Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.05.29 0 0 4627

Köszi a beszámolót! Nálam semmi dudor nincs (még?), de ez a furcsa érzés megvan. Igazából annyira nem is tudom behatárolni, hogy hol van. Alhas/combhajlat/kicsit a comb belső oldala is lefelé/jobb oldali here környéke, de "belül" van valahol a fájdalom központja elég tompán. Viszont most voltam edzeni és lesz ami lesz alapon relatíve nagy súlyokat (50-60kg) emeltem fel a földről próbából, feszült végig a hasam de nem fokozódott a fájdalom, illetve hasra is edzettem és semmi. Gondolom ezt sérvvel azért meg kellett volna éreznem. Tudom, tudom problémás vagyok, doki egyszerűbb lenne de előtte szeretem körüljárni a témát. :)

Előzmény: Landsmann_ (4626)
Landsmann_ Creative Commons License 2014.05.29 0 0 4626

Noshát nálam a dudor látszott, semmiféle fájdalom nem volt. Azt sem tudom mikor jött ki a sérv. Egyszer zuhanyozás közben vettem észre, hogy nini, mi az a hupli? Nyomkodtam, de nem fájt. Aztán hónapokkal később egy kemény felületen való hason fekvés után mikor fel akartam állni, akkor nyilallott bele isten igazából. Na, akkor tudtam, ez már nem normális dolog. Azért továbbra sem foglalkoztam igazán a dologgal, de ahogy teltek múltak a hetek, hónapok, egyre gyakrabban jelentkezett a fájdalom. Végül a neten kutakodtam utána és akkor vált egyértelművé számomra, hogy kétoldali sérvem van. Utána irány a háziorvos, majd a sebészet.

Előzmény: Törölt nick (4625)
Törölt nick Creative Commons License 2014.05.29 0 0 4625

Sziasztok!
Nálatok hogyan kezdődött a lágyéksérv?
Kicsit aggódom, hogy nálam is kezd kialakulni a dolog. Pár napja ha nem is kimondottan fájdalom, de furcsa nyomás érezhető jobb oldalt a hasam alján, vagy talán inkább a combtőnél, nem is tudom. Első nap a jobb herémbe is kisugárzott, olyan volt mintha folyamatosan szorítaná valami. Ami miatt reménykedem, hogy csak egy intenzív hasedzés miatti húzódás az az, hogy a hasam feszítésére az érzés nem fokozódik egyáltalán, illetve tapintható/látható elváltozás sincs. Az érzés meg nem edzés után volt egyből, hanem másnap ébredésnél. Egyedül akkor gyengül vagy erősödik a dolog, ha a lábam álló helyzetben kicsit hátra emelem vagy kiforgatom oldalra és előre hajolok. Edzeni azóta is ugyan úgy járok és hát a guggolást, mint potenciális sérv-gyártó gyakorlatot még nem próbáltam meg, de más gyakorlatoknál nem éreztem eddig a fájdalom erősödését.
Akik már átestek a nagy dolgon azok a fájdalom/diszkomfortérzet után mennyivel tapasztalták, hogy látható és érezhető a sérv? Köszönöm előre is.

tristen Creative Commons License 2014.05.28 0 0 4624

Szia!

 

Biztosan lesz még több hozzászóló a kérdésedre, egyelőre egy ember volt legény a talpán, ...

 

Szóval megoldódik, .. :)

Előzmény: hunvik (4616)
tristen Creative Commons License 2014.05.28 0 0 4623

Szia!

 

Az is meg lesz, csak idő kérdése, ..

 

Étkezz normálisan, koplalni nem érdemes, ...

 

Voltak itt fórumtársak, akik ilyen olyan ételekre esküdtek, hogy ilyenkor ezt és azt kell enni, hogy minél előbb legyen széklet, de erre már nem  emlékszem, ki mit írt! :(

 

Szóval KITARTÁS!

Előzmény: alex721 (4621)
Ambilane Creative Commons License 2014.05.28 0 0 4622

Azért csak finoman, és fokozatosan mindent... kell idő a hálónak amíg beépül.

