Keresés

Részletes keresés

Omosimama Creative Commons License 2016.04.11 0 0 41017

Hát ez az! Tavasszal úgy indultam, hogy most egy fajtára cserélem a régieket. Ehhez képest az első keltetés is kvázi háromféle volt (amrock, marans, saját). Nem szándékoztam ilyen hamar újraindítani a projektet, de hát a gyerek....! Úgyhogy kedvemre kevertem a fajtákat. Rájöttem, hogy nem vagyok tenyésztőnek való, mert szeretem a tiritarka csirkeudvart. És ez semmi, de ha ezek jövőre keverednek!!!! 

Előzmény: TazazTibi (41016)
TazazTibi Creative Commons License 2016.04.11 0 0 41016

Hát persze,hogy lesz belőle valami :D akkor te is elég "vegyes alakulatra telepítetted" a keltetőt...

Előzmény: Omosimama (41015)
Omosimama Creative Commons License 2016.04.10 0 0 41015

Van benne 10 kék australorp, 2 kékarany wyandotte-kékbrahma, 9 barna tojóhibrid-kék brahma és 15 falusi vegyes. Valami csak lesz belőle!

Előzmény: TazazTibi (41014)
TazazTibi Creative Commons License 2016.04.10 0 0 41014

Milyen fajtákkal indítottad ma a keltetőt?

Akkor egyszerre lesznek csibéink ha minden igaz :D mert elindítottam ma én is a digi kotlóst,ezüstfogoly itáliaival,pár kék brahma tojással,falusi vegyes,és amrock tojásokkal.Aztán majálisra csak elő figyel valami :D   akkor már a 60-as sima égő is elég lesz nekik melegedni,lehet lesz vagy 30 fok addigra.

Előzmény: Omosimama (41011)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 41013

Sok sikert!:-)

Előzmény: Omosimama (41011)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.04.09 0 0 41012

Jó hogy levágtad, valószínűleg már úgyis csak szenvedett.

Nem találkoztam még hasonlóval.

Előzmény: Summer Song (41010)
Omosimama Creative Commons License 2016.04.09 0 0 41011

No, ma kitelepítettük a "raptorokat" a mosókonyhába egy 110x90 cm-s, 70cm mély duplafalú műanyag tartályba .

(Kiselejtezett akkumulátor-tároló). terítettem az aljára viaszosvásznat a visszáján és szórtam rá gyaluforgácsot. Már nem kamillát, hanam jolomaxos vizet kapnak, mert a kamilla hosszútávon károsítja a bélflórát. Ment velük az infra és tettünk rá hálót. Nem a csirke repül ki, hanem esetleg a macska kíváncsiskodik be, ha az ajtó nyitva marad.

Holnap indítom a keltetőt, kicsit nagyobb rutinnal és remélem legalább ilyen sikerrel.

Nektek is minden jót és sok szép kiscsirkét!

Summer Song Creative Commons License 2016.04.09 0 0 41010

Sziasztok!

Az egyik tyúkom néhány napja furán viselkedett. "nagy terpeszben állt", nem ahogy szokott. Olyan volt, mintha nagyon el lenne hízva és nehezen mozog. Evett-ivott rendesen, de már régóta nem tojt. Ma úgy döntöttem levágom, mert már úgy tűnt, hogy a levegőt is nehezen veszi. Kopasztáskor néztem, hogy nagyon fel van puffadva a hasa. amikor felvágtam, legalább 1 liter víz folyt ki a hasüregéből. :-o A máján, szívén, zúzáján nem látszott semmi, de az egész bélrendszerén volt valami. Készítettem róla egy képet. Valakinek van ötlete, hogy mi baja lehetett? Szerintem nem élte volna meg a reggelt. Megfojtotta volna a sok víz.

subigalamb Creative Commons License 2016.04.09 0 0 41009

Még van 15db Óriás Jersey csirkém(hétfőn keltek)eladó!(Monorra tudom küldeni).Vagy Budapestig az M7-es mentén!800ft/db!30 581 9785.

atrego Creative Commons License 2016.04.09 0 0 41008

Nekem   kotló is van és   a  keltető is  megy-meglátjuk mi  lészen  belőle

atrego Creative Commons License 2016.04.08 0 0 41007

ez nagyon igaz!

Előzmény: Thorr1976 (41001)
harCIBAnyulka Creative Commons License 2016.04.08 0 0 41006

Nálam is elindult a keltetés, egy csepp kis tyúkocskám ült el, 11 japi tojás van alatta. Teljesen önálló, csak naponta egyszer le kell dobnom a fészekről, eszik, iszik, porfürdőzik, és szalad vissza a helyére. Szombathoz egy hétre várom a babákat.

harCIBAnyulka Creative Commons License 2016.04.08 0 0 41005

A páratlan számú tojás nem csak babona, sokkal jobb a helykihasználás. Egy mélyebb leveses tányérban kipróbálhatod. :-)

Előzmény: timetable (41003)
Omosimama Creative Commons License 2016.04.08 0 0 41004

Szomorú! Remélem, ezzel betelt a "három", és több baj nem ér!

