Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Thorr76 2014.10.30 Creative Commons License 34586

Többnyire elmúlik magától. Pár nap, max. egy-két hét alatt.

Vitamint lehet adni nekik (jolovit).

Nagyon ritka, hogy (komolyabb) bajuk lesz tőle.

Előzmény: atrego (34585)
atrego 2014.10.29 Creative Commons License 34585

ha néhány  tyúkom,csirkém    prüszköl,szörcsög,mi  rá  a   hatásos  gyógyszer?Vagy az ilyeneket   vigyem be  a   házba,melegre?

pálinkás-doszi 2014.10.29 Creative Commons License 34584

Köszönöm mindenkinek a kimerítő válaszokat, megnyugodtam egy kicsit :D.

9 vörös tyúkom és egy kakasom van. Ma délután összeengedtem őket, ment a kergetés, de kirepülni nem tudnak, mivel raschel hálóval befedtem az ólat. De ügyesek a krédlik, bent az ólban a falra vannak felcsavarozva a tojóládák, annak a tetjére felrepültek és onnan pedig a tető keresztfáira :D. Remélem megszokják egymást és szent lesz a béke.

Köszönöm mégegyszer! :D

Előzmény: Thorr76 (34583)
Thorr76 2014.10.29 Creative Commons License 34583

Ha ki tud repülni az nem jó, ha nincs más lehetőség (kerítés megmagasítása) akkor le kell vágni a szárnytollvégeket.

Nem tudom hány nagy vörös tyúkod van, de ha sok és sajnálod őket ( ha egyszerre 20-an kezdik püfölni) -bár így gyorsabb,

akkor megpróbálhatod egyesével is, minden harmadik- negyedik nap egy újat átengedni.

Bár így sokkal hosszabb, de egyszerre csak egy tyúk püföli majd őket (de így eltarthat akár egy hónapig is, vagy tovább).

Nem tudom melyik a jobb, és melyik okozna kisebb sérülést vagy traumát, én eddig mindig a gyors módszert választottam, de

ha nagyon temperamentumosak a tyúkok, lehet hogy csak a másik fog működni...

Előzmény: pálinkás-doszi (34580)
Thorr76 2014.10.29 Creative Commons License 34582

Ezek a harcok a hierarchiában betöltött alá-fölérendeltségért mennek,  de ha kialakul a rangsor akkor

abbamaradnak egy idő után. (Talán két-három nap) Először elpüföli majd midegyik őket, de aztán pár óra múlva

lenyugszanak. A kerítésen keresztül nem fognak egymáshoz szokni, mert ott nem tudják megvívni a rangsorharcot,

és csak azt követheti a béke. Ezen minden új jövevénynek át kell esnie, ne sajnáld őket, pár kihullot tollon kívül (esetleg pár kisebb seb)

nemigen lesz bajuk.

Utána már csak néha egy-egy csőrvágással jelzik, ki a góré, ki ehet először, ilyesmi.

A kakasok tudnak komolyabb sérülést okozni egymásnak, de idővel ott is megbékélés van többnyire....Szerintem össze kell rakni őket. A legjobb ha

este sötétedés után rakod be őket az ólba. Ezt pár napig (nálam a leghosszabb egy hét volt) sajnos újra el kell játszani, de egy

idő után maguktól is be fognak menni.

Csak akkor kell felfüggeszteni az összeszoktatást, ha mondjuk a kloáka körüli részt tollmentesre és véresre csípdesik, vagy extrém nagy sebeket

okoznak egymásnak. Egyébként ne félsd őket, szívósabbak mint gondolod, és egy kis harcba, üldözésbe, elpüfölésbe még nem halt bele egyik sem.

Idővel úgyis abbahagyják a harcot,ha másért nem akkor azért mert elfáradnak....

Babette_ 2014.10.28 Creative Commons License 34581

más a szaguk...

próbáld éjjelre összezárni őket, amikor már kábák, és reggelre összeszagosodnak.

pálinkás-doszi 2014.10.28 Creative Commons License 34580

Sziasztok!

