Keresés

Részletes keresés

cool_cat Creative Commons License 2007.07.24 0 0 2585

Sziasztok

 

 

Stihl FS 300-as fűkaszát használtan megéri 90-100e körül venni, damilfejjel ? Új ára valahol 160-170e.

 

Mire kell odafigyelni használt gép vásárlásakor? Motorhang, indítás, sérülések, stb..? Típushibák, kopó alkatrészek ?

Csaszu Creative Commons License 2007.07.22 0 0 2584
Köszönöm Lipi07 és gépdoki, szervízzel majd beszélünk.
Előzmény: gépdoki (2576)
-Tsunami- Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2583
Csak azt nem értem,hogy egyik naprol a másikra mi történhetett,hogy így megváltozott a járása.Elállítódni nem hiszem hogy magátol elállítódott volna valamelyik csavar.Nem nagy probléma,de nekem van 5 éves ugyanilyen motor rotációs kapán,és azzal eddig az ég világon semmi probléma nem volt.úgy jár mint a doxa.
Előzmény: Lipi07 (2582)
Lipi07 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2582

Szia!

 

Az az ütközőcsavar állitja be a gép alapjáratát, igen. A pálca pedig a regulátor rúd, a rajta lévő rúgó a csillapító rúgója a regulátornak, a benzincsap alatt pedig egy rövidebb, vastagabb rúgó a regulátor rúgója a gépnek. Ne piszkálj egyik rúgóhoz se, mert csúnyán el lehet bánni egy kis rúgóhajlitgátással az egész motorral! Ez a lelke a motornak, a regulátor rendszer.

Ahogy írtad, az alapjáraton kellett picit állítani, a regulátor terhelés függvényében szabályozza a motor teljesítményét, de nálad nincs gond ezzel, meg már semmivel sem., ha jól értelek.

Előzmény: -Tsunami- (2581)
-Tsunami- Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2581

Nem eszi az olajat,és nem is füstöl.1 éves a gép!Levegőszűrő,gyertya karbi is tiszta.

A nívópálcán meg sem mozdul az olajszint.Az a csavar amit írtam,az a minimum fordulatszámot állítja?Első rántásra indul.Most hogy állítottam rajta sokkal jobb,más észre sem venné szerintem,csak én tudom milyen volt.Az a hosszukás vékony  rugó,ami ennek a fojtószelepnek az összekötő pálcáján van nem okozhatja szerinted?Az állítócsavarok a helyükön voltak,látszott a festék jelölésen.

Előzmény: Lipi07 (2580)
Lipi07 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2580

Szia!

 

Igy látatlanban porlasztótakarítás/beállítás is lehet, hogy elég a gépednek. De akkor is szokott ilyet csinálni a gép, ha már picit eszi az olajat. Hagyd egy picit pöfögni alapjáraton, majd húzd oda neki a gázt. Nem füstöl?

Előzmény: -Tsunami- (2579)
-Tsunami- Creative Commons License 2007.07.18 0 0 2579

Helló Lipi07és Gépdoki!

Lenne egy olyan problémám,hogy a castel gcv 160-as fűnyíróm hidegen,beindítás utánn gyakran leáll.Pöcre indul,de ha vissza veszem utánna alacsony fordulatra a gázkart,akkor egyenetlenül jár,és leáll.Olyan mint ha alacsony lenne az alapjárata,egy picit tartja,aztán csökkenni kezd,picit beingadozik,és leáll.Ha bemelegszik,akkor jó!Eddig nem csinálta,vagy2-3 hete kezdte el.Van a karbin egy állítócsavar,ami valószínüleg az alsó fordulatszámon állít,egy picit bentebb tekertem rajta,most sokkal jobb lett,nem ál le,kicsit emelt a fordulatszámon,de még nem tökéletes.Egy picit hajlamos a fordulatszámot megingatni,alapjáraton üresben.

Vágás közben,terhelve is stabil,nem ingadozik a fordulatszám.A képen látható fojtószelep ütközőcsavarján tekertem egy picit befelé.Valami ötlet,hogy mitöl csinálja?

