Keresés

Részletes keresés

stangli2 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5565

Bocsánat, kicsit nehezen veszem fel a fonalat.. Arra akartam kilyukadni, hogy napjában többször próbáld meg az anya alá tenni, bár lehet, hogy már most is úgy csinálod, és látom rekord mennyiségűt ettek. Méred őket?

 

Előzmény: Moncsi077 (5543)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5564

Magyar piacra, leadásra semmiképpen sem éri meg húst termelni. Aminek jövője lehet az az amit elöttem szólók is leírtak, esetleg még a külföldi piacot megcélozni a "bio" nyúlhússal, de ehhez mindenképpen úgy is kell előállítani a húst, hogy bio legyen.

Elötte mindenképpen körül kell nézni, mire van igény.

Előzmény: von Pomper (5559)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5563
Hehe, van bevételem igen...aminek a duplája rá is megy a nyuszikra :)
Igazat kell adnom (már nem tudom ki írta), de a trisulmix valóban egyenlő a málnaszörppel! Aki ezt ad a nyulainak és nem fosnak, akkor valószínűleg trisulmix nélkül sem fosnának....
Előzmény: karibaba (5560)
förike Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5562
Ja és én még nem fizetek számlákat!!
Előzmény: förike (5561)
förike Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5561
Magyarorzságon a mezőgazdaságmeg van halva!!!Miből tudsz meg élni?! Lopsz csalsz hazudsz!:-) Férre téve a viccet! Én havonta 20-25 ezret keresek a nyulakkal!És nem törzskönyvesek(még) Hála a jó istennek találtam olyan vevőt aki jól fizet és egész évben igényt tart a húsra! Én úgy csinálom hogy 2kg nyúlatmeg veszek fillérekért tartom 1-2 hétig és vágom akuncsaftnak!!Én így csinálom! De lehet még nagyobba is csak oda sok pénz kell az elinduláshoz!
Előzmény: von Pomper (5559)
karibaba Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5560

Itt akinek van bevétele az vagy törzskönyves "fajnyulakat" tenyészt, mint a Dóri, vagy meghámozva háznál értékesíti a húsnyulait.

A többségnek nem hoz hasznot, csak tudja mit eszik. :o)

Ha van olyan ismerôsi, baráti köröd akik rendszeresen vennének tôled konyhakész nyulat, akkor szerintem szert tehetsz némi bevételre! (Mondjuk, ha havonta 10 db pucoltan 2 kilós nyulat adsz el 1000Ft/KG-os áron, akkor az 20 ezer Ft/hónap, aminek több mint fele tiszta bevétel lehet.... ;o) )

Piackutatás! Ez a legfontosabb! Ha tudod, hogy mire van igény, akkor már csak számolgatni és belevágni kell! Ugyanez vonatkozik a kecsketartásra (gida-értékesítés, kecsketej, kecskesajt) vagy akármilyen más haszonállatra - ha a bevétel a (is) fontos!

Előzmény: von Pomper (5559)
von Pomper Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5559

sziasztok

 

 

remélem nem nyúztok meg élve...:)

 

ahogyan visszaolvasgattam,általában hobby szinten művelitek a nyuszitartást.én azzal kapcsolatban érdeklődnék,hogy van-e olyan formája a tenyésztésnek amiből esetlegesen lehet profitálni,akár nagyobb méretben is érdekelne.

 

régebben foglalkoztam vele,a hagyományos tartásban.amennyire hallom annak mostanában nincsen nagy értelme.ha tudnátok ezzel kapcsolatban segíteni,akkor előre is köszönöm!

 

minden megoldás érdekel,minden fajta,méret!sőt!ha nem nyuszi,hanem valami más,de van benn üzlet is,az is érdekel.

 

nem vagyok sem hentes,sem állatkínzó.sőt!szeretem őket.azért is szeretnék foglalkozni velük,de szem előtt tartva a lehetséges havi kiegészítést is...

 

köszönöm mégegyszer! 

