Keresés

Részletes keresés

McLaca Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11456

Régen használtam, szerettem is, de nem túl gazdaságos, mert azonos ára van, mint a SCA-nak, a CyCleannek és a Synerginek, de kevesebb van benne.

 

_MrB_: most mindkét szememen -2,5D-s OX van, a jobbra negyeddel erősebbet kell vennem legközelebb, de a balról is teljes mértékben hiányzik a cilinder. Mindent elhúzva látok vele felfelé. Még épp nem zavaró, de ha fáradt a szemem, vagy sokat bámultam a monitort, már kényelmetlen vele látni.

 

mizant: embere válogatja, nekem az SCA-tól samponszerű érzésem volt. Most CyClean-t használok, de ha elfogy (ami nem lesz egyhamar, van még 2,5 flakon 380ml-es), kipróbálom a Synergit is.

 

KKlencse: milyen következményei lehettek volna? Milyen ápolót használtál milyen lencsével, ill. a lencsét milyen rítusban hordtad (reggel 6-kor be, hajnal 1-kor ki, vagy hasonló...)?

Az ismerősöd bátor... (nem akartam azt írni, hogy nem normális).

Igen, elszaporodnak a sóoldatban a baktériumok, mivel az ápolószer elsődleges feladata a fertőtlenítés, a fehérjeoldás és a tisztítás. Ezek egyike sem valósul meg a sóoldatban, ami miatt a (koszosan maradt) lencse szerintem erősebb diszkomfort érzést okoz, mint az ápolószer - amiből nem mellesleg van kismillió féle, tehát kizárt, hogy ne találjon az ember olyat, ami jó neki. Az ismerősöd szerintem spórol. A vegyszerről meg annyit: nézzétek meg, hogy mennyi hatóanyagtartalma van, ill. bele kell gondolni, hogy az ápolószert úgy gyártják, hogy tisztában vannak azzal, hogy ez szembe fog kerülni. Nyilván nem tesznek bele ezért pl. hangyasavat.

A műkönny jó száraz szemre, de nem lencse bennetartására. Kivéve talán, ha ki kell venned, ápolód meg nincs, de van műkönnyed. Ez úgy évente, ha egyszer megeshet.

 

Üdv!

Előzmény: djz (11448)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11455
Hát a sóoldat tisztításra teljesen alkalmatlan, tisztítószer KELL... de ha neki a megvakulás a cél akkor hajrá. Sóoldatban tárolni lehetne tisztítás után illetve felhelyezés előtt lemosni.
Keress fel egy kontaktológust hogy megnézze a szemedet.
Előzmény: KKlencse (11454)
KKlencse Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11454

Üdv Minden kontaktlencse viselőnek!

 

Áprilisban megpróbálkoztam kontkatlencse viseléssel, júniusban abbahagytam,  komoly következménye lehetett volna, ha folytatom.

 

A szemem kontaktlencse viselés nélkül is rózsaszínesebb, kontaktlencse nem szúrja a szememet, nem nagy, kifejezetten jó, de bevörösödik a szemem.

 

Én az ápolószerre gyanakszom, hiszen az egy vegyszer. Szerintem az okozza / ta a szemem vörösödését.

 

Nektek elsőre ment a k. lencse viselés ? Mi a tanácsotok, mivel próbálkozzak, ami jó lehet (az érzékenyebb , kék )szememre ?

 

Másik kérdésem, hogy az egyik ismerősöm pont ezért nem használ ápolószert, hanem fiziológiás sóoldatot, ami valójában műkönny, ápolószer helyett azt használja. valaki azt mondja, hgy nem szabad, mert elszaporodnak benne a baktériumok.

 

Mi a véleményetek a sóoldatról/ műkönnyről ?

 

Köszönöm előre is!

 

Törölt nick Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11453
nekem az utolsó váltásom pont optifree ről volt solo care aqua-ra. nekem az utóbbi jobban bejön(természetesebb, nyugisabb érzés a szememnek), annak ellenére, hogy sokan esküsznek az optifree-re. (mondjuk pont akkor kezdett nem olyan jó lenni az optifree amikor biofinity-re váltottam, pedig itt a fóumban is írta valaki, hogy ő ezt a párost használja, nagy megelégedéssel. szóval úgy tűnik eléggé egyén függő) Kíváncsi leszek neked melyik jön be jobban :)
Előzmény: djz (11450)
Zozzantoz Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11452

 

Megérkezett a lencsebolt-ból az elmaradt doboz lencse, korrektül mindenféle fizetési kötelezettség nélkül. Postán alig tudtam átvenni, nem hitték el hogy ingyen küldtek nekem üzleti csomagot:)

Ami nem volt az elején bekalkulálva az a +1 telefon és a +1 email és a +1 postára menés...

