Keresés

Részletes keresés

Derek Creative Commons License 2012.11.21 0 0 836

"Sokmillió ember úgy gondolta, hogy a Gyurcsány féle demokráciából elege van."

 

Nem volt Gyurcsany fele demokracia ,ugyanaz a demokracia volt GY kormanyzata alatt ami 90-ben ki lett alakitva

Előzmény: Ódri (833)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.21 0 0 835

"Legyünk azért jóhiszeműek: fogadjuk el, hogy egyszerűen nem értenek a politikához."

 

És akkor pont a Szakasits-unoka ért hozzá a legkevésbé?

Előzmény: ketszerketto (722)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.21 0 0 834

"Remek LMP-s stratégia, lökd félre a feleslegest,

Bajnai nélkül is megy a szekér."

 

Bajnai nélkül is megy a szekér, de vajon Jávorék nélkük is menni fog-e, ha esetleg úgy alakul?Mert úgy látom kezd tele lenni a tökük az egésszel. Akkor majd ott marad Schiffernek Vágó Gábor meg Mile Lajos, biztosan remek trió lesz.

Előzmény: villantós (717)
Ódri Creative Commons License 2012.11.21 0 0 833

Mert ezt te így eldöntöd:)

Sokmillió ember úgy gondolta, hogy a Gyurcsány féle demokráciából elege van. El is küldte őket kétharmaddal a picsába. És pont.

Ezek a tények. A többi csak a te álomvilágod.

Majd ha sokmillió ember úgy gondolja, hogy Orbánból is elege van, akkor másfél év múlva elmegy és akár kétharmaddal mást is emelhet a hatalomba. Pontot majd akkor teszünk.

Előzmény: asta (818)
Ódri Creative Commons License 2012.11.21 0 0 831

Értem, tehát az mszps megteheti, a fideszes nem. Éljen a kettős mérce:))

Előzmény: asta (811)
lanned Creative Commons License 2012.11.21 0 0 830

Irántunk érzett gyűlölet?

 

Te hanyan vagy?

Előzmény: Ódri (828)
Ódri Creative Commons License 2012.11.21 0 0 829

Tehát fogadjam el, hogy antidemokrata vagyok?:) Sosem fogom megtenni:))

Előzmény: Törölt nick (810)
Ódri Creative Commons License 2012.11.21 0 0 828

Dehogy akarlak meggyőzni. Miről? Teljesen kialakult politikai nézettel rendelkezel, rühelled Orbánt és a Fideszt, és ez eddig is így volt. Nem most döntöttél úgy, hogy ez nem tetszik, hanem sok évvel ezelőtt. Ne értelmezd már félre a dolgokat:)

Hogy jött ide a rajongás? Politikai nézeted van, szimpatizálsz valakivel. A mai magyar szóhasználat szerint balliberális vagy, azt ez képviselő pártokat támogatod. Ezt most tök felesleges tagadni bakker:)))

Te nem érzelemből irogatsz ide? Hát az orbánfóbia az már semmi?:) Minden mondatodból süt az irántunk érzett gyűlölet:)

Ja, hogy már ott tartunk sohasem volt demokrácia?:) Hurrá:) Még, lécci ne hagyd abba:)

Előzmény: asta (799)
mmormota Creative Commons License 2012.11.21 0 0 827

Esetleg átnevezhették volna magukat "Mi jobban tudunk sárban dagonyázni" párttá.

Előzmény: zizi52 (823)
zizi52 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 826

Nem mellesleg a Sukoró ügyben - a feljelentést az LPM egyik prominens személye tette - nyakig benne van Bajnai is.

Előzmény: mmormota (824)
mmormota Creative Commons License 2012.11.21 0 0 825

Mint ilyen, felelősség terheli a megtévesztés érdekében hozott adócsökkentési program miatt, és így a demkratikus választás sérelme miatt. Ilyen politikussal az aki hiszi is amit a pártja neve állít "lehet más a politika" nem csoda ha nem akar szorosan együttműködni.

Előzmény: zizi52 (823)
mmormota Creative Commons License 2012.11.21 0 0 824

Feltételezem, hogy a nemleges válasz kialakításában jelentős szerepe volt annak, hogy Bajnai Gyurcsány kormányának tagja volt.