Előzmény: Thorr1976 (41002)
timetable Creative Commons License 2016.04.08 0 0 41003

Köszönöm a választ neked meg samy76-nak is.

Akkor jó ez a 10 körüli irányszám, aztán majd meglátjuk melyik pipiből lesz kotlós. Múlt évben két fehér tyúk akart volna kotlani, ezeket látom most is a legszebb, jó tartású példányoknak, nem lennék meglepve ha közülük kerülne ki a leendő anyuka. Ők viszont eleve alkatilag kicsit karcsúbbak mint a sárgák, vagy egyik-másik fogolyszínű.

Előzmény: Thorr1976 (41001)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 41002

Tegnap én is meghalva találtam egy kék ausztzralorp tyúkomat.

Nincs ragadozóra utaló nyom. A tetem teljesen egészben, éppen van.

A testalkata jól fejlett, egészséges, a tollazata szép és hiánytalan, a bőre is szép.

Teljesen váratlan, érthetetlen hogy miért pusztult el.

Semmi betegségre utaló jel nincs rajta.

Tegnapelőtt még tülekedett a kajáért.

Boncolni már nem fogom, mert már ki van hűlve, megmeredve a test.

A tetem a tyúkudvaron volt, tehát nem az ólban gubbasztott, hanem a "mindennapi életben" érte utol a végzet.

Fiatal volt, valamivel több mint egy éves, de két év alatti mindenképp.

Néha-néha, évente kb. egy (néha kettő) ilyen haláleset előfordulhat sajnos.

Kár érte, de annyira most azért nem viselt meg. Mindenesetre kár hogy nem az öreg tyúkok közül lett baja valamelyiknek,

hanem a fiatal, tojástermeló jó tyúkok közül ment el egy...

Előzmény: Omosimama (40993)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.04.08 0 0 41001

Nem testtömegfüggő, de a testalkat/méret befolyásolja szerimtem.

Én mostanában 2-3 db tojással kevesebbet rakok alá, mint amit be tud takarni.

Amikor pont annyit raktam alá, amennyit betakart, akkor egy idő után néha kilógott alóla egy.

És bizony az a tojás megfázhatott.

A baj az, hogy ahogy forgatja őket a kotlós, mindig másik tojás lóg ki és fázik meg.

Ennek a vége az lett nálam mindig, hogy a nagy halom tojásból 2-3 kiscsibe kelt ki aki megmaradt.

Kikelt még pár aki kelésgyenge lett és hamar elpusztult.

Illetve a tojások nagy része ki sem kelt.

De ha 2-3 db tojással kevesebbet raktam alá, mint amit még be tud takarni, akkor soha egy tojást sem láttam kilógni.

És bizony olyankor 2-3 csibe helyett gyakran szinte az összes alárakott tojás kikelt.

Néha ha nagyot akarunk, fordítva sülhet el.

Nem tudom a tyúkod méretét, de egy átlagos méretű falusi tyúk alá 10 tojás még biztonságosan berakható.

Lehet hogy több is, de akkor már a fent vázolt eset fordulhat elő.

Bár ha babonás vagy, akkor páratlan számú tojást raksz alá.

Előzmény: timetable (40995)
atrego Creative Commons License 2016.04.07 0 0 41000

ma   nekem  fekete   napom  volt.Sok  a  kakas,nem  akartam őket  levágni és  2  tyúk  hátát  úgy  széttrimbolták,hogy    nem   vettem  észre  a   sebet,így  nem  kezeltem,besipolyosodott és  elmérgesedett." legjobban  tojó  tyúkocskám  elpusztult:(8  kakaskám  van  még   a   kb. 50   tyúktra/ezek  a  nagytestűek/erőteljesen  megritkítom őket

samy76 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 40999

A törpe cochin tyúkom 13 normál méretű tyúktojást simán betakar. Az erdélyi alatt is több volt 10-nél.

Omosimama Creative Commons License 2016.04.07 0 0 40998

Nem volt kis helyen, mert kora tavasz óta övék a kert (mától nem, mert elkezdtük az ültetést), viszont lehet, hogy el volt hízva, mert nehéz volt mint a sár.

Előzmény: atrego (40994)
Victor1988 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 40997

Az a lényeg, hogy sötét helyen legyen a kotlós és hogy a többiek ne tudják megzavarni. A tyúk testtömege szerintem nem játszik szerepet, a hangsúly azon van, minél jobban be tudja takarni a tojásokat.

Victor1988 Creative Commons License 2016.04.07 0 0 40996

Köszönöm nektek!

Hihetetlen, milyen jó étvágyuk van ezeknek. :) Az már csak külön jó dolog, hogy az idő is ennyire - már-már nyáriasan - meleg az első hetükben.

