Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Omosimama 2014.06.17 06:47:00 © 33633

Köszönöm a precíz tájékoztatót. Meghoztad hozzájuk a kedvem. Lehet, hogy jövőre megpróbálkozom velük.

Előzmény: Thorr76 (33629)
titamita 2014.06.16 21:07:57 © 33632

sajnos nincs. Meg megprobalom az eladot, hatha a kozelben van a daralojuk, de bem sok az esely. Max kiviszem a kozeli tora a kacsaknak/libakbak/hattyuknak... bar nem tudom, ehetik-e... 

Koszonom Thor... A kethonaposaknak felek, nagyoknmeg a szemek. Eh...

Előzmény: Máris.szomszéd (33628)
kemorgo 2014.06.16 19:49:30 © 33631

Szóval, a telefon okosabb, mint én, és valamit elkutyultam a beállításokban, szép kék az összes kép, de határozottan hasonlók is vannak köztük. Na, majd a héten csinálok - reményeim szerint jobb fotókat :D

Előzmény: kemorgo (33630)
kemorgo 2014.06.16 19:12:35 © 33630

Na, bakker, elszállt (a meló miatt megszokott billkombinációkat itt is nyomom, ha kell, ha nem :()

Nagyon szépek, el is hiszem, hogy beleszerettél. Már egy csomószor elolvastam a fajtaleírást, nekem is nagyon szimpatikus volt, amit olvastam róla, csak reménykedni tudok, hogy a barátnőm csirkéi között ilyen is lesz, szóval, hasonlítanak, némiképp:D Az biztos, hogy ritka szép csapat, csupa különleges szín, mintázat, gyakran, ha arra járok, csak csodálni lemegyek a tyúkudvarra. Hamarosan akkorák lesznek, hogy össze lehet csapni az öreg tyúkokkal. Van pár héttel ezelőtti fotó róluk, igaz, a telefonomban, nem tudom még, hogy monitoron mennyire jól látható lesz, ha sikerül kivarázsolni, felteszem. Ha nem, majd csinálok másikat :D

Ti itt meg jól megszakértitek.

Előzmény: Thorr76 (33626)
Thorr76 2014.06.16 18:11:58 © 33629

Csupa jó tulajdonságok...  Szóval.

A wayendotte egy keverék fajtának indult.

(a wikipédia szerint: a Brahmára emlékeztető haszonfajta, mely állítólag a Brahma, Cochin, Sebright és Hamburgi tyúkok kereszteződéséből

alakult ki, de ma már a kívánatos módon állandósítva van.)

Amerikából származik, ahol a (neve innen származik) Wayandotte indián törzsnél jelent meg először, és

előnyös tulajdonságai miatt onnan terjedt el. Állítólag 1860-tól mint önálló fajtát tartják számon.

Legelső színváltozata az ezüst volt, de ma már arany/fekete, kék, fehér és más stb. színváltozatokban is előfordul.

Kettős hasznosítású fajta, jó tojó (állítólag tojóversenyeken is jól szerepel? - nálunk ilyenről még nem hallottam,

ez biztosan valami amerikai "farmverseny" lehet).

Tyúkja jól kotlik is, és húsa is kiválló. A tyúk 3-3,5 kg, a kakas 3,5-4 kg vagy nagyobb is lehet.

Persze van törpésített változata is. Jó élelemkereső, betegségekkel szemben ellenálló nyugodt fajta.

Nem kíván különleges élelmezést, sem különleges körülményeket.

Tojása 55-58 g fehér színű, éves tojáshozama 180-200 db.

(Télen kevesebbet tojik, nyáron többet. Táp és fűtés-mesterséges világítás nélkül egyik vegyeshasznosítású sem tojik évente többet))

Kifejezetten háztáji tartásra javallott, ott is alakult ki.

És nem utolsósorban szép, egyes színváltozatait mint díszbaromfit is számon tartják.

Az egyetlen hátrányos tulajdonsága amiről hallottam, hogy kicsit később kezd el tojni,

állítólag nem 6 hónaposan, hanem 7-8 hónaposan kezdi.

Előzmény: Omosimama (33627)
Máris.szomszéd 2014.06.16 17:30:48 © 33628

Nincs ismerősöd vagy valaki a környéken akinek van darálója? Én is bérdaráltatni szoktam, 1000 Ft-ért lemegy 50 kg.

Előzmény: titamita (33622)
Omosimama 2014.06.16 16:54:45 © 33627

Mind gyönyörűségesek. A wayendottnak milyen tulajdonságai vannak azon túl, hogy széplik?

