Keresés

Részletes keresés

BARUKA Creative Commons License 2015.05.20 0 0 6338

Kedves károsult társak! A tisztán látás miatt most kérnénk jelezni, hogy ki az aki biztosan az aláírás gyűjtés mellé áll. Az ötletgazda rengeteget dolgozott és dolgozik, hogy végre előre tudjunk lépni. Szervezi a kapcsolatokat, összefogást. Nagyon kellemetlen lenne, hogy a finisben az érdektelenség, nemtörődömség miatt kevesen lennénk.

Most kérjük OK-val jelezni aki velünk tart, és a részletek kidolgozását együtt megcsináljuk záros időn belül.

Köszönjük!

jósvafő Creative Commons License 2015.05.19 0 0 6337

Kedves Baruka, és azt hogyan fogjuk megtudni hogy hol kell aláirni, én nem vagyok egyesületi tag, csak károsult.

 

Előzmény: BARUKA (6336)
BARUKA Creative Commons License 2015.05.19 0 0 6336

Jelenleg ott tartunk, ha minden igaz, hogy az egyesület részéről Szabados úr az aláírásgyűjtés és az egész "akció" élére áll, és ez már nagy előre lépés! Főleg akkor, ha nem azon lovagolunk ettől kezdve, hogy ki tag és ki nem, mert a célunk közös. Tehát, ha jól értettem, a hivatalos formába öntést ami a beadványt és aláírási íveket illeti azt az egyesület jogásza fogja elkészíteni, és ha jól értesültem Szabados úrék még , ha nagyobb létszámra számíthatnak vidékre is lemennek.

Csak fölvetésképpen, szerintem Wortmann Györggyel is kellene kapcsolatot fölvenni, hogy szintén erősítse követelésünket, és segítsen amiben csak tud.

Ami a kártalanításunkat illeti , azt oldja meg a kormány olyan frappánsan mint a Q-nál, egyelőre kártalanít mindenkit, azaz megelőlegezik az összeget, aztán majd később a fölszámolásból behajtják amennyire szükség volt, továbbá a károkozók és családtagjaik/haszonélvezők/ vagyonát is vihetik. A Baumagnak 2003-ban még volt annyi vagyona, de az a jogszabályok akadályozták a kifizetést. A jogszabályokat meg nem mi, hanem az "áldott" jogalkotók "gyártották" ha azok hibásak, hiányosak akkor feleljenek saját vagyonukkal!

Előzmény: jjulika (6333)
egyesületek Creative Commons License 2015.05.19 0 0 6335

http://buntetojog.info/szakvizsga/kovetelmenyek/b3-buntetes-vegrehajtasi-jog/bv-17-tetel/

 

77/C. § 

 A vagyonelkobzást pénzösszegben kifejezve kell elrendelni,

a) ha a vagyon már nem lelhető fel,

(3) Az elkobzott vagyon törvény eltérő rendelkezése hiányában az államra száll.

Előzmény: jjulika (6334)
jjulika Creative Commons License 2015.05.19 0 0 6334

Nem csak Balázs Lászlótól kell várni a kártérítést,voltak néhányan :  és itt vagyon elkobzásokról is szólt az ítélet!!

Bedurvult a bíró a Baumag-ügyben

A hét éve húzódó tárgyaláson a főbűnös büntetését hét év helyett tíz év börtönre emelték. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: mama 35 (6332)
jjulika Creative Commons License 2015.05.19 0 0 6333

Teljesen egyet értek ,nem lehet szétválasztani ,hogy egyesületi tag-vagy nem  ,az eltelt hosszú időben mi történt ami érdemi előre mozdulást jelent  ?  Az ítélet rég meg volt ,a Kúria döntése is, mi van a felszámolással ??? miért nem kapunk értesítést ??-az egyesület tagjai előrébb vannak  ?  Azt hiszem itt az teljes össze fogás segíthet esetleg-és hiába szeretnénk ,még ha jogos is is az állam felelősége,itt elsősorban a fő bűnösök és azok holdudvarától kell ki kardoznunk a pénzünk nagy részét,higgyék el van miből,mit tett a felszámoló-az egyesület ezekkel a vagyonokkal!!

