Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2015.05.06 0 0 38080

Tudom, hogy nem te írtad, de ez a "gyanús Távol-keleti varázsgyógyszerek" kifejezés nem nagyon tetszik. Vannak gyógyítók és vannak sarlatánok. Sajnos ez utóbbiak csapnak nagyobb zajt.

Előzmény: Ladybee (38079)
Ladybee Creative Commons License 2015.05.06 0 0 38079

Ezt írta valaki " a Forsythia is népszerű alkatrész a gyanús Távol-Keleti varázsgyógyszerekben. Egyébként lehet, hogy nem hülyeség a megfigyelés. A leírások szerint méhösszehúzó és menstruációt indító hatása van. És a madarak hormonjai nem térnek el túlságosan az emlősökétől, simán bezavarhat az ő szaporodásukba is. Nem állítom hogy biztosan így van, de nem irreális lehetőség."   Elgondolkodtató !

Előzmény: MG Petimester (38078)
MG Petimester Creative Commons License 2015.05.06 0 0 38078

Szerbusz,..valóban évekel ezelött "gyanuba keveredett" ez a kert dísze, miszerint 'mérgező' vagy gyermekekre óvatosságra figyelmeztető botanika.

A növény összeségét nézve gyengén annak találtatott ,ismereteim szerint. De ez azt jelenti, miszerint a levelei és szár kivonatát is együtessen vizsgálták laborban.

A kinai hagyományos gyógyászat (talán hashajtónak..) -ezt nem tudom..-  ,tehát igen nagy menyiségben lenne képes valóban gondokat okozni.

Mivel méh-kedvelő és barátnak tartom magam, így csak annyit tudnék mondani, hogy nem nektározó virágú, bár virágpora van, így azt is gyüjtik a vad méhek zömében.

Azon filózom, viszont, hogy a kapirgálóink miért is falták olyan nagy vehemenciával be ??

Aztán okozhatott-é ??..enyhe hasmenést vagy sem utána ?

üdv.

Előzmény: Ladybee (38057)
Babette_ Creative Commons License 2015.05.06 0 0 38077

napraforgo nalam mukodott

Előzmény: Réti-pipi-tér (38072)
Ladybee Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38076

Legalább 16 % fehérje a takarmányban ! Próbáld ki a tojótápot, egy hét múlva lesz eredmény  !

Előzmény: Réti-pipi-tér (38069)
Ladybee Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38075

Legalább 16 % fehérje a takarmányban ! Próbáld ki a tojótápot !

Előzmény: Réti-pipi-tér (38072)
alex1991 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38074

Mármint, hogy az enyémnek mi baja lehet!

Előzmény: alex1991 (38073)
alex1991 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38073

Nem tudom mi lehet és nekem most látatlanból nehéz is bármit mondani, csak találgatok! :(

Előzmény: rituka77 (38052)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38072

Ami meg már egy ideje bosszant, hogy a wayand és araucana tyúkok egyáltalán nem raktak még tojást, pedig kb. most 1 évesek. Mivel lehetne őket tojás rakásra bírni ?

Victor88 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38071

Ugyan én képeket egyelőre nem tudok feltenni az állományról, de azért pár szóban mesélek róla.

Nagyon meg vagyok elégedve a tavalyi tyúkokkal, már a 7. hónapja szépen tojnak; épp vasárnap ért egy nagy meglepetés, mert a 23 tyúkból 21-től kaptunk tojást. :)

Közben megült az egyik tyúk, evett is a fene, hogy levágtuk a kakasokat, így nincs fias tojás. No nem baj, most kölcsönadtam az anyósomnak, hogy keltessen vele gyöngyöst.

A hét februári csibe már mind szép fejlett és már együtt esznek a tyúkokkal. Két hét alatt egész jól kialakultak az együttélési viszonyok. A legkisebbek (6 hetesek) szintén gyönyörűen fejlődnek, már jól látszik, melyik lesz kakas. 20 kakas már biztosan lesz, de lehet, még több is. Érdekes, hogy a legtöbb teljesen tollas, van pár, amelyiknek a háta és a nyaka még mindig pihés. Szóval, azt mondhatom, nagyon meg vagyok elégedve a csapattal. :)

alex1991 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38070

Köszönöm szépen! Majd holnap meglátom, hogy mi lehet vele! Majd csinálok róla fényképet aztán majd megmutatom, ha ismét gép közelbe kerülök! És a többiről is illetve az újoncokról!

Előzmény: Thorr76 (38058)
Réti-pipi-tér Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38069

Hali,

Nem tojnak a tyúkjaim.... amióta jött az a hideg esős idő azóta lecsökkent és mára teljesen abbamaradt a tojásrakás.

Napi 30 egynéhány tojás volt, aztán lett 15, 8, tegnap 2, ma meg már egysem.

Mi lehet a tyúk népeimmel ?

Omosimama Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38068

Aki ezt a cikket írta, valamit piszkosul összekevert. Vigyázni kell a nettel is mert rém sok a hozzá nem értő próféta. Úgyhogy amit én mondok, azt is csak fenntartással fogadjátok el, nézzetek utána HITELES forrásból.