Előzmény: zizi52 (823)
zizi52 Creative Commons License 2012.11.21 0 0 823

A topik cím szerint az LMP nemet mondott Bajnaiéknak..... nem egészen értem, hogy milyen összefüggésbe van ez az általad írt adócsökkentéssel, vagy a demokrácia megsértésével ???

Előzmény: mmormota (821)
mmormota Creative Commons License 2012.11.21 0 0 822

"Milliószor felsorolták már sokan... én meg már unom:O)"

 

A saját axiomarendszereden belül triviálisan igazad van. Csak nem vagy képes észrevenni, hogy mások nem ugyanazokat a dolgokat tartják alapigazságoknak, és egész máshogy értékelik ugyanazokat a dolgokat egy másik nézetrendszerben.

Előzmény: asta (820)
mmormota Creative Commons License 2012.11.21 0 0 821

_Te_ vélekedsz úgy, hogy tény. _Te_ határozod meg, mi fontos és mi nem. Én meg teljesen más súlypontok alapján alakítom ki a véleményemet.

 

Pl. ötéves adócsökkentést törvénybe iktatni (tudva hogy a választás másnapján vissza kell vonni)kizárólag a választók megtévesztése céljából, az szerintem a demokratikus választás megcsúfolása. Ez már nem túlzó ígéret, hanem az egész értelmének az elvétele, a demokrácia legdurvább megsértése.

 

 

Előzmény: asta (820)
asta Creative Commons License 2012.11.21 0 0 820

Én semmit nem dönthetek el, csak puszta tényeket közöltem.

 

Milliószor felsorolták már sokan... én meg már unom:O)

Előzmény: mmormota (819)
mmormota Creative Commons License 2012.11.21 0 0 819

Szerinted. És szerinted pont. 

Úgy könnyű vitatkozni, ha te döntheted el mik az axiomák. 

Előzmény: asta (818)
asta Creative Commons License 2012.11.21 0 0 818

Gyurcsány nem bontotta le a demokratikus intézményeket. És pont.

 

Orbán meg lebontotta. És ez is pont.

 

Ez a különbség. A kv kutatások pedig már mutatják, mennyire tetszik ez a többségnek. Orbán népszerűsége soha nem látott mélységekben....

 

Ma itt állunk.

Előzmény: mmormota (816)
MrJones Creative Commons License 2012.11.21 0 0 817

"A kongresszus a tárgyalásra igent, a csatlakozásra nemet mondott."

 

Hát  pedig...   erős a gyanúm,  hogy 2014-ben egyedül kevesek  lesznek.

Nnomindegy. Ha lehet, én  rájuk  szavazok.

Előzmény: GPhaus (-)
mmormota Creative Commons License 2012.11.21 0 0 816

"Ilyen társadalmi megegyezés funkcionált mindeddig"

 

Egy francot funkcionált. Egyes ballibek úgy vélekedtek, hogy Gyurcsány dolgai beleférnek a megegyezésbe, mások meg úgy, hogy nagyon nem. Így a többség úgy döntött, hogy ki kell utána rendesen takarítani. Hogy aztán a takarítás mértéke és mikéntje a többség akaratának megfelel-e, az 2014-ben derül ki a választáson. Nem pedig abból, hogy néhány rettegő mit siránkozik össze.

Előzmény: asta (808)
kőkberky Creative Commons License 2012.11.21 0 0 815

Nemet mondott az LMP a libatolvajnak.

 

Legalább, valamit jól csinálnak.

asta Creative Commons License 2012.11.21 0 0 814

Az mi?

Előzmény: Törölt nick (802)
asta Creative Commons License 2012.11.21 0 0 813

Ezt a szívességet nem fogom megtenni neked... főleg mert a lányregényekből rég kinőttem....

 

Ha azt mondta volna, hogy találhatnék értelmesebb foglalatosságot is, minthogy itt vitatkozzam veled, akkor elgondolkodnék:O)))

Előzmény: Ódri (798)
ketszerketto Creative Commons License 2012.11.21 0 0 812

"A protest MSZP szavazók párologtak el ..."

 

A protest szavazó az egy típus -- jó eséllyel most protest Fidesz lesznek...

Előzmény: Törölt nick (807)
asta Creative Commons License 2012.11.21 0 0 811

Pszichológiai vonatkozásban akár meg is teheti. Főképpen azért, mert ezt a kompenzálási hajlamot, ha van ilyen SCH-ben, éppen az idézheti elő, mert  a másik oldal előítéletei hívhatják elő benne.

