Keresés

Részletes keresés

alfi13 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1695

De ha fertőtleníted a metszőolót 1:3 hipó viz keverékével és a vágási sebet bekened Fagél-el akkor metszheted most is.

Előzmény: alfi13 (1694)
alfi13 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1694

A kajszit ne most mert van egy Gutaütés nevü betegség ami egy baktérium és egy gomba betegség ami novembertől márciusig fertőz. Nagyon súlyos mert a fa teljes pusztulását idézi elő 2-3 hét alatt. Csak a rügyfakadás után mikor megindul a nedvkeringés vagy nyáron végezd a kajszibarackfa metszését.

Előzmény: Mariska néni (1692)
Vebber Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1693

Írtam mailt.

Előzmény: Hepci (1659)
Mariska néni Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1692

Ezek szerint az ősszel ültetett kajszit is visszavághatom most? Koronás oltványnak vettem, de suhángig akarom visszametszeni, mert kerítés mellé, kordon közé ültettem.

Előzmény: alfi13 (1691)
alfi13 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1691

Birs körte almát most csináld. A csonthéjasokat vagy bimbós állapotban vagy nyáron a szüret után.

De ha kevés csonthéjasod van most is metszhetsz csak fagélel kend le a sebeket és gyakran fertőtlenitsd a metszőollót hipós vizben.

Előzmény: Kukuma (1689)
Hibásjelszó Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1690

Szerintem már el lehet kezdeni. A kajszival és az Őszibarackkal kell még várni.

Előzmény: Kukuma (1689)
Kukuma Creative Commons License 2014.02.11 0 0 1689

Mikor lehet metszeni a fákat van Szilva -cseresznye -meggy-birs -körte-alma

Ali-bá Creative Commons License 2014.02.10 0 0 1688
Előzmény: Börni27 (1687)
Börni27 Creative Commons License 2014.02.10 0 0 1687

Tudja-e valaki ,hogy vad alanyra oltott almánál milyen koronaformát érdemes alkalmazni,és mennyi a legrövidebb tőtáv ami még megengedhető?Alkalmas-e intenzív termesztésre?Vannak-e olyan eljárások amivel hamarabb termőre tudnám kényszeríteni?Ha valakinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata kérem írja meg.A válaszokat előre is köszönöm!!!

alfi13 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 1686

Köszönöm a sgítségedet küldtem egy mail-t.

Előzmény: Hepci (1685)
Hepci Creative Commons License 2014.02.09 0 0 1685

Az ARS egy pici saját követ (SS-240) ajánl, amit tőlem csupán 2540 forintért megvásárolhatsz. :)

Viszont szerintem felesleges pénzkidobás az ollógyártók köveit megvásárolni, ezeket beszállítók készítik, a brand pedig megszorozza az árát min. kettővel, de inkább hárommal.

Tehát van egy kerámia-SiC kövem (FK 1: 10 x 2 x 0,7 cm), Balogh Attila (Haidu) csinálja kétféle szemcsemérettel, ez remek az ARS ollókhoz (is), 508 Ft.

Ha nem akarsz vele vacakolni, szívesen megcsinálom ingyen, csak a visszapostázást kell fizetned (ajánlott levél, kb. 500 Ft).

Előzmény: alfi13 (1683)
alfi13 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 1684

A Bálint gazda videói is nagyon gyengék amiket föltesz a YouTub-ra. Én még azokból semit nem tudtam tanulni ugy hogy egy ideje meg sem nézem ha belebotlok.

Előzmény: simon53 (1682)
alfi13 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 1683

Ma megpóbáltam megélezni az ARS metszőollómat de ugy néz ki a fenőkövem nem megfelelő mert egyáltalán nem viszi. Meg tudnád mondani a gyártó mit ajánl az élezésre mivel kell csinálni. Ez egy borzalmasan kemény anyag.

