Keresés

Részletes keresés

Isssti84 Creative Commons License 2010.04.08 0 0 5620
Egy két tanács szabad tartóknak:

2 bakot ne tegyetek egy helyre akár mekkora is a terület! Kint volt egy hétig egy szép 5kg körüli bakom aztán kitettem egy ennél is nagyobbat (Dóri a te félédről van szó :) ) hát amelyik régebb óta volt ott, megállás nélkül püfölte a nála nagyobbat, na mondom sebaj amelyik püföli a másikat az megy ketrecbe és kirakok egy kisebb fürgébb bakot, na az is kapott egy két pofont és azt hittem minden rendben lesz erre másnap megtalálom az egyik sarokban, idegileg telesen szétcsúszva (stresszesen) és jó nagy irha darabok hiányoztak belőle (nem csak szőr, hanem teljesen a bőr is kiharapva) tehát ő is ment ketrecbe táppénzre. Aztán a következő probléma, hogy 13 bármelyik napban fialó anya van kint egy bakkal aki folyamatosan hajtja őket az anyák meg csak nyűgnek egyfolytában, szóval hétvégén a 3 ik bak is megy ketrecbe. Ezenkívül ha valakit érdekel 1 bak nyuszi tuti eladó nálam ezek után, vagy anyának való süldőre cserélhető! :)
Isssti84 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5619
Sziasztok!
Nálunk is 10000-től indul a táp mázsája, szerintem Főrike elszámolta azt, 2500-ért árpát kapok aratáskor, de csak ha jó a termés!
De ahogy mondod, szerintem a saját föld még többe van mint ha venném. Most vettetem a lucernát, ha összeszámolom a magot a szántást a kombizást a vetést aztán a gyomirtást vagy ha nem sikerül akkor az újravetést és majd a kaszálást és a bálázást na meg hogy be is kell hordanom, hát necces hogy olyan nagyon üzlet lenne...
Előzmény: törpecser (5616)
Betta007 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5618
Szia Moncsi! Szerintem a ráragadt kakitól van a nagy lyuk, attól hogy valszinüleg csak napokkal később vetted észre, és begyulladt alatta. Amikor megmosod szárítsd meg egy papírzsepivel, és kenj rá valami hámosító gyulladáscsökkentő kenőcsöt. A kipirosodott babapopsira való kenőcsök nagyon jók, vagy Neogranormon, vagy Reparon - ez aranyérre való. Kend be naponta legalább 2X. Pár nap alatt el fog múlni a gyulladás. Az összehúzódáshoz lehet hogy több idő kell, de teljesen meg fog gyógyulni.
Előzmény: Moncsi077 (5602)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5617
Érdekes, nekem nem szokott ilyen lenni, de ha a többinek már lóg, akkor neki is fog :)
Szerintem az hogy 12 hetes kora után lóg csak rendesen az elég durva.... Bár lehet, törpéknél más a helyzet, nekik kisebb a fülük.
Előzmény: Purcsimanó (5601)
törpecser Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5616

 

Sziasztok!

Főrike ez baromi jó ár, felénk a nyúltápnak 10000 ft. mázsája..)))

( ha az embernek saját földje van, az is kerül valamibe (nem semmibe), azt is müvelni kell, vetni kell, be kell takarítani, ez sincs ingyenbe....)) ..bocs...

Előzmény: förike (5575)
Rencsa-baba Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5615
Szia!

12 hetes korukig kell leereszkedni a fülüknek.Addig van hogy össze vissza állnak.Télen van hogy még tovább húzodik a fül ereszkedése.Azt hogy miért ne kérdezd.Tenyésztő mondta.és tapasztalat is...:)))
Előzmény: Purcsimanó (5601)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5614
NNNa... beszéltem egy nálam talán jobban hozzáértővel.. Szerinte hasmenése van és egy kis végbélgyulladása.. egy kis kamillateát itass velük..
De tényleg, ha amúgy is másik anya szoptatja... nem próbáltad dajkásítani?
Előzmény: Gupppy (5613)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5613
Az volt ..egy sima házinyúl, amit a lányok 2 éve húsvétra kaptak... az utcára is kilógott ,etette az egész szomszédság...aztán pont a csavargás lett a veszte, elkapta egy kutya....Liza már nincs velünk...de valóban a legjobb fej nyuszkóm volt!!
Nem tudok segíteni a kicsivel kapcsolatban.. nálam még hasmenés sem volt, nemhogy ilyesmi... De szurkolok és nagyon remélem, hogy rendbejön és nem lesz baj!
Előzmény: Moncsi077 (5611)
förike Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5612
Hogy vannak az óriások?
Előzmény: Gupppy (5608)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5611
Szia Gupppy,

Hát ez fantasztikus, el sem hiszem.. hogy bejött az anyanyúl és megszoptatta a kicsiket?? nagyon állat!! :)))) tök jó fej nyúl lehet :)))
Neked van vmi ötleted mi lehet Gömböcömmel? Lentebb írtam, és most jött két válasz is, hogy hasmenéstől lehet, hogy oda van száradva neki, de mi lehet a nagy lyuk? mert erre nem kaptam senkitől sem választ.. vagy ennek ilyennek kell lennie? a másikon nem láttam ilyesmit, igaz nem is piszkálom, mert tiszta..

