Keresés

Részletes keresés

Szurujjas Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43746

Koszonom Mama, akkor ma meg talán górcső alá vonom őket, talán én is azt látom tán, amit kellene-:)))

Előzmény: Omosimama (43739)
tothzb Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43745

A gödöllőiek oltva vannak Marek és baromfipestis ellen...legalábbis ezt mondják, és nálam sincs semmi ilyesmi az onnan hozottakkal....ettől persze még igazad lehet, de inkább ne legyen!

Előzmény: Victor1988 (43744)
Victor1988 Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43744

Szia!

Nem akarlak megijeszteni, de nekem az a gyanúm, hogy annak a csirkének más baja van. Elképzelhető, hogy lebénult a szárnya és emellett egyensúlyzavara is van - ezért esett az itatóba. Ha ez így van, akkor a legvalószínűbb, hogy marek áll a háttérben. Ha lehet, próbáljátok elkülöníteni a többitől és figyeljétek pár napig. Sajnos ez a nyavalya nálunk is jelen van, az állomány 30 %-a odalett már.

Előzmény: tomeeeee (43743)
tomeeeee Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43743

Sziasztok!

Segítségeteket kérném, 4,5 hete hoztam Gödöllőről naposcsibéket, minden szép és jó volt, de 2 napja az egyik csibén észre vettük h lógatja az egyik szárnyát, nem mozgatja... Úgy gondoljuk, hogy eltörhetett a szárnya. Tegnap fel lett neki kötve egy kis madzaggal a testéhez. Nem tudom, hogy attól mozog nehézkesen, hogy le van kötözve a szárny, délelőtt az itatójába esett bele :/

Valakinek van tapasztalata szárnytöréssel kapcsolatban? Elég testéhez kötni, vagy rendesen sínbe kéne kötni?

Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43742

De megeszi! :-) Egyébként mindegy is lényeg, hogy patkány nálam ne legyen!

Előzmény: Omosimama (43740)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43741

Ezeknek a kisragadozóknak van egyfajta ösztönös viselkedése,  ahol a menedéke van ill. tanyát vert ott nem vadászik, hogy ne fedezzék föl az ottlétét.

A patkányt pedig tápláléknak vadássza.

Amúgy nálam vagy a hideg tél hatásaként vagy sikerült kirekesztenem a búvóhelyüket , vagy a " bolhazsák " végre teszi a dolgát, de ezéven még nem találkoztam velük. remélem így is marad !

Üdv !

Előzmény: Omosimama (43740)
Omosimama Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43740

Szia!

Sztem a nyest sem eszi meg a patkányt, ahogy a macska se. Csak megfujtogatja, mert talán konkurrenciát lát benne. 

Érdekes volt, hogy az itt lakó nyestek a papó tyúkjaiban sose tettek kárt, csak néhány tojást vittek

Előzmény: Szurujjas (43736)
Omosimama Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43739

Ahogy ott vannak a "hosszú" tollszárak, azok közti résben sokkal rövidebb kis tollacskák láthatók élőben, 2-5 napos korig.

Előzmény: Szurujjas (43731)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43738

A nevelőt úgy alakítottam ki hogy két fakkot csináltam egymás mellé, köztük egy csapóajtó van . Amíg kicsik az egyikben vannak, amiben infrázom őket. 

Ha nőnek megnyitom a csapóajtót , a másikba is teszek etetőt, itatót, de ott nem fűtök. Aki akar átmehet. Bevált módszer.

Előzmény: Szurujjas (43730)
fürjfürkész Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43737

Tudják ők hogy mi a jó, de gondolj bele te se a lábát kapkodod ha van combja a tányéron!!!

Amikor megunom hogy képesek még a darából is kicsipegetni a számukra finom részeket, és van időm is, beáztatok egy kis száraz kenyeret, az etetőből kiszedem a meghagyott maradékot, összedolgozom és megkapják-----na azt a zabálást----- . ennek a keveréknek nem tudnak ellenállni, maradék nélkül beverik. Ha van lehetőségem boltokból szoktam venni száraz kenyeret vagy zsemlét , ha lenne időm csak így etetném őket.