 

Előzmény: BARUKA (6324)
mama 35 Creative Commons License 2015.05.18 0 0 6332

De igenis fontos,hogy hivatalosan működjön az a szervezet amelyik tovább, a végsőkig viszi majd az ügyet. Amikor kiderül,hogy a Balázs vagyon nem fedezi a károsultak követelését, pl. az államot nem lehet másként perelni és ha szükséges tovább lépni az EU-hoz. De mindaddig ezeket nem lehet elkezdeni míg a felszámolások be nem fejeződnek! Itt írogathatunk, és bátoríthatjuk egymást,de ebből pénz nem lesz!!

Előzmény: BARUKA (6324)
nyakfogom Creative Commons License 2015.05.18 0 0 6331

Jósvafő még nem tudom,ezt ma mondták nekem is.

nyakfogom Creative Commons License 2015.05.18 0 0 6330

 

 

Ez az lerázás uri formája a képviselők részéről kedves tüskéskaktusz.

A kis ujjukat sem emelik fel,leveleinket nem is olvassák el,a titkára

intézkedik.

Korábban egy zalai jobbikos,Zakó László-már nem képviselő-tényleg beszélt rólunk,a

fidesz lehurrogta,utána hiába kértük többen is,nem szólt többé az érdekünkbe.

ÉBRESZTŐT KELL FUJNUNK TROMBITÁVAL KÖZVETLEN A FÜLÜKBE,TALÁN AKKOR

ÉSZHEZ KAPNAK.

 

tüskéskaktusz Creative Commons License 2015.05.18 0 0 6329

 Korábban jeleztem, hogy minden frakciónak valamint az alkotmánybíróságnak, az ombudsmannak, elküldtem a leveleket amelyt itt közöltem is. A mai nap ez a válasz érkezett:

 

 

Köszönjük levelét, melyet Volner János képviselőnknek küldött Baumag ügyben. A Jobbik parlamentbe kerülése óta folyamatosan felszólalt a Baumag károsultak ügyében, jóval a jelenlegi brókerbotrány kirobbanása előtt is.Sajnos a kormány nem szavazta meg javaslatainkat. A Jobbik képviselői - lehetőségük szerint - továbbra is kiállnak a károsultak érdekeiért, de valódi megoldás csak egy kormányváltás után lehetséges. Addig is képviselőink az ügyet napirenden tartják!

Üdvözlettel:

Fodor Roland
frakció asszisztens

jósvafő Creative Commons License 2015.05.18 0 0 6328

kedves" nyakfogo" társam, ha jól értem a mondandóját akkor csak azok kapják esetleg vissza a pénzüket akik beléptek az egyesületbe? én nem léptem be , de most akkor be kéne hogy lépjek? vag yelég ha csak aláirok?

 

Előzmény: nyakfogom (6327)
nyakfogom Creative Commons License 2015.05.18 0 0 6327

Ma délelőtt elmondtam az Egyesület két tagjának/Szabados András elnök,Tóth Éva tag/,hogy:

-közösek a céljaink,mert az Egyesületnél ők is mind a heten baumag károsultak,azt kértem,

 hogy álljanak az élére,és vezényeljék le országosan az aláírásgyűjtést.

-tudjuk,hogy eddig nem sikerült az állami felelősség ténye ellenére sem eredményt elérni/kivéve az

 Egyesület tagjaira 2018 januárig érvényes elévülés megakadályozását,ez azt jelenti, hogy az én

 követelésem csak esetben lesz érvényes,ha tag leszek/,nincs más lehetőség a kezünkben

 a pénzünk visszaszerzésére.

