Keresés

Részletes keresés

beekeeper123 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5763

Kiegészítés: a mangófajták a doboz végén vannak felsorolva (4-5 fajta), és meg van jelölve közülük a tényleges tartalom. Kicsi ill. közepes fajták:

Carrie, Cogshell, Cushman, Glenn, Ice Cream, Keitt, Lancetilla, Lemon Meringue, Mallika, Nam Doc Mai, Okrung, Okrung Tong

Állítólag a mangóvirág illatát nem mindenki szereti/viseli el a lakásban.

Érett gyümölcsnél a csíra fejlődése már megindulhat a kemény magházban, adott esetben már át is töri azt, erre érdemes vigyázni pucoláskor. Hajrá magyar mangónemesítők!

Előzmény: grewia (5761)
grewia Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5762

Óh,ezek már szép kis csemeték!de te olyan ügyes vagy,mindenhez értesz!létezik olyan növény ami neked nincs?mert te mindenhez hozzá tudsz szólni és segitesz.

Sajnos a  mangó nem volt elég érett,én meg nem tudtam várni és felvágtam utána már megbántam,mert éretten jobb az ize.Akkor most ezt a magot ne vessem el?hiábavaló próbálkozás?mostanában nem veszek gyümölcsöt.Szerinted a kákiban amit az áruházakban lehet venni van mag?lehet,hogy hülye kérdés,de azt olvastam róla,hogy nincs magja.Szeretnék próbálkozni vetéssel vagy ez sem érdemes?inkább kis csemetét kellene venni?ez a baj,nálunk nem igen lehet ilyen különlegességekhez hozzájutni.

Előzmény: jozso48 (5756)
grewia Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5761
köszönöm szépen a kimeritő válaszodat,sajna nem néztem a dobozon a feliratot,igy nem tudom milyen fajta,jó nagy gyümölcs,Tescós.
Előzmény: beekeeper123 (5750)
krobi75 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5760

Szia,

 

Írtam mailt!

 

Üdv., Robi

Előzmény: Kátya2 (5754)
H.J Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5759
Szia Jozsó.
A Gránátalmás topikban várom a véleményed.
Előzmény: jozso48 (5757)
H.J Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5758
Le akartam vágni a banán hajtást,de a végén derült ki,hogy gyökér nélkülire sikeredett.Megkapod az én banánomat helyette.Enélkül is sok minden marad.
Írj,hogy mikor jársz erre.
Előzmény: vica46 (5714)
jozso48 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5757
Köszönöm,megpróbálok mindenképpen eljutni rá.
Előzmény: szaguaro (5742)
jozso48 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5756
Nem könnyű jó magot találni,de ha kellően érett gyümölcsből sikerül épp magot kivenned sikerülni fog.Az a baj,hogy a legtöbb mag már a gyümölcsben elkezd gom-
básodni és ekkor már nehéz megakadályozni.Úgy ahogy szaquaro írta,célszerű kiszedni a kemény,kagylószerű héjból és ezután javaslom a gombaölőszeres fürdőt
a magnak,majd megszárítva azonnal vetni.Én a vetőföldbe is kevertem egy kis faszénport.Meleg,párás hely feltétlen szükséges a keléshez és télen is meleg,világos
helyen kell teleltetni.Kényes növény de nem reménytelen.Láttam dézsában termő
alig másfél méteres növényt,persze csak néhány szem volt rajta.
Nekem egy tavalyi és egy tavalyelőtti magoncom van.
Előzmény: grewia (5744)
H.J Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5755
Nekem nem bújt ki egy sem.Merre laksz?Esetleg postázni tudsz? (Költséget küldöm.)
Előzmény: Kátya2 (5754)
Kátya2 Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5754


Sziasztok!
Sok palántám lett, szívesen ajándékoznék ! Nem nagyok, de a napon vannak , nem kényes, masszív palánták. Ha nem kértek kénytelen leszek kidobni őket.:-((((((
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5753

 

Köszönöm, ez megnyugtató.

Előzmény: ninovarga (5752)
ninovarga Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5752
Semmivel! Azoknak az a természetes színük. Ne bántsd őket! Rendben vannak úgy, ahogy vannak.
Előzmény: Zsuzsuci (5751)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.04.28 0 0 5751

 

Az ősszel kiültetett sárgakivijeim levelei inkább sárgák, mint zöldek. Mivel segítsek rajtuk?

beekeeper123 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5750
üdv, mangó magját el lehet ültetni virágföldbe, cserépbe, hamar szárba szökken.
Előtte csonthéjat óvatosan el kell távolítani. Egyes esetekben már ilyenkor is látni, a mag melyik végén fejlődik a csíra. Ha jól emlékszem a szár felőli részén szokott kijönni, de érdemes ültetés után 1-2 héttel megnézni, kicsit kiásva.
Eredeti helyén óriásira növő fa, ezért érdemes lehet inkább a kisnövésű, "törpe" fajtákból vetni, tekintettel a szobák méretére.
Mangófajták:
http://www.toptropicals.com/html/toptropicals/articles/fruit/varieties_mango.htm
http://www.tropicalfruitnursery.com/mango-viewer/
Kisnövésűeket "condo-mango" néven is emlegetik (condo=lakás).
Fajta megjelölés az áruházi doboz egyik végében van, itthon általában a "Tommy Atkinst" lehet kapni, ez nagynövésű. Én "Keitt" fajta magját ültettem, L*dl-ben vettem régebben. Most "Amelie"-t árulnak.
De persze mindegyik magonc lesz, tehát jó lenne majd beoltani...
Floo2 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5749
Akácvirágzás kezdetén, mindenféle hőszennyezés nélkül!
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5748
Na ha valaki a szöveget összehozza a képekkel...
Béla1007 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5747

Szia Nino!

