Keresés

Részletes keresés

Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5598
Szeretném megtudni tőled,hogy a kosorrú hat hetes kicsinek lehet egyik füle lógó a másik álló??Ez nem azért van mert nem fajtatiszta a nyuszi????Később lógni fog mind a kettő vagy így marad???
Előzmény: nddori (5595)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5597
Nem akarlak megijeszteni, csak volt már olyan, hogy egy ketrecben nevelkedett felnőtt nőstény nyuszit kiraktunk a többi közé egy nagy ólba. Szimatolták, nem bántották, kicsit megcsipkedték, de semmi több. Másnap reggelre a nyuszi már nem élt... azt mondják szívrohamot kapott, mert nem volt hozzászokva a szaladozáshoz, a többiek meg valószínűleg éjjel jól megkergették...
Előzmény: G.Zoli (5596)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5596
Én ma engedtem ki a magyar óriás anyámat a többi nyúl és a kecskék közé a karámba. Szegény még soha nem volt szabadon ekkora helyen. Először a kecskékkel próbált haverkodni de azok felöklelték aztán a kisnyulak kergették meg végül az egyik anyanyulam. Szegény nagyon meg van lepődve hogy milyen mostohán bánnak vele a többiek. Valaki közelít hozzá már dobbant is a hátsó lábával és fedezékbe vonul. Remélem holnapra csillapodnak a kedélyek.
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5595
A rács biztos sokat javít a dolgon, bár nem véd meg teljesen ellene. Nekem viszont nem szimpatikus a rács dolog, de az nyomósabb ok, hogy óriásaim vannak, amik rácson talpfekélyt kapnak, így telepadlón tartom őket, szalmával almozva, sűrűn takarítva.
Előzmény: tooommm0013 (5593)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5594
Nagyon sok állatpatika van érden de nem foglalkoznak már ilyenekkel. Ki tart nagyvárosban nyulat :) volt aki trisulmixet is csak rendelésre hozott volna, a kutyákban macskákban van a biznisz :)
Előzmény: tooommm0013 (5592)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5593
Így van ahogy mondod. Bevált csapaton ne változtass. Nálam a biztos fegyver a rácspadozat. Plusz kapnak preventív jelleggel valamelyik szerből. A baycoxot a toltrazuril hatóanyag miatt nem használom. Ettől függetlenül mindenki dícséri.
Előzmény: nddori (5589)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5592
Állatgyógyszertár gondolom legtöbb nagyobb városban van. Úgy rémlik te Pest mellett valahol laksz. Ott meg nem hiszem hogy gond lenne. Vagy a rokonok elpostázzák.
Előzmény: G.Zoli (5590)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5591
Jo arany ;) Nalam az anya nem etette öket (azota nincs nalam, mert meggyülöltem), inkabb megtartottam ezt a ket törpet :) Anyjuknak tekintenek, jönnek velem mindenhova, a hatamon pihennek (ha eppen az agyon fekszem)... nagyon imadom öket :)
Előzmény: G.Zoli (5574)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5590
Na majd akkor megérdeklődöm az itteni állatorvostól hogy tud e szerezni kimérve mert az 1 liter az életbe nem fogyna el nálam meg hát borsos az ára... Szolnok kicsit messze van tőlem bár laknak ott rokonok.
Előzmény: tooommm0013 (5588)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5589
Ááá nem, én nem szenvedek vele, megitták eddig is a trisulmixet, mert nálam max répát kaptak reggel. Nem a nagy nyulak betegek, hanem a kicsik, amik még az anyjuk alatt vannak, szóval fogalmam sincs, melyik kicsi mennyit iszik, meg anyu mennyit....
A baycox rendbehozta őket múltkor, azóta semmi bajuk (most 4 hónaposak) szóval szerintem használja mindenki, azt ami bevált neki.
Előzmény: tooommm0013 (5585)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5588

Akkor én szerencsés vagyok. Munkahelytől 3-4 perc séta az állatpatika.