Ha visszaemlékszel ki kezdte az apák-fiukozást, akkor ez teljesen érthető.

 

Pszichológiai értelemben a család nagyon meghatározó lehet, ezt lehet is elemezgetni ilyen formában. Az elődök bűneiért viszont az utód semiképppen nem  hibáztatható.

 

És ez nagy különbség.

Előzmény: Ódri (797)
Törölt nick Creative Commons License 2012.11.21 0 0 810

szerintem azt kellene elfogadnod, hogy hiába magyarázná bárki bárhogyan, úgysem értenéd meg soha:)

más szemlélet, ennyi.

Előzmény: Ódri (794)
asta Creative Commons License 2012.11.21 0 0 808

Nincs erről szó.... a vélemény az vélemény. Azzal vitatkozni lehet.

 

Neked meg semmit nem kell bizonygatnod, ha nem akarsz. Senki nem kényszerít rá... ha vitatkozol, szabad akaratodból teszed.

 

Az, hogy  demokráciákban mi minden történik a gyakorlatban, semmi köze az elvhez, amely a gyakorlatban még a legfejlettebb demokráciákban sem valósul meg maradéktalanul ... egyrészt.

 

Másrészt minden demokráciában kell lennie egy minimum társadalmi konszenzusnak... mint pl. akár a tízparancsolat... viselkedési formák, cselekmények, amelyeket  minden különbözőségünk mellett is egyöntetűen kirekesztendőnek tartunk.

 

De  ezeken az alpvető dolgokon túl is kell lennie társadalmi megegyezésnek pl. arról, hogy egy kormánynak minden leírt tv nélkül is, hol van a határa a ráruházott hatalom gyakorlásában. Ilyen társadalmi megegyezés funkcionált mindeddig, és a Fidesz ezt rugta föl nagyon durván és erőből. Ez bizony nem demokratikus viselkedés.

 

Ez vezet az egyre durvább ellenségeskedéshez, mert ilyen rendszert csak a gyűlölet tud összetartani.

Előzmény: Törölt nick (793)
ketszerketto Creative Commons License 2012.11.21 0 0 800

"...a saját ismerősi körömben sem érzem a hatalmas nagy elégedetlenséget. .."

 

A közvélemény kutatások szerint a Fidesz a szavazói mintegy felét, másfél millió embert elvesztett.

Valószinüleg rossz körben mozogsz...:-)


Előzmény: Ódri (790)
asta Creative Commons License 2012.11.21 0 0 799

Most asziszed, hogy megnyugtattál... sőt meggyőztél?:O)))

Honnan tudod kit   képviselek én? Honnan tudod miért mondok  bármit, mikor nem is érted, mert nem gondolkosz el rajta. Eszedbe sem jut. Érzelmekkel nem lehet vitatkozni, azok vannak és kész.

 

Nero is pont erről beszélt.... hiába próbálkozna bárki is racionális érvekkel jönni ide... miután mindenki magából indul ki, hát a másikról is azt feltételezi, hogy az is érzelemből mondja, amit... mert ugye, te utálod azt a rendszert...

 

Életemben nem rajongtam senkiért ( talán tinikoromban egy filmszinészért... de ebből normális ember 20 éves kora táján kinő)...pláne egy politikusért.

 

Nálunk igazi demokrácia soha nem volt, de a régi rendszerhez viszonyítva két évvel ezelőttig nagy haladás történt. A demokráciát is tanulni kell. És van, aki soha nem képes megtanulni, mert csak a saját kis világocskáját ismeri, amiből kitekinteni sem mer. Ha pedig valami ellentétes véleménnyel találkozik, azonnal átmegy sündisznóba:O))

 

És mellesleg mi van akkor, mikor a többség egyszercsak átcsap kisebbségbe???? Mert ma pl. itt már ez a helyzet...

Előzmény: Ódri (792)
Ódri Creative Commons License 2012.11.21 0 0 798

Igazán rászokhatnátok arra, hogy polidilizés helyett lányregényeket olvastok:) Sokkal megnyugtatóbb, talán nem lennétek ennyire megkeseredettek sem, és itt újra lehetne értelmesen vitázni a diktatúrázás helyett:)

 

Előzmény: asta (795)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!