És sok C vitamint is ajánlatos szedni :-)

Előzmény: alex721 (4621)
alex721 Creative Commons License 2014.05.28 0 0 4621

Köszi

 

Csak a széklet hiányzik még és teljesen jól vagyok az algoflex csodákra képes napi egy minden rendben.

Előzmény: tristen (4620)
tristen Creative Commons License 2014.05.27 0 0 4620

Szia!

 

Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok! :)

Előzmény: alex721 (4619)
alex721 Creative Commons License 2014.05.27 0 0 4619

Engem hétfön operáltak lágyéksérvel és ma kedden itthon vagyok fájdalom mentesen

.Laporroszkoppal csinálták a nagy sérvet  és csak sétálok a nap nagyrészében.

 

tristen Creative Commons License 2014.05.27 0 0 4618

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zekkkk Creative Commons License 2014.05.27 0 0 4617

Szia.

 

Nem egészen, ahogy Te gondolod:) Arról van szó, ha van érvényes TB-d, akkor a műtét + "anyagaköltség" olcsóbban jön ki, mivel az OEP támogatja a műtétet. Szóval egységesen van rá támogatás, függetlenül attól, hogy állami vagy magánkórházban végzik el.

Előzmény: hunvik (4616)
hunvik Creative Commons License 2014.05.27 0 0 4616

Üdv sorstárak!

Sajnálatos módon nekem is kialakult egy baloldali lágyéksérv, úgyhogy vár rám a műtét.. Gyerekkoromban 4-5 évesen egyszer már műtöttek sérvvel, csak akkor a jobb oldalamon jött ki. Ettől függetlenül az elmúlt 20 évben teljesen tünetmentes voltam, majd amikor erőt vettem magamon, hogy nekiállok egy kicsit egészségesebb életet élni, és mostantól újra lejárok edzeni mint régen, az első alkalom után kijött a sérv. Hát szívás.. :)
Nézegettem a helyeket, hogy hol, merre érné meg a legjobban elvégezni a műtétet. Kinéztem az Istenhegyi Klinikán Dr. Csiky Lászlót, az orvos és a klinika is elég meggyőzőnek tűnik, és az itt olvasott kommentek is megerősítettek, hogy ő jó választás lenne. Az lenne a kérdésem, hogy a miniplasztika.hu oldalon nincs feltüntetve, csak a hálók költsége, de az Istenhegyi Klinika honlapján van egy olyan fül, hogy „Államilag finanszírozott egynapos műtétek”. Létezik az, hogy ezt elvégeznék oep támogatással ott, és csak az anyagköltséget kéne kifizetni?
Kérném, hogy aki volt ott, vagy jobban képben van ezzel kapcsolatban, az segítsen nekem:)

Előre is köszönöm!

tristen Creative Commons License 2014.05.25 0 0 4615

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

golgemáj Creative Commons License 2014.05.23 0 0 4614

Igen én is ezt vallom, hogy mindenhol minimum alap dologként írják neten a hálót, a mai világban elavult a háló nélküli, a kiújulásról nem is beszélve. A laparoszkópos a technikáján túl, a hagyományos vágós hálósnál mennyivel megbízhatóbb a kiújúlás esélyt tekintve, akár %-ban ?

Előzmény: vismajor1 (4611)
Ambilane Creative Commons License 2014.05.23 0 0 4613

Én úgy tudom a jól végzett hálós műtétnél 1% a kiújulási esély, míg a hagyományosnál többszöröse, én a hálósat ajánlom Neked.  / nekem is az van :-) / 

Előzmény: golgemáj (4610)
tristen Creative Commons License 2014.05.23 0 0 4612

Sziasztok!

 

Sokunknak hálóval készítették a műtétet, és erről máris eszembe jut az, hogy a Hölgyek máshol is "hordhatnak" hálót! :))))))))))))))))

 

Bízom benne, hogy nem okozok ezzel a képpel botrányt Nálatok. 