 

G. Zolinak:

30.000Ft/l. De ml-re kimérve is adják. Szolnokon.

Előzmény: nddori (5581)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5587
Ja még vmiben segíthetnétek!

A kisebbiknek, gömböcnek vmi van a hátsójával.. hmm... hogyis mondjam.. azt néztem, hogy a feketének tök tiszta, ennek meg beszáradt kaka van a cuccosán.. (ivarát ugyemég nemtom, de asszem a látvány miatt sejtem, hogy mi)
Szal napokig néztem, mondom, majd csak letisztogatja magának, de nem.. egyre nagyobb gomboc lett ott neki, és úgy tűnt, mintha begyulladt volna.. na mondom leáztatom neki.. vizes zsepivel sikerült leszedegetni, hát nem semmi látvány fogadott.. egy nagy tátongó lyuk.. és nemtom, hogy mit hol kell nézzek.. ezen jön a pisi is meg a kaki is.. a tisztítás után úgy tűnt, hogy tisztul és gyorsan visszanő a bőr.. de most ma megint letisztítottam, mert megint a nagy bumpszlin a lába között ott volt a beszáradt ürülék.. és megint az a nagy luk a helyén... ez miii????? egybenyílt volna neki a két dolog??? bocsi ha hülyeségeket kérdezek, de elég bizarr látvány, pedig ha nem forgatom a hátára, senki nem mondaná meg, hogy baja van, mert amúgy szépen fejlődik..
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5586
Amit most kapok, azt nem tudom, mert egy baráttól lesz, az övéből. Patikából lehet rendelni, állítólag van 100ml-es kiszerelésben, de ez pénteken derül ki. Akitől most hozom, ők Szarvason vették állatpatikában, de ott csak 1 literesben van (így többen vették meg) az valami 18000Ft környéke...
Előzmény: G.Zoli (5584)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5585

Súlyos esetben1-1.5 g/ttkg. az adag. Ez azt jelenti, hogy egy 5 kilós nyúlnak ha tünetek vannak 1 g-ot kell adni 24 óra alatt. De egy ekkora nyúl akár 1 dl vízzel is elvan egész nap. Akkor kb. egy fél mokkáskanállal kell belerakni annyi vízbe amit egy nap alatt megiszik. Ha az 2 deci vagy egy akkor annyiba. Nekem a 40 nyúl nem  iszik meg egy nap 5 liter vizet. Igaz ebben sok a kicsi.

Baycoxnál ugyan ez a hiba. És van amelyiknek rossz az íze és nem is isszák szívesen.

 

Én trisulmixnél ha adagolom csak széna, szárazkenyér meg abrak. Akkor isznak belőle.

Vagy szórd a zöldtakarmányra. Azt nem nézik mi van rajta csak eszik. Megtöröd vagy megnedvesíted és ragad is rá.

