Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2015.06.06 0 0 38566

Köszönöm Mester. Nagyon jókor küldted ezt a videót, igaz lehet, amit a pasas magyaráz. Május 27-én temettük el Édesanyámat, és ez az érzelmi terhen kívül is sok vacaksággal jár. Úgyhogy próbálom nem beépíteni az életembe az allergiát.

Előzmény: MG Petimester (38561)
Thorr76 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 38565

Lehet hogy vedlenek? A helyváltoztatás, takarmányváltás, más egyéb "stressz" kiválthatja a vedlést, ami eltarthat másfél hónapig is sajnos.

Ilyenkor nem tojnak.

Biztosan fognak majd, mert az Itáliaiak általában jó tojók.

Előzmény: rituka77 (38559)
rituka77 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 38564

Szia. Itáliaiak nálam születtek tavaly márciusba.  Nem kellett beszokni. és tojás az ablakba.

Előzmény: TazazTibi (38563)
TazazTibi Creative Commons License 2015.06.06 0 0 38563

Ha felnőtt itáliait visz az ember haza,ott a stressz is közre játszhat ...  mivel félénkebbek a házi tyúkoktól,az új környezetet  hogy milyennek fogadják el ?Ezen is függ sok minden,tojás termelés ügyben.Mikor itáliai tyúkot vittem haza minimum 8 nap kellett mire elkezdtek tojni,de valószínű biztonságosnak érezték a helyüket elkülönítve más fajtától, mert aztán utána már rendszeresen tojtak mint a gép :)

Előzmény: rituka77 (38559)
Thorr76 Creative Commons License 2015.06.06 0 0 38562

Köszönöm!

Eddig 14 csibe kelt ki, és 15 tojás  van még a keltetőgépben.

A 14 kiscsibéből kb. 4-6 lehet australorp, nehéz megmondani, mert pár wyandotten tojás is volt benne, és

naposcsibe korban még nehéz megkülönböztetni az ezüst-wyandottent az australorptól.

De amelyik sárga színű az nyilván biztosan egyik sem.

Szóval most is csipognak a megrepesztett héjú tojások. A 14 csibe eddig segítség nélkül ,a maga erejéből jött a világra.

8 tegnap napközben, 5 éjszaka. Holnap reggelig remélem a nagy részük megszületik. Amelyik addigra sem, ott majd megpróbálok kézzel besegíteni,

de náluk már kicsi lesz az esély....

Jobbulást kívánok az allergiából! Sok minden virágzik ilyenkor. Sajnos nem teljesen példátlan eset ez, anyu is nyugdíj előtt lett először allergiás

egy-két gyógyszerre, most meg már majdnem minden gyógyszerre az. (Neki nem légzőszervi tüneteket okoz...)

Előzmény: Omosimama (38558)
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.06 0 0 38561

Szerbusz Omosimama és papa. Jobbulást kívánok a kisunokátoknak és az 'Öreganyának' is.Biztosan hamarosan jobban lesztek.

Alergia ? ...hmm.. Ez is érdekes ok-okkozatt ezekre a tünetekre, szerintem. Szív. üdv.

Előzmény: Omosimama (38558)
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38560

Szerbusz, tökéletes leírás. Szív. üdv.

Előzmény: meszi67 (38557)
rituka77 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38559

Sziasztok. Nálam azota se tojnak az itáliaiak lassan 3 hete. A többi 6 másik beindult 6 ból 5 tójásom van de a 3 itáliaitól 0 tojásom van. Ti nálatok minden rendben.???

Omosimama Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38558

A héten nálam volt az ötéves lányunokám. (kötőhártya gyulladás) Az egyik napon jön be a csirkéktől nagy titokzatosan: Mama valami furcsa fekete madár van a csirkék közt! - Gyere fiam, nézzük meg! 

Hát a brahmát nem tudta csirke számba venni. Magyaráztam neki, hogy ez is pipi. Azt mondja:

- Hát én azt hittem, hogy sas.

Nem most látott először csirkét, nekik is volt, meg pulykájuk is, mégis így jártunk.

Én meg vénségemre allergiás lettem. Gőzöm sincs mire, de a "náthám" nem javult, sőt rosszabb lett mire rájöttem a nagy eszemmel, hogy mi lehet a baj. Claritin, calcium sandoz és végre jól vagyok.

Remélem Sándor rendben kikeltek a csibéid, de a kotlóssal kapcsolatban nekem is fenntartásaim vannak. Remélem tévedek!

meszi67 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38557

Szurkolok neked. Az így szerintem elég necces, hogy a kamutojásokon ücsörgő kotlós elfogadja a csibéket. Ha sajátjai vannak még akkor is kétesélyes a dolog, de ha nem is kelt alatta egyetlen  darab sem akkor méginkább az!  Én a helyedben azért az utolsó napokban átraktam volna néhány tojást a keltetőből a kotlós alá, hogy a kelő csibék  "összekommunikálják"  egymást a kotlóssal. Akkor aztán bármennyit elfogad.

Kíváncsi vagyok az eredményre.

Előzmény: Thorr76 (38551)
TazazTibi Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38556

Azt hiszem,ezt az itáliai "vonalat" kell továbbra is megtartanom,vagy erősítenem,mert még mindig van érdeklődő a csibékre :)

Ma eladtam az "öreg állományt" 2 éves kakast 2 éves tyúkokkal,a tavaly nyár végi és az idei  kis itáliai csapat most vagy 2 évig megint "rendben lesz" :) kiszolgálnak sokáig.

Megültetem mégis a brahma kotlóst "hadd dolgozzon" itáliai tojásokkal,a mammut keltette 18 db-ot is elvitték kelés után pár napra,

meg a keltetőben is le van foglalva már az összes itáliai ami lesz.Nem is számítottam rá,hogy ennyire népszerű lesz még idén is az ezüst fogoly még így júniusban is,remélem jövőre a fogoly színűekre is lesz érdeklődő.

A tojásokra nem igen van már érdeklődő,de amennyit ki keltetek azokat mind el viszik hamar.

Nálatok mizujság van? Van még kereslet a csibékre?

TazazTibi Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38555

Gratulálok!

Kelegetnek akkor az apróságok.

Xaxonos Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38554
Szewa! A helyedben nem infráznék egy percet sem,ahogy kelnek rakjad a kotló alá őket,attól jobb helyen nem száradnak fel és enni is hamarabb fognak tőle megtanulni. Az is téveszme hogy este kell a kotló alá rakni,ha nem fogadja el reggel sem fogja,sőt világosban Te is oda figyelhetsz rája jobban mint éjszaka.
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38553

A tollashátú gazdi, nagyon begurúl a szomszédasszony kandúrjára, aki álandóan ellopkodja a kis csibéket a kotlós mellöl.

Elhatározza ,hogy elcsípi a garbancát és átviszi a szomszéd faluba, de mire haza érkezne a macsek,.. már otthon dorombol a teraszon.

Másnap elviszi három falunyira...de ugyan ez történik, mire haza ér a cicuska már odahaza nyalogatja a bajszát.

Harmadik nekirugaszkodásra kocsiba be...cillinder a csomagtartóban... és vagy 2 órát száguldozik a messzeségebn és kirakja a körmöst.

Akkor veszi csak észre magát, hogy igen csak eltévedt.

Jön a megmentő öttlet és felhívja a szomszédasszonyát telefonon.

- Halló,..én vagyok a szomszédja, árúlja már el, hogy otthon van a macska ??

- Pillanat..igen ,itt van a teraszon..

- Grrr..Akkor adja már át a kagylót annak a "döggnek", mert qwáára eltévedtem.   :-))  :-))

MG Petimester Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38552

Szia. Nagyon tündérek. :-)) Ez a rövid ideig tartó rövid hullámú IR-A sugárzás bizonyára jó hatásu is lehet.(bár a szemre).. a hoszabban tartó és mélyre állított infra vörös lámpák nem kivánatosak véleményem szerint is.