 

 

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

vismajor1 Creative Commons License 2014.05.22 0 0 4611

elmondom az én kálváriám:) kecskeméten eros hátszéllel a spec sebész a katonai korházban azt mondta hogy dionyi séérevet nem mut,meg majd találkozunk x ido mulva,,

mondom ember miért nem jo ha dionyi a nyilás miért lesz buli ha a kezeimben hozom a beleimet a dudorommal???

ezért mentem borse,,(most hogy már dolgozok,erosen gondolkozok,hogy legkozelebb ha kell laparoszkopod mutétet válastok,,kaptam hálot, halonal 4% a kiujulés esélyes nekem nem hobbim a mutét. udv,ne hagyd magad menj másik dokihoz is

Előzmény: golgemáj (4610)
golgemáj Creative Commons License 2014.05.22 0 0 4610

Tapasztalatok alapján férfiaknál ti hisztek abban hogy kb. diónyi nagyságú lágyéksérvet háló nélkül érdemes műttetni ? Mert nekem ezt mondta a sztk-s orvos, hogy háló nélkül kell meggyőződése szerint.

tristen Creative Commons License 2014.05.21 0 0 4609

Sziasztok!

 

Mindenkinek gyors gyógyulást kívánok!

 

Akik pedig még mindig nem döntötték el, hogy megműttetik magukat, hát akkor töpreng még egy icipicit tovább,

 

KITARTÁS! :)

vismajor1 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 4608

udv j jol vagyok 2 honapja mutottek, már 2 hete dolgozok, létrán állványon,,, az elso munkahétn  nyomtam napi 600 lépcsot ,meg munkahelyen is kb ennyit 11 ora alatt:))

kb mostanra mondanám azt hogy jol vagyok, persze amunkaba állás elott is jobb volt s a melo nálam elég nagy terheléés...

válaszom ,még mindig ajánlom,

voltam egy sos kontrolon amikor azt hittem megemeltem magam a 3 héten, ultrahangoztak,minden rendben volt, az ultrahangon kiderult zsiros a májam,,,,(én jobb szerettem volna ha fehér s errol igazolást is kapok:))

a vágás majd idovel eltunik mmint a hálo,is,

 

de jobb ha mindenki edzi magát s nem jár igy viszont ha megvan a baj,,,,

mutét,mielobb,,,

a mutét nem gáz ha altatnak:))

de utána legyen otthon fájdsalomcsillaito(bár én direkt nagyon keveset használtam,mert a fájdalom jo,jelzi mit nem szabad...űtehát az elso pár napban legyen valaki veled,foleg ha te is 4oramulva már otthon vAGY:))

golgemáj Creative Commons License 2014.05.20 0 0 4607

Vismajor hogy vagy azóta, ajánlod még mindig a Budaörsi helyet? Hány hete volt a műtét ? Arra nem emlékszem mondtad-e sima vágós műtét volt vagy laparoszkópos ?

Lizarazu78 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 4606

én 10 nap után már kocogtam, két hét után futottam. nekem mondjuk felszivodó hálót tettek be, azzal valamivel gyorsabban lehet terhelni, mint a háló nélküli műtét után...úgy tudom

Előzmény: amytech (4605)
amytech Creative Commons License 2014.05.20 0 0 4605

Nagyon kedvesek vagytok!! Azert nem 10 nap utan hanem ket het es akkor is laza kocogas bar nemtudom mit borok megallni, nagyon szeretem a sulyokat es a kemeny edzest, de tudom h ez a szunet az en javam szolgalja es ezt sokan elfelejtik. Erdekes egyebkent, hogy a sebeszem elso perctol figyelembe vette h nehez fizikai sportot uzok, de a tobbi dokit annyira nem erdekelte es elutasitoak vtak de szerencsere ezek csak atlag vizsgalatoknal vagy mas osztalyon fordult elo. Egyebkent kedvesek voltak. 

Lizarazu78 Creative Commons License 2014.05.20 0 0 4604

Szia amytech  !  Ha jól értem téged 10 nap után enged az orvos kocogni? Nekem nem javasolták, de csináltam.-) 4 hét után kezdtem a saját testsúlyost mozgást 8 hét után, meg mindent.-)

Előzmény: amytech (4601)
tristen Creative Commons License 2014.05.19 0 0 4603

Szia!