Előzmény: nddori (5573)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5584
És milyen kiszerelésben kapod a baycoxot és mennyyiért?
Előzmény: nddori (5581)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5583
Csak kár, hogy sok kutyánk van és nem cicapártiak....
Előzmény: G.Zoli (5580)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5582
Ha egeret is fogna és dorombolna jó lenne macska helyett :)
Előzmény: nddori (5577)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5581
Én is most megyek 70 km-rel arrébb a baycoxért....szerencsére még nem nagy a baj, volt már egyszer ilyen (2-3 kisnyúl lefososodott az alomban) de a baycox 1 nap alatt helyretette őket. Akkor még nem adtam trisulmixet, gondoltam most jó lesz az megelőzésnek...hát nem az...
Előzmény: G.Zoli (5578)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5580
Jó lesz macska helyett :)
Előzmény: nddori (5577)
förike Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5579
Ez hogy kerűt ide??:-)) Az apja sárgavadas az anyja meg sötétvadas!Lányka
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5578
Fél teáskanállal.... Azt hiszem akkor én kicsit túladagoltam :) Baycox-ot felénk nem tartanak az állatorvosok ráadásul baromi drága. A trisulmix pedig nem az igazi mert leitatás után 2 héttel egy kokcis lett és elpatkolt pedig mellette én is gyógyszeres tápot adtam, ezek után azt sem.
Előzmény: nddori (5573)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5577
Ja, és a cumiztatás...van ám nekem is történetem. Az egyik kisnyuszi 4 hetes korától elkezdett soványodni, mert nem evett semmit....fogai rendben, bogyózik szépen, csak épp nem evett semmit, csak ült az ajtónál és nézett rám. Néhány nap múlva fele, sőt harmad akkora lett mint a tesói. Csont és bőr szó szerint.
Ekkor mondom úgyis mindegy neki, adok tejet fecskendőből...hát azt benyomta, csak olyan bolti löttyöt...másnap irány a tanya: tehéntej haza....
Most 6 hetes a nyuszikám továbbra is nyomatja a tehéntejet (feloldom benne a tápot) a friss füvet nagyon szereti, jobb híján a lucernaszénát is megeszi, de más nem kell neki. Érdekes, hogy a tej is csak hidegen.
Egyébként nagyon élénk, már nőtt is és pocakja is van, szerintem a mamájának tekint mindig a sarkamban van és utánoz, beül a 2 cipőm közé és két lábra áll, nagyon aranyos :)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5576
Úgy egyszerűbb ha megvan a mama. :)
Előzmény: Moncsi077 (5572)
förike Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5575
Igazad van!Nekem meg éri mert 2500-ért veszek 1 mázsa nyúltápot vannak földjeink így lucerna és széna sem kerül semmibe!
Előzmény: tooommm0013 (5568)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5574
Nagyon aranyosak! Nálam hatan voltak és mind meg is maradt. Ők is kb 2 hetesen lettek árvák. Télen úgy kellett kiásni az üregből őket mert a rotim árvává tette őket :(
Nagyon gyorsan ráéreznek a cumira vagy esetedben a fecskendőre :)
Előzmény: AlbrechtD (5571)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5573
Hát nem tudom, de ha nehéz adagolni, az is a szer hibája... baycoxot is itatni kell, de az működik. Egyébként trisulmixből egy fél teáskanálnyit tettem 5 liter vízbe és abból osztogattam az itatókba plusz gyógyszeres táp...hm.
Előzmény: tooommm0013 (5568)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5572
De baromi ééééééédesek!!!!
hát enyémeknek mellé csurgott, meg kicsurgott a szájukból, ha próbáltam.. :( de szerencsére még nem volt olyan gáz, hogy nagyon muszáj lett volna pótolni.. majd meglássuk :))))
Előzmény: G.Zoli (5570)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5571

Ket hetes törpenyulak macskatejpotloval es fecskendövel valo etetese (mindkettö tulelte, mar 6 hetesek):

http://www.youtube.com/watch?v=rVf43LItabQ

Előzmény: G.Zoli (5570)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5570
A mi macskatejpótlón nevelt kisnyulaink! Érdemes megnézni :)

http://videa.hu/videok/allatok/nyuszik-etetese-aranyos-etetes-nyul-YHIm7LIhSVODzXBL
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5569
Szia Stangli :)
Bocsiii, igen napi többször rakom rá őket.. az elején mikor még az első anyával szoptattunk szinte 4 óránként tettük rá (csak hétvégén volt ez kivitelezhető), felhasználva a gyerekeimnél szerzett tapasztalatot, hogy ez tejszaporító hatású lesz :))
Aztán mégis elapadt, meg őt már nem kínoztuk tovább mikor a másik nyúlra tértünk át, mert annak még sok volt..
Ő nála is napi 3 volt, de most pár napja csak 2...
És igen, mérem :) pici konyhai digit mérleget kineveztem nyuszi mérlegnek. Lemérem szopi előtt a dobozukban, és szopi után újra dobozostúl. (mindegyiknek saját doboza van).

Jól nyomjuk mi? :) csak sikerüljön felnőniük rendesen.

Üdv,
Moncsi
Előzmény: stangli2 (5565)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!