Gupppy Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5558
:) Szia Dóri!
Előzmény: nddori (5557)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5557
Üdv itt is!
Előzmény: Gupppy (5556)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5556
Szia Moncsi077! Mivel eteted őket? Nekem egyszer egy egész alomnyit be kellett hoznom télen, de a mamájuk minden este bejött szoptatni, emellett macskatej pótlót kaptak -állatorvosi javaslatra.
Ő pedig itt Potkány (az öcsém csodálkozott rá:- mi ez, potkány?.. ráragadt szegényre). Sajna nem maradt meg...:(
Ők pedig a jelenlegi páros: Mamusz és Georg

Előzmény: Moncsi077 (5551)
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5555
A képek lemaradtak...fiúk
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5554
Sziasztok!


Tenyésztésre elcserélnék, ill. eladnék egy gyönyörű szürke-fehér ivarérett baknyuszit, szeretnék fekete csajszit érte, kicsitől ivarérett korig.
( A bak nyuszi anyukája zsemle színű, lehetnek tehát ilyen, fehér ill. ezüstszürke-fehér, zsemle-fehér utódai is. )

Kicsit túlszaporodott az állományom, így helyhiány miatt eladóak a most ivarérett korba lépő 3 hófehér, 1 szürke, 1 ezüst-fehér leányzók és 1 szürke, 1 ezüstszürke-fehér( szeme kék) fiúk.

Csere is érdekel háztáji kapirgálókra!

Várom a megkereséseket!
Üdv: Ilona
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5553
Nagyon édesek és szép nagy pocijuk van.
Előzmény: Moncsi077 (5551)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5552
Thüringiai.
Előzmény: karibaba (5548)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5551
Gömböc és Félix alszik :)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5550
Szia Ilona,

Igen gondolkodtam már rajta én is..de úgy gondoltam volt esélye mindkét nyúlnak, hogy rendesen egyedül nevelje őket, és mindkettőnél elpusztult 8 illetve 7, nem akarok kockáztatni.. Másrészről most éjjel is fagy volt, és most hogy már megszokták az eddigi 25 fokot idebent, nem hinném, hogy jót tenne a minusz fok éjjel nekik... jól érzik magukat bent a lakásban.. :)))
A kényszer szopit meg már csak napi kétszer csináljuk.. :))
A mailt megkaptam, jelentkezni fogunk!
Köszi.

u.i.: azon a szombaton máshonnan is hozunk majd egy zsemleszínüt :) egy kislányt :))
Előzmény: csepel-viz (5549)
csepel-viz Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5549
Moncsi!

Szép reggelt mindenkinek.
Küldtem a levelet.

Nagyon örülök, hogy sikerült a piciknek szopni, hiszen ez a legfontosabb táplálékuk. Ha csinálnál a mama mellé egy fészket és otthagynád őket nem szoptatná ösztönösen? A kicsik összebújnak és a szalmában jól melegítenék egymást. Persze a rácsos rész elé lehetne tenni újságpapírt v. ruhadarabot ami az anya által termelt hőt is bent tartja. Persze te érzed, hogy melyik megoldás jó csak hangosan gondolkodom.
Üdv Ilona
Előzmény: Moncsi077 (5546)
karibaba Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5548
Nagyon szépek! A legfelsô milyen színü?
Előzmény: nddori (5547)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5547
Óriás kosorrú kisnyuszik több színben eladók Csongrád megyében!


Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5546
Yeeeeeeessss... mindkettő csöpp 30-30g-t szopott most reggel.. eddigi rekord.. Mégsem apad még el a tejünk??
ez egész napra elég lenne, de azért du még ingerelni fogjuk a ciciket, nehogy abba a tudatba kerüljön, hogy nem kell már tejci :))))
Tök örülök!
A kicsik meg gurulnak, nem bírnak megmozdulni, de szószerint :DDDDD