Előzmény: Thorr76 (33626)
Thorr76 2014.06.16 16:34:22 © 33626

A ma érkezett  (óriás) ezüst wayendott -csibék: (Az első kép jobb sarkában az a két saját keltetésű fekete kiscsibe, akit a kotlós rögtön elüldözött)

Az énnálam kelt  kiscsibé:

És újra az új jövevények:

Előzmény: kemorgo (33625)
kemorgo 2014.06.16 15:30:03 © 33625

Szívszakadva várom, mert a barátnőmnek vettünk csirkéket, vegyesek, és nem bírom beazonosítani, hogy mik lehetnek, az egyik tippem pont a wyandotte-keverék :D Csak kíváncsi vagyok, kiskorában hogyan néz ki. Az itáliait már megismerem :D

Előzmény: Thorr76 (33623)
Thorr76 2014.06.16 14:45:55 © 33624

A szemes kukoricát nekem sem ették meg sokáig, mert darát adtam mindig nekik.

Egyszer aztán szemes kukorica érkezett, és azt kaptak.

Nem nagyon tetszett nekik, mindig kiszórták, a búzát pedig megették.

De kitartottam (eszi-nemeszi nem kap mást). Az egész kukorica jóval olcsóbb is a daránál.

Két-három hét múlva úgy rákaptak a szemes kukoricára, hogy most már inkább a búzát szórják ki, vagy

hagyják ott, de az egész szemes kukoricát soha. És ha tehetik azt eszik meg először.

Hogy mikor lehet adni nekik először nem tudom (gondolom vagy két-három hónaposnak kellene lennie,

hogy a nyelőcső mérete megfelelően nagy legyen).

Én a most 3,5-4 hetes kiscsibéknek (és az új 5 heteseknek is) már adok egész búzát, és bár a darát jobban eszik, azért fogy a búza is....

Nekik még az egész szemes kukorica azért korai lenne...

Előzmény: titamita (33622)
Thorr76 2014.06.16 14:30:37 © 33623

Meghoztam az ezüst (óriás) ezüst wayendotte csibéket, akik kb. 5 hetesek lehetnek.

Több mint 60 km-t utaztam értük.

Egy tenyésztőtől vásároltam őket, nem is volt olcsó.

összesen 11 kiscsibe, amiből 3-4 kakas lehet.

Gyönyörűek, nagyok, életképesek és egészségesek.

Majd később ha lesz időm, teszek fel néhány képet, de tuti hogy aki megnézi majd őket, ilyet akar majd....  

titamita 2014.06.16 13:29:32 © 33622
Sziasztok,
Veletlenul rossz zsakot rendeltem a takarmanyostol, igy daralt helyett egesz szemes kukoricat kaptam. Mennyi idosen tudjak ezt megenni a pipik/tyukok? (Mar ha hajlandoak lesznek egyaltalan, egyelore csak kiszorjak a foldre az egeszet, a kutyak meg lelkesen feltakaritjak).
Koszonom, tita
Thorr76 2014.06.15 14:07:40 © 33621

Ok.

https://www.youtube.com/watch?v=-iFPz_N5yyA&feature=youtu.be

Előzmény: Máris.szomszéd (33620)
Máris.szomszéd 2014.06.15 13:22:41 © 33620

Youtube-ra feltöltöd és belinkeled. Szívesen megnézném, én is szoktam házitákolni :)

Előzmény: Thorr76 (33619)
Thorr76 2014.06.15 12:55:45 © 33619

Csináltam egy kis videót is róla működés közben, de azt nem tudom hogy lehet ide feltenni...

Máris.szomszéd 2014.06.15 12:54:07 © 33618

Ez jó, tetszik :D

Előzmény: Thorr76 (33617)
Thorr76 2014.06.15 12:51:32 © 33617

Ígéretem szerint beszámolok róla, hogy elkészült a csibenevelő ajtónyitója is.

Ezt is ugyan az az alkonykapcsoló vezérli, ami a nagy tyúkól ajtónyitóját.

(Sajnos pár héttel ezelőtti beszámolómban lefotózott ablaktörlőmotorral sehogy sem működött, és a használt

számítógéptápegységek sem váltak be. Így kapott egy-egy erősebb tápot, és a mozgatást egy régi de működő

(akkumlátor nélküli - azok már tönkrementek) fúró-csavarozó gép hajtja. Menetes száron csavaranyával rögzített

festékeskupak a tárcsa.

