Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Xaxonos 2014.11.28 Creative Commons License 35119
helló. Ha gubbaszt ott már gond van. Mindenképpen a neo-te-solt adnám neki. Féreghajtásra nem elég a fokhagyma bár van aki esküszik rá. A benzines kuráról egy neves állatorvos blogján olvastam és már csináltam én is sikerrel,de nem tudom,gubbasztó állatnál merném e használni. Viszont ha gubbaszt ott sürgösen ajánlatos beavatkozni,csak kitalalni nehéz mitöl bágyadt a tyuk,a lágyhéju tojás is jelzö értékü hogy valami difi van nálatok,pld nem biztos hogy csak kalciumhiány mert lágyat tojószervi gyulladás miatt is tojhat egy tyuk.
Előzmény: rituka77 (35117)
kramoto 2014.11.28 Creative Commons License 35118

nem, nem kell mentegetőznöd szemüveggel már én is "L" -nek láttam.

tp329  segítségével ráis akadtam.

Vasárnap lesz piac szemrevételezés az új árának ismeretében.

Előzmény: rámenős (35109)
rituka77 2014.11.28 Creative Commons License 35117

Sziasztok .A kisfehér tyúkomon jelenleg még változást nem vettem észre a fokhagyma kúra után illetve 2 napja gubbaszt. Amit idáig nem csinált.!:-(  ugy gondoltam megprobálom a benzines kurát.!!!! Hátha az jóbb most neki....vgy a kakasport ajáanátok inkább????. Tehát nem fejlödik fakó a feje szine és szürke. Lába és gubbaszt.   Irjatok.... 

Viszont tegnap 5 tojim volt.:-) :-) :-)  ma meg egy lágyal. indult a nap.!!!:-)  lehet ez a 6 .???

rámenős 2014.11.28 Creative Commons License 35116

A Dil az alap. Ezt találtam az OLX-nél 2500 Ft-ért. Azért írtam, hogy bármilyen relé megfelel, ha van 3 nyitó és 3 záró kontaktusa. A Dil újonan 9 e körül van. Még talán az omron is olcsóbb, ha találsz.

Előzmény: tp329 (35110)
Victor88 2014.11.27 Creative Commons License 35115

Nálunk is nagy becsben vannak tartva a tyúkok. :) A 41 darabból elpusztult még a kezdetben négy és még olyan kicsi korában is annyira bánkódtam miattuk. A 4 liba és 10 kacsa mind épségben felnőtt és a mai napig ízletes szereplői a vasárnapi étlapnak. :)

A 37 csirke is szépen felcseperedett, dehát nagyon nehéz választani, hogy melyik kakast is vágjuk le. A 13 kakasból már csak 7 van és ahogy csökken a számuk, mindig nagyobb gondot okoz szelektálni. A múltkor sajnos egy tyúkot is le kellett vágni, mert kifordult a tojócsatornája, sőt még a végbele is kilógott. :(

Ezek aztán el vannak kényesztetve; folyton gondoskodok róluk, a legtöbbet meg is lehet simogatni. A múltkor már mind bement az ólba, de mondom, kimegyek, mert még lehet tojás a fészekben, mivel ült még ott egy-két tyúk, amikor etetni voltam. Mondja a feleségem, hogy majd ő kimegy és amikor kereste a fészekben a tojást, több tyúk is meg akarta csípni a kezét. Nálam ilyesmi nincs, mert ha már nem is látnak és riadoznak, elég ha megszólalok és máris megnyugszanak. Olyankor bemegyek, megsimogatom őket és olyan kedvesek. :)

Orpi Jani 2014.11.27 Creative Commons License 35114

:-) rendben.

Előzmény: rituka77 (35113)
rituka77 2014.11.27 Creative Commons License 35113

Oké.szolok ha jövöre kell tojás.!!! Hátha lesz kotlosom.!!!

Előzmény: Orpi Jani (35111)
Orpi Jani 2014.11.27 Creative Commons License 35112

Azért nézz utánna pár helyen és oldalon. Bár miután megvagy az elsővel rájösz hogy nem is olyan bonyolult.

Előzmény: kemorgo (35085)
Orpi Jani 2014.11.27 Creative Commons License 35111

Szia igen szoktam postázni is.