Előzmény: Hepci (1675)
simon53 Creative Commons License 2014.02.09 0 0 1682

A Bálint gazda DVD-je tényleg egy kalap sz..r Nem is értem miért csinálta, nem hiszem hogy szüksége lenne arra a pénzre, amit igy a jóhiszemű hobbi kertészkedők átvágásával keres. Én azért irtam neki egy levelet, amit nemigen tesz a kirakatba.

lackok Creative Commons License 2014.02.09 0 0 1681

Azért az nem semmi, hogy egymástól függetlenül is ugyanaz a véleményünk a "A metszés gyümölcsei DVD-ről" :)

Előzmény: Vebber (1663)
Vebber Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1680

Melyiket nézted ki, ha a koppintás nem válik be?

Előzmény: Mozo66 (1671)
Vebber Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1679

Ezt még nem tapasztaltam, de olvastam már máshol is róla. Viszont ez nálam olyan elenyésző, hogy emiatt nem veszek pl. Felco-t. Pl. az inkább szempont, hogy ennek a nyelét nem igen töröm el.

Előzmény: alfi13 (1670)
Vebber Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1678

Ha az Oltás szemzés postomra irányul kérdésed, rossz tapintású a részben recés borítás, ami nem takarja teljesen a nyelet, így az hideg is pucér kézzel.

Ezenkívül "batár" jellegű. A szerelés minőségét, sok alkatrészét sem tartonak jónak, néha a kevesebb több.

 

Ezt is a felsoroltakhoz viszonyítottam. Egy ezer forintostól jobb, de ez nem az az árkategória. Azok közül amiket írtam nálam egyértelműen a japán a meggyőző.

Előzmény: gaabre (1676)
alfi13 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1677

ARS-9-es olóm van. Edig még nem volt élezve de holnap megprobálom talán javulni fog.

A müanyag nyél örökéletüségével nékem is volt már negativ tapasztalatom. Külföldön vásároltam egy metszőollót sajnos a márkájára már nem emlékszem amit úgy hirdetek hogy életartam garancia. Hát eltörött a nyél de mivel nem ért az egész anyit hogy visszavigyem most valahol a kacatok közt van.

Előzmény: Hepci (1675)
gaabre Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1676

A BP50-eseddel mi volt a gond?

Előzmény: Vebber (1665)
Hepci Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1675

Ez a csúcsollóknál (VS) aligha fordul elő.

Az olcsóbbaknál (pl. CB, 120) alig van vagy nincs lécsatorna (bemarás) a támasztópenge belső oldalán, a rugó pedig elég puha, ezért hosszabb használat után tapadhatnak. Lehet rajta segíteni hosszabb rugóval, illetve a penge belső oldalán levő pici, a pengét csúszni segítő - sejthetően már elkopott - élszalag (kb. 15 fok, 0.2-0.4 mm) helyreállításával.

Előzmény: alfi13 (1670)
Hepci Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1674

Ne dőlj be a reklámoknak! (mondom, én, a kereskedő...)

 

Szóval a műanyag nem azonos méretben, hanem azonos tömegben veszi fel a versenyt az acéllal vagy éppen alumíniummal teherbírás tekintetében, tehát a Bahco nem bontja ki az igazság minden részletét...

Egyébként nem fogadnék a műanyagra, azon egyszerű okból, hogy a kovácsolt alumínium szélsőséges megerőltetéskor se törik, hanem hajlik. A műanyag pedig bizonyos határon túl törik.

 

Az egyébként igaz, hogy a jó gyártók jó műanyag nyelei nem törnek gyakran, én úgy 2 évente szoktam kicserélni egyet. A műanyag mégse veszi fel a versenyt teljesen a fémmel, ugyanis nem viszi át annyira direkten az erőt, ha nyomod, először picit deformálódik. Ez pl. szőlőnél nem probléma, de kemény fánál zavaró lehet. Többnyire csúszik is a műanyag, ha meg tesznek rá puha gumifélét, az idővel lekopik-leválik.

 

Alumínium: óriási különbség van a teherbírás tekintetében az öntött (porózus) gagyi, a minőségi öntvény és a kovácsolt között. A belül lukacsos nyelű, olcsó kínai vacakok az első komolyabb gallynál eltörhetnek, a jól méretezett kovácsol gyakorlatilag soha. Az igazán jó öntvény tulajdonságai pedig igen közel állnak a kovácsolthoz. Az árak kb. arányosak a gyártás technikai és energiafelhasználási igényeivel - a jó tízszer többe kerül.