-követelésünknek aláírásgyűjtéssel kell nyomatékot adni.Szemben a hatástalan tüntetésekkel,melyek

 másnapra már csak az emlékezetben élnek,az aláírásainkat okosan célba juttatva maradandó

 jogi nyomást gyakorolhatunk végtelen számú, akár 100 kormánytagra is.

 Amennyiben Seres Mária is csak tüntetést szervezett volna,a képviselők még ma is hasraütés

 alapján vennék fel a költségtérítéseiket.Ez is mutatja az aláírások erejét.

-amennyiben csak egyetlen Beva nélküli Q károsultat kártalanítanak,nyert ügyünk van/írta

 BAUmagnélküli/,és ez a másik fontos fogódzkodónk.

-az aláírásgyűjtés nem egy elcsépelt módszer,mint a tüntetés.Én csak egy aláírásgyűjtésről

 tudok, ami akkorát szólt mint az atombombánál a kritikus TÖMEG.Ezt egy hivatalnok

 sem tudja lesöpörni félkézzel az asztaláról. 

-a Wortmann György az utóbbi időben talán megértőbben áll a dolgokhoz,szóljunk neki

 minnél többen,hogy az Egyesület kérésnek megfelelően adja át a 7 ezres címlistát a dolgunk

 megkönnyebbítése céljából/tel.:1 887 19 3o ,remélem él még ez a szám/.

Szabados úr meglepett az egyetértésével-ami kellemes,jó érzéssel tölt el ebben a pillanatban is-

és nem halt meg a remény az eredményes együttműködést illetően,amire ígérete szerint

vissza fogunk térni.

nyakfogom Creative Commons License 2015.05.17 0 0 6326

A teendők sorrendje elképzelésem szerint az aláírások célbajuttatásáért:
Kell egy irányító csapat.A 7 tagu Egyesület egyik
tagjával beszéltem, eddig úgy néz ki,hogy ők nem szervezik meg az aláírásgyűjtést. Még beszélek a vezetőjükkel/SzabadosAndrás,hétfő,kedd,szerda 10-15 óra között,
tel.:1 350 06 61/.Más is próbálkozzon.
Úgy néz ki,hogy magunk közül kell egy vezérkart összehozni.
-kell egy bombabiztos ügyvéd,aki a helyzet magaslatán áll,neki
gondolom előre fizetni kell majd.
Az ügyvéd:
-megszekeszti az aláírandó beadvány fejlécét,formáját
-nagy előny,ha van már van tapasztalata, lebonyolított,és célba juttatott
egy ilyen ügyet.
-van gyakorlata az aláírások országos összegyűjtésének technikájában
-tudja fontossági sorrendben,hogy melyik 100 hatalmasságnak,és hogyan kell eljuttatni az 1 millió összegyűjtött aláírásunkat.
Ez csak egy vázlat,tudom,hogy az ördög a részletekben van.
Jó lenne minél több gondolat a gyors lebonyolítás érdekében.
Az lendített meg újabban,hogy rájöttem ,nem kell az utcára kiállnunk
aláírásokért kuncsorogni.A csáládi ,rokoni ,baráti ,volt osztálytársi
/általános, és középiskola ,egyetem/stb.körből 100 aláírót könnyen találok.

jósvafő Creative Commons License 2015.05.17 0 0 6325

egyetértek, kérem mondjátok meg hogy hol kell aláirni, és én aláirom. én csak egyedül vagyok károsult . mindenféleképpen csak az összegyüjtött aláirásokkal tudnánk valamit elérni

 