A gyerekek segítettek letakarni az alkonykapcsolót egy fekete ronggyal, így bírtuk mozgásra a szerkezetet.

Hát ha valaki akar, akár nevethet is.....      Én nagyon elégedett vagyok, és a két fiam is élvezte a mókát...

Máris.szomszéd 2014.06.15 09:39:47 © 33616

Nyugodtan add nekik, szeretik! Én a megöregedett borsót is oda szoktam adni.

Előzmény: pálinkás-doszi (33613)
-balu28- 2014.06.14 21:37:53 © 33615

Én adtam nekik (a nyulaknak is), semmi bajuk nem lett tőle. (Miért is lenne?)

Előzmény: pálinkás-doszi (33613)
Summer Song 2014.06.14 21:27:14 © 33614

Azok valóban nagyon szépek...

Előzmény: Thorr76 (33611)
pálinkás-doszi 2014.06.14 21:03:48 © 33613

Sziasztok!

Ma felszedtük a borsót és visszamaradt a szára és a levele. A tyúkoknak egy darabot bedobtam és csak úgy rárontottak. Adhatok nekik ilyet napi kétszer? És 8 hetes csibéknek is?

Thorr76 2014.06.14 19:58:51 © 33612

Marek-féle betegség ?

"Ekkor a megbetegedett állatokon bágyadtság, a fej oldaltartása, mozgászavarok, inkoordináltság,

majd (többnyire egyoldali) láb- és szárnybénulás figyelhető meg. Görcsök, kényszermozgások ritkábban jelentkeznek."

Előzmény: Szabó. (33610)
Thorr76 2014.06.14 19:51:06 © 33611

Tarsd meg  jó "felnőtt" kakas lesz belőle.

Ami a kotlósomat illeti, mivel ma is többször (szinte folyamatosan) előttem "bántalmazta" egyik-másik kiscsibéjét,

szóval elegem lett a szeszélyeiből, és kiraktam a többi tyúk közé a nagy tyúkudvarba.

Most meg körbe-körbe járja a csibenevelő kerítését, és fájdalmas hangokat ad ki magából.

De már ez nem érdekel.

Így a csibék közé engedtem a már jól megnőtt két fekete kiscsibét is, amit a kotlós még az első

napokban elüldözött. Írtó jól érzik magukat, és termetre-tollazatra nézve is fejlettebbeknek tünnek

a kotlós által nevelteknél.

Hétfőn lehet valószínűleg megyek 10 ezüst wayandotte előnevelt csibéért, amiből 7 tyúk lesz, 3 kakas.

Mindig is nagyon tetszett ez a fajta.

Ha megnőnek mind a csibék, rengeteg madaram lesz...

Előzmény: Summer Song (33609)
Szabó. 2014.06.14 19:29:49 © 33610

Sziasztok,

milyen betegség leírása lehet ez növendék kb 10 hetes csibénél?

Kicsit ferdén tartott fej/nyak, ami az evést-ivást nem akadályozza, és időnként felerősödnek a tünetek rövid időre, hátra tolat és tekergeti a nyakát...

Summer Song 2014.06.14 17:16:22 © 33609

Már többször láttam,h az egyik kis "kakasom", aki max 8 hetes (!), többször is "lovagolt" a vele egyidős társain...csípte a búbjukat és le nem akart szállni róluk. Nem is tulajdonítottam ezt csak csipkelődésnek....Viszont ma...szabályosan megtojózta az egyik tyúknövendéket. Még csak kb 8 hetesek. :-o Van ilyen???? Én még nem láttam eddig ilyet...Persze nincs is még nagy tapasztalatom.

S.S.

Thorr76 2014.06.13 12:29:48 © 33608

A kiscsibéim mos 3,5 hetesek. Már szépen kezdenek tollasodni, föleg a szárnyaik.

A méreteik (nagyságuk) elég változatos, pedig néhány nap különbséggel egyszerre kelt mind.

A kotlós viszont "megbolondult". Nem elég hogy rögtön két fekete kiscsibét rögtön kelés után el kellett különítenem, mert bántotta őket.

Most kipécézett magának egy másikat immár a saját maga neveltek közűl is (eddig jól megvoltak) , és jól megkergeti.

Elég nehéz megkülönböztetni őket, de úgy látom mindig ugyanazt a kiscsibét.

Nem annyira erélyesen mint annak idején a másik kettőt, de mégis.

Ma úgy begurultam rá, hogy majdnem külön is választottam a csibéktől, majdnem visszatettem őt a többi tyúk közé.

