Keresés

Részletes keresés

diego7 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 3316

Sziasztok! Mivel a fórum keresője minimum 4 karaktert kér, ezért nem könnyű fellelni a V8-cal kapcsolatos bejegyzéseket.

Azt szeretném megkérdezni, hogy aki már járt a Vizes 8-asban Szentendrén, miként oldotta meg a parkolást? Az oldalukon láttam, hogy van egy fizetős mélygarázs, ám más opció nincs említve. Érdemes eme garázsban parkolni, vagy akad más lehetőség is, ahol biztonságban lehet hagyni az autót?

Egy másik kérdésem a belépővel kapcsolatos, hogy ki milyen belépőt váltott, mivel a wellness részlegre kétféle opció is akad a honlapon ("Wellness + szaunaprogram jegy 16 órától", illetve "Wellness belépő" néven)?

715Alive Creative Commons License 2018.01.26 0 0 3315

Sziasztok! Győr-Sopron-Szombathely környékén jó szauna? Tud valaki ajánlani? Sárváron voltunk már, nem volt rossz, Bükfürdőt is megjártuk - na az már tetszett. Esetleg van még a környéken amit érdemes kipróbálni? 

magnum52 Creative Commons License 2018.01.25 0 0 3314

Holnap a debreceni termál textilmentes szaunába megyek. Ki kísér el? Nőknek szólt! :)

sv650 k4 Creative Commons License 2018.01.24 0 0 3313

Sziasztok. Van valaki Ózdról vagy a környékéről?

István0908 Creative Commons License 2018.01.23 0 0 3312

Kedves csakfeco!

 

"A 2018. január 26-tól nyitó központ számos lehetőséget kínál a wellness szerelmeseinek, mely a szállóvendégeinken felül a nagyközönség számára is nyitva áll"

 

"Nyitvatartási idő                                                                                            Naponta  

A Thermal*** wellness hotel szállóvendégeinek (január 26-tól)                       09:00 - 21:00

Külsős vendégeknek (február 1-től)                                                               12:00 - 21:00

Viszonylag még kevesen rendelkezhetnek tapasztalattal.

 

 

Előzmény: csakfeco (3310)
Kevin Creative Commons License 2018.01.22 0 0 3311

Megnyitott már egyáltalán?

Előzmény: csakfeco (3310)
csakfeco Creative Commons License 2018.01.22 0 0 3310

Sziasztok! Van esetleg valakinek tapasztalata a "Párkányi" wellnesről szaunáiról?? http://www.thermalhotel.sk/?page=wellness&lng=hu

Thomas Konroy Creative Commons License 2018.01.17 0 1 3309

Félreértettél, nem kötelező. Csak kb mindenki úgy volt, mert mindenki szemérmes.

Előzmény: Petra1993 (3308)
Petra1993 Creative Commons License 2018.01.16 0 0 3308

Teljesen igazad van. A lepedő / nem lepedő megfér, fürdőruha papucs nem.

Azonban ha kötelező lepedőbe csavarva lenni - na az a baj.

Előzmény: radio111 (3306)
Thomas Konroy Creative Commons License 2018.01.16 0 1 3307

Hát jussak el én Debrecenbe pénteken meló után? :) Örülök hogy legalább ez van, számomra közel is. Plusz az éjszakai fürdőzés nagyon jó. Amúgy nem kötelező lepedőben bújócskázni a felöntés alatt, csak a medencékhez kell felöltözni.

Előzmény: Petra1993 (3305)
radio111 Creative Commons License 2018.01.16 0 1 3306

Ez a nudista aspektus tényleg kicsit szerencsétlen megfogalmazás.
Mert a szaunát tudjuk hogyan kell(ene) rendesen használni és az nem nudizmus. Ha egy hithű naturista használja rendeltetésszerűen az már viszont egyben nudizmus is, mert nem csak „szakszerűségből” hanem világnézeti meggyőződése miatt is pucéron műveli :-) .
Lepedő vs. lepedő nélkül kérdés előfordul, hogy nem szemérmességi kérdés. Kedves nejem például az otthoni szaunában van amikor felveszi a lepedőt, van amikor nem. Ez nem azért van mert egyszer szemérmes egyszer meg nem, hanem van amikor kicsit kevésbé bírja a nagy meleget és ilyenkor kicsit védi a bőrét a lepedővel. 
Én lehet kicsit megalkuvó vagyok, de úgy gondolom, hogy a lepedő és a „nem lepedő” meg kell hogy férjenek egymás mellett. Amit egyértelműen és tűzzel-vassal irtani kellene a szaunákból az a fürdőruha (meg a papucs).

Előzmény: Petra1993 (3305)
Petra1993 Creative Commons License 2018.01.16 0 1 3305

Nekem teljesen olyan érzésem van, mintha ez a Lukács saját propagandája lenne, amit olyan marketinges írt, aki nem igazán szaunás.... már maga szóhasználat.....