Előzmény: kemorgo (38062)
kemorgo Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38067

Igen, pont ezért ahogy Ladybee írta, csak a latin névre kerestem, mert mint tudjuk, magyar köznyelvben nem mind az, aminek mondjuk. Én is így ismerem, de tudom, hogy kavarcs van a nevekkel.

Előzmény: Omosimama (38064)
Omosimama Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38066

A képek nem mentek át, de így meg tudjátok keresni őket.

kemorgo Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38065

Bizony, jobb a békesség.

Én foltos bürökkel jártam meg kb három hete. Bekeveredett a zamatos turbolya közé, kiskorában tökre hasonlóak. Egy tyúkom majdnem kinyírtam. Mostanra van talán jobban. Szerencse, hogy nagyon kevés lehetett, és nem lett nagyobb baj.

Eddig nem sokat törődtem, hogy a kertem milyen gazokkal van tele, az ágyásokból irtottam, de ezek után szerintem egyesével fogok utána járni, hogy mi micsoda.

Előzmény: Ladybee (38063)
Omosimama Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38064

Két különböző növényről van szó. Az aranyvesszőfű (solidago ) gyógynövény.

Az aranyvessző cserje (forsythia), amit mi aranyesőnek hívunk, az meg nem, sőt ezek szerint mérgező.

Ladybee Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38063

Na, hát ez az ! :-) Ahány cikk, annyi vélemény. Mindenesetre kivágom !

kemorgo Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38062

A másik szerint meg ismert gyógynövény...

http://www.mgya.org/web/index.php?option=com_content&task=view&id=724

Pedig mindkettő a latin néven azonosítja, így legyünk okosak...

Chaten  megkérdeztem a gyógyszerész lányom, és szerinte az az álláspont, hogy ha egyik mérgezőnek, másik nem annak hozza, akkor automatikusan mérgezőnek kell tekinteni.

Ha jól emlékszem, volt már a nyulasok között, akinek szintén rossz tapasztalata volt.

Előzmény: kemorgo (38061)
kemorgo Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38061
Előzmény: Ladybee (38057)
Thorr76 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38060

Hát nem hinném, hogy ez segített...

Előzmény: Thorr76 (38058)
Thorr76 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38059

Ok, holnap majd csinálok párat...

:-)

Előzmény: *kotka* (38055)
Thorr76 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38058

Én magam sosem találkoztam a szemhabzással. Nagyon ritka jelenség lehet, mert a neten sincs igazán róla leírás, és

más baromfibetegségeket taglaló írások sem nagyon említik.

Ahol mégis szóba hozzák, ott valószínűsítik (de biztosan nem tudják!) hogy az egyébként általában enyhe lefolyású  baromfinátha súlyosabb eseteiben

kifejlődő ritka tünetről van szó.

Általában nem fejlődik ki a betegség, csak ha valamiért legyengült az egyed (vagy tyúkcsapat), zsúfolt tartás, ammóniás (a baromfitrágyából) levegőjű az istálló, stb.

ha már kialakul, gyógyítani nehéz, ahogy olvasom. Csak ezt találtam vele kapcsolatban, ez sem pontosan a szemhabzásról szól:

"Baromfi-difteritisz

(baromfinátha, szemnátha) elsősorban a galamboknak és tyúkféléknek betegsége, de a többi baromfiakra is átragad. Legtöbbször lassu lefolyásu s mindig igen fertőző bántalom, mely a száj, garat, az orr a szemgödör alatt levő üregek (cella infraocularis), a gége, a légcső, a szem és a belek nyálkahártyáján és a köztakarón okoz elváltozásokat. Kezdetben kisfokú duzzadás és a nyálkahártya elhomályosodásával járó vérbőség látható, majd fehéres, fénylő, sima, szívós sajthoz hasonló bevonat képződik, mely a nyálkahártyával erősen összekapaszkodik. Ez álhártyák vastagsága 1-11/2 mm., később szennyes sárga vagy sárgabarna szinüek, egyenetlenek, szárazak és merevek lesznek. A száj- és orrüreget és légcsövet kitöltő felrakodások megnehezítik a légzést és táplálkozást, minek következtében az állatok szomorúak és bágyadtak; tollaik borzasak, tátott szájjal lélegzenek, mi közben nyakukat előre nyujtják s gyakran sajátszerü zörejt hallatnak. Orrnyilásaikból és a belső szemzugból nyálkás-genyes folyadék szivárog, mely barnás pörkökké beszáradva az orrnyilast és szemrést elzárja. A szemhéjak vizenyősen duzzadtak s alattuk sárgafehér, sajtszerű izzadmány halmozódik fel, melynek nyomása következtében a szaruhártya kifekélyesedik, sőt az egész szemgolyó elsorvadhat. A betegség vége felé hasmenés is állhat be s a bélürülék pépes vagy nyálkás, néha vérrel vagy gennyel kevert szokott lenni. A B. kivételesen a szemhéjakra, szájszögletekre, a végbél környékére és a hallójáratot kibélelő hártyára is átterjed s a bőr kifekélyesedik. Valószínü, hogy bakteriumok okozzák. Löffler a galambok difteritiszének izzadmányában talált is pálcika-alaku képleteket, melyeknek tiszta tenyészete a bőr alá fecskendezve üszkösödést okoz. E veszedelmes betegséget legtöbbször újonnan vásárolt baromfiak hurcolják be a tenyésztésekbe, a mit ugy lehet megakadályozni, ha hosszabb ideig megfigyelés alatt tartjuk azokat s csak a teljesen egészségesnek bizonyult baromfiakat használjuk fel tenyésztésre. Ha a B. valahol fellép, először is az egészségeseket kell vészmentes helyre szállítani, azután az ólokat fertőtleniteni (l. Baromfi-kolera). Gondos kezeléssel a betegek legnagyobb része megmenthető. Az álhártyákat, ha könnyen lehet leválasztani, el kell távolítni, erővel letépni nem szabad, hogy vérzés ne keletkezzék; a beteg részeket aztan 1-2jel szublimátoldattal, vagy 1-2% glicerines kreolin - oldattal mindennap be kell ecsetelni. A hasmenés ellen 1-2% tanninoldat, a kimerülés esetén kanalankint vörös bor adható."

