Wittinger Csaba, az új Twingo formatervezője

Aktoktól a széles fenékig

Ő az új Twingo magyar formatervezője, neki köszönhetjük a Twin'Runt is. Wittinger Csaba a Renault egyik exterior dizájnere. Interjú.

Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

TotalCar címlap TotalCar fórumok
vinjo aug. 23. Creative Commons License 146716

A nem sport is szinte ilyen áron lenne, ezért vagyok nagyon hálás Mewo-nak a szinte újszerű dobért, amit nekem ajándékozott. Talán annyi lehet benne, mint a tiedben.

Egyébként nem kell parázni, mert a dob, annak ellenére, hogy a palástja szinte lemállik, még sokáig nem lyukad át. Több évig is el lehet menni még így vele és a műszakin sem probléma. (Nekem sem volt már palást a dobon szinte semmi a vizsgán. A maradékot meg akkor téptük le.)

Előzmény: mcI_2.0 (146712)
vinjo aug. 23. Creative Commons License 146715

Na, tegnap szerencsésen hazaérkeztünk a nyaralásból. Mindkét T-jet hibátlanul teljesítette a túrát, az enyém megint kevesebbet fogyasztott,  mint a nem sport csomagos 16"-os kerekű alapprogramos verzió. (Kb.1200 km-t mentünk, nagyjából 7,4 átlag jött ki nekem. Pontosan még nem tudom, mert a második tank nem ürült ki )

Ha kell valakinek valami, mostantól (jövő hét) vagyok...:-)

dirige aug. 23. Creative Commons License 146714

ma sok bravos volt Visegrád körnékén....

piros madááár aug. 23. Creative Commons License 146713
Hamarabb szoltal volna megveszem:-)most mar nemkell:-P
Előzmény: mcI_2.0 (146712)
mcI_2.0 aug. 23. Creative Commons License 146712
290 € egy gyári sport kipuff?? Akkor egy elég drága alkatrész hever parlagon a garázsban... :-)
Összességében, talán 9 hónapot, ha használtam, abból max 1 volt télen.

Ja, eladó. ;-)
Előzmény: piros madááár (146710)
piros madááár aug. 22. Creative Commons License 146711
Jo kis auto volt sokat toltottunk egyutt mindig,mosolyal.versenyeken is bizonyitott...ja a bor ules is kikopott egy reszen meg egyszer farmerel is kilyukasztottam:-)orultem hogy elment...bar tobbet szerettem volna erte.de minden gyari volt a futomuben, turbo is gyari volt direkt legszurovel ment kb 180e km es olajat nemkajalt.nemszivargott sehol,klimaval illetve a futessel se volt gond sosem,vizfokyassal sem.tehat egeszwbe veve nagyon jo kocsi volt.azert persze itt ott beleolvasok ha tudok segiteni irok.
Előzmény: seewer (146709)
piros madááár aug. 22. Creative Commons License 146710
Nekem nem kerult semmibe mivel nekem jottek es meglett karcolva a segge.igy casco allta a fenyezest es belefert egyvkipuff is.de amugy a gyaribkipuff valami 290euro.
igen arulom jo dragan:-)az alfat jobban sajnalom ha elmegy.de mar benne is 219ezer van.jelenleg ugy all hogy talaltam autot ahol a tulaj kiszalna mert nincs penz tovabb fizetni es beszamolna az alfat 2.4millaert.csakhat tul sokat koltottemnra mivel nemvolt tervbe az eladasa,fek,kuplung,gumik,csapagyak,vezerles.de kell egy csaladibauto.
Előzmény: gambl-R (146708)
seewer aug. 22. Creative Commons License 146709

Gratulálok, vagyis sajnálom. Jó sok időt töltöttél a járgánnyal, biztos nagyon a szívedhez nött.

Remélem azért még fogsz ide írni, még, ha fél of is:)

Előzmény: piros madááár (146703)
gambl-R aug. 22. Creative Commons License 146708

A kipufogó cseréje, mibe fájt?

Jól értem, hogy az Alfát is árulod?

Előzmény: piros madááár (146707)
piros madááár aug. 22. Creative Commons License 146707
Szlovakia.4950 eurert volt kiteve telikerekkel.es hibas klimaval.persze elotte kapott meg uj gyari kipuffot mert a regi elkorrodalt:-)mar nembantam hogy ennyiert..legolcsobb sport a piacon.
de az alfa is megy el es pont jol jott.
Előzmény: gambl-R (146706)
gambl-R aug. 22. Creative Commons License 146706

Korrekt aron adtad el, szerintem. Egyebkent, hol? Otthon, vagy itthon? :-)

Előzmény: piros madááár (146705)
piros madááár aug. 22. Creative Commons License 146705
Jo volt,de allt mar csak ha epp az alfa szervizbe volt akkor ment,behalt a klima is es nemtudjuk hol szokik el a gaz,huto cseret javasoltal mert abbol hianyzott par borda.uj huto 90e huf.es igy vittek el ezzel a tudattal,telikerek nelkul.raadasil atvetelkor az ajto sem nyilott ki valami zarszerkezetbe megadta magat.211000km toltottunk egyutt.1.3m ft ert ment el.
Előzmény: mcI_2.0 (146704)
mcI_2.0 aug. 22. Creative Commons License 146704
Mivel régóta árulod, ezért inkább pozitív a hír, de azért én sajnálom egy picit... :-)
Előzmény: piros madááár (146703)
piros madááár aug. 22. Creative Commons License 146703
Bravo eladva.konnyes bucsut vettunk egymastol.
megmaradt egy keret ha esetleg valaki akar sima radiot beepiteni.gyari.
es 4db bicolor 17"felni teligumival.ha kell valakinek.a felniket 130.000arulom ketto uj hankook gumival kettobpirelli meg egyvszezont elfuto gumik.felnikrol foto van.radio keret 5000ft.
denil aug. 22. Creative Commons License 146702

Az izzókkal kapcsolatban épp msot volt nekem is rendszámtábla világítás csere de azt hiszem az a 2x60Ft amennyibe kerültek az izzók azt még pont kibírtam :)

Ettől eltekintve azt hiszem 2x cseréltem helyzetjelzőt és 1x tompítottat. Mást nem. Szerintem ez sem nevezhető vészesnek.

denil aug. 22. Creative Commons License 146701

Sziasztok!

