Keresés

Részletes keresés

ninovarga Creative Commons License 2009.05.04 0 0 5803
Folytatva a kivipéldák sorozatát, bemutatom a következő esetet.
Itt a gazda egy szőlőkordont cserélt le kivire, azzal az elképzeléssel, hogy azt ugyanúgy fogja művelni, mint a szőlőt. Azt hiszem itt már senkinek nem kell magyarázgatni, hogy miért nem sikerülhetett. A kezdet kezdetén figyelmeztettem, hogy a Hayward sem függőleges vesszőkön, sem a kiterített kordonkarokon rövidre metszett csapokon nem fog teremni.
Természetesen az idő a "pergoletta-elvet" igazolta. Ekkor azt tanácsoltam neki, hogy a szomszédos szőlősor helyére tett támrendszerrel korrigáljuk a lugast, lehetőséget adva a termővesszők kiterítésére és megtámasztására, egyben alagúttá alakítva át az eredeti kordont.
Az első telepítésű kordon termésének "csodáját" várva, egy másik, hasonlóan elhibázott koncepcióval kialakított kordonos "szőlőkivit telepített, ami ismét valamilyen korrekcióra vár. Most nehezebb lesz megoldást találni a hely szűkössége miatt: egyik oldalról a szomszéd szőlője, másik oldalról egy idős, de még jól termő őszibarackos korlátozza.

1. A helyrehozott régebbi lugas

2. A helyrehozott régi lugas kiterített szálvesszőin sok virágbimbó

3. A hibásan kialakított "kivikordon"

4-5. Az alsó zónában nincsenek virágok

6. Korlátozott számú virág csupán a felső szakasz vízszinteshez közelítő pozíciójú vesszőin van.

Ezek a növények azonos korúak a "baromfiudvarikivi-pergolettával". Az idén várható termésmennyiség aránya a kettő között 1 : 100.

(Mennyivel egyszerűbb lett volna minden, ha egyszerűen csak elhitte volna nekem, amit kezdettől fogva mondtam neki.)
ninovarga Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5802
2009. április 5.













2009. május 3.
ninovarga Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5801
Az "Éttermiteraszkivi" 2009. május 3-án.
krobi75 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5800
Teljesen egyetértek veled, a termés kb. 1/3-át már leszedtem, de még így is sok van rajta. A tegnapi szél is ritkított belőle, de valószínű, hogy én is fogok még leszedni róla.
Előzmény: Törölt nick (5798)
krobi75 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5799
Hoppsz, a kép lemaradt.

Előzmény: krobi75 (5797)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5798
Hát igen a Bergeron az egy nagyon jó fajta,eddig az egyik kedvencem.Azért nem árt ha ritkítva van bőtermő évben,mert amúgy se egy óriás kajszi,ha túl van terhelve a fa apró lesz,ráadásul szálkás-rostos lesz olyankor.Mellesleg évekkel ezelőtt az első Bergeronomat elvitte a "szíve" amikor az első nagy termésnek örültem volna,mert az a mennyiség sok volt a fiatal fának...azóta erre is figyelek.
Greenlightot én is hoztam+még egy sárga párt is.
Előzmény: krobi75 (5796)
krobi75 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5797
Még az ősszel kaptam ajándékba egy mini kivit, ami szépen megeredt. Neveléséhez szeretnék tanácsot kérni. Ugyan úgy kell nevelni, mint a másik kivit, vagy elég ha kap egy méretes támrendszert és csak ússzon a kedvére?
krobi75 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5796
Nem tudom miért nem jelent meg a képek felirata???
Komment:
1. kép: Bergeron kajszi, a múlt évben csupán 1db volt rajta, de az idén belehúzott!
2. kép: Ninotól származó kaki, már alig várom, hogy legyen rajta termés, hogy beazonosíthassuk a fajtáját.
3. kép: Porzós kivi
4. kép: Greenlight kivi
5. kép: Hayward kivi, sajnos drasztikusan alacsonyra kellett vágnom, mert a rügy fölött egy arasznyi hosszan repedés keletkezett a vesszőn és kezdett beszáradni.
Előzmény: Törölt nick (5795)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5795
Gondolom neked is a fiúkivi az a kicsi mert nekem is kb így néznek ki.Sajna a kákik még csak rügyfakadós állapotban vannak,ami azt illeti elég lassan nyomják magukat.A kajszi szép ,az enyémek is ilyenek,már a többség.
Előzmény: krobi75 (5794)
krobi75 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5794
Tegnap, naplemente elötti pár kép:
Bergeron, az idén először terem.
Kaki, már alig várom, hogy legyen rajta egy termés, hogy megállapíthassuk a fajtáját.
Porzó kivi
Greenlight kivi
Hayward kivi
Béla1007 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5793

Sziasztok !!

Azért ez a 7 vége kemény volt a forumfüggőknek !!

 

Most olvastam hogy  a  füge szereti a meszes talajt !!

Nekem meg igen meszes lehet mert az áfonya szépen ki is pusztúlt belőle !!