Előzmény: alex1991 (38047)
Ladybee Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38057

Van-e valakinek tapasztalata, hogy az aranyvessző (Forsythia) nevű bokornövény mérgező-e ? Nem az aranyeső (Laburnum ) fára gondolok, az mérgező. Azért gyanakszom, mert a tyúkudvarban van egy nagy bokor. Amikor elkezdett virágozni, reggel a tyúkok első dolga volt összekapkodni a lehullott virágokat. Ezzel egyidőben a tojástermelés a felére esett vissza, viszont most, hogy elvirágzott, ismét emelkedik a tojás szám. Összefüggést vélek, bár lehet, hogy 7 hónap intenzív termelés után pihenni támadt kedvük...

Előzmény: *kotka* (38056)
*kotka* Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38056

Köszönöm a tanácsokat, megszületett a döntés, maradnak éccccakára is odakint. Tegnap reggel két körrel vittük le őket az oviba, ma már csak háromba tudtuk. Nőnek....

*kotka* Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38055

Képeket! Képeket! Képeket! :)))

Előzmény: Thorr76 (38051)
Zretyi Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38054

KÖSZÖNÖM!

Előzmény: Omosimama (38053)
Omosimama Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38053

Ügyes vagy! Nem lesz itt baj, majd akkor engeded őket össze, ha "anyányiak". Így is lesz pár nap csihi-puhi, de az még sokára lesz.

Előzmény: Zretyi (38050)
rituka77 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38052

Szia. Evvel énis küzdök csak az enyém nem is tojik. A kamillateátol a szemkörnyékén a duzzanat elmÚlt, de továbbra is csipás habzik a szeme.! Szerintem megvan fázva is az enyém folyik az orrábol is valami.! Hol elmullik hol elöjönn a habzás a szemkörnyékén.!  Ha van ötletetek irjatok !én nem szeretnék kakasport adni neki.!!!

Előzmény: alex1991 (38047)
Thorr76 Creative Commons License 2015.05.05 0 0 38051

Nincsenek már annyira hidegek, egy 4 hét körüli csibe meg már elég edzett, szinte mindent kibír.

Én csak azért szoktam 5 hetesen kirakni őket (és nem 3,5 vagy 4 hetesen), mert a ragadozóktól (akár macska is)

féltem őket, a mi portánk csaknem az erdő szélén van. De 5 hetesen már csak a róka/kutya tudná elvinni őket,

az ellen meg véd a magas kerítés.

Nagyon szépek már  nálam is a nemrég kelt kiscsibék, de csibe korukban tévedtem:

Nem 10 australorp lett, hanem 8 ausztralorp és két wyandotte.

Viszont hatalmas öröm, hogy a 8 ausztralorpból csak 3 kakas, a többi 5 tyúk. Az öt tyúk már egész jó kis csapat, lehet majd rájuk

alapozni. A két wyandotte is valószínűleg tyúkocska. Most hogy nemrég átváltották a pihe ruhát tollruhára, már egyértelműen látszódik.

Szóval nagyon szépen fejlődnek, már óriásiak, ma magam is meglepődtem mekkorára nőttek már.

És nagyot nőtt a három selyemtyúk is, már csaknem úgy néznek ki, mint felnőtt korukban fognak.

Olyan szép sűrűre bedúsultak, hogy tejesen szőrgombócoknak néznek ki. Ők is rengeteget nőttek.

Köszönet érte Omosi mamának.

Sajnos most halálosan fáradt vagyok délutánonként, mert most van a délelőttös műszak amikor minden nap halálra dolgoztatnak minket a gyárban.

Úgyhogy most nincs semmire sem energiám, de pénteken és hétvégén itthon leszek, akkor majd készítek pár képet róluk.

Ja igen: és kedvencük a puhára áztatott tritikálé, jobban megeszik mint az apró darát....

Ez jó is, mert nemsokára szoktatom át őket a szemes takarmányra.

Előzmény: *kotka* (38048)