Olyasmiben fordulnék hozzátok, hogy egyszerűen sehogy sem tudom össze szoktatni a kis krédliemiet és a nagy vörös tyúkokat. Már egy jó ideje(2-3 hónap) kerítésen keresztül szokják egymást nap mint nap, de ha átengedek 3-4 nagy vöröset, akkor pár perc elteltével, csípkedni üldözni kezdik a kicsiket. Sajnos oly annyira, hogy utoljára mikor átrepült az egyik nagy, akkor addig szekálta az egyik krédlit, hogy kirepült, aztán a kutyák át kergették a szomszédba. Szerencsére meg lett. A kirepülés óta nem mertem újra össze ereszteni őket. 

A tanácsokat előre is köszönöm!

Máris.szomszéd 2014.10.28 Creative Commons License 34579

Az elég magas ár, itt 137 Ft, de nem szeretem, annyira nem tojnak tőle jól.

Előzmény: Sam711 (34578)
Sam711 2014.10.28 Creative Commons License 34578
Ahol en vasarolok a Babolna gazda tojo 160ft. Igaz a vitafort aranytojo 145. Raadasul magasabb feherje es lizin tartalommal. Ha nem lenne ez kiprobalnam. Ha nem kapok vitafort akkor legalabb tudom milyennel tudom helyettesiteni. Koszi az infot!
Előzmény: Máris.szomszéd (34573)
Thorr76 2014.10.28 Creative Commons License 34577

Köszönöm! Egy óra múlva már ki is sül az egyik!

:-)

Előzmény: Máris.szomszéd (34576)
Máris.szomszéd 2014.10.28 Creative Commons License 34576

Jóétvágyat hozzá!

Előzmény: Thorr76 (34574)
Thorr76 2014.10.28 Creative Commons License 34575

Az érzékenyebb lelkűektől elnézést...

Thorr76 2014.10.28 Creative Commons License 34574

kAKASVÁGÁS VOLT MA NÁLUNK.

A képeken még nincsennek teljesen megtisztítva. Öt wyandotte, és egy parlagi kakas.

Le kellett őket vágni, mert csak pusztították a takarmányt , és állandóan harcoltak.

A súlya 2 kg 27 dkg zsigerekkel együtt, toll nélkül.

Azt hittem nagyobb lesz a súlyuk. De öt és fél hónaposan, táp nélküli tartással azt hiszem ez sem rossz

a vegyeshasznosításúaktól....

Máris.szomszéd 2014.10.28 Creative Commons License 34573

A múltkor kérdeztem a bábolna borsós granulátummal kapcsolatban, de senkinek nem volt tapasztalata ezért kipróbáltam. Csak röviden leírom mit tapasztaltam, hátha valakit érdekel.

Elvileg sertés állomány részére találták ki, zabot, borsót, árpát, tritikálét és kukoricát tartalmaz a vitaminokon és nyomelemeken kívül. A takarmányboltos szerint sokan helyettesítik vele a baromfik abrakot főleg kényelmi okokból. Mérete kb. a zabhoz hasonló, könnyen harapható, de nem porlad. A tyúkok szívesen fogyasszák (pedig elég finnyásak). Fele-fele arányban etettem ezt és vegyes darát kivételesen koncentrátum nélkül. A tojáshozam némi megvilágítás (1-1 óra) mellett mindkét napon 100 % volt. Egyetlen hátránya a 148 Ft-os kilónkénti ár, ami a kész tojótakarmányok árát is meghaladja. Az viszont pozitívum, hogy táp, állati fehérje és GMO szója nélkül is jó tojáshozamot lehet vele elérni.

zebulónia 2014.10.27 Creative Commons License 34572

Bocs.! Az előzőt természetesen Neked  írtam, csak félre ment.

Előzmény: szürkefarkas71 (34568)
zebulónia 2014.10.27 Creative Commons License 34571

Úgy látszik meggyógyul, mert ma már járt-kelt a kertben, eszik is. Igen élvezte a napot, napozott ma.

Előzmény: Sam711 (34569)
szürkefarkas71 2014.10.27 Creative Commons License 34570

A kiszóródás ellen tettünk még egy lépést. Vagy inkább a verebek általi kiszórás ellen. Nálunk fém vályús etető van, vágtam ki plexiből egy hosszú lapocskát, amit este ha bementek a tyúkok betolom a vályúba, vízszintesen, így a reggeli verébcsapat (meg az egerek) nem tudják kiszórni meg enni belőle, és kénytelenek a földön levőket felcsipegetni. Reggel meg kihúzom a plexit mikor kiengedem a tyúkokat. Azóta nagyságrenddel kevesebb a kiszóródott mag.

