsz, de Eszak Ciprus muszlim orszag nem tartjak a karacsonyt, tok jo, az uzletek vegig nyitva, es semmi tumultus. :) Igaz, sok angol lakik akik feldiszitenek karacsonyfat, ennek is megvan a hangulata a kertben a palmafa mellett. :)

Előzmény: sa77 (193)
sa77 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 193

Hétvégén megcsinálom, megigérem. És decemberben újra megyek ki, kint töltöm az ünnepeket. a jegy már megvan, alig várom.

 

Előzmény: csaba08 (192)
csaba08 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 192

Szia!

 

Én megmondtam.... :)))

Kaphatunk majd fényképes élménybeszámolót Észak-Ciprusról?

Merre jártatok, miket láttatok?

 

Köszi!

 

Csabi

Előzmény: sa77 (191)
sa77 Creative Commons License 2009.09.09 0 0 191

Sziasztok!

 

É-Ciprus meseszép. 3 hetet voltunk kint Cipruson, 5 napot szántunk É-Ciprusra az utolsó hétből. Többet kellett volna.

meleka Creative Commons License 2009.08.14 0 0 190

Ezt a fajta terkepet en is ismerem. En valami reszletesebbre gondoltam, amin utcak stb is rajta vannak. Tudod vannak azok a hajtogato terkepek..

Jo utat! :)

Előzmény: csello9 (186)
csello9 Creative Commons License 2009.08.14 0 0 189

Egy nagy es ket kicsit adagert fizettunk osszesen 12 lirat :)

Az a vicc, hogy kinn elunk, es baromi sok mindent nem lattunk meg. Van olyan turista aki 2 het alatt tobbet latott, mint en idaig egesz Ciprusbol. Sebaj, raerunk, szepen lassan, mindenhova eljutunk :)

Varom az egyutt fagyizast :)

Előzmény: csaba08 (188)
csaba08 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 188

Szia Csello!

 

Te kint élsz. eddig még nem is ismertétek a török fagyit??????

Örülök, hogy tudtam újat mutatni, mondani Neked.

No igen, az a kis tréfás mutatvány minden pénzt megér...

Most mennyiért mérik adagját?

Anno 500 török líra volt, de még a régi lírában!

 

Mézzel készül, ezért nem olvad, és ezért tudnak mutatványozni vele.

Jó lenne együtt fagyizni Veled és Angélával.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: csello9 (187)
csello9 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 187

Csabi,

 

A torok fagyit Girne kikotojeben megkostoltuk, isteni :) Fozott vanilia es csoki fagyi, es a bacsi kulon mutatvannyal adta oda, jo, hogy felhivtad ra a figyelmnunket, koszi, en is mindenkinek ajanlom ! :)

Előzmény: pöttön (185)
csello9 Creative Commons License 2009.08.13 0 0 186

Eszak Ciprusi Terkep :

 

http://www.cyprus44.com/map/north-cyprus-road-map.jpg

 

Ha tudod, nyomtasd ki szinesben, jo nagyban.

Előzmény: meleka (169)
pöttön Creative Commons License 2009.08.13 0 0 185
Szia Csabi,

sajnos Salamisban nem voltunk. Oda nem vittek el minket. Jobb lett volna kocsival magunk menni török részen is, csak én tartottam tőle, hogy bérelt autót átvinni stb... de nem kéne, sokan mentek át. :-)
Török fagyit nem kóstoltuk, pedig most már emlékszem írtad is régebben. Elfelejtettem... :-(

Viszont..... vettünk Negro nevű kekszet. Olyan pilóta keksz szerű csomagolásban van (csak kicsit rövidebb rúd), fekete alapon fehér betűkkel. No az isteni... Kóstoljátok meg legközelebb. :-)

Szép napot mindenkinek!

És köszönöm az ötleteket, amit a fórumból gyűjtöttem. :-)
pöttön Creative Commons License 2009.08.13 0 0 184
az előző képeken:
1. török Nicosiában
2. Famagusta kísértetvárosrésze

Itt a következő képek:
1. Famagusta strand




Famagustában



Famagusta városrész


Kyrenia kikötőben
pöttön Creative Commons License 2009.08.13 0 0 183
török NicosiábanFamagusta kísértetváros

most talán
meleka Creative Commons License 2009.08.12 0 0 182

Szia Cselloka!

 

Igazabol szerintem az Eszaki reszen kameraba nem lehet belefutni, mert mindenhol 5-6 jelzotabla jelzi, hogy kamera van, es hogy mennyivel kell menni.

Meg ha berelt autoval vagyunk is, azert erdemes a sebesseghatarokat betartani, mert autoberleskor felveszik az adatokat, es be lehet azonositani, hogy ki vezette abban az idopontban a kocsit. Arrol nem is beszelve, hogy nagyon sok helyen mernek a rendorok mindket oldalon, amit ugye  nem jelez tabla :)), es helyszini birsagot kell fizetni. (A ferjemet a gorogok megbuntettek a multheten, 6km/h -val tobbel ment a megengedettnel, es a birsag 44 euro, szoval tessek figyelni.)

A biztonsagi ov mindenhol kotelezo.

Persze, hogy nem kaptal eurorol bizonylatot :), mivel az nem hivatalos fizetoeszkoz a torok oldalon, de ettol fuggetlenul mindehol elfogadjak.

 

Hadd osszak meg veletek egy - ket uti kepet a torok oldalrol:     

- autopalyan keresztezodes, amibe pont a belso, tehat a gyorsabb savbol lehet kanyarodni

- autopalyan korforgalom, ahol szinten a gyorsab es forgalmasabb savoknak kell elsobbseget adni a korforgalomban kanyarodoknak

- zebra az autopalyan, ketto is, ahol tabla jelzi, hogy lassits le 50-re (ez az abszolut kedvencem, gondolhatjatok hanyan lassitanak)

- Nicosiaban par korforgalomban lampak iranyitjak a forgalmat, es ez a normalis europai agynak felfoghatatlan, mert elso ranezesre nem lehet lekovetni, hogy melyik lampa szol neked, ezert ki is van irva, h a hozzad legkozelebbeso lampat kell nezni.

- ha beersz egy ilyen lampas korforgalomba, es balra rogton az elso leagazasnal akarsz kikanyarodni (ugye itt forditva van a kozlekedes, szoval balra esik az elso kijarat), akkor ezt egy PIROSAN villogo nyil jelzi neked, hogy ezt megteheted (a turistak rendszeresen megallnak egy - egy ilyen nem kicsit felreertheto jelzesnel, de vegulis a mogottuk feltornyosulo es egyre idegesebben dudalo helyi autosereg hatasara felve elindulnak).

 

Puszikallak csello es meg hivlak a heten!!!

 

ui: koszi, hogy irtad mennyi a max sebesseg hatar a torok autopalyan, mert sehol nincs kiirva, es nekem meg senki sem tudta megmondani :DDDDDDDD

 

 

Előzmény: csello9 (180)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!