Előzmény: rituka77 (35084)
tp329 2014.11.27 Creative Commons License 35110

Talán pl. Finder ipari minirelével még olcsóbb lehet. (új árakat feltételezve) De nem néztem utána.

Előzmény: rámenős (35109)
rámenős 2014.11.27 Creative Commons License 35109

Így van. Bocsánat. Kicsit rondán írok.

Ha bárhol megakadtok, szóljatok. Azt hiszem, hogy ez a legolcsóbb változat. Érdemes körülnézni a használtcikk piacon. Már írtam, hogy relének bármilyen 220 v-os tekercsű jó, csak 3 nyitott és 3 zárt érintkező kell. A Dilen 4 van.

Előzmény: tp329 (35108)
tp329 2014.11.27 Creative Commons License 35108

Az a 2, az L

Előzmény: kramoto (35107)
kramoto 2014.11.27 Creative Commons License 35107

Hát ez nem az))))

DIL002-44 van a rajzon amit Te linkeltél az DIL 00-44:)))

Köszi:))

Előzmény: tp329 (35106)
tp329 2014.11.27 Creative Commons License 35106
Előzmény: kramoto (35105)
kramoto 2014.11.27 Creative Commons License 35105

Jó nektek, hogy értitek:(((

Mi az a DIL002-44 a google sem találja?

Thorr76 2014.11.27 Creative Commons License 35104

Nagyon jó! Működik!

Egyszerűbb, és csak egy tápegység kell. Nagyon jó!

Ha most építeném, akkor inkább én is inkább már a te tervedet használnám.

Azért még elmentem valahová magamnak, hátha egyszer még szükségem lehet rá.

Gratulálok!

Előzmény: rámenős (35103)
rámenős 2014.11.27 Creative Commons License 35103

Itt a kapcsolási rajz.

tp329 2014.11.27 Creative Commons License 35102

Ha kezdő is vagy, az egészséges tyúksz.rt már biztos ismered :-), ettől való eltérés utal az emésztőszervi bajokra.

pl.

Ha hasmenéses vagy csak lágyabb a széklet és pláne véres is, akkor nagy a valószínűsége a kokcidiózisnak (kis vérpöttytől a véres csíkig)

Hasmenést okozhat az is, ha nem jutnak elég és megfelelő emésztőkavicshoz.

Itt is van pár tipp:

http://www.elonevelt-csirke.hu/#!betegsgek/c1jx9

Azért túlparázni sem kell!

Előzmény: kemorgo (35101)
kemorgo 2014.11.27 Creative Commons License 35101

Kicsit bővebben, ha kérhetlek, én még tapasztalatlan vagyok, csak pár hónapja vannak csirkéim, a gyerekkori tapasztalatok már nem relevánsak ugye :D És még nagyon reggel van nekem :D

Előzmény: tp329 (35100)
tp329 2014.11.27 Creative Commons License 35100

Ha már megfigyelés!

Az ürülékből is sok minden kiolvasható kis gyakorlással! :-)

Előzmény: kemorgo (35099)
kemorgo 2014.11.27 Creative Commons License 35099

Igen, nekem is valami hasonló  kétségem támadt az árutojás termelő kitételen, hogy az ugye, meddig. De mivel nem igazán tojnak még, szerintem nem is ez a fő kérdés.

Szerintem is először ki kéne próbálni a jolovitot, hagymát, fokhagymát, esetleg szenet, mivel nem tömeges - legalább is eddig - a megbetegedés.

Ha újabb megbetegedés lesz ennek ellenére, akkor szerintem át kell gondolni a gyógyszerezést mégis. De úgy érzem, egy próbát megér a házi vajákosság :D

Hamarosan összekapom magam, úgyis mennem kell ki a városba, bemegyek hozzá, átbeszéljük. Lehet, a gyanúsakat külön zárjuk és megpróbáljuk jobban megfigyelni, és kevesebb stressznek kitéve őket kikúrálni.

De a többit is megetetjük szerintem fokhagymával, meg jolovittal.

Nagyon köszönöm mindenkinek az agyalást.

Előzmény: tp329 (35098)
tp329 2014.11.27 Creative Commons License 35098

Én már fent vagyok pár órája... :-))))

Az árutojás, az amit meg szeretnél enni, tehát a papír szerint ilyeneknek NEM adható!