 

A többiek nevében is köszöntelek és köszönöm, hogy megosztottad velünk a történetedet!

 

Nagyon tanulságos az egész! 

 

Mielőbbi gyors gyógyulást kívánok! 

 

KITARTÁS! :)

Előzmény: amytech (4602)
amytech Creative Commons License 2014.05.19 0 0 4602

Ja még hozzatennem, hogy beszeltem gyogytornasz ismerossel es ket het mulva talalkozunk, mert megtanit 3-4 alkalom alatt olyan erosito mozdulatokat, amelyekkel a lagyeki izmok hiperfejlette valhatnak. Ezt a tippet az anesztesem mondta :) nyilvan holgyeknek ez jobban hasznal. Ha erosebbek az izmok, erosebben is tartanak :) mini sportserveknel szoktak ilyen tornat alkalmazni, hogy ha bujni akarna a servtartalom, a kapu jol osszeszoruljon mielott a tomlobe kerulne barmi :)

amytech Creative Commons License 2014.05.19 0 0 4601

Sziasztok!  22 Éves testépítő lány vagyok, hétfőn műtöttek jó nagy vágással a szent imre korhazba. hálora nem volt szukseg  mert nagyon eros a hasfalam. A doki fiatal helyes es vegtelenul kedves es gondos volt, akárcsak a nővérek. Nagy volt a serv de nem fajt elottr nem is zavart csak a sport miatt muszaj volt. Elso vizsgalattol szamitva 1,5 honapra kerult sor a mutetre, es a doki azonnal adott mobilszamot, h ha barmi kerdesem van hivjam fel es akar a mitet utan is. Ezt csodaltam es tenyleg szuperkedvesek vtak. Iszonyat fajdalmaim voltak, ma van egy hete ma vagyok eloszor ugy egesz jol. Doki azt mondta mutet utani nap, h toljam befele a fajdalomcsillapitot es jarkaljak. Mutet utan ket nappal azt csinaltam, h minden oraba felalltam setaltam par percet, tobbet nem tudtam, azt hittem sose lesz vege.itt olvasgattam h csomo mki milyen jol van rogton stb hat nem is ertettem, de talaltam par sorstarsat. Jovohet vegen elkezdhetek kocogni, rgy ket kenyelmes sajat testsulyos mozgast csinalni ket honap mulva visszaterhetek kozepes /kis sullyal guggolni, de kb 3-4 honap utan mehet a 70kilos guggolas :) szerencsem van h eros vagyok, sztem aki sport nelkul mutik lehet nehezebb dolga van. Sokat segitettek a nagydozisu vitaminkeszitmenyek es az l-karnitin. Koszonom mkinek az itt megosztott sok alapos informaciot es tapasztalatok megosztasat:) ja egyebkent altattak. Jó méllyen :D illetve a kompresszios zsakot a mutet utani ebredeskor en is eleg kenyesen viseltem de ez muszaj a test es a vagas belso nyomasa miatt. :)))

 

Mindenkit udvozlok es jobbulast a labadozoknak es ne feljenek a mutett elott allok.

tristen Creative Commons License 2014.05.18 0 0 4600

Sziasztok!

 

Szeretném, ha tovább folytatódna az értékesebbnél értékesebb hozzászólások a témában.

 

Én minimumra állítom magamat, nem szeretném elvinni a témát más irányba. (még ennél is...)

 

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!! :)

 

tristen Creative Commons License 2014.05.15 0 0 4599

Nem szeretném az egész témát elbagatellizálni! :)

 

Szóval amiket hozzászólok tekintsétek amolyan átkötő szövegnek, tehát a fő téma továbbra is a sérv és annak szépségei, .. :)

 

Azonban nem bírom megállni, hogy ezt az ötletes pendrive -ot ne illesszem ide, .. :)))))))))))))

 

 

KITARTÁS!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Előzmény: Bombyna (4598)
Bombyna Creative Commons License 2014.05.15 0 0 4598

Görbék:DD

Előzmény: tristen (4597)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!