Találkozni később matt és üveges szemű állatokal a tenyésztők között is, akik hosszú ideig alatta tartják éjel és nappal. Szerénységem ha alkalmazza ,akkor kidekázom a központi 30-31 C magasságra. Max egy nap folyamatos kezelés mellet. A melegítő izzók talán nem enyire gorombák. üdv. és gratulácijoó ! Aranyosak a picik. :-))  Ezt a kis keltetőt nem ismerem még.

Thorr76 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38551

Reggel elmentem ügyintézni, most délre hazaértem, és ez fogadott:

Élesíthetem be az infralámpát, holnap pedig (este) megpróbálom a kotlóssal való összeszoktatást.

De megvárok vele 1-2 napot, amíg felszáradnak, enni kezdenek és megerősödnek picit. jobb úgy, talán...

Thorr76 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38550

De, már sok tojáson van pontszerű repedés!

Thorr76 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38549

Egy keskeny kanyargós hegyi úton két autó talalkozik. Az egyikben, ami lefelé megy ül két férfi, a szembejövőben egy nő.
Ahogy a két kocsi elhalad egymás mellett, a nő letekeri az ablakot, és odakiabál a férfaknak: - Disznók!
 A két férfi szinte egyszerre visszafordulva kikiabál az ablakon: - Hülye tyúk!
 Majd száguldanak lefelé a lejtőn, és belerohannak egy disznócsordába.

A kakas összehívja a tyúkokat. Kicsomagolja a díszdobozt, és kiveszi belöle a strucctojást.
- Nem akarlak kritizálni benneteket, de nem árt, ha látjátok, mire képes a külföldi konkurencia!

Új kiskakas kerül a baromfiudvarba, és azonnal lendületesen munkához lát.
 Nem kíméli a pulykákat, gyöngytyúkokat, kacsákat, libákat sem.
- Nem lesz ennek jó vége fiacskám! - figyelmezteti az öreg kakas az ügybuzgó fiatal társát aki rá se hederít. Másnap reggel az öreg tarajos szomorúan látja hogy a buzgó kiskakas ott fekszik a szemétdomb tetején, és fölötte már ott köröz egy keselyű.
- No lám - csóválja fejét az öreg - megmondtam én, hogy ez a sok szex nem vezet jóra!
- Csönd - suttogja mérgesen a kiskakas egyik szemhéját felnyitva - mindjárt leszáll!

A kakas hajszolja a tyúkocskát a baromfiudvarban. Épp utóléri, amikor a gazda kezdi kiszórni a kukoricát. A kakas megtorpan és el kezdi csipegetni a magokat.
 Erre a gazda megszólal:
- Add Uram, hogy soha ne legyek ennyire éhes!

Egy ügyvéd elmegy kacsára vadászni. Lő is egyet, de a kacsa beesik egy elkerített birtokra. A birtok tulajdonosa, egy öreg paraszt éppen ott kapálgat.
- Uram, legyen szíves, adja már ide azt a kacsát! - kéri az ügyvéd.
- Dehogy adom, az én földemre esett, tehát az enyém! - mondja az öreg.
- Nana! Én egy ügyvéd vagyok, velem ne szórakozzon! Ha nem adja ide, akkor úgy beperelem, hogy mindenét elveszti! - fenyegetőzik az ügyvéd.
- Várjon csak! Itt, vidéken a vitás ügyeket a "három rúgás törvénye" szerint rendezzük. Hajlandó alávetni magát?
 - Az mit jelent?
- Én kezdem. Maga megfordul, én meg háromszor jó fenékbe rúgom. Ha bírja, akkor cserélünk, és maga jön. Annál az igazság, aki tovább bírja.
 Az ügyvéd végigméri az öreget, és azt gondolja: "Ezt a fazont kirúgom a világból is, ennél egyszerűbben úgysem tudnám elintézni a dolgot."
 Szóval, belemegy. Az öreg kezd. Nekiszalad, és egy akkorát rúg az ügyvédbe, hogy az beleremeg.
 A második rúgás akkorára sikerül, hogy az ügyvéd az orrával felszántja a földet.
 A harmadikra még a szeme is könnyes lesz.
 Leporolja magát, és odafordul az öreghez:
- Na, forduljon meg, most én jövök!
 Az öreg megpödri a bajszát:
- Jól van, feladom. Vigye a kacsáját!