Előzmény: BARUKA (6324)
BARUKA Creative Commons License 2015.05.17 0 0 6324

Szerintem mindegy, hogy ki egyesületi tag, vagy sem, össze kellene fogni. Az, hogy az egyesület hivatalos még semmit nem jelent, mert ha ezen múlna már rég kártalanították volna az egyesület tagjait, de amint tudjuk ez nem történt meg, pedig már pár éve hivatalosan próbálkoznak. Ott 1000 fő, azon kívül meg vagyunk 11000-en! Nincs értelme itt a különcködésnek, ha valamelyik fél jó ötlettel áll elő azt szíves örömest kellene támogatni mert egy a célunk. Indít az egyesület valami nagy "akciót"? Szívesen aláírunk! Most "nyakfogom" károsult társunk jött a remek ötlettel, az egyesület miért nem akarja támogatni? Ha sikerül együtt örülünk, ha nem újra föl kell állni és tovább kell lépni amíg el nem érjük a kártalanításunkat ami nekünk megjár! Várjuk az egyesület + válaszát, a jogászuk reagálását, stb. Még a sokat szidott fölszámoló is most remek nyilatkozatot tett, és ha ő tudna a javunkra előnyöket kiharcolni azt is boldogan fogadnánk, gondolom az "egyesület" tagjai sem utasítanák el. Ezt a különcködést be kellene fejezni, egyéni akciók nem visznek előre csak a nagy többségi akarat!

Előzmény: mama 35 (6323)
mama 35 Creative Commons License 2015.05.17 0 0 6323

Egyetértek!! Csak legyen már, illetve induljon el egy megvalósítható folyamat! Az Egyesülettel fel kellene venni a kapcsolatot ebben az aláírás ügyben vagy a tagságot itt kellene növelni ,itt már van jogász aki képviseli a tagokat, és viszi tovább az ügyet.Ha itt tömörülne a tagság sokkal nagyobb erőt képviselhetnénk,erre kellene buzdítani a károsult társainkat! Magunktól nem jön össze megfelelő súllyal a tennivaló, kell,hogy jogi képviselő segítse a folyamatot!  Olvastam olyan megnyilvánulást," persze ott is csak a pénzt szedik" igen valóban fizetni kell éves tagsági díjat,ami már évek óta ugyanannyi, / ez nem több egy olcsóbb színházjegynél / de én csak az egyesületben bízom,az egyesület léte hivatalos, engedélyezett, több mint 1000 tagot számlál,ezt kellene arra 8-10 ezerre növelni,akkor itt egységbe lenne az erő!

egyesületek Creative Commons License 2015.05.17 0 0 6322

Fizetésképtelen a BAUMAG!

 

 

Nyitotta: negyvenketto, 2003.10.12 18:38 | Hozzászólások: 6030 | Hozzászólók: 255

Előzmény: nyakfogom (6320)
BARUKA Creative Commons License 2015.05.17 0 0 6321

Gondoltam, de éppen az előző válaszára hivatkozva kéri az egyetértést, miszerint elvárja, hogy az állam megfelelő törvény mellett kártalanítson, ha már milliárdokat zsebeltek a forrásadónkon!

 

Előzmény: nyakfogom (6320)
nyakfogom Creative Commons License 2015.05.16 0 0 6320

 

Kedves Baruka én erre gondoltam,ez a 6251-es:

 

"Kedves Sorstársak!

Úgy vélem a témát teljesen kitárgyaltuk, tovább folytatni nem érdemes. Ezért azt javaslom, hogy az előbbi válaszomat EGYETÉRTEk szóval erősitsétek minél többen. Legyen ebben a topikban

10000 ilyen válasz!

 

Győzzön megérdemelt igazság!"

tüskéskaktusz Creative Commons License 2015.05.16 0 0 6319

Remélem az OTP elküldi az alkotmánybíróságra, mert a mi anyagunk már ott landol Lenkovics úrnál. Korábban itt is megjelent a levél, de az anyag még elment a frakciókhoz is. Most várjuk a fejleményeket.

Előzmény: BAUmagnélküli (6312)
BARUKA Creative Commons License 2015.05.16 0 0 6318

Kedves "nyakfogom"! Megtaláltam az egyetértek visszajelzés előzményét! Eredendően a 6250 sz. -on van és azzal biztosan te is azonosulsz. A 6251-es már csak annak folytatásaként van! Üdv!