Gondolom, meghatározhatatlan, hogy mennyi idő után nem lesz a tojásban szermaradvány.

Tenyésztojás ugye menne a keltetőbe és jó esetben csibe lenne belőle, tehát "nem érdekes" mennyi illetve mennyi ideig van szermaradvány a tojásban. Valószínű a termékenységet nem befolyásolja, ezért nem tiltják a tenyészállománynak adást.

Én, nem használok ilyen szereket, nem tudom megmondani, hogy adjátok e vagy sem.

Ha nem férgesek a csirkék, akkor a faszén is segíthet, ahogy írod, csak szorványos a megbetegedés, ilyenkor még elbírhat vele. A darájukba kell keverni pár napig és időnként ismételni.

Fontos a tisztaság, illetve, hogy minden csirke egyszerre férjen az etetőhöz.

Ha gyógyszert vagy gyógyszeres/vitaminos tápot, vizet is adtok, akkor ne menjen a faszén, mert azok hatóanyagát is kiszűrheti!

Esetleg az almaecetes víz is szóba jöhet.

Hagymát, fokhagymát apróra vágva, reszelve a darájukba keverve is megeszik kis szoktatás után és lehet időnként adni nekik.

Féreghajtáshoz talán jobb az egyedi kezelés.

Szegfűszeget megtörve, szintén lehet a darába tenni, természetes "antibiotikum" és emésztést segítő.

Ezek nem csodaszerek, komolyabb betegséget nem fognak meggyógyítani!

Az immunrendszer erősítésére illetve kisebb zűrök kezelésére viszont jók lehetnek.

És ne feledjük a genetikai hajlamot sem! Vannak vonalak, amelyek hajlamosabbak egyes betegségekre.

Előzmény: kemorgo (35092)
tothzb 2014.11.27 Creative Commons License 35097

:)

Előzmény: Thorr76 (35096)
Thorr76 2014.11.27 Creative Commons License 35096

Ok, nem vagyok képzett állatorvos.

:-)

(Bár azok többsége ma már inkább gyakran csak kutya-macska vonalon igazán jó...)

A leírtak ettől még igazak.

:-)

Köszönöm az észrevételt, majd igyekszem észben tartani....

Előzmény: tothzb (35093)
Sam711 2014.11.27 Creative Commons License 35095
Nekem is hasonlo volt szeptemberben. Csak nekem 5 pusztult el es akkor tudtam allatorvost hivni aki felboncolta. Nem talalt semmit illetve hogy a belnek kicsi masabb szine volt mint a megszokott. Neotesolt irt meg jolomaxot plussz van otthon nutrafort3. Ahogy kaptak ezeket hirtelen javulas lett. En arra gondolok hogy a lokesszeru jolomaxtol mert az antibiotikumnak azert tobb ido kell.De betartottam az 5 napos gyogyszeres kezelest. Nekem a neotesolra 10 napos varakozast irt fel. Addig ment a tojas akukaba a kutyanak sem adtam. Mondjuk akkor nem is nagyon tojtak. Azota adom a jolomaxot 1 heten 2x 3x. Az allatorvos is javasolta hogy a teli honapokban mehet nyugodtan mert ilyenkor kevesebb vitaminhoz jutnak. En 8 liter vizhez adtam 10 ml-t lokesszeruen. Most 5ml megy nekik 2-3 naponta. Plusz a takarmanyba nutrafort 3.
Előzmény: kemorgo (35092)
tothzb 2014.11.27 Creative Commons License 35094

Az ilyen régi olvasmányokról írtam tegnap:)

Előzmény: Thorr76 (35091)
tothzb 2014.11.27 Creative Commons License 35093

Tényleg nem kötekedésből, de kokcidiózis a neve, egy egysejtű véglény által okozott fertőzés.

Előzmény: Thorr76 (35090)
kemorgo 2014.11.27 Creative Commons License 35092

Köszi!

Már csak értelmeznem kell :D

Szóval akár működhet, hogy leitatja velük és akkor tíz napig az esetleges tojásokat a kutya eszi meg? Vagy kuka? A külön az árutojást termelő kitétel kissé megