Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

gigigombas 2015.01.19 Creative Commons License 36003

Ismeri valaki ezeket

az embereket?

gigigombas 2015.01.19 Creative Commons License 36002

Ismeri valaki ezeket az embereket? Tyúkok értékesítésével foglalkoznak.

Babette_ 2015.01.19 Creative Commons License 36001

Ancona lesz az, az egy olasz város.

Előzmény: Thorr76 (35998)
TazazTibi 2015.01.19 Creative Commons License 36000

Zalai vagy? Van unokatesóm Rigyácon,nővérem pedig Alsónemesapátiban lakik,melyikhez laksz közelebb ha nem titok? :) Szoktam hébe-hóba menni  hozzájuk...ha majd lesz ilyen pöttyöskéd megnézném ha aktuális lesz,és meg szabad tekinteni őket :)

Gondolom tényleg csak a színűk főleg ami eltérés náluk,mert hús baromfinak egyik itáliai sem mondható,tojó képességben pedig én amennyit láttam,vagy ismerőstől hallottam,mindegyik elég jól teljesített.

Előzmény: MG Petimester (35999)
MG Petimester 2015.01.19 Creative Commons License 35999

,-)) Rendicsek akkor, modjuk hamarosan dél Zalába lesz.   xDD. Bár ezek is fehérhéju tojcikal lepnek meg, mert a tenyésztés során Leghorn volt a fő belenyúlás. Legalább majd menyiségileg ( tojás) "kártalanítják" a tartókat.  :-))

Előzmény: TazazTibi (35996)
Thorr76 2015.01.19 Creative Commons License 35998

Szépek, bár eddig én sem hallottam róluk semmit. A neten van ahol Acona Italiener -nek nevezik, de a wikipédia

Ancona néven  hozza le, és azon kívül, hogy minden vedlésnél nagyobbak lesznek a pöttyök, nem sokat írnak róla.

(Tapasztalatom szerint általában az itáliai vagy olasz tyúkok jó tojók. )

Bizony több száz (ha nem ezer) fajta tyúk van a világon, de nálunk csak néhány fajta elterjedt, és ha

még a kis háztáji/hobbi tartókat beleszámoljuk, akkor is csak néhány tucat fajta lehet az országban.

Nem beszélve arról, hogy háztájnál sokszor keverékek vannak...

Előzmény: MG Petimester (35995)
-sanya bácsi- 2015.01.19 Creative Commons License 35997

sziasztok! van köztetek szabolcsi,vagy hajdu megyei aki australorpot tart,és tavasszal ad el 20-30db tojást?

TazazTibi 2015.01.19 Creative Commons License 35996

Szia Peti!

Köszi a linket.Szépek ezek a pöttyöskék.Hát itt dunántúlon,még nem sok ilyen kakas "szaggatja a levegőt"  a kukorékolásával még kora reggelente az biztos :)

Előzmény: MG Petimester (35995)
MG Petimester 2015.01.19 Creative Commons License 35995
Előzmény: MG Petimester (35994)
MG Petimester 2015.01.19 Creative Commons License 35994

,-)) Néz utána lécives az "Aconai" Itáliénereknek.  :-)) Szerintem ,mivel a külsőség is számít valamicskét (ezekkel aratnál szerintem a kiállításon is...), nem tiszta varjú fekák.  xDDD. Gyönyörüek és sokat tojnak majd.   Pill...nézek valami forrást....

Előzmény: TazazTibi (35975)
TazazTibi 2015.01.18 Creative Commons License 35993

Az soha nem baj pl:ha a "bogarat bele tettem a füledbe" :)  Érdemes lenne körbe érdeklődnöd,hogy van e arra felé valamelyik változata az Itáliainak,aztán vagy tojást szerezni vagy kis csibéket.Vagy ha annyira nincsen arrafelé tavasszal,ha megyünk Szabadkára viszek neked tojást,ha valakivel feljössz a piachoz Szabadkára,megbeszélnénk egy időpontot,aztán egy jó szerb kávé és hamburger mellett beszélgethetnénk a tyúkokról is :)

Előzmény: Victor88 (35992)
Victor88 2015.01.18 Creative Commons License 35992

Eléggé felkeltetted az érdeklődésemet az itáliai tyúkokkal kapcsolatban. Különben tényleg furcsa, hogy szinte nem is hallani más típust erre, csak a Brahmát. Persze lehet, hogy feljebb, más falvakban van más fajta baromfi is.

Előzmény: TazazTibi (35990)
meszi67 2015.01.18 Creative Commons License 35991

Szia. Örülök, hogy teszik, pedig még messze nincs teljesen kifejlődve! Egyébként valószínűleg eladom az idény végén, valamikor május-június környékén.