Thorr76 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38548

Csipogást hallok a tojások felől!  Repedve még egy sincs, de csak holnapra várom.

:-)

TazazTibi Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38547

Befogta a kacsa fejét mint az ásót reszeléskor :)

Szia Peti jó reggelt!

Előzmény: MG Petimester (38545)
Thorr76 Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38546

Előzmény: MG Petimester (38545)
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38545

A "kezdő tollashátú gazdi".. beviszi a kacsáját az állatorvoshoz azzal , hogy szegény állat nem tud enni . Az orvos megvizsgálja, és a következő diagnózist adja :
- Az a gond , hogy a kacsák felső csőre gyorsabban nő , mint az alsó része , így a kor előrehaladtával aszimmetrikus lesz a csőrük , ami megnehezíti az élelem megragadását . A megoldás az , hogy a csőr felső részéből le kell reszelni egy kicsit . Azonban óvatosan kell reszelni , mert a kacsák a csőrük felső részén található nyíláson keresztül lélegeznek , így ha túl sokat reszel le belőle , akkor ivás közben ez a nyílás víz alá kerül , amitől az állat megfulladhat .
Emberünk fogja az állatot, és hazamegy. Másnap visszamegy az orvoshoz. Az kérdi tőle:
- Na , hogy sikerült a reszelés ?? ...Tud már enni a kacsa ?
- Nem , sajnos megdöglött .
- Pedig mondtam , hogy ne reszeljen le sokat a csőréből ! ...Biztos megfulladt ivás közben !
- Nem , doktor úr , szegény pára már azelőtt megdöglött , mielőtt kivettem volna a fejét a satuból .  :-))

MG Petimester Creative Commons License 2015.06.05 0 0 38544

Szia,...Említettem is ,hogy az orpí és a bráhma igen jól vizsgáztak..  :-)) ...(amikor buta és nagy is hozzá, akkor van, (szokott) lenni a gubanc. Szerintem.  üdv.

Előzmény: TazazTibi (38543)
TazazTibi Creative Commons License 2015.06.04 0 0 38543

Tyúk vérmérséklet kérdése lehet a tojás törés is.nem(csak) annyira a kotlós súlya a döntő,ezt a mammut is bebizonyította mostani keltetésében,a 25 tojásból egyet sem tört össze,pedig orpington és brahma keverék :) kicsinek nem mondható.

Előzmény: Thorr76 (38540)
Thorr76 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 38542

A héten (szombaton?) kelnek az új kiscsibék... már alig várom....

A gép kimosása után, meg a tojások újbóli átvilágítása után már hála istennek csökkentek a szag-problémák a gép körül.

Találtam még egy üres tojást, legutoljára valahogy elkerülte a figyelmemet. Szerintem az, meg a párologtató bűzlött.

Általában nem jó előjel az erős  rossz szag a keltetőgép körül, úgyhogy most örülök, hogy a kelés előtt pár nappal megszünt ez a gond.

Hát ez már idén az utolsó keltetése, kár hogy a wyandotte-tojások nem jártak kotlósilag sikerrel,azt a csapatot nem tudtam bővíteni.

De idén már nem lesz újabb project. Talán majd jövőre.

Thorr76 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 38541

Hát ő meg miféle szerzet?

Előzmény: Ladybee (38534)
Thorr76 Creative Commons License 2015.06.04 0 0 38540

Hát ez igaz, a tojástörés veszélye a nagyobb testsúlyú kotlós esetén bizony megnő.

(Omosi mami is írta régebben, hogy a pulykát óvatosan kell a tojásokra tenni, vagy valami ilyesmit...)

De hát fészkelődik is ott őkelme. Egy nyugodt, visszafogott vérmérsékletű egyed jobb e célra.