Előzmény: Szurujjas (43732)
Szurujjas Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43736

üdv, teszek fel majd képeket, hogy milyenek felnőtt korban a mi avicolorjaink. Nekem bejönnek a sárgás, pirosas színek, de állítólag vannak fehérben is, mert ajánlottak, amikor vettük, csak az nem tetszik. És milEn igazam lett. Lakuk egy vércse pár nem messzire tolunk, ket szomszéddal lentebb szoktak a galambősz portájáT rendszeresen felkeresni... Nő, a 7vegen behatóbban köröztek és figyeltek a mi portál felett is, szerintem kiszúrtak a fehér selyem picikét....,  6-volt 4 fehér  és a gyepen kifutott statuk oket. Nő de nem is ezert írtam, hanem a nyest miatt. Nálam negyedik éve, hogy randarilozott egy jókora, akkor csak a macskák voltak meg, viszont kétszer elintezte az autónk elektromos rendszerét ... Gondolhatod milyen boldog voltam!!! Ha így nézem, nem örülnek neki! Meg az 1-1 tyúk mínusznál sem... Nincs nagyon min osztozni, ráadásul a lányaim is nagyon sajnalnak a dolgot. Azt viszonT nem tudtam, hogy a patkányokat irtjak. Nekem nem tűnik túl logikusnak, ha van jobb falat, bár minden bizonnyal a természetes közegben őket találjak meg. Szóval az a helyzet, hog sem a patkanyt, sem a mester, sem a görényeket nem biztos, hogy tárt karokkal fogadnánk....

Előzmény: Jobb agyfélteke (43727)
Szurujjas Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43735

Szia Thorr! Nos, van abban sok realitás, amit írtál, majdnem én is az un mar letohatott, sales ágra került állományt vettem, felmerült a csibe igen a lányok részéről, kapóra jöttek az avicolorként talált hirdetés a netről. Tuképpen ahogy írtam, a kettős hasznosítású madarak ilyen kis számban előnyösek. A most kelt fészek alját absz rántani valónak szántuk eleve, csak a kerdes az, hogy ha állomány frissítése is gondolok, akkor célszerű- e belőlük kelteni. Ahogy a jobb agyfélteke írta, vannak vele elvi problémák, ami, ha jól értelmeztem, alapvetően tojás hozam csökkenésében fog megmutatkozni, bár én tartok kicsit attól, hogy némi beltenEszeti kockazata is van a dolognak... Mindenesetre a lakóhelyünk miatt nem gondolkodhatok nagyobb számokban, mielőtt meg valami jóakaróm nem lesz a szomszédok közül . .. Mindenesetre, ha a tojás tojásos vonalon indulnék el, akkor is túl sok már az Infó.... Meg valahol túl kevés is... Te pl. mely fajtát tartod ideálisnak E tekintetben?

Előzmény: Thorr1976 (43702)
Szurujjas Creative Commons License 2017.05.24 0 0 43734

Szia LadyB! Magam is arra gondoltam, hogy mivel a takarmány boltban, ahová járok van egy egyveleg, amiben minden féle jót bedarálnak, kicsit nagyobb szeműre, nő az lesz a kaja tavasztól őszig. Gondolom nem árt előbb felesben kipróbálni, mert el nem tudod milyen finnyás egy Bánsági él nálunk... Az mondjuk kicsit ellene van a dolognak, hogy a pontos összetételéről hiába is kérdezném a tápos palit, de van a cucc van minden: tengeri, bab, borsó, búza, szotyolamag, árpa, borsó  és nemi távot is láttam benne. Meglátjuk, koszonom a tippet.