Még csak annyit kérdeznék, így még nem tollasak, fel lehet ismerni köztük valami egyedi színváltozatot? Gondolok itt a fogolyszínre vagy ilyenek.

timetable Creative Commons License 2016.04.07 0 0 40995

a  szívprobléma.nem  volt kis  helyen és  elhízva

Na, pont ilyesmitől féltem a nagyobbik kakasomat. Pár napja kiengedtem őket, aztán látom hogy az állat időnként "megrogyik", leengedi a farát, és nem sikerül neki megugrani a tyúkot, mintha egyensúlyzavara lenne. Közben persze folyamatosan zabál. 

------------

Készülgetünk kotlós ültetésére időközben. Továbbra is kérdőjeles, hol legyen a fészek. A párom most azt javasolta, a régi nyúlól alját (a felső részén tojóláda van, plusz néhány jómadár ott szeret aludni) használjuk erre a célra, úgy hogy a felét árnyékoljuk be, a másikat meg dróthálóval zárjuk el. Hajlok most erre, mert így a többi állattól nem különítjük el teljesen, és a hőfokkal sincs dilemma, hogy túl meleg vagy hideg. A bajom csak az, hogy így nem tudom azt biztosítani, hogy akkor jöhessen le a tojásról enni-inni, amikor szeretne. 

A következő - feltehetőleg "gyakran ismételt kérdésem" az, hogy akkor mennyi tojást is lehet egy tyúk alá tenni? Testtömeghez viszonyítsunk, vagy felesleges ilyen tudományosan megközelíteni (a szakkönyv sem teszi így), és elég abból kiindulni hogy egy átlagosan fejlett magyar fajta tyúk kb. 10 tojást tud biztonsággal melegíteni? Most amúgy egyik állatunk sem állt még neki kotlani, de múlt évben tettünk egy próbát, tojás méretű köveket pakoltunk a tojóládába, és akadt tyúk amelyik 2-3 nap múlva már ült is rajtuk...

Előzmény: atrego (40994)
atrego Creative Commons License 2016.04.07 0 0 40994

a tyúkodnál  legvalószínűbb  a  szívprobléma.nem  volt kis  helyen és  elhízva?nekem  néhány  hete egy  kakasom járt így

Előzmény: Omosimama (40993)
Omosimama Creative Commons License 2016.04.07 0 0 40993

Szépek a csirkéid Győző, legyen sok örömöd bennük!

Nálam 21-re apadt a csapat, mert a kihámozott pipikén kezdtek előjönni a fejlődési rendellenességek, úgyhogy elbúcsúztunk egymástól. (Soha többet ilyen marhaságot nem csinálok! A szívem szakadt meg.)

Tegnap egy öreg tyúkom minden előjel nélkül eldőlt, úgyhogy kénytelen voltam elvágni a nyakát, de a boncoláshoz nem volt lelkierőm, úgyhogy nem tudom, mi baja lett.

Ennyi a rossz hír, de jó is van. A két brahma tojás, úgy tűnik kikelt, így őszre a Főnök mellé tudok brahma tyúkot tenni (hacsak ezek is nem kakasok), mert a "szabványos" méretű tyúkokhoz már túl nehéz lesz.

Minden szándékom szerint vasárnap újra megültetem a "műkotlóst". A lányomnak kell néhány csirke, mert csak így tudja az óljából "kitúrni" az apósa kacsáit. Mire kikelnek és megerősödnek, addigra renbehozzák az ólat. Úgyhogy elég lett volna egy kotlósalja csibe, de változatlanul nem kotlott el tyúkom. Szóval telerakom a keltetőt, és mivel nem tudom magam megtagadni, a saját és a máshonnan hozott falusi vegyes mellé berakok 10 kék australorpot is. Így már "biztos"(?), hogy elég tyúkom lesz és a kakasok nagy része majd megy a fagxasztóba. Az unokák nagyon szeretik a pipilevest.

Nnna! Jó sokat fecsegtem, de már nagyon nagy volt a csend.

subigalamb Creative Commons License 2016.04.07 0 0 40992

Nekem a "lánya"!De tényleg!

Előzmény: TazazTibi (40987)
TazazTibi Creative Commons License 2016.04.06 0 0 40991

Aranyosak Győző! Van köztük búbosszerű is ha jól látom.

Előzmény: Victor1988 (40989)
Victor1988 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 40990
Előzmény: Victor1988 (40989)
Victor1988 Creative Commons License 2016.04.05 0 0 40989
atrego Creative Commons License 2016.04.05 0 0 40988

én csak arra   hagyatkozom,hogy évek alatt  több száz kotlósnál nevelt   pipit   neveltem fel,azok között nem volt kelésgyenge,ugyanakkor   a "keltetőgépszökevények"   között   nemritkán  előfordult.Valamelyiket aztán  sikerült  kikupálni,valamelyiket nem.

Előzmény: meszi67 (40986)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!