Előzmény: gole (1669)
Mozo66 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1673

  a kép

Előzmény: Mozo66 (1672)
Mozo66 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1672

 

 

  Na azért ne vegyél rá mérget , hogy csak  kamionnal lehet eltörni ezeket a nyeleket .  Rendeltetésszerű használat során történt vele .... metszés ...

Előzmény: gole (1669)
Mozo66 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1671

Már akkor is volt mellette másik , a nagyobb Bahco , most azzal metszek . A kisebb jobban kézreált , de azt már nem lehet kapni . Igaz már a nagyobbat sem . Rendeltem a koppintásból , most azt várom , hogy milyen lesz , ha nagyon  gagyi akkor én is kinéztem egy ARS ollót , nem is nekem hanem a fiamnak , nekem jó ez a nagyobb Bahco is , ha a pengéje élesen van tartva akkor jó vele dolgozni .

Előzmény: Vebber (1665)
alfi13 Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1670

Valóban igaz a ARS egy kitűnő penge és nagyon praktikus a zárszerkezete. Csak az a bajom vele hogy a nedvező fák vágásakor a két penge öszeragad ezért sürün kell tisztítani.

Előzmény: Hepci (1667)
gole Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1669

Ezt én is megtapasztaltam, mert a komolyabbak közül csak ezeket tudom összehasonlítani.meghatározott idő utáni csorbulás illetve élezés tekintetében valóban jobb a bahco penge.

Az, hogy a Felco az alumínium nyelekre élettartam garanciát ad, az csak üzleti fogás és egy jól kifizetődő reklám, hiszen gondoljunk bele melyik  emberi kéz által kifejtett erő tudja azt a nyelet eltörni.

Ha meg véletlenül kiesik a tizedikről a betonra, aminek az esélye szinte nulla,( mert ki ne vigyázna ilyen drága ollóra) akkor puff, kicserélik.

Az hogy a bahco üvegszál erősitésű kompozit nyele eltörne elég valószínűtlen, mert a tesztek szerint acélerősségű, az alumíniummal szemben, mert az viszont elpattan, rugalmatlansága egyenlő a nullával.

Tudom, hogy szélsőséges teszt, de ezeken a különböző nyeleken feltámasztott állapotban átküldenék egy megrakott kamiont, és egy lyukas garast sem tennék az alumíniumra, ha fogadnom kéne valamelyikre

Előzmény: Hepci (1667)
Hepci Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1668

Erről nem tudok biztosat, de 100 fok alatt aligha árthat. Az edzés második fázisa, a megeresztés se történik 2-300 foknál alacsonyabb hőmérsékleten.

Amit pl. konyhakéseknél írogatnak egyesek, hogy nem szabad forró vízben mosogatni, mert kilágyíthatja a pengét, marhaság. A forró víz persze árthat, de nem a pengének, hanem a nyélnek, illetve a kettő illeszkedésének.

Előzmény: Vebber (1664)
Hepci Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1667

Az ARS porkohászati acélt használ és keménykróm bevonatot tesz a pengékre, mindkettő egyedi a nagyobb gyártók között. Az éltartás meghaladja az európai cégekét, de ebben semmi különös nincs, a japánok egyszerűen többet tudnak acélgyártásban, hőkezelésben, stb.

Ez a törős teszt nem hiszem, hogy értelmezhető eredményt adhatna, a metszőollók pengéinek vastagsága eléggé szór (3-5 mm), az anyagvastagság határozza meg leginkább a törékenységet. A saját vevőimtől hallottak alapján egyébként a Bahco - európai gyártású (Pradines) - pengéi jobbnak tűnnek a Felco pengéknél.

Előzmény: gole (1666)
gole Creative Commons License 2014.02.08 0 0 1666

Milyen az ARS pengeanyaga ? Még nem volt olyan ollóm, de előbb utóbb beszerzek egyet !

Azért arra kíváncsi lennék hogy egy felco, bahco, és ARS olló tartalék pengéjét befognánk a satuba éllel egymásnak feszítve és elkezdenénk tekerni össze a satut mi lenne a végeredmény ...........?

Előzmény: Vebber (1663)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!