 

napalm. Creative Commons License 2007.07.17 0 0 2578

hali Lipi07!

no, pénteken rendben megjött a vágószál (ezúton is köszönöm) csak nem volt ezidáig érkezésem írni.

beszéltük hogy elvileg elég a 2,4-es méret.

hát sajnos úgy néz ki nem....;(

eddig két töltést használtam de elég hamar kikopott;(

valószínűleg az is "problémát" okozhatott hogy elég száraz volt a fű ami szó szerint ette a damilt.

de majd teszek egy próbát a 3-as mérettel.

röviden ennyi.

Lipi07 Creative Commons License 2007.07.17 0 0 2577

Szia!

 

Igen, ez nem szép látvány. Kissebb repedéseket láttam már hengereken, viszont átrepedt hengert, ami beért volna a Nikasil réteghez is még nem. Nem tudom, Gépdoki találkozott-e már ilyen hengerrel, ami teljesen átrepedt, de ha a henger anyagára van felhordva a Nikasil, akkor elképzelhető tényleg, hogy teljesen bereped a henger, bár álltalában azért a henger lökete keményebb anyagból van, mint maga a külső réteg. Garis még a gép? Érdemes lenne megmutatni a szervíznek, biztos ami biztos alapon. Megmondom őszintén, ha hozzám hoznának be egy ilyet, biztosan egyeztetnék a Husqvarnával, hogy mitévő legyek vele, mert nem találkoztunk még ilyennel szerencsére, nem egy gyakori meghibásodás, ha meghibásodásként kezelhető egyáltalán.

Előzmény: Csaszu (2575)
gépdoki Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2576
Szia Csaszu!

Sajnos semmi képpen nem egészséges, ha a hengeren repedések vannak, ezek ugyanis egyre hosszabbak lesznek. Mivel a típust nem írtad le, ezért csak általánosságban tudom mondani, hogy ha acélperselyes a henger, akkor kisebb a baj, jó darabig még elmegy a motor ezzel a hibával. Viszont ha nikozil felületű az alu henger belső palástja (ez a valószínűbb), akkor előbb-utóbb a repedés elérhet a nikozil felületig, és akkor hengercsere következik.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: Csaszu (2575)
Csaszu Creative Commons License 2007.07.16 0 0 2575
Szia Lipi07
Rokonunk partner gépén , a henger hűtőbordái között apró repedések találhatóak, okozhat a későbbiekben vmi problémát ?
Előzmény: Lipi07 (2571)
vmotors Creative Commons License 2007.07.15 0 0 2574

STIHL FS fűkaszához vadonat új heveder,és dikicskés eladó!

 

Ár:5.500Ft/db

Érd:20/222-1205

vendelp@citromail.hu

gépdoki Creative Commons License 2007.07.14 0 0 2573
Szia TgY!

Az Castelgarden fűnyíró, Makita színekben. Európa egyik legnagyobb fűnyíró gyára a Castelgarden, aki több más gyárnak is gyárt nem csak fűnyírókat, hanem fűnyíró traktorokat is. Sokan meglepődnének, ha a teljes listát felsorolnánk, amit a Castelgarden gyárt.

Üdv. Gépdoki


Előzmény: TgY (2569)
gépdoki Creative Commons License 2007.07.14 0 0 2572
Igazad van -Tsunami-!

A Makita felvásárolta a Dolmár céget, ígíy hozzájutott a Dolmár kertigépes palettájához. Továbbra is gyártanak Dolmár néven is, hisz Németországban jól bevezetett márka a Dolmár, de Makita márkanév alatt is gyártják a legtöbb Dolmár típust.

Ez ma már megszokott üzleti ügylet. A cégek folyamatosan adják-veszik egymást. Már alig lehet kiigazodni közöttük.

Üdv. Gépdoki
Előzmény: -Tsunami- (2570)
Lipi07 Creative Commons License 2007.07.14 0 0 2571

Van közük egymáshoz biztosan, mert tényleg nagyon hasonló a két gép, de ez logikus is, hiszen ha te lennél a makita, aki kéziszerszámokat gyárt, és akarnál pár kertigépet is a kinalatodra felvenni, akkor első körben nem hiszem, hogy beruháznál gépekre, embereket vennél fel, akik a gyárban dolgoznának, hanem valószínűleg te is átsétálnál egy gyárhoz, hogy kellene neked pár ezer darab fűnyíró, Makita, vagy Dolmar szinekben (a két cég ugyan az), egy-két apróságot megváltoztatnátok, hogy azért mégse legyen teljesen ugyanaz a két gép, és máris kevesebb kockázattal nyithatnál egy új piac felé. Ha bejön a biznisz, akkor lehet majd saját gépeket is fejleszteni, addig pedig gyűjtenéd a tapasztalatokat a kerti gépek világából is.