Üdv,
Moncsi
Előzmény: Gupppy (5608)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5610
Szia Stangli,

Egyenlőre fogyni nem fogy.. sőt, hízni kezdett, és azért is lett gömböc a neve, mert látványosan kikerekedett minden szopi után.. reméljük nem lesz gond.. csak olyan csúnya... :(
Előzmény: stangli2 (5605)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5609
Szia Zoli

Hát nem tudom.. pici bogyók jönnek, mert ha letörlöm, jönnek olyan pindurka (egérkaki nagyságú) cuccok.. :(
De engem az a nagy tátongó lyuk zavar, mikor letörlöm a beszáradt cuccot.. Eddig lassan nőtt, de ma nagyot nőtt a reggeli 30g szopi után.. SZal nemtom mi lesz vele.
De a másiknak nincs ilyen nagy nyílás.. :(

Köszi
M.
Előzmény: G.Zoli (5603)
Gupppy Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5608
Nekem egyszerűbb dolgom volt, bejött a mama nyuszi magától..:) Nálunk szabadon volt az udvaron, csak elléshez volt felrakva a ketrecbe. Tavaly februárban a kecske minduntalan leverte az elletőládát, a kicsiket meg az udvarról szedegettem össze.. Végül behoztam őket. Beszereztem a kellékeket macska tej pótló, fecskendő stb., mert, gondoltam, kézzel kell nevelnem tovább őket. Aztán este kaparászást hallok, kinyitom az ajtót és a mama nyuszi ugrált befelé, egyenesen a szobába a kicsikhez... Én meg kinyitottam a ketrecet, bement, megetette őket, majd ahogy jött úgy távozott..:) Ez onnantól egy hónapig így ment minden este..:) A macska tápszert utálták... folyt mindenfelé...:)
Az alsó képen levő nyuszikat vettem a monori börzén..A fehér szörnyű állapotban volt... Ők törpenyuszik, már nagyok...:)
Előzmény: Moncsi077 (5566)
förike Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5607
Szép az biztos!Köszi
Előzmény: kavarnyik (5606)
kavarnyik Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5606
Förike!
Gyönyörű nyusszancs!
Sötét-sárga-szürke-vadas?!
Egy a lényeg: Gyönyörű nyusszancs!
Feri
Előzmény: förike (5579)
stangli2 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5605

Ha a bélsár ráragad, akkor sajnos megy a hasa. Amíg látványosan nem kezd el fogyni, addig talán nagy baj nincs.

Nyílás, egy van a nyúlon, onnan jön a pisi is és a kaki is, de ha a bőrt egy picit visszahúzod, akkor fogod látni, hogy nem is egy az az egy..

Előzmény: Moncsi077 (5602)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5604
Remélem ez nem fog vele megtörténni mert nagyon sajnálnám. :(
Előzmény: nddori (5597)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5603
Sajnos nem tudom mi lehet a baj :(. De ha az ürülék odaragad akkor valószínű megy a hasa nem?? A normális bogyó nem marad ott.
Előzmény: Moncsi077 (5602)
Moncsi077 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5602
Szegény nyuszó... nekem akkor dobbant, mikor szopira akarom kivenni, de már nem nagyon csinálja.. de tök ari ilyenkor.. :)

Ebben tudsz segíteni? ma írtam, de még senki nem írt rá semmit..

"Ja még vmiben segíthetnétek!