Üdv

Béla

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.03 0 0 5792
Az öttújjas óriás fügémről sárgulnak le a termések.Nem csak a hegyen,a kertben is.A másik fajtáról nem.Ez mitől lehet ?
Előzmény: ninovarga (5790)
vica46 Creative Commons License 2009.05.02 0 0 5791

Szia Ninó

Hetenként locsoltam be őket ott nagyon jól tartja a föld a nedvességet

 

HJ a banán ha hoz uj hajtást azt majd elfogadom,köszi.

ninovarga Creative Commons License 2009.05.01 0 0 5790
De gratuláció és köszönet Neked is, amiért másokat hozzájuttattál ezekhez az információkhoz!
ninovarga Creative Commons License 2009.05.01 0 0 5789
Örülök, hogy a kedvezőtlen körülmények ellenére (szállítás és tárolás szabad gyökérrel, óriási szárazság) ilyen sikerről számolhatsz be. Biztosan szorgalmasan locsolod őket. Ez nagyon-nagyon fontos.
vica46 Creative Commons License 2009.05.01 0 0 5788
KÖSZÖÜNÖM NINO
vica46 Creative Commons License 2009.05.01 0 0 5787
A kaki fáim kihajtanak,mind az ötven ,szabadgyökerü volt és nem is tudtam azonnal elültetni,és a kivik is nőnekA képek majd jönnek
krobi75 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 5786

Engedjétek meg, hogy gratuláljak valamennyiõtöknek, akik a kivitermesztési SZAKANYAGOT készítettétek! (Neveket direkt nem írtam, mert a Pálmaligeten volt belõle egy kis affér.) 1000-szer többet ér, mint akár melyik kertészeti, könyvesbolti hókusz-pókusz! Ki is nyomtattam magamnak, hogy bármikor kéznél legyen.

Még a múlt évben fényképekkel mutattam be a szomszédasszony 15éves kivijét, amin eddig nem, hogy termés, de még virág sem volt. Eddig! Tegnap megnéztem, hát tele van virággal! Csupán "csak" a helyes növénykezelést valósította meg az iromány alapján. Képzelhetitek, hogy micsoda boldogság költözött Éva néni kertjébe!? Neki is grat, mert 15 évi sorozatos kudarc után nem vesztette el a bizalmát, hogy egyszer Õ is ehet saját kivit! Már csak .... anyósomnak kellene megértenie, hogy ne vágja vissza szerencsétlen növény minden termõ ágát arasznyira! Pedig az övé is már 10 év fölött van, de termést még soha sem hozott. :o(  Mindenkinek további jó kertészkedést!

beetee Creative Commons License 2009.04.30 0 0 5785

Kapirgáld meg a földet a tő helyén. Ha találsz 1,5-3 cm-es járatot a földben, akkor valószínű, hogy lótetű van az ágyásban.

Előzmény: Zsuzsuci (5784)
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.04.30 0 0 5784

 

Off egy kicsit, de bízom a szakértelmetekben.

Egyelőre fotó nélkül, de a földieperrel valami furcsa dolog történik nálam.Valami szinte tövig rágja, a levélszárakat és a termőszárakat is. Földig tarolja.

A közelében nagyjából megtalálhatók a lerágott részek.Rigóra gyanakszom.

Némely töveket békén hagy(egyelőre?), de szisztemetikusan pusztít.

Szerintetek mi lehet?

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.30 0 0 5783
Hála a ter...mészetnek tegnap végre kiadós eső volt felénk/egy minimális apró jéggel/.Már nagyon kellett,mert az öntözést már kezdtem unni.Nino,most már mozgolódnak a kákik.Az egyiken az összes rügy zöldül,bújik,gondolom a tervezett törzsmagasság alatt nem kell meghagynom ?
Zsuzsuci Creative Commons License 2009.04.30 0 0 5782

 

Hát ezaz!

A szél csak tobmol, eső meg, legalábbis nálunk, egy csepp se esett leglább egy hónapja. Locsolgatok, locsolgatok, de az nem ugyanaz:(

Előzmény: ninovarga (5779)
ninovarga Creative Commons License 2009.04.29 0 0 5781
A leveleit nem, de az előfordul, hogy a hajtást letöri, úgy, mint a szőlőnél.
Előzmény: Béla1007 (5780)
Béla1007 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 5780

Szia Nino !

A kivi leveleit nem tépi meg ez a szél ???

Üdv

Béla

ninovarga Creative Commons License 2009.04.29 0 0 5779
Kivi a szélben...
ninovarga Creative Commons License 2009.04.29 0 0 5778
Füge a szélben...
ninovarga Creative Commons License 2009.04.29 0 0 5777
A "topictalálkozó cseresznyefája" ma
ninovarga Creative Commons License 2009.04.29 0 0 5776
Ma az országban általában ... lesz, de nyugaton, délnyugaton...
ninovarga Creative Commons License 2009.04.29 0 0 5775
ninovarga Creative Commons License 2009.04.29 0 0 5774
Az idén tavasszal egyszeri beavatkozással, koncepciótlanból "helyremetszett" "faalattikivi". A két tő neme ezidáig tisztázatlan volt. A most látható "egyes" bimbók mindkét tőnél nőneműségre utalnak. Az eddig előforduló jelentéktelen mennyiségű gyümölcs valószínűleg nem a feltételezés szerint két a egyed eltérő nemének, vagy a termő példány öntermékenységének, hanem a szomszédban lévő idős porzóknak köszönhető. De mindez nemsokára tisztázódni fog, miután felkerült a nyomon követettek listájára.












Úgy gondolom, nem igényel túlzottan dús fantáziát azt elképzelni, milyen termés lesz várható jövőre ezeken a most kifektetett vesszőkből kialakuló karokból idén kitörő hajtásokon.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!