BARUKA Creative Commons License 2015.05.16 0 0 6317

Családtagra, barátra, ismerősre, jó érzésű emberekre lesz szükségünk akik végre át tudják érezni veszteségünket, és támogatják erőfeszítéseinket  aláírásukkal! Mindenképpen végig kell csinálnunk, a jövő érdekében is, mert különben mint a jelen helyzet is mutatja nem lesz változás, és a kifosztást biztosító furfangos törvények hatályban maradnak. Ezzel pedig a csavaros eszű ügyvédek játszi könnyedséggel degeszre keresik magukat, mert az ilyen Balázs- féle bűnözők alá betolják a kész módszert miként kell kifosztani tömegeket. Ennek véget kell vetni, legyünk úttörők, hogy az ország érdekében kikényszerítsük a változást, és persze magunknak a jogos kártalanítást!

 

Előzmény: jjulika (6316)
jjulika Creative Commons License 2015.05.16 0 0 6316

Törökbálintiak vagyunk egy család ,több fővel! Szivesen veszem a segítséget !juhasznejuli@hotmail.com   az E-mail cimem,ott egyeztethetünk! 

 

Előzmény: Törpefenyő (6308)
jósvafő Creative Commons License 2015.05.15 0 0 6315

én is Budaörsi károsult vagyok, szivesen segitek

 

Előzmény: Törpefenyő (6308)
BARUKA Creative Commons License 2015.05.15 0 0 6314

Azt hiszem ezen a ponton meg kellene állapodnunk, és most várjuk az egyesület reakcióját.  Mi sem, de ők sem fognak egyéni akciókkal célba érni, tehát össze kell fognunk!Ha tényleg kiváló a jogászuk , akkor felkérjük, hogy legyen segítségünkre, mindannyiunk érdekében, és nyilván nem zárkózik el senki, hogy munkáját megfizessük.

 

Előzmény: nyakfogom (6311)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2015.05.15 0 0 6313

A lényeg: Ha csak egy olyan károsult is a pénzéhez jut jelen ügyekben, akinek befektetése nem volt védett a BEVA által, akkor nyert ügyünk van, mert akkor nem hagyhatják ki a BAUMAG károsultjainak kártalanítását sem!...

Előzmény: BAUmagnélküli (6312)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2015.05.15 0 0 6312

Bemásolom a cikk szöveges részét, mert úgy látom nem lehet megjeleníteni:

 

"A Quaestor kártalanítási törvény és Quaestor Kártalanítási Alap miatt az OTP már beadta a keresetét a bírósághoz a fiktív kötvényekkel kapcsolatban és a bank tervezi, hogy az alkotmánybírósághoz fordul, írja a Portfolio. A legnagyobb magyar bank meggyőződése, hogy az alapba történő befizetés alkotmányos jogokat sért.

Az OTP-nek az nem tetszik, hogy a Buda-Cashtől és a Hungáriától eltérően a kormány  a Quaestornál valamiért szinte teljes kártalanítást rendelt el a többi iparági szereplő pénzéből. Korábban a Keler vezetője és Bankszövetség is felszólalt a quaestorosok kiemelt kárpótlása ellen.  

Bár az OTP-nek részben azért jól is jött a brókercégek körüli botránysorozat, sok új ügyfél kereste náluk a biztonságot, de azért a vezérhelyettesük, Wolf László korábban  elmorfondírozott pár megválaszoltan kérdésen, mint hogy a Quaestornál:

Volt-e egyáltalán kötvény? Ha nem volt, akkor az miért befektetési szolgáltatás? Ha viszont tiltott betétgyűjtés zajlott, akkor miért a Beva fizet? Az MNB bő három hónapja miért adott minderre engedélyt? Miért nem támogatja Magyarország a lakosság pénzügyi tudatosságának fejlődését? Lényegében visszafizetünk mindent azoknak, akik éveken át rendkívül kockázatos termékbe fektettek, és bátorságukért magas hozamot kaptak egy szabálytalan kibocsátótól. Ha a magas hozamot és a kártérítést is megkapja valaki, vajon miért fogja legközelebb jobban megválogatni a befektetését? Ha pedig a szabályozók nem vállalnak felelősséget, nem viselnek kárt, akkor a Beva intézményében miért nincs fontosabb szerepe annak, aki fizet, vagyis a piacnak?..."

