Keresés

Részletes keresés

ensingmosing Creative Commons License 2002.04.08 0 0 60
Szia Tozatu!

Ha még van abból a babból, akkor szeretnék kérni, ha lehet. Cserébe tudok adni lobélia, kaktusz (saját termés, de sajna nem tom milyen), kakastaréj, oroszlánszáj, metélőhagyma, fejessaláta, citromfű, évelő margitvirág, nagyvirágú árvácska magot. Ja és büdöske magot.
AVEIK
Üdv. Ensingmosing!

Előzmény: Tozatu (57)
endru Creative Commons License 2002.04.08 0 0 59
Lvica.
Légyszi ird meg Bene László elérgetőségét babérért. No meg hátha van neki más is.
Kösz
bbandy@levele.hu
Előzmény: Lvica (56)
Lvica Creative Commons License 2002.04.08 0 0 58
Tozatu, mél ment, köszönöm!:)

Vica

Előzmény: Tozatu (57)
Tozatu Creative Commons License 2002.04.07 0 0 57
Nekem olyan futóbabom van,ami csak dísz,de mindene bordó,tehát szép.Ráadásul elhullajtja a magját és újra kel tavasszal.Ha ebből kérsz,küld a címed.
Előzmény: Lvica (56)
Lvica Creative Commons License 2002.04.07 0 0 56
Babér: akit érdekel, ajánlani tudok egy Bene László nevű úriembert, akitől éppen tegnap vettem két még nem teljes pompájában tündöklő, de reményteljes babérfácskát. Postán is küld növényt. Ezt azért ne vegyétek úgy, hogy lemondtam az Adrián szedett babérok gyökereztetéséről!:)

Keresek vmi jó futónövény magot. Valaki ajánlott itt egyszer vmilyen babfélét...van még belőle...? Ha lenne, szívesen adnék helyette vmit.

Vica

Vidovszky Creative Commons License 2002.03.27 0 0 55
Tessék felvenni kéremszépen a Kedvencekbe a "Közhírré tétetik" topic-ot!
És tessék használni is, mindannyiunk épülésére!
Vidovszky Creative Commons License 2002.03.27 0 0 54
Keesha! Hol vagy?

Írtam a közhírré tétetik topicban, hogy találtam BABÉR-t(+mindenkinek akit érdekel). Persze lehet hogy ez nem a megoldás neked, mert azt hiszem ilyesmit én is legfeljebb a szülinapomra kérhetnék(az meg télen van).
Na, és írtam neked levelet is, mert megy a csomag!
üdv
Vid...

csagan Creative Commons License 2002.03.26 0 0 53
sziasztok.
pafranykertet szeretnek csinalni, szerintetek, honnan szerezhetek novenyeket?
lattam egy ujsagban ,,barsonynapraforgonak,, nevezett bordo szinu napraforgot. ez is nagyon erdekelne.

ajanlom figyelmetekbe, hogy holnap kezdodik egy akcio.
praktiker vagy obi, nem emlekszem, de sok, ritkabb fajta noveny jo aron lesz.

Scai Creative Commons License 2002.03.23 0 0 52
Szia KatacA!

Kémeim jelentették, hogy létrejött a csere. :-)))
Köszi a növénykét. Remélem, Neked is tetszik a levendula!

Előzmény: KaticA (43)
Scai Creative Commons License 2002.03.23 0 0 51
Kedves Barnetto!

Köszönöm!!!!
Nagyon szuper volt a csomagolás. Egyben ideértek a növénykék és azon nyomban el is ültetődtek! Remélem, hamar benövik sarjakkal az előkertet! :-)))

Előzmény: barnetto (39)
Vidovszky Creative Commons License 2002.03.20 0 0 50
Kedves fűszercserje tulajdonosok!
Köszönöm hogy gondoltok rám. Azt hiszem talán bujtással lehetne szaporítani, majd ha kicsit nagyobb lesz.
Addig is szorgalmasan győzködöm a férjemet, hogy meg tudom majd védeni a növényt a kutyánktól, hátha mégis vesz nekem olyat.
üdv
Vid...
barnetto Creative Commons License 2002.03.19 0 0 49
Sziasztok!
Selyemakácom nekem is van 2-3 éve. Azt hallottam, hogy nem érdemes túl kicsit venni, mert az hajlamos nagyon visszafagyni. A nagyobbacska meg elég drága. A kicsit az első teleken lehet cserépben, fagymentesen teleltetni.
KaticA Creative Commons License 2002.03.19 0 0 48
Vica!
Mail ment.

Más: nekem is van fűszercserjém, ugyancsak kicsi még. Hát, én nem kísérleteznék a tőosztással... A faiskolákban nagyon odafigyelnek, hogy 1 tő az 1 tő legyen. Egy kedves ismerősömnek van nagyobb, és próbált bujtással szaporítani belőle, sikertelenül - 2 évig pihent a földben a lehúzott vessző, esze ágában sem volt meggyökeresedni. Most kicsit meg lett karcolva, hátha így megindul.
A fűszercserje egyébként szerintem is gyönyörű, az illatáról nem is beszélve. Azt hiszem, nincs is nálunk más hozzá hasonló sötét színű virág/cserje, főleg nyáron.