A kisebbiknek, gömböcnek vmi van a hátsójával.. hmm... hogyis mondjam.. azt néztem, hogy a feketének tök tiszta, ennek meg beszáradt kaka van a cuccosán.. (ivarát ugyemég nemtom, de asszem a látvány miatt sejtem, hogy mi)
Szal napokig néztem, mondom, majd csak letisztogatja magának, de nem.. egyre nagyobb gomboc lett ott neki, és úgy tűnt, mintha begyulladt volna.. na mondom leáztatom neki.. vizes zsepivel sikerült leszedegetni, hát nem semmi látvány fogadott.. egy nagy tátongó lyuk.. és nemtom, hogy mit hol kell nézzek.. ezen jön a pisi is meg a kaki is.. a tisztítás után úgy tűnt, hogy tisztul és gyorsan visszanő a bőr.. de most ma megint letisztítottam, mert megint a nagy bumpszlin a lába között ott volt a beszáradt ürülék.. és megint az a nagy luk a helyén... ez miii????? egybenyílt volna neki a két dolog??? bocsi ha hülyeségeket kérdezek, de elég bizarr látvány, pedig ha nem forgatom a hátára, senki nem mondaná meg, hogy baja van, mert amúgy szépen fejlődik.."
Előzmény: G.Zoli (5596)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5601
Jaj a kép lemaradt! szóval róla van szó...ugyan abban az alomban a többinek lóg a füle....
Előzmény: nddori (5600)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5600
Előfordul, hogy később konyul le, ez még elfogadható 6 hetesen, a szülők felépítésétől függ, de 8-10 hetes korára mindkét fülnek lógni kell! (ezt én mondom , nem szakértő írta) Ha nem lóg, akkor gubanc van. Van róla képed?
Bár az enyémeknek 3-4 hetesen már lóg szépen. pl amit ma feltettem kis thüringiai a képen 4 hetes és mindkét füle úgy lóg. Volt egy almom, amiknek 12 napos korában szinte teljesen lógott mindkét fülük (a fél almot megtartottam :))
A cumiztatott nyuszikám szintén kosorrú, neki egy oldalra lóg mind a kettő (jobbra, szóval Fideszes...:)) De ő jócskán vissza van maradva a tesóitól.
Előzmény: Purcsimanó (5598)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5599
Ő lenne a nyuszi akiről írtam!Szerinted így marad???
Előzmény: nddori (5597)
Purcsimanó Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5598
Szeretném megtudni tőled,hogy a kosorrú hat hetes kicsinek lehet egyik füle lógó a másik álló??Ez nem azért van mert nem fajtatiszta a nyuszi????Később lógni fog mind a kettő vagy így marad???
Előzmény: nddori (5595)
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5597
Nem akarlak megijeszteni, csak volt már olyan, hogy egy ketrecben nevelkedett felnőtt nőstény nyuszit kiraktunk a többi közé egy nagy ólba. Szimatolták, nem bántották, kicsit megcsipkedték, de semmi több. Másnap reggelre a nyuszi már nem élt... azt mondják szívrohamot kapott, mert nem volt hozzászokva a szaladozáshoz, a többiek meg valószínűleg éjjel jól megkergették...
Előzmény: G.Zoli (5596)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5596
Én ma engedtem ki a magyar óriás anyámat a többi nyúl és a kecskék közé a karámba. Szegény még soha nem volt szabadon ekkora helyen. Először a kecskékkel próbált haverkodni de azok felöklelték aztán a kisnyulak kergették meg végül az egyik anyanyulam. Szegény nagyon meg van lepődve hogy milyen mostohán bánnak vele a többiek. Valaki közelít hozzá már dobbant is a hátsó lábával és fedezékbe vonul. Remélem holnapra csillapodnak a kedélyek.
nddori Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5595
A rács biztos sokat javít a dolgon, bár nem véd meg teljesen ellene. Nekem viszont nem szimpatikus a rács dolog, de az nyomósabb ok, hogy óriásaim vannak, amik rácson talpfekélyt kapnak, így telepadlón tartom őket, szalmával almozva, sűrűn takarítva.
Előzmény: tooommm0013 (5593)
G.Zoli Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5594
Nagyon sok állatpatika van érden de nem foglalkoznak már ilyenekkel. Ki tart nagyvárosban nyulat :) volt aki trisulmixet is csak rendelésre hozott volna, a kutyákban macskákban van a biznisz :)
Előzmény: tooommm0013 (5592)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5593
Így van ahogy mondod. Bevált csapaton ne változtass. Nálam a biztos fegyver a rácspadozat. Plusz kapnak preventív jelleggel valamelyik szerből. A baycoxot a toltrazuril hatóanyag miatt nem használom. Ettől függetlenül mindenki dícséri.
Előzmény: nddori (5589)
tooommm0013 Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5592
Állatgyógyszertár gondolom legtöbb nagyobb városban van. Úgy rémlik te Pest mellett valahol laksz. Ott meg nem hiszem hogy gond lenne. Vagy a rokonok elpostázzák.
Előzmény: G.Zoli (5590)
AlbrechtD Creative Commons License 2010.04.07 0 0 5591
Jo arany ;) Nalam az anya nem etette öket (azota nincs nalam, mert meggyülöltem), inkabb megtartottam ezt a ket törpet :) Anyjuknak tekintenek, jönnek velem mindenhova, a hatamon pihennek (ha eppen az agyon fekszem)... nagyon imadom öket :)
Előzmény: G.Zoli (5574)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!