Előzmény: Ladybee (43733)
Ladybee Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43733

Érdemes az összetevőket darálni és nedvesítve adni nekik. Minden hasznosul és nincs pazarlás, válogatás !

Előzmény: Szurujjas (43732)
Szurujjas Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43732

Pedig azt gondoltam, holnap kiteszek egy képet, aztán szabad a licit, hogy "kikkel állunk szemben"... ? Ma volt fogoly másnapos sültként felszolgálva.... Jóízűt ettem belőle, pedig mifelénk ritkás sütnek meg egy éves tyúkot. Amúgy nettó 2,45 kg volt.... Elég nagy és ennél van nagyobb tyúkunk kettő is... Mindenesetre át kell állnom nyári eleségre, mert a téliból sok megy pazarba a kukoricából, a fekete szotyit zabálnák csak. Amikor kopasztottuk a "jó madarat", a begye szinte csak szotyival volt tele... Viszont zsiroska volt... Szóval a jutalomfalatoknak is lőttek ilyenkor...

Előzmény: Jobb agyfélteke (43689)
Szurujjas Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43731

Szia O'Mama! Én nem azt látom, mint Te, vagy vak vagyok: A jércekezdeménynél 4 egyforma hosszú tollat látok.... egy riddel a szárnyacska végén... VAgy nem látok jól???

Előzmény: Omosimama (43693)
Szurujjas Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43730

Jópofa sereglet... Elég jól áll helyügyileg is :-)

Előzmény: fürjfürkész (43695)
Szurujjas Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43729

Nos, biztos a gyakorlatlanságom teszi - de a képek alapján csak azt kérdezném, hogy hányféle csirkéd van? VAgy csak a színek csalják meg a szemem? .... Két napja ahogy jöttek a pippancsok, a selymek a dédi szekrényében kötöttek ki, amíg a végleges helyük el nem készül... 

Előzmény: alex1991 (43703)
Szurujjas Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43728

Na, ez még mókás nyár lesz, úgy hiszem... 7végén uncsitesók voltak nálunk, persze érdeklődtek az állatok után is, Rudi pedig - hát jelezte, hogy nem annyira tetszik a hárem körül az idegen sereglet... A kacsák persze hápogtak. Erre a mamáját Olaszországból látogató "hazaszakadt" földim (Békés megye) meg beleköt a gyerekekbe szombat reggel, hogy mikor vágjuk le a kakast, meg a kacsákat - mert olyan, mintha farmon lenne.... Kicsit tartok tőle, hogy nálunk ha 6 hetesen más skáláznak, akkor lesz némi szomszéd vitánk :-) 

Persze a házi tojásért 2 órával később bejelentkezett... Jól van "földi" - csak neked .... Hogy mekkora b...ok próbálják meg osztani az észt errefelé...

Előzmény: ninja420di (43700)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43727

Kár bizony! Csodálatos jószágok! Tulajdonképpen azt se bánom ha néha kieszik pl a kutyakaját..... cserébe úgy kerüli a patkány a portát mint a tüzet!

Előzmény: Omosimama (43726)
Omosimama Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43726

Teljsen jó! Én is örülnék a nyesteknek! Valaha laktak a padláson, de ahogy bővült a család, beépítettük és elmentek. Kár! 

Előzmény: Jobb agyfélteke (43723)
Atti6909 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43725

Igazad van. Sajnos nyestről nem tudok,de szivesebben látnám mint a patkányokat. Az esetből tanulva még akkor biztossá tettem a helyüket. 

tothzb Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43724

Jelen esetben a darált hússal kevert méreg volt hatásos...azóta nincs és nyestet sem akarok látni, bár alapvetően igaz, amit írtál.

Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43723

Szerintem a legeslegjobb megoldás az, ha ragadozó biztos a helyük és a megjelenő nyesteket nem űzzük el. Nálunk megjelent a patkány.... telefúrta a kertet... és bazi nagyok voltak, mint valami jóllakott kismalac akkorák..... rá nemsokra megtelepedett egy nyest család a tetőnkben.... nem zavart, cukik voltak, hajnalban benéztek az ablakon a tetőnél, a csatornában közlekedtek.... a patkányokat kiírtották, és azóta béke van. mindig is azt mondom: inkább 2 nyest, mint 50-100 patkány! Még akkor is, ha néha egy-egy tyúkot is elvisz.... de persze meg kell védeni őket rendes hálóval... és akkor a természet leszabályozza a patkányt!

Előzmény: Atti6909 (43722)
Atti6909 Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43722

Hasonlóan jártam én is. 75db volt,s napról napra kevesebben voltak. Először nem tudtam,hogy patkány,de őrjáratoztam éjjelente. Azóta mérgezem,lövöldözöm őket. Szomszédokban lakatlan házak,oda is csapdáztam,mérgeztem. Most tünetmentes a környék,de ez múló állapot,felkészültnek kell lenni. 10hónapos Orpingtonom elült 10 tojáson.:) A műhelyemben a köszörűgép alatt gyakorolja a gondos anyaságot.:)

Előzmény: tothzb (43719)
Jobb agyfélteke Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43721

A tojásokat 1-10 napig lehet gyűjteni keltetésre. Viszont a 3-7 nap közöttiek kelnek a legjobban! Tehát ha berakod, akkor a legfiatalabb tojás 3 napos legyen, a legidősebb meg 7 napos..... mondjuk ehhez szép nagy állomány kell, mert pár tyúktól csak pár tojás lesz ennyi idő alatt.....

Előzmény: Szurujjas (43718)
tothzb Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43720

újratervezés, mert én meg nem olvastam, amit írtál:) persze attól még így van:)

Előzmény: ninja420di (43715)
tothzb Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43719

Amiket árulnak,mind ki fog kelni:) Én is vettem náluk 50 darabot, most 8. hetesek, az más kérdés, hogy a felét megölte a patkány 2 hetes korukban...éppen a sokaság miatt nem tűnt fel, akkor meg már késő volt.

Előzmény: ninja420di (43712)
Szurujjas Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43718

Meg aposomtol van a hutogepgyarbol, valami kalibralo mero, valoban, lehet benne vmi amit mondassz, mert 3 tizedfok pontos. ha viszont ebbol indulok ki, az jo, mert a belogo egyseg es a tojasok tetejen mertem azonos hofokot az elektrobika altal mert 38 fokkal. Azaz +/- 0,3 tized pontossagu a gep, ami elvileg a +/-  1 fokhoz, amit olvastam, megdelelonwk tunt nekem. Martegnap a buszon elkezdtem irni ezt a valaszt, de atszallas cimszo alatt borig aztam olyan irdatlan nagy zivatar volt felenk.... KenTelen voltam az asszonynak szolni, hogy jojjon elem... A tojasok tekinteteben: 10 napig gyujtottuk, ez biztos, hogy hosszu ido. Kezdetben volt, amit nem kint taroltunk, hanem a hazban, sztem mar meleg volt.... Ja es Garcia a legfrisseb 10 tojast tartostol felboritotta a berakodast megelozoen. Ennek ellenere: A megszamozott tojasok alapjan tudom, hogy a 41-es nem kelt ki, az elso tiz szambol pedig  3, 11-20 kozott pedig 5 csibe kelt, sajna abbol volt a gyenge 3 is. .... Szoval sztem a tojasokban inkabb keresheto a bibi. Viszont a 15 elo nagyon jo fej kis falka. ..-) 

Előzmény: Omosimama (43714)
Omosimama Creative Commons License 2017.05.23 0 0 43717

Jut eszembe a tojásról! Tavaly én is vettem 15 paraszttyúk tojást. Ebből 3 volt szemes és egy kelt ki. Pech! 

Előzmény: ninja420di (43715)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!