Selyemakác: faiskolákban általában nem túl erős növényeket árulnak, sok pénzért. Nem mindegy, milyen színű lesz a virágja: az egész halovány seszínűtől az egészen sötét rózsaszínig lehet bármilyen. Aztán az sem mindegy, hogy mennyire edzett, fagytűrő.
Tudok valakit (Szigetszentmiklóson), aki saját maga nevel - és árul - magról Albiziát, mindig az erősen fagytűrőket hagyja meg és szaporítja tovább, persze nem nagyüzemben. Nagyon szép növényeket lehet kapni nála.
Nekem is van egy kis fácskám, ami már virágzott, magot is szedtem róla, most fogok vele próbálkozni. Van még egy, ami máshonnan van, azt nem tudom, mennyire lesz rózsaszín, mert még nem virágzott. Ha kikelnek a magok, szívesen adok belőle, mert már nem fér több a kertbe...

Érdekel valakit szimpla halványrózsaszín leander mag?

Üdv,
Katica

Előzmény: Lvica (47)
Lvica Creative Commons License 2002.03.16 0 0 47
Katica!

Az Örs tökéletes lenne.:)

A daturák fehérek illetve lilák, mindkettő dupla. Sajna a magok ömlesztve vannak. Daturát amúgy tudok adni nem egynyárit is, már cserépben. De a színe sajnos ott is a szerencse dolga: van rózsaszín, sárga és fehér, de hogy melyik melyik...? Igyexem precízebb lenni, de nem nagyon megy.:)))

Articsóka: magam is meglepődtem, hogy kihajtott. Még csak most próbálkozom vele, de ha bevállalsz egyet, nagyobb a sansz, hogy vmelyik megmarad.:)

Az euphorbia mindkét fajtájából viszek, jó?

Vica

Előzmény: KaticA (42)
csagan Creative Commons License 2002.03.15 0 0 46
nekem van, de meg egeszen uj szerzemeny (tavaly oszi) ha megmarad, szivesen ,,osztom,, meg veled.
hogyan kell szaporitani?

nekem selyemakac kellene, illetve a Rosa Alba nevu osi rozsafaj.
tudtok valami jo rozsakerteszetet esetleg?

Előzmény: Vidovszky (44)
Scai Creative Commons License 2002.03.14 0 0 45
Levél ment Neked.
Előzmény: KaticA (43)
Vidovszky Creative Commons License 2002.03.14 0 0 44
Nincs véletlenül valakinek fűszercserjéje??
Calycantus occidentalis ha jól tudom a latin nevét. Nagyon szeretnék én ilyen bokrot, ha meg tudjátok érteni a vágyakozásomat!
Sötétbordó illatos szép és nagy virágja van(megszárítva is megőrzi az illatát). Állítólag a termése is különleges. Kicsit fagyérzékeny, de nevelünk mi ilyeneket.(mármint hogy ti is meg én is). Amúgy megvan a magyaroroszági körülmények között, nem tudom miért ilyen ritka?
"szóval fele királyságomat és fele lányomat egy ilyenért"
üdv
Vid...
KaticA Creative Commons License 2002.03.14 0 0 43
Szia, Scai
Van sásliliom bőven.. Merre laksz? Sajnálnám a növényeket postára adni, jobb lenne találkozni v.hol. A levendulát megköszönöm.
Üdv, Katica
Előzmény: Scai (37)
KaticA Creative Commons License 2002.03.14 0 0 42
Vica,
én pedig Mátyásföldön lakom, ami igazán nincs messze. Szerintem találkozhatnánk v.mikor pl. az Örsön. Viszek mindenből, amit kértél, bár a kaktusz még nem kezdett el hajtani. (remélem, nem sikerült kipusztítanom a télen...)

Az articsókát még nem próbáltam, mit-hogy szeret?

Datura magot szeretnék kérni - milyen színű?

Üdv, Katica

Előzmény: Lvica (34)
KaticA Creative Commons License 2002.03.14 0 0 41
Szia, Barnetto!
Írtam mail-t, és elfelejtettem, hogy díszfüvet szeretnék kérni.

Köszi,
Katica

Előzmény: barnetto (36)
Scai Creative Commons License 2002.03.13 0 0 40
Írtam E-mail-t.
Előzmény: barnetto (39)
barnetto Creative Commons License 2002.03.13 0 0 39
Szia Scai, hát persze, hogy kérhetsz. Küldd el a címedet.
A csomag feladásánál figyeljetek, hogy levélként adjátok fel, feleannyiba kerül.
Előzmény: Scai (38)
Scai Creative Commons License 2002.03.13 0 0 38
Kedves barnetto!

A meténgből kérhetek néhány tövet?
Cserébe nem tudom mit adjak. Megbeszéljük! :-)

Előzmény: barnetto (36)
Scai Creative Commons License 2002.03.13 0 0 37
Szia KaticA!

Ha jutna még nekem is a sásliliomból, akkor megköszönném. Levendulát, vszínüleg, tudok adni helyette.