 

 

olivam Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11451
Van. Teszi a dolgát. :-)
Előzmény: djz (11448)
djz Creative Commons License 2007.12.18 0 0 11450
Köszi.
Solo Care Aqua-t szoktam használni, váratlanul elfogyott, ilyet kaptam. Ezért kérdeztem. Remélem, beválik.
Előzmény: Missteria (11449)
Missteria Creative Commons License 2007.12.17 0 0 11449
véleményem szerint az egyik legjobb ápoló!
Előzmény: djz (11448)
djz Creative Commons License 2007.12.17 0 0 11448
OptiFree Express tapasztalata van valakinek?
Előzmény: McLaca (11446)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.17 0 0 11447
Nekem mint írtam, 0,75öt korrigált ~ 1,25ös vízusra.
A Biofinity is. Szerintem és szemészem szerint is Biofinity lett a marad. Most 22/18 naposan a lencse korrekt. Megjegyzésemre, hogy 23-03 óra környékén már néha száraznak érződik, Fece ráncolta a homlokát, s erősen gondolkodott, röhögjön, vagy anyázzon. ~ : D

Összességében meg volt vele elégedve, én is. Igy ez marad, max Havi 1-2 éjszakára kiszedéssel. Februrárban kiderül, szemem hogy bírja hoszabb távon. És ami egy hatalmas + pont, hogy még FND alatt fehérjegyöngyök nőttek, addig Bio alatt csak izé van. Van neve is, majd ha Fece olvassa, kérem írja ide... szabad fordításban könnyben úszkáló fehérjeturha, ami nem tapad semmihez, hanem a könny lebegteti, s nem csapódik ki könnyként.
Előzmény: McLaca (11446)
McLaca Creative Commons License 2007.12.17 0 0 11446

Én is így gondoltam, amíg Frequency 55-öt, ill. SUV55-öt hordtam. Aztán jött az OX. SEMMIT nem korrigál a cilinderből. Amiket korábban hordtam, azok lazán kihúzták teljesen a cilindert, de az OX nem jó erre. Ezért gondoltam, hogy a tórikus változatát is ki kéne próbálni, kérdés, hogy passzol-e a szemem értékeihez. Nomeg hogy beszerezhető-e a kontaktológusomnál.

 

Üdv!

Előzmény: _MrB_ (11443)
macimoci Creative Commons License 2007.12.16 0 0 11445
Szerencsétek van :-) mert ehhez is értek!

A réz eleje a hűtő csövek rézszulfit lerakódásától kékes színű és keserű az íze. De igen magas az alkohol tartalma, ezért nem öntjük ki, hanem hozzáöntjük a következő főzendő anyaghoz.
Előzmény: Reider Optika (11438)
_klaresz_ Creative Commons License 2007.12.16 0 0 11444
Bár pont most volt Zozzantosznak rossz tapasztalata a lencsebolttal, de az imént néztem fel rá, és már kapható náluk is Biofinity, ára 5.990.-
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.16 0 0 11443
Szerintem ezt még simán kikorrigálják alapdioptriával. ~ : )
Nekem legalábbis hasonló 0,75 a cyl.
Előzmény: McLaca (11442)
McLaca Creative Commons License 2007.12.16 0 0 11442

Engem érdekel a tórikus AirOptix. A kérdés csak az, hogy illeszthető-e az én szememre az értékek miatt. Egyébként úgy láttam, hogy nem 8.6-os, hanem 8.7-es a görbülete, az nekem még jobb is lenne (kicsit lazább lehetne).

A szemem értékei: J: -2,5D cyl:-0,25D 10°

                              B: -2,0D cyl:-0,75D 170°

 

Egyébként a legutóbbi vizsgálatkor a jobb szemem adatai szerintem nem jól lettek felírva, mert ugyanazok, mint 3 éve, de a szemüvegem nem jó, viszont a visustáblát nézegetve meg tökéletes volt a korrekció.

 

Üdv!

Előzmény: Reider Optika (11438)
davi2x0 Creative Commons License 2007.12.15 0 0 11441

Sziasztok!

Biofinity próbalencsém van két hete,és kevésbé szárad mint az OX.Tudom,hogy az OX víztartalma kisebb.Miért száradt mégis jobban?

Előre is köszönöm a segítséget.

_MrB_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 11440
Hmm, erről írtam, mikor azt írtam, Naspolya. ~ : P

Fel kell őket hívnom holnap, hogy hétfőre készítsék a gyümölcskosarat, mert megyek. Kisvagyon nálatok, kisvagyon náluk, kisvagyon a benzinQton...

És látok, vezetek...
Előzmény: Reider Optika (11438)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.14 0 0 11439
Első párlatnak nevezik ~ ; )
Előzmény: Reider Optika (11438)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.14 0 0 11438
_MrB_: off
(Azért off, mert szemüvegtéma) Egy Nyíregyházi ismerősünknek szemüveget készítettünk, kérdezte, mivel tartozik. Mondtuk, 10liter szilvával. Majdnem két hónapjába telt, mire megtalálta. Nos, érdees volt ennyit várni.
A szádban olyan, mintha nemes, érett szilvalekvárt ennél. A gyomrodban olyan, mint egy reaktorblokk Pakson. A torkodban sima. Na az pálinka:-)
on

lolka02: És nyugodtan kérdezz még! :-)

macimoci: Az erős zsíroldó szerek tényleg idegölő hatásúak. Ennélfogva ronthatják a látást.
Egy régi mondás szerint aki sok zöldséget és gyümölcsöt eszik, kerüli a zsíros ételeket, nincs káros szenvedélye és sokat mozog, előfordul, hogy egészségesen hal meg:-DDD
A lényeg, hogy metilalkohol ne legyen benne. Tehát profi főzze és az először lefolyt párlatot öntse ki. (Rézeleje a neve és semmi köze a rézhez, üvegből is jön és az metilalkohol.)