SZép napot mindenkinek

Moncsi
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5545
Ilona,

Küldesz akkor privit? Nekem publikus a mail címem, tudsz mailt küldeni.. :)
ÉS akkor hol lehetne talizni? Az időpont pedig, kb 2 hét múlva lenne jó (hétvégén). Párom elutazott, így most tök egyedül vagyok manókáimmal, meg az állatkákkal :(

Üdv,
Moncsi
Előzmény: csepel-viz (5525)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5544
Na végre kész vagyok mindennel... állatok megetetve... és a kis nyuszóknak találtam egy nagyobb dobozt, itt már lehet szaladgálni..
Bent van a rongyi egyik oldalon, másik oldalon a széna, és egy tálkában táp, meg a szénában is egy kicsi beleszórva.. meg a du-i reszelt répa :)
éééés mintha kóstolgatná a szénát :) Féltesója majd akkor költözik mellé ha neki is kinyílt a szeme :)
MAjd írom a fejleményeket.. :)

Üdv,
Moncsi
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5543
Stangli,

Eddig is így tartottam őket életben :)) kényszer szopival.. első anyának elég hamar elment a teje, a 2. még tartja magát, de most du. már alig jött tejci.. szal lehet ezzel ennyi volt.. majd kiderül a reggeli akciónál.

Köszi neked is!

Üdv,
Moncsi
Előzmény: stangli2 (5542)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5542

Megpróbálhatod napjában többször lefogni az anyát és kényszerszoptatni, de teljesen normális, hogy ilyenkor kevesebb az anyának a teje, pont ezért kezdenek el eszegetni. Normál körülmények között ilyen idősen kezdik el elhagyni a fészket és egész nap az anya után koslatnak megpróbálnak potya szopizni:-) Majd ha ez nem sikerül akkor eszik azt amit az anyjuk. Remélem a legközelebbi alomnál ügyesebbek lesznek az anyáid!

Amit leírtál, az jó lesz! Csak így tovább!

Előzmény: Moncsi077 (5540)
förike Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5541
Április 8-án lesznek 4-hetesek, az csütörtöki nap!De én 5-6 hetesen szoktam választani őket, de attól el viheted!
Előzmény: kavarnyik (5539)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5540
Köszönöm a sok segítő választ!!

Gyerkőceimet mindjárt leteszem, és utána átrendezem itten a nyuszi dobozokat.. keresek egy nagyobbat először is, mert a fekete már akkora, hogy épp hogy elfér, ha kinyújtózik :) Szal kap egy nagyobbat, beleteszem a rongyiját (eddig én kinött régi, agyonmosott pamut trikókat, pólókat szabdaltam be nekik, és imádtak benne elbújni :) )
Szal a rongyira akkor beteszek egy csomó szénát, hogy ez legyen az alom is, legalább ehet is belőle, és akkor tápot is teszek, hátha :))

Köszönöm!
Majd írok újra később :)

Üdv,
Moncsi
Előzmény: csepel-viz (5533)
kavarnyik Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5539
Mármint persze, nem pedig dehogy.
Előzmény: kavarnyik (5538)
kavarnyik Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5538
Dehogy. Igen jutányos. Hányat is kell még aludnom:)
Előzmény: förike (5530)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5537

Zöld etetéssel kapcsolatban csak annyit, hogy az sose legyen nedves mert könnyen felfúvódást okoz. Lucerna meg különösen azt csak módjával szabad etetni. Ez érvényes a kukoricára is, nehezen emészthető és elhízik tőle az állat.

Egyébként szinte minden zöldséget és gyümit megeszik, a száraz kenyeret egyenesen imádják!

 

Előzmény: v_era (5524)
v_era Creative Commons License 2010.04.06 0 0 5536
Köszi, azt olvastam, hogy a "jutalomfalatokkal" óvatosan kell bánni, az elhízás miatt is, kertből meg van saját, ahol előállíthatjuk őfelségének a biokaját... Van egy eb is a háznál, nemsokára úgyis kell féreghajtóért menni, akkor visszük a nyulat is, ezt már beígértük a gézengúznak. Még egyszer kösz!
Előzmény: nddori (5535)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!