De még viszonylag kicsik a csibék, védettebbek (pld. a macskától) ha velük van a kotlós is.

Nem tudom mit tegyek. Mégsem olyan jó ez a kotlós, habár az is lehet hogy a dupla idejű keltetés ment az agyára.

Nagyon le is van eléggé fogyva, pedig iszonyatosan sok ételt (ráadásul kedvenceiket) teszem ki nekik, és külön a kotlósnak is.

A két külön nevelt kiscsibe szuper jól van, multkor kiraktam őket a nagy tyúkok közé. Azok nem bántották őket, szépen elvoltak.

De a méretük még akkora, hogy pont átférnek a nagylyukú dróthálón, (kis erölködéssel).

Ezért vissza kellett tennem őket a helyükre, mert a nagy tyúkudvar csak dróthálóval van körbekerítve (csibehálóval nem), így hamar a szomszéd kertjében kötöttek ki.

Egy napig élvezték a szabadságot, de vissza kellet zárnom őket a régi helyükre, ami kb. 1 nm.

Máshova nem tudom őket rakni, a csibenevelőben a kotlós van a csibéivel, nem számítottam rá hogy el kell majd őket különíteni.

Ha nőnek egy kicsit, (egy hét), és már nem férnek át a nagyhálón akkor kirakom őket majd a nagy tyúkudvarba.

De ha a kotlóst kell hamarosan kiraknom a tyúkokhoz, akkor mehetnek a többiekhez a csibenevelőbe.

Aranyosak a kiscsibék, a (gondolom ) leendő kakaskák már néha próbálgatják egymáson az erejüket, kakaskodnak egy picit.

neduddgi(én) 2014.06.13 10:14:19 © 33607

Ez jó ötlet, csak ne lenne olyan drága a netlon háló... Szemmérettől függően 15-25000, Ft-ot kóstál az 1x25 méteres tekercs. Viszont tényleg csak egy pár karó kell hozzá, és örök élet. Bár nem tudom, hogyan viselkedik, ha egy kifejlett birka nekidől. Te próbáltad? Ha jól emlékszem, voltak (vannak?) merinóid.

Amikor agyban mobil karámot terveztem, (a tanyánk adottságai miatt csak így tudnék birkát tartani), akkor valami 1,2x2 méteres, talpas lécvázra feszített dróthálóban agyaltam. (Ez sem kerülne kevesebbe, mint a csupasz netlonháló...) Az elemeket egymást átfedő szemescsavarokon átdugott, és mélyen a földbe szúrt vaspálcával lehetett volna egymáshoz rögzíteni.

Aztán sajnos ebből a projektből sem lett semmi. Mindíg van fontosabb, amire elmegy a pénz és a szabadidő, így aztán még mindíg kénytelen vagyok vágni a füvet/gazt, (benzin+idő) ahelyett, hogy lelegeltetném néhány rackával...

Előzmény: ez-Ben (33606)
ez-Ben 2014.06.13 08:29:43 © 33606

:)...bár ma péntek van és ugye 13, DE nagy szerencsédre itt vannak a birka és más szakértők is. A legjobb megoldás ha vetetsz netlon hálót, külünböző színben kapható. Egy tekercs 25m hosszú és 1,25 méter magas. ( Az útak mellett látható hófogóként is alkalmazva.)

Könnyű, mint a pille...négy erősebb karót leveretsz pár helyen hozzákötöd és kész a karám. Akár kör alakú is lehet, mint a jurta. Ha elfogyott a fű, írány egy körrel odébb. Sok sikert.

...13-a lévén, azért légy óvatos ! ( ÜDV. és jó kedélyt !:)

Előzmény: atandi (33598)
zsoltialeveli 2014.06.12 23:03:52 © 33605
Én a szomszéd /nem használt/ telkére járogatok át kaszálni a kecsóknak.Ő egy évben 1x jön ki talán.Már arra is gondoltam hogy felhívom hogy évi 2-3x lekaszálom neki a füvet ,jópénzért...:D Na az lenne ám a duplahaszon.. :-)
Előzmény: Thorr76 (33604)
Thorr76 2014.06.12 18:00:33 © 33604

Néhány éve az egyik szomszédom (öreg már) mindenáron rá akart beszélni, hogy bérbe vágjam le az ő portáján is a füvet.

Mert hogy az én gépemmel az gyerekjáték, és jól meg is fizetné...  (Az ő portája 3000nm.)

Mondtam neki hogy nincs az a pénz.  Így is alig van időm valamire.