Ha érdekel valakit, elég jónak tűnik az AirOptix cilinderes változata.
Bár döntően a Cooper tórikus lencséit illesztjük. (a szállítási zavarok tényleg elmúltak:)

Továbbra is a Sinergit ajánljuk a szilikon-hidrogélekhez. Igen jó.

Ezt azért írtam, hogy ne offoljam szét a topikot a pálinkával:-)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11437
Nem lehet ~ : )
Legalábbis amég gyümölcsből fő, s nem fagyállóból. ~ : (

És gondos kontroll alatt történik, a kontaktológusom a szememet, én a gyomromat tartom "szem" elött ~ ; )
Előzmény: macimoci (11436)
macimoci Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11436
Egyetértek ezzel és az ezt megelőző két hsz-oddal, és itt jegyezném + hogy ha sokáig csókolgatjátok a mánásüveget vagy Irsai elvtársat, attól is + lehet vakulni!
:-)
Előzmény: lolka02 (11435)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11435
Reider Optika: nagyon köszönöm a kimerítő választ!! Lehet, hogy csak nekem vannak ilyen igényeim, de szerintem mást is érdekelhetnek az ilyen válaszok. Köszönöm mégegyszer!
Előzmény: Reider Optika (11432)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11434
viszont az eper az teljesen olyan most. isteni illat, tömény alkesz, és más semmi.
Málna utójáccik. De akkor kóstoljon naspolyát. ~ : D
Előzmény: _MrB_ (11433)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11433
Sok ilyent kóstoltam én is, de a csetényi most nagyon pöpec lett.
Előzmény: Reider Optika (11432)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.12 0 0 11432
lolka02: OK. Nos érvek:
Bármilyen betegség, amit baktérium, vírus, gomba vagy amőba okoz, potenciálisan veszélyes a szemre. A veszélyt több nagyságrenddel növeli a kontaktlencse viselés, mivel a szem és a lencse közt inkubálódhat a kórokozó, így elszaporodva akár maradandó látásromlást okozó gyulladást okozhat.
Felhívom a figyelmet a feltételes módra. Bevállalod? Folytassuk.
A lencse, amit akkor viseltél, mikor kiderült, hogy szemgyulladásod van, hordozhat kórokozókat. Ezeket vagy sikerül elpusztítanod, vagy nem.
Ismét felhívom a figyelmet a feltételes módra.
Tehát megvakulhatsz.
Na?

_MrB_: Egy általam nagyrabecsült optometrista szó szerint ezt mondta: málnapálinka... Isteni illat, de az íze szar.
Találd ki, ki volt:)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.11 0 0 11431
Erről jut eszembe, egyeztetni kellene a bakonyi íz és párlattal is, hogy légtelenítsék a málnásüveget, meg ösmerkednék Olivérrel az Írsai családból ~ : D
Előzmény: _MrB_ (11430)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.11 0 0 11430
17-18-a lesz szabadnapom.
Előzmény: Reider Optika (11428)
lolka02 Creative Commons License 2007.12.11 0 0 11429

Nem sértődtem meg!! Komolyan mondom! Direkt beleírtam kétszer is, hogy köszönöm a válaszokat, MrB-nek is, mindenkinek! Nem sértődtem meg, csak egyszerűen jobban szeretem ha elmagyarázzák, hogy valami miért jó/nem jó, miért így és miért nem úgy, nem egyszerűen "csak" a válasz. Csak azért írtam, mert többször is láttam hasonló "megvakulsz" válaszokat (nem tudom már kiktől, nem MrB-nek szól!) érvek, indokok helyett. Köszönöm huszadszor is és nem sértődök én meg olyan könnyen :)

Előzmény: Reider Optika (11423)
Reider Optika Creative Commons License 2007.12.11 0 0 11428
Jó. Megnézem. Hacsak kicsilányom nem lesz beteg, mindegyik pénteken leszek.
Legalább is úgy néz ki:)
Előzmény: _MrB_ (11427)
_MrB_ Creative Commons License 2007.12.10 0 0 11427
OFF

Naszép, kést a haldoklóba? ~ : (
Mind1, lesz jövőre is. Remélem immár velünk ismét ~ : D

ON

Nemtom, mi legyen Biofinityvel. 14 napja hordom. első 6 nap kiveszegettem. Az nem kerek, a pucolása szar. Aztán most 8. napja bent van. Igy jobb, mint OX, de érzem, hogy lefekvés elött kezd száradni.

Próbálok most, vagy jövhét pénteken szabit kivenni, s nézzetek rá, azt mondjátok meg.
(vagy OX, vagy ez)
Előzmény: Reider Optika (11426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!