Pl. nézd meg a Dolmar MS-25U, vagy Makita DBC290 gépeket, és hasonlitsd össze a Solo 121 vagy 129-el!

 

Hasonlítanak? :)

Előzmény: TgY (2569)
-Tsunami- Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2570
A makita,meg a dolmar,az talán már 1 cég ha jól tudom. Dolmar
Előzmény: TgY (2569)
TgY Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2569

Lipi,

 Nézegetem a lapodon a Makita gépeket, nem lehet hogy a Makitanak van valami köze a Castelgardenhez ? Pl. a PLM5111-es fűnyírójuk igencsak hasonlít a castelgarden XAP-hez. 

Előzmény: Lipi07 (2494)
aard3m Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2568
hú, ma láttam egy babakocsiból átalakított fűnyírót működés közben! :-) a babakocsiból a csőváz volt meg, a fogantyú, meg a kerekek, alulra volt szerelve egy villanymotor késsel. sajnos fényképezőgép nem volt nálam.
wagcina+ Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2567

Örülök, hogy egy kis vidámságot okoztam. További szép napot.

 

Előzmény: Csaszu (2566)
Csaszu Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2566
Attól függetlenül én feküdtem röhögéstől :))))) tükörből tolatva :DDDD
Előzmény: wagcina+ (2565)
wagcina+ Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2565
Akkor meg probáld meg úgy összeserelni a vezérlőkart, hogy a gázkar előre nézzen. 180 fokba elfordítani a markolatot.
Előzmény: bmwr12 (2563)
wagcina+ Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2564

Hát ezt nem mondtad. :(

Ebben az esetben még a viccet is visszavonom.

Előzmény: bmwr12 (2563)
bmwr12 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2563

Khmmm.

Szóval, lehet hogy Nekik tíz újjuk van két kézen.

De kérlek Titeket, gondoljatok bele mi a helyzet ha mondjuk kevesebb a darabszám az egyik kézen.

Hát kellemetlen. (én tudom)

És értem a viccet.

A kedvetekért összállítottam hagyományos módon, de így sajna nem tudom használni.

További szép napot mindenkinek.

Előzmény: wagcina+ (2562)
wagcina+ Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2562
:)) És vannak akik tolatva, tükörből kaszálnak. :))
Előzmény: bmwr12 (2561)
bmwr12 Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2561

Vannak jobbkezesek, és balkezesek. De két jó kézről beszélünk ebben az esetben.

Vannak.........

 

 

Előzmény: wagcina+ (2558)
wagcina+ Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2560

Ha viszont így van akkor érdemes lehet a karon a markolatokat átszerelni. Ezeknél a gépeknél a karok a kialakítása a munkahelyzethez van kitalálva. Bár láttam olyan gépeket (einhell) ami csak annak látszó tárgy volt és aki tervezte?, gyártotta csak képről látott ilyet.

 

Előzmény: wagcina+ (2559)
wagcina+ Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2559

Azért kételkedem (én jobb kezes vagyok), mert nem gyártanak pl videokamerát sem balkezes változatban és mégis tudja mindenki használni.

Bocs az OFF-ért.

Előzmény: wagcina+ (2558)
wagcina+ Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2558
Te ezt komolyan így használod?
Előzmény: bmwr12 (2555)
misikt Creative Commons License 2007.07.13 0 0 2557
Akkor egy konstruktív javaslat: vizsgáld meg annak lehetőségét, át lehet -e fordítani a markolatot, hogy ne a hüvelyk ujjaddal kelljen nyomni a gázt. Hátha komfortosabb lenne úgy. (Vagy ez már megtörtént, és nem lehet átfordítani?)
Előzmény: bmwr12 (2555)
vmotors Creative Commons License 2007.07.12 0 0 2556

STIHL FS 300-as fűkasza,2003-as évjáratú,keveset használt,jó állapotban eladó!!

Veszprém megye

 

Érd:20/222-1205

vendelp@citromail.hu

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!