Előzmény: Thorr76 (34560)
Sam711 2014.10.26 Creative Commons License 34569
Kb -10-15 fokban fazik meg illetve elfagy a tarely. De akkor sem veszes. Az infra lampa azert nem jo mert alatta felmelegednek utanna meg kimennek a hidegre.Hamarabb megfaznak. Ez tapasztalat. Elkovettem mar en is ezt a hibat. Ilyenkor mikor hidegebb idok jonnek akkor emelni kell a napraforgo aranyt. Akar 20szazalekig. Segiti a belso futest. Kart nem tesz.Nyaron viszont kevesebb kell. Lehet hulyeseg de egy kis diot adjal neki ha van. Es jolomax. Ilyenkor osszel mar nem tudnak annyi vitamint magukhoz venni.
Előzmény: szürkefarkas71 (34568)
szürkefarkas71 2014.10.26 Creative Commons License 34568

Nem lehet hogy megfázott a taraja?:) Vagy ilyen nincs náluk?:) Bocs ha hülyeséget írkálok.

Kis infralámpa nem volna rossz neki nem?

Előzmény: zebulónia (34567)
zebulónia 2014.10.26 Creative Commons License 34567

Sziasztok !

Köszönjük a segítséget, és a sok biztató választ. Úgy néz ki már jobban van a pipi. Ma már kijött enni, kicsit mászkált is ,de még mindig gubbaszt.Azért vigasztaló, hogy már van étvágya és eszeget is, inkább csak a zöldet kívánja.Reméljük rendbe jön.Sem levágni, sem enni nem tudnánk belőle, mert nagyon barátságosak és kézhez szokottak.

Thorr76 2014.10.26 Creative Commons License 34566

Kedves Zebulónia!

Remélem nem törtelek le, és bízom benne hogy a szegény pipi jobban lesz.

Igazából fogalmam sincs mi baja lehet, előfordulhat hogy csak tényleg megfázott egy picit.

Fel a fejjel!

Sam711 2014.10.26 Creative Commons License 34565
Igen ezert csinaltam en is. Van bent muanyag lada sot 20 litereres muanyag kanna aminek ugyanugy nyilast vagtam. De a diszperzites vodor a nyero:)
Előzmény: szürkefarkas71 (34563)
szürkefarkas71 2014.10.26 Creative Commons License 34564

Jobbulást a pipinek!:(

Remélem jó hírekkel jössz majd.

Előzmény: zebulónia (34556)
szürkefarkas71 2014.10.26 Creative Commons License 34563

Mi műanyag zöldséges rekeszt raktunk be nekik, szalmával. Talán jobb a szögletessége miatt, nem mozog.

Valahol olvastam hogy jobbak ezek a műanyag dolgok mert nehezebben telepszik meg benne a tetű.

Előzmény: Sam711 (34562)
Sam711 2014.10.26 Creative Commons License 34562
Szia! Lefenykepezem de mobilrol nem tudom felrakni majd delutan szamitogepol. A lenyeg hogy a legnagyobb diszpezites vodor legyen. A tetejen egy 20x20 as nyilast vagjal. Elfektetve rakd le. Forgacs vagy szalma bele. Tamaszd ki teglaval mert nincs sullya es konnyen elmozditjak. Ne mozigjon mert akkor nem szeretik. Nagyon konnyu tisztan tartani.
Előzmény: gigigombas (34561)
gigigombas 2014.10.25 Creative Commons License 34561

helo most csinálok tyúkólat én is diszperzites vödörre gondoltam. esetleg képet tudnál felrakni. köszi.

Előzmény: Sam711 (34554)
Thorr76 2014.10.25 Creative Commons License 34560

Bár az említett kakasom talán próbálkozásaink miatt (is), no meg mert igen jó erőnlétről indult

bírta még egy két hónapig is, de ha jelentkezik a gubbasztás, és nem kap antibiotikumot vagy

kezelést a tyúk, sokszor 3-4 nap alatt végez vele jellemzően.

Régebben több ilyen elhullásom volt egy évben, de mióta átalakítottam az etetőket kiszóródásmentesre,

azóta egy sem már vagy két éve.

Kop-kop, lekopogom..

Thorr76 2014.10.25 Creative Commons License 34559

Az indítótápban van kokciózis elleni szérum. Bár ez valószínüleg bélgyulladás, de lehet hogy kokciózis , 

illetve felülfertőződhet vele...