Talán két-három tyúkkal is próbát kellene tenni, mert valóban egyedenként is sok különbségek adódhatnak

a vérmérsékletben, egyazon fajtán belül is. De biztosan megoldható, mert van aki pulykaanyóval, de nemrég olvastam a fórumon

hogy van aki tényleg felnőtt húshibrid-kotlóval keltet, és kotlósnak nagyon jók.

Valahogy érzik ők, hogy óvatosan kell azt művelni.

Nálam egyébként a könnyű súlyú elkotlott tojóhibridek a kotlási idő végéig többször több tojást is eltörtek.

Ezen kívül minden nap le kellett szedni a fészekről őket, hogy kakáljanak, mert különben a fészekbe ürítettek, amit utálok.

Még ha leszedegettem őket, akkor is néha beleürítettek...

Míg a középsúlyú vegyes hasznosításúak végigülték szépen az időt, talán még egy tojást sem törtek el, és

szobatisztán szépen maguktól leszálltak a fészekről, amikor kellett, majd visszaültek.

Szóval ez esetben  a nagyobb  súly ellenében,  a nyugodt természet miatt maradtak épek a tojások.

Persze 6 kg.... az azért jóval több, mint ezek a max. 3.6 - 4 kg-os tyúkok...

Szerintem érdemes próbát tenni, aztán meglátjuk... 

Előzmény: MG Petimester (38537)
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.04 0 0 38539

Szia, még talán amit szeretnék mondani, hogy a Seramasz fajta kiváló "szülő" tipus,de az orpik és austrolorpsz is kotlanak. Az utóbbi esetében (apósom nagy "mestere volt és elkötelezett tenyésztője), nekem is voltak már belölle így. 10-ből 5 kivállóan elkotlott és figyeltem nála a viselkedésüket.

A fajtán belül is külömbözők az "anyai" ösztönök szerintem. Van közöttük igazán intenzíven vezető "mami" és olyan is aki kicsit lazábban törődik a kis csapat egybentartásával. De időben is hamarabb otthagyhatja a "gyerekeket" ,tehát a csibéiket. A Wyendotten alá max. 15 saját méretű tojást szoktunk tenni és igen jó, ha 3 hét után is vezeti öket még.Bráhma "mamik" is vizsgáztak jelesre óvi-nénizésből már.  :-))

Végül is az a jó kotló amelyik még az elfáradt csibéket is intenzíven hívogatja később is és a két lábacskája akár a cséphadaró jár közben, finomságokat keresni nekik. Ilyen is van azért.

Kotló és kotló ,szerintem azért fogalmakat és elvárásokat is jelenthet. Szerintem nem csupán, egy 'gép pótlásáról' van szó csupán. üdv.

u.i. Nem véletlenül van szó néha, pl. csibe nevelésről, nevelő ól vagy nevelő táp... stb.

Előzmény: *kotka* (38528)
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.04 0 0 38538

:-))) Szia, ezek az indító-tápok mire képessek ??  xDD  :-)) :-))  üdv.

Előzmény: Ladybee (38534)
MG Petimester Creative Commons License 2015.06.04 0 0 38537

Szia és jó reggelt kívánok,  Csak az jutott eszembe úgy hirtelenjében ,hogy az emlitett példánál maradjunk csak. :-))  :-))

Valaki írta ,hogy kiválóan tojó 6 kilós tyúkja ,(ami alig eszik csupán konyhai hulladékokat és férgeket),..de fátylat rá...Na, már most ez elülne ,egy kisebb keltetői menyiségi tójcikán, akkor menyi lehet a 'törés' alatta, mondjuk ? Ez csupán egy költői kérdés volt.  :-)) Aki ilyen kaliberű pulyka-anyóval próbálkozott már, annak neméri meg, moswt szólnia !...  :-))  :-)) Ajánlott lenne ,hogy tökéletes legyen a "siker", mondjuk a tojóév végi pl. vékony és fehér héjjú ,Leghorn tojás alá..  ,-))

Nem is feléd irányulva, csak "szag-véleményezd", lécci. Üdv.

Előzmény: Thorr76 (38533)