Előzmény: KaticA (33)
barnetto Creative Commons License 2002.03.13 0 0 36
Szia Katica!
A viaszosokból és a sásliliomból szeretnék kérni, ha még van. Cserébe ajánlok fáklyaliliomot, díszfűveket, citromfű magot, meténget. Hétvégi telkem van, csak most 7végén látom majd, hogy mi van még. A felsoroltakból ha kell, jelezd, hogy hozhassak belőle, holnap este még vagyok.

Vid.
Az új topik jó ötlet, mindenki keresgél ilyenkor tavasszal. Az akció, érdekesség meg plussz sikerélmény. Nyissad csak!

Előzmény: KaticA (33)
Vidovszky Creative Commons License 2002.03.13 0 0 35
Nem tudom hol kéne megírni ezért ideteszem.
Figyeljetek csak!
Az OBI-ban (én most a Soroksári útiról beszélek)
van:
- Weigela(rózsalonc) földlabdás, vagy négy féle, köztük tarkalevelű; piros virágú; meg kétféle rózsaszín (345 HUF)
- rózsatő gyönyörű frissen csomagolt egészségesek lila, lazac, piros, narancs, rózsaszín tea és piros, sárga futó (199 HUF)
- muskátli futó és paraszt pirosat láttam, ha van más szín is az még nem nyílik (179 HUF)

Sok minden más is van, de én csak ezzel merészkedtem foglalkozni.
Azt hiszem jó lenne egy friss hírek topic. Mit gondoltok nekem is szabad ilyet csinálnom?

üdv
Vid...

Lvica Creative Commons License 2002.03.13 0 0 34
Katica, van bőven.:) Pesti vagy? Merthogy én Zuglóban lakom. A csöppet nem szívesen adnám postára... Lehet, hogy nem is egy növényről beszélünk...várjcsak. Van egy másik fajta euphorbiám is, annak is vannak kicsijei, de az magról szaporodik. Éjjel arra ébrecc, hogy vmi pattog. No, akkor születnek.:) Ellövi a magokat. Ennek hatására az ember lánya legalább hetente eccer, porszívózás előtt négykézláb végigcsússza-mássza a szobát.:) Mindegy, ha összefuthatunk vhol, kaphacc mindkettőből.:)

Sásliliom, gyöngyvirág meg kaktuszsarj érdekelne, ha akad még feleslegben.

Fűszernövény magok, articsóka kicsinyek, datura és hajnalka magok, meg ami még nem jutott eszembe, elajándékozásra várnak.:)

Üdv: Vica

Előzmény: KaticA (33)
KaticA Creative Commons License 2002.03.13 0 0 33
Sziasztok!

Van egy gyorsan növő, szép hamvas szürke levelű (viaszos), tőlevélrózsás pozsgás növényem, aminek a levele nagyon könnyen meggyökeresedik - elég a cserép föld tetejére ejteni. A teleltetés alatt egyébként egy hosszú száron kis harang alakú sárga virágokat hozott - lehet, hogy ez is varjúhájféle.
Van egy másik hasonló, azt hiszem, az ismertebb: a levelei kisebbek és kerekdedebbek, kicsit szőrösek, télen hasonlóképpen virágzik, de a virágai narancssárga színűek. Mindkettőnek törékenyek a hajtásai és könnyen leválnak a levelei. Egyébként sok fény kell nekik, és szeretik, ha elfelejtik őket meglocsolni.
Szívesen adok belőlük gyökereztetnivalót, ha kér valaki.
Kaktuszsarjakat tudok még felajánlani: (sajnos a nevét nem tudom) kb. 6 cm átmérőjű rózsaszínes virágai voltak, hihetelenül hosszú száron. A kaktusz formája gömbölyű.

Bár nem mag, de a kertből szívesen adnék sásliliomot (narancssárgás-rozsdaszínű, gyorsan terjed, igénytelen), krizantémot (apró sárga v. kicsit nagyobb rózsaszín), gyöngyvirágot.
Ha esetleg cserébe tudna valaki adni levendulát, vagy orbáncfüvet, azt megköszönném, de ha nem, az sem baj.

Vica!
Ha még van az Euphorbiádból, szeretnék kérni belőle. Ez az, amelyik a levele szélén hozza a csemetéit?

Üdv,
Katica

Lvica Creative Commons License 2002.03.12 0 0 32
:))
Olyan 750-ért láttam egy kis fehér tégelyben az Oázisban meg a Corában. A fásszárúakhoz való volt ennyi, a többi olcsóbb. De hát könnyen gyökerező növényekhez minek hormon, nem?:)

Már valahol írtam, de újra aktuális lett: van pár gyökeres kutyatej (Euphorbia) gyerekem, akinek kell, szívesen adok. Ez az a fajta euphorbia, ami olyan, mint egy kaktusz. Már jönnek a kicsiken a levelek, el is ágaztak. Szóval aki kér, szóljon!:)

Vica

Áfony, június körül számíthacc a babérra.:)

Vidovszky Creative Commons License 2002.03.12 0 0 31
Miért nem kenjük be vajjal és kész?!
Előzmény: endru (30)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!