Köszönöm akkor a repedés alatt elvág és az alatta lévő erőteljes hajtásról indúl a nevelés!!

Tudom hogy nem szabad a nemes káki közelében tartani az idén még nem lehet gond jövőre meg magróbálom beoltani valami jó fajtával:))

 

 

 

Igen tudom 2évig volt süllő tilalom. Még csodáltam is hogy így védik az értékeiket, szigorúan meg van szabva hogy milyen minimális méretű csalihallal lehet rablózni.

Csak egy kis törpét fogtam ott az ősszel ennek a másik kis törpének mutatóba. Kiderűlt hogy pont a tó rossz laposabb oldalán ültem le :(( hiába a helyismeret sokat jelent, az vígasztalt hogy a helyi erők sem pucoltak sok halat aznap !

Üdv

Béla

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5746
Részletek a 6szilvafás nemesi birtokomról,különböző rendezettségi fázisokban.A képek egy részét nem teszem fel,mert homályosak lettek/lefelejtettem váltogatni a közeli és távoli beállítások között.../.bbirtok alsó szélebauaz felülről
ffelső végefeelőzőhöz képest kicsit balra és lefeléf3uaz alulról nézve
kökedvenc körtesoromkörés ami az idén tőle várhatófüez a kicsi,nyulánk fajta fügémfű ez a bokrasána ez miért van ? Az óriás fügémről egy csomó lesárgul,vajon mitől ?
Lehet,hogy nem a legjobb képek,ráadásul egy csomót el is szúrtam,úgyhogy folyt.köv.../máskor/
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5745
Egy kis bemutató a sajátjaimról :ken porzóKen's Red minikivi porzó
trm uannak a termőjekákifa "Magos" kákimbi1Bimbók kismillió
bi2szintén
fiúkis Hayward
nlnagy lány1
nl2nagylány 2
spsárga porzó
stsárga termő

Ezek anyunál a kertben vannak.
grewia Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5744
köszi!megpróbálom,ha maga a fa szép...vagy a virága,nekem az is elég,gondolom nem nő túl gyorsan,évekbe telik amig diófa  nagyságú lesz.?
Előzmény: szaguaro (5739)
ninovarga Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5743
Ha a lótuszt a magnélküli kákijaid közelébe ülteted, azzal kell számolnod, hogy bemagosítja őket.
Előzmény: Béla1007 (5738)
szaguaro Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5742
Jozsó, mondtad h. figyelmeztesselek, 1-2-3 -án lesz Fehérváron a kaktuszkiállitás. Viszem majd amit igértem.
ninovarga Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5741
Kötelességemnek érzem, hogy nyilvánosan tájékoztassalak, hogy május elsején többéves süllőtilalom szabadul föl a gosztolai tónál és minden környékbeli horgász napi 16 órában köszörüli már a horgát.
Előzmény: Béla1007 (5737)
ninovarga Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5740
Mechanikus sérülésnek tűnik. De természetesen semmit nem vesztesz (sőt nyersz), ha az alatta lévő erőteljes hajtásról neveled tovább. A megoldás adja magát.
Előzmény: Béla1007 (5737)
szaguaro Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5739
Kikel, de hogy eszel-e róla valaha, az necces. A mangó akkora, mint egy marha nagyra nőtt diófa, és állitólag elég melegigényes. úgy kell elültetni, h. abból a nagy csontárból kiszeded a magot, mert különben nagyon nehezen kel v. belepenészedik.
Előzmény: grewia (5728)
Béla1007 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5738

ismeretlen kivi

 

 

Valami öntermékeny kirágzás előtt.

 

Naspolya és a kis lotus káki

 

Üdv

Béla

Béla1007 Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5737

szia Nino!

Kérdésem van kivivel kapcsolatban.

Az egyik kivin találtam egy repedést az a kérdés maradjon vagy vágjam le és a repedés alattról indúljon a növekedés ??

Valamint ha nem vágom le a repedést akkor az alatta lévő fentről a harmadik erőteljes hajtást le kell-e venni??

Köszi

Béla

 

repedés

 

erőteljes hajtás a repedés alatt. Levegyem ezt az alsó hajtást??

 

 

 

ennek a kivinek a töve hozná a hajtást de majd lecsípem !!

 

ninovarga Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5736
ninovarga Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5735
Az idei tavasz első nyíló rózsáit a hölgy topictársaknak küldöm
ninovarga Creative Commons License 2009.04.27 0 0 5734
Régen nagy méhész is volt. Aztán a kora előrehaladta miatt föladta a méhészkedést. Most, amikor vittem neki a fát, mivel is foglalatoskodott? Méhekkel. Kapott valakitől egy családot, hogy azért azok is legyenek. Nem adja föl!
Amikor meglátta a kis kákit, azt mondta, hogy látszik a levelein, hogy ez valami nagyon nemes, egzotikus növény. Nagyon meg volt hatva, hogy a véletlen találkozásunkkor tett tavaly őszi ígéretemet beváltottam és tényleg elvittem neki ezt a kis növényt. Nagyon-nagyon örült neki. Én sem kevésbé...
Átadom a jókívánságaidat.
Előzmény: H.J (5730)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!