 

"Nudista aspektus"? Nooormááális???!! A szaunában lepedőbe tekerve kell lenni??? Ez a VILÁG RÖHEJE! A "kiváló" szaunamesterek a vendégek teste helyett a lepedőt legyezik? A "kiváló" szaunamesterek miért nem szóltak, hogy ez marhaság?

 

"Nudista aspektus"-ról csak olyan beszélhet szauna ügyben, aki nem ért hozzá. A szauna, az ilyen programokon a medencék nem azért szoktak ruhátlanul működni, mert "nudisták" vannak, hanem mert ez így helyes.  Az hogy ruhát kell venni a medencéhez, az szerintem nagyon nagy visszalépés, az meg hogy betekerve kell ülni a szaunában, egyenesen ellentmond minden profi szaunás dolognak.

 

Nekem vendégként nagyon más volt az élmény. Például a "kiváló" felöntéseket amatőr szaunamesterek tarják, mondjuk a régi szaunapartyn is egy-két normális mester volt csak az igaz. A lukács  pici szaunáiba azért elmegy, OK, de hogy kiváló..... hát aki már látott jót (Debrecen, Magyarhertelend, V8 pl) az azért ezt nem fogja megenni.

 

A szaunapartival voltak szakmai gondok, ez teljesen igaz. De azt legalább olyanok csinálták, akik némileg értettek a szaunához. Ez a mostani rendezés még ahhoz képest is jelentős visszalépés - fogalmuk sincs arról, hogy miről szól ez a dolog. Pedig azért, ha legalább egy olyan szaunamester van aki végzett valami képzést, megmondhatná nekik, vagy hallgathatnának rá....

 

 

 

 

Előzmény: Thomas Konroy (3303)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.14 0 0 3304

Sziasztok. Holnap valaki készül Mórahalomra?

Thomas Konroy Creative Commons License 2018.01.13 0 1 3303

Tegnap kipróbáltam a Lukács új, éjszakai fürdőzéssel egybekötött szaunaszeánsz estjét.

Ugye itt volt régebben a szaunapartinak nevezett kaotikus gyötrelem, ahol iszonyat sok ember sokkal több szeánsz jegyet vett magához, mint amennyi valóban kellett neki, közben sokan berúgtak is.

 

Most szerencsére a jegy mellé fixen négyet lehet elvenni, nincs tülekedés, garantáltan bejut mindenki, aki jegyet váltott.

Nagy változás, hogy a nudista aspektusát is teljesen kivették a régi rendszerhez képest, azaz a medencéket csak fürdőruhában lehet használni, szaunában meg mindenki lepedőbe tekerve lazul. Ez azért is van, mert van olcsóbb jegy, ami nem tartalmaz szeánszt, csak éjszakai fürdőzést.

 

Összességében jó irányba változott meg az este. Nincs tülekedés, nincs kurjongatós, bepálinkázott közönség, el lehet férni, munka után remek lelazulás pénteken, nem kell messze utazni érte. Plusz a felöntések kiváló minőségűek, ami talán a legfontosabb.

sv650 k4 Creative Commons License 2018.01.08 0 1 3302

Az Aqua-Land szaunavilág elég kicsire sikeredett, igaz lenne hely a mester szauna előtt a termál medencénél, de ott  nyitott az udvar és ilyenkor azért  hideg van. Persze a termál medencében nagyon jó, csak néha azért ki is kell jönni onnan. De este  megnyitják a fedett medence teret, ott nagyon sok pihenő ágy van, szerintem jut mindenkinek. A fedett medencénél büfé is üzemel. Jó a hangulat, amikor mi voltunk, akkor majdnem egy az egy volt a férfi- nő arány. Nekünk tetszett, szerintem érdemes kipróbálni.

Előzmény: Törölt nick (3299)
radio111 Creative Commons License 2018.01.06 0 1 3301

Tetszik nekem az a szauna, voltam ott vagy kétszer, mert nagyon közel van hozzánk (kilométeren belül), manapság csak azért nem járok, mert van már egy szauna közelebb is :-)

Előzmény: esspí (3300)
esspí Creative Commons License 2018.01.06 0 1 3300

Dunaújváros,Szalki-sziget : A szeanszok kötelezeően fürdőruhamentesek,de textilmentesnek mondják. A bátrabbak úgy is használják,soha nincs belőle vita. Általában két szaunaházikót is befűtenek,az egyikre kirakják a ,,textilmentes"táblát,a másikban engedélyezett a fürdőruha. Tehát ott sem kötelező. És ez így van megnyitás óta .

Előzmény: Törölt nick (3295)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.05 0 1 3299

Köszi a válaszokat! A V8-al az volt a gondunk hogy elég zsúfoltá tud válni a hely, és van hogy nem jut hely a nyugágyakon ami zavaró tud lenni... Az aqua-land mekkora a v8-hoz képest? Ott is van olyan hogy nem jut hely ahova le lehet pihenni a szauna után?