Most ülök a Szabónál 140k-s szervízen. Úgy néz ki végre megvan az olajfogyás oka. Főtengely szimmering. Sajnos nem 100% a hiba, mert a nyomok alapján kevés olaj szökik el ott, de legalább még időben megtaláltuk a hibát mielőtt nagyobb baj lenne.

A másik,h engem is elért a féltengely gumiharang probléma. A múltkori szervízen még semmi nyoma nem volt szóval ezt is időben elkaptuk. Az érdekesség az az,h nincs sehol elszakadva a gumi, egyszerűen csak a bilincs körül veri ki de ez is cserés lesz. Ettől eltekintve nincs gond és ezeket sem érzem komoly problémának.

Továbbra is szeretem a masinát :)

dirige aug. 22. Creative Commons License 146700

Olasz autó. Gyógyul...

Előzmény: heisenberg50 (146699)
heisenberg50 aug. 21. Creative Commons License 146699

Köszi a válaszokat!

Mivel rendszámtábla-világításról van szó, ezért nem kapkodtam a cserével... és nagy meglepetésemre ma újra világított mindkét izzó és a computer sem jelezte hogy cserélni kéne. Ez alapján tényleg esélyes az elektromos gond, de azért még figyelem egy pár napig.

Amúgy öröm látni, hogy ahány Bravo, annyiféle izzótapasztalat.:-) Mondjuk ez legyen a legnagyobb bajunk, csak benne van az emberben a para, hogy valami nagyobb problémára utalnak a jelek.

Előzmény: mcI_2.0 (146689)
-carcass- aug. 21. Creative Commons License 146698

Nagyjából pont.;-)

Előzmény: seewer (146697)
seewer aug. 21. Creative Commons License 146697

Ahány ár annyi szokás:-)))

Előzmény: -carcass- (146696)
-carcass- aug. 21. Creative Commons License 146696

Emlékezetem szerint 35-40 között van. Nekem egy tizes volt a munkadíj, és kb másfél óra alatt megvolt.

Előzmény: akos_kop (146688)
-carcass- aug. 21. Creative Commons License 146695

Nekem meg a helyzetjelzőm a gyári.

Előzmény: Bravósgábor (146685)
akos_kop aug. 21. Creative Commons License 146694

Még nincs 120, de nem is akarok addig várni mivel használtan vettem az autót és biztos ami biztos alapon valamikor cseréltetném a közeljövőben.

Előzmény: Bravósgábor (146693)
Bravósgábor aug. 21. Creative Commons License 146693

120 ezernél jársz ? Gondolom még nem cserélted ...

gambl-R aug. 21. Creative Commons License 146692

Csak hobby alkatrész kereskedő. :)

Előzmény: akos_kop (146691)
akos_kop aug. 21. Creative Commons License 146691

Köszi a gyors választ. Akkor mindenképp keresni fogom. Nem is tudtam, hogy ô alkatrészekkel foglalkozik. Igaz lassan megy a kommentek olvasása, a végérôl kezdtem, és most járok 2008. dec. 31.én :)

Előzmény: mcI_2.0 (146690)
mcI_2.0 aug. 21. Creative Commons License 146690

Az összes gyári alkatrész (vezérműszíj, görgők, vízpumpa, hosszbordás-szíj, feszítő) max 40 körül van, ha vinjotól rendeled. Márkaszervizben minimum dupla, hacsak nem kapsz kedvezményt. A norma kb. 3 óra, 60-ból meglehet az egész.

mcI_2.0 aug. 21. Creative Commons License 146689

Hello,

Vmi elektromos gond lehet. Nálam 6,5 év alatt a sport Bravo esetén 3-4-szer volt tompított csere (volt mikor csak untam a fényét), helyzetjelző "tuning" volt még ezen kívül, valamint kétszer cseréltem rendszámtábla világítást, egy-egy eset mind a két oldalon. Még fiatal korában próbáltam egyszer kiszedni a hátsó lámpát, nem ment, tehát nem is baj, hogy nem ég ott ki semmi... :-D

Előzmény: heisenberg50 (146683)
akos_kop aug. 21. Creative Commons License 146688

Sziasztok, 

Akinek már volt vezérműszíj cseréje az írjon már egy árat, hogy kb. mennyivel kell számolni. A benzines 150esemnél lassan aktuális lesz, és érdekelne, hogy mekkora beruházásra kell számítanom.

realist_ aug. 21. Creative Commons License 146687

Esetemben a bal hátsó lámpa izzót kellett cserélnem 2 év alatt volt benne vagy 3db. Az utolsó csere óta viszont több mint egy év telt el és rendben van.

Szóval szerintem az izzó sem mindegy. Azóta mondjuk volt egy aksi cserém is, de nem hiszem, hogy ez befolyásolta volna, bármilyen aksi érzékeny is a vas...

Előzmény: heisenberg50 (146683)