Előzmény: samy76 (35986)
TazazTibi 2015.01.18 Creative Commons License 35990

Akkor azok már valami brahma keverékek,ha a lábújjaikig tollassak.Érdekes egyébként,hogy tényleg vannak szebb és jobban hasznosítható,gazdaságilag jobban megérő fajta dísz tyúk tipusok mint a Brahma,és a Vajdaságban mégis csak az terjedt el?

A szomszéd srácnak nagyon megtetszett az Itáliai kakas még amikor oda vittem őket,hogyha majd keltetek és lesz felesleges kis kakas kérne tőlem egyet,aztán tavaly nyáron kapott egy nagyon szép példányt, ma reggel mondja hogy már "garázdálkodik" a tyúk udvarban :) mert ciceréli már a falusi vegyes állományát. :) aztán csak fél éves kb :)

Előzmény: Victor88 (35980)
TazazTibi 2015.01.18 Creative Commons License 35989

Igen itt elég jól összefoglalják a futó récét.Köszi a linket!

Előzmény: Ladybee (35981)
TazazTibi 2015.01.18 Creative Commons License 35988

Igen én is úgy tudom,hogy csigaevőknek is hívják őket.

Előzmény: Thorr76 (35982)
samy76 2015.01.18 Creative Commons License 35987

Na, a link kimaradt:

Előzmény: samy76 (35986)
samy76 2015.01.18 Creative Commons License 35986

Szia! Erre a kakasra, vagy egy hasonló minőségűre őszre vevő lennék!

Előzmény: meszi67 (35958)
TazazTibi 2015.01.18 Creative Commons License 35985

Akkor lehet azért nem tojt neki többet a futó kacsa,mert nem vette el a tojásokat alóla? Na majd megkérdezem azóta mi a helyzet,de tavaly nyáron mikor mondta akkor tényleg elvolt keseredve a futó kacsa miatt.

Előzmény: Ladybee (35979)
Ladybee 2015.01.18 Creative Commons License 35984

Nem vírus, hanem baktérium és 70 o C felett elpusztul. :-)  Én keménytojásként fogyasztom.

Előzmény: Thorr76 (35983)
Thorr76 2015.01.18 Creative Commons License 35983

A kacsa tojással vigyázni kell, mert gyakran szalmonellával fertőzött.

Fogyasztásra inkább olyan ételekben használható, amiket 20 percnél tovább sütünk.

És vigyázni kell arra, hogy át is süljön (pld a vastag töltelék közepe nem maradhat nyers vagy 20 percnél rövidebb ideig átsült.

Tehát rántottának nem a legjobb, de hosszan főtt-sült ételekben használható.

A szalmonella vírus 20 perc alatt maradéktalanul elpusztul. Valószínűleg erre elég lenne a 8-10 perc is, de hát fő a biztonság...

Nyersen viszont biztosan nem szabad enni. (Tojásfehérjehab, stb..)

Egyébként mi gyerekkorunkban úgy emlékezem sokszor ettünk kacsatojást, és sohasem volt bajunk.

Persze lehet édesanyám vagy fél óráig főzte, erre már nem emlékezem.

Előzmény: TazazTibi (35978)
Thorr76 2015.01.18 Creative Commons License 35982

Azt hiszem a futó kacsára írták, hogy megeszi az összes csigát, a házasat is de a veteményt nem bántja.

(Legfeljebb a friss májusi salátát....)

Ezért olyanokat is olvastam, hogy van kertészkedő aki "bérli", vagy egy-két hétre kölcsönkér egy párat a tartótól

a csigainvázió megfékezése végett. Van ahol (állítólag) néha olyan csigainvázió van, hogy négyzetméterenként

több darabot föl lehetne kapkodni egy eső után, vagy sötétedés után, és mindent leesznek.

Ladybee 2015.01.18 Creative Commons License 35981
Victor88 2015.01.18 Creative Commons License 35980

Igen. :) Mi egyszerűen harisnyásnak mondjuk. Van olyan, amelyiknek csak az ujjai tollasak, de van olyan is, amelyiknek az egész lába, sőt a combján hátrafelé lóg egy-egy tollcsomó.

Bácsföldvár kb. 90 km-re van Szabadkától délkeleti irányban. Több felől is meg lehet közelíteni. A mi falunk lakossága nagyjából 6000 fő. Olyat hallottam már, hogy a sima keverékeket Brahmával rakták össze, de persze a végeredmény a nagy méreten kívül semmi pozitív sem lett. Küllemre szép ugyan, de más haszna aligha van. Egyik ismerősömtől kaptam két kakast; a tojásokat Bánátból hozta. Ezek olyan kisebb termetűek, egész hosszú farktolluk van és elég idegesítően kukorékolnak. A hangja hasonló a japán kakaséhoz. Mivel nem tudtam összeszoktatni az enyémekkel és tyúk sem volt mellé, odaadtam a nagyapának, mert neki nagyon tetszettek.