Előzmény: BAUmagnélküli (6310)
nyakfogom Creative Commons License 2015.05.15 0 1 6311

A népszavazás ellenszenvet is válthatna ki,ezt én sem tartom jónak.

De tegyük úgy mintha élnénk,hiszen még nem haltunk meg,

csak eddig eljátszottuk a tetszhalottat.

Mutassuk meg,hogy élünk,és mink is vagyunk valakik,volt pénzünk,és ez nem a bűnünk,

hanem az erényünk volt.

Ez az ország egy kis svájc lehetett volna,ha mindenki/a devizahitelesek is/

úgy cselekedtek volna mint mi,és a semmiből nem akartak volna

királyokká válni 1 év alatt/kocsi,lakás/.Először spórolhattak volna ők is egy kicsit.

Ettől persze még sajnálom őket is,mert azért nem kellett volna elevenen megnyúzni

ezeket a fiatal embereket sem.

Na eddig a siránkozás,lássuk a teendőket:

Nekem a gyerekekkel,felnőtt unokákkal,közeli rokonaimmal,

barátaimmal,és jó ismerősemmel együtt van 100 potenciális aláíróm,akiknek

nem kell könyörögnöm,örömmel adják a nevüket,aláírásukat,ha szólók nekik.

Ez megszorozva 8-12 ezerrel=800.000-1.2 millió aláírás.Ez már egy kritikus tömeg,

ezt azért már nem lehet egy könnyed mozdulattal lesöpörni az asztalról. 

Ez a könnyebb része a teendőinknek,az aláírásokat így könnyen meg lehet szervezni.

A neheze annak a jogásznak a megtalálása,aki megfogalmazná a fejlécet,és

megjelölné azt a 100 helyet,ahol eredményt érhetnénk el 1.2millió aláírás átadásával.

Az EGYESÜLETNEK ez testhezálló feladat lehetne.Úgy gondolom,hogy szívesen kifizetnénk

mindnyájan részükre sok évi tagdíjat egy sikeres közreműködés esetén.

Más:

Ma telefonon megigérte Rogán Valéria/a vendvidéki Szakonyfalu polgármestere/,hogy

felméri mennyi károsult van a 3 faluban.Ö a nővér,nem baj ha valaki testközelbe

kerül ezzel a problémával a Rogán családban.

BAUmagnélküli Creative Commons License 2015.05.15 0 0 6310
Előzmény: BAUmagnélküli (6309)
BAUmagnélküli Creative Commons License 2015.05.15 0 0 6309

Jogos a tervezett kezdeményezés, hiszen a mi kártalanításunkhoz is törvény kell! Ha népszavazás döntött volna a Hajdú-Bét, a Quaestor és a többi brókerbotrány károsultjainak kártalanításáról, akkor egy fillért sem kaptak volna a károsultak. Ezekben az ügyekben volt politikai motiváció, főleg a Quaestor esetében, ahol döntő arányban költségvetési szervek, politikusok is tartottak nem kis pénzeket, és Önmaguk kártalanításához azonnali törvény kellett!...nem merték kihagyni a kisbefektetőket, annak ellenére, hogy Ők összességében csupán a teljes kár megtérítésének egyharmadában (voltak) vannak érdekelve...de mint korábbi bejegyzésemben már utaltam rá, még itt sincs minden lefutva:

http://index.hu/gazdasag/bankesbiztositas/2015/05/15/alkotmanybirosagra_menne_az_otp_a_quaestor

 

 

Előzmény: BARUKA (6306)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!