Talán egy kis indítótáp adása neki ha van otthon kéznél segíthetne rajta .

Thorr76 2014.10.25 Creative Commons License 34558

Lehet fertőzés is. Csak nem ragályos.

Engem egy régi kakasomra emlékeztet, aki ugyanilyen lilás, később kékes taréja lett, lefogyott legyengült.  Alig járkált.

Még hónapokig élt, a végén a lába felduzzadt, már menni is alig bírt .... A végén anyuéknak adtuk, ők levágták.

(Én meg nem ettem volna a húsát.)

Levágáskor a máján csomók voltak, de egyébként más nem látszódott.

A máját kidobták, de a húsát megették.

Ez leginkább az "elhalásos bélgyulladása", vagy az azt felülfertőző kokciózisra utal.

A csibéknél sokszor 3-4 hetesen jelentkezhet tömegesen, de bármilyen életkorban kialakulhat.

Kialakulhat legyengült állat, takarmány ürülékkel való szennyezettsége esetén is.

Okozhatja még túlzott fehérjebevitel, a táp rossz összetétele (halliszt helyett szójaliszt , zsiradék helyett szójaolaj a tápban).

Túlzott búzaetetés ( min 20% kukoricával keverése javasolt, ha ez nincs meg baj lehet)

Cink-szulfát bevitele, stb. Túlzsúfoltság vagy bármi más. - a jóég tudja mi még.

( Ha lehet ügyelni kell arra, hogy az etetőböl ne tudják kiverni a fekállal szennyezett földre a takarmányt,

mert ha onnan csipegeti fel valamelyik, az a baktériumos fertőzések leggyakrabbi oka- a fekália hemzseg a baktériumoktól)

Illetve okozhatja még fertőzött víz is.

A betegség oka: a béltraktusban bizonyos rossz baktériumok túlszaporodnak.

Ha az, a penicilinszármazékok javíthatnak az állapotán, de egy idő múlva már nem visszafordítható, nem lesz ugyanolyan mint volt soha, csak életben marad.

Segíthet a fokhagyma is antibakteriális hatása révén.

Ha tovább romlik az állapota, állatbaráti okokból a levágása javasolt, ne szenvedjen. Ha levágás után a "boncolás megadhatja a választ:

"a máj megnagyobbodott, és felületén kis szürke „szigetek” láthatók, amelyeket a máj színével megegyező hálózat vesz körbe. Az elszíneződött területek nem emelkednek a máj felülete fölé. (2. kép) A máj állománya megkeményedett, az epehólyag sokszor feszülésig telt, esetenként elszíneződött, fala megvastagodott és tartalma nyúlós.  Boncolással a vékonybél savóshártyája felől vérzések tűnnek fel, amelyeket könnyen össze lehet téveszteni a coccidiosis okozta elváltozásokkal. A belek kitágultak, gázzal teltek, lumenükben zöldesbarna tartalom található. A belek szakadékonyak. A bél nyálkahártyáját sárgásbarna, korpaszerű álhártya fedi, amit könnyen le lehet törölni. (1. kép) A nyálkahártya különböző mértékű kimaródásai főképp a vékonybél alsóbb szakaszain láthatók. A béltartalom sötét, ragacsos, homogén, bűzös. A kórforma előrehaladásával a bélnyálkahártya elhalásos területei a savóshártya felől is feltűnnek. Kismértékű fertőzés esetén a hullák hamar bomlani kezdenek, a vékonybél megvastagodott, hosszabb-rövidebb szakaszain szürkés elszíneződések mutatkoznak."

Ha ez a helyzet, a húsa megehető, de a mája nem.

Antibiotikum nélkül nem fog meggyógyulni, a fokhagyma segíthet. Nem fertőző.

http://mezohir.hu/mezohir/2004/06/a-baromfi-elhalasos-belgyulladasa/

http://www.karpataljalap.net/2012/12/14/baromfik-elhalasos-belgyulladasa

Azért drukkolok, hátha tévedek.

Sam711 2014.10.25 Creative Commons License 34557
Szia! Lehet keringesi rendellenesseg. Ez ellen nem tudsz tenni. Vagy a tojas elakadt benne. Nehez eldonteni igy keprol. Ha eszik az jo. Lehet ez a hideg ido is okozza. Vagyis a front. Minket embereket is megvisel. Az allatokat is.