Ladybee 2015.01.18 Creative Commons License 35979

Valóban sokat tojnak, de mivel egy fészekalj megtojása után kotlani kezd a tojó, ezért el kell venni a tojásokat és csak párat hagyni a fészekben.

TazazTibi 2015.01.18 Creative Commons License 35978

A harisnyát úgy érted,hogy lábtollasak?

Bácsföldvár pl milyen messze van Szabadkától?Akkor arrafelé még nem nagyon terjedtek el a fajta tyúkok,csak inkább a Brahma típusok...

Felénk pl: én 2600 fős településen lakom,de itt sokféle és  fajta tyúkot  tartanak az emberek,még Indiai futó kacsát is,bár az is inkább csak dísz tartásra való.Egyik ismerősöm "beetették"hogy 100 felett tojnak/fő évente,aztán azon kesergett,hogy 12 tojás volt össz-vissz a tojónak,1 pár van neki ebből.Tudom egy kicsit elkalandoztam a témától :)

Tényleg valaki tudja,hogy megfelelő tartás mellett milyen tojás átlagot hoz az Indiai futó kacsa?

Előzmény: Victor88 (35976)
ez-Ben 2015.01.18 Creative Commons License 35977

:))...csak semmi korlátozás- kedves- Erzsike ! ( A jó szándék a lényeg :)

...az élet tele van meglepetéssel. Ahogy van szőrös tyúk ( népiesen selyem) úgy, akár kialakulhat a tollas kecsó is. Hallottunk már nyuszkanyakú palóc tyúkról, onnan már csak egy ugrás a pilisi tollashátú gidus. ( Mindig tanulhat az ember valamit !:)

Előzmény: erzsi724 (35948)
Victor88 2015.01.18 Creative Commons License 35976

Érdekes, innen meg sokan azért járnak Magyarországra vásárolni, mert ott olcsóbbak a dolgok, különösen az élelmiszer.

Errefelé, legalábbis a környéken jobbára csak ilyen keverékeket tartanak, több helyen hallani, hogy van Brahma, de más fajta nemigen.

Mi tavaly májusban kezdtünk el foglalkozni baromfitenyésztéssel, előbb csak azért nem lehetett, mert nem volt kialakítva a hely számukra. Mindjárt 40 db csibével kezdtük (ráadásként kaptunk egyet, mert ismerőstől vettük). Sajnos 4 elpusztult belőlük még egész pici korukban, de a többi szépen felnövekedett. Végülis az arány is egész jó lett: 24 tyúk és 13 kakas. Reméltem, hogy lesz majd szép tiszta fehér kakas, de csak egyetlen fehér lett és az is tyúk, a többi fehérben mind van fekete vagy a farkában, vagy sálféle a nyakán vagy a szárnyában. Egyébként vörösek, sárgák, feketés fehérek.A sárgákon van olyan feketés satírozás is. Az egyik fekete-fehér kakas rózsástarajú volt, aztán volt két sárgakendermagos (az egyik kopasznyakú). Ja és soknak van harisnyája is.

Előzmény: TazazTibi (35974)
TazazTibi 2015.01.18 Creative Commons License 35975

Szia Peti!

Az igen, 5 hónaposan elkezdenek tojni a fekete itáliaiak?Nem gyenge,ezt se hallottam még,no de nem volt még az ismeretségi körömben senki sem aki ilyet tartott volna.

Előzmény: MG Petimester (35971)
TazazTibi 2015.01.18 Creative Commons License 35974

Szia!

Az a lényeg,hogy a korlátaid ellenére jól megoldod a kommunikációs helyzetet.Ott felétek milyen helyi "sajátosságú"tyúkok vannak?

Tavaly ősszel 3-szor is voltunk kint Szerbiában Szabadkán a piacon :) ott is van látnivaló bőven,van mindenféle ruhanemű stb...szeretjük a hely hangulatát,valószínű tavasszal is kirándulunk oda egyet, frankó a helyi hamburger 400ft-ért :) a piacon,na és a mérete kb: 3-szor akkora mint magyar országon :) és van benne bőven mindenféle jó.

Szóval az ezüst fogoly Itáliaiak:szépen felöltöztek most megint nagyon szép a tollazatuk így frissen öltözve pláne,a lábuk szép sárga és kecses.A tarajuk "félre csapott" és szép vörös,a kakasuknak nagyon szép,mintha kivágva lenne a taraja annyira élesek a vonalai mint a fűrész fogak szinte,gyönyörű jószág.A szép új ruhájukban már meg is kezdték újra a tojás rakást.

Előzmény: Victor88 (35968)