Előzmény: sv650 k4 (3298)
sv650 k4 Creative Commons License 2018.01.05 0 1 3298

Igen, fürdőruha nélkül használnak mindent. Jó volt, csak kicsit zavaró, hogy  a nyitott udvaron kell sorba állni a szaunához (mínuszban nem épp kellemes), valamint szerintem túl diszkrétre sikeredett a világítás. Ebből a két szempontból nekünk a V8 jobban bejön. De természetesen ide is jövünk még többször.

Előzmény: Törölt nick (3294)
radio111 Creative Commons License 2018.01.04 0 0 3297

Kár, mert egyébként ígéretes kis hely lenne.....

Előzmény: Törölt nick (3295)
pistiisti Creative Commons License 2018.01.04 0 1 3296

Igen, természetesen mindenki ruha nélkül használ mindent. Nagyon sokszor voltunk és még megyünk !

Előzmény: Törölt nick (3294)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.04 0 0 3295

Üdv Beszéltem velük csak a szeánszok a textilmentesek, a többi időpont nem.

Előzmény: radio111 (3292)
Törölt nick Creative Commons License 2018.01.04 0 1 3294

Köszi! És mi volt a tapasztalat, az emberek tényleg fürdõruha nélkül használják a medencéket meg a szaunákat?

Előzmény: sv650 k4 (3293)
sv650 k4 Creative Commons License 2018.01.02 0 1 3293

Dec.29-én voltunk a párommal Ráckevén. Fiatalok és középkorúak voltak. Mi nagyon jól éreztük magunkat, érdemes meglátogatni!

Előzmény: Törölt nick (3289)
radio111 Creative Commons License 2017.12.31 0 1 3292

Információ:

Dunaújváros, Szalki-szigeti szauna fürdőruhamentessé vált (kolleganőmtől jött a megbízható információ). Ez a gyakorlatban törölközősdit jelent, de a sokszor csekély forgalom miatt szerintem esetleg meg lehet oldani anélkül is.

 

Egyébiránt Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek! 

Thomas Konroy Creative Commons License 2017.12.31 0 1 3291

Sikerült elutaznom nekem is Bécsbe, a Therme Wien-be. Ez a hely furcsán keveset közöl magáról, jó lenne egy angol website legalább, a németül nem tudóknak.

Három része van. Basic medence világ, szauna világ, meg valami só világ, ahova már nem mentünk be, mert az is plusz kiadás, plusz az első kettő is bőven elég egy napra.

 

A medencék csodásak, nagyon sok van belőle, remekül lehetett élvezni a napsütést kint a 0 fokban.

A szauna világ se rossz. Több gőz szoba is van. Felöntések három helyen. Kint két medence.

 

Ami pozitív:

- maga a minőség, csodás hely, csodás kidolgozás, mindenkinek ajánlom, hogy menjen el ide.

- változatos szaunák

- nagy pihenők, szép park

- remek hangulat

 

Ami nem:

- szék-foglalósdi törölközővel

- fura szeánszok, nem túl tartalmasak, rövidek

- néha kicsit túl sok pocakos bácsi egy kis szeánszra bezsúfolódva.

 

Aki erre jár, mindenképp ugorjon be egy egész napra.

Előzmény: Johny55 (3290)
Johny55 Creative Commons License 2017.12.25 0 2 3290

Sziasztok.

Csak ajánlani tudom. Én Bécsben dolgozom, és amióta az U-bahn végígmegy, többször is voltam munka után is.

Bécs legnagyobb fürdője, és a legnagyobb szaunavilággal rendelkezik. A bejáratnál közölni kell, hogy a szaunát is használod, úgy adják a chip órát. Külön öltözőrész van. Nagyon kultúrált hely, azt gondolom, említenem sem kell, hogy szigorúan textilmentes. Két finn szauna van, három gőzkabin, belső külső- szaunák, pezsgőfürdő, medence, nyáron nagy napozóterasz is van. Félóránként vannak egyéni felöntések, a szaunamester által végzett sajnos csak napi háron van. A korosztály teljesen vegyes, de itt senki nem azzal foglalkozik, hogy számolja a nemek és a korosztály arányát. Mindenki csak jól akarja érezni magát. Lenne mit tanulni tőlük.

Előzmény: Thomas Konroy (3288)
Törölt nick Creative Commons License 2017.12.24 0 0 3289

Sziasztok!

 

Ráckevei aqua-land textilmentes estjein milyen korosztály szokott lenni?

Thomas Konroy Creative Commons License 2017.12.24 0 0 3288

Bécsben a Therme Wien-ről van valakinek tapasztalata?

néró2012 Creative Commons License 2017.12.21 0 0 3287

Helló !    Láttam egy kezdeményezést a Facebook.-on. Új helyeket lehetne felfedezni ha mindenki megosztaná a saját tapasztalatát.

 

 

 

https://www.facebook.com/groups/873144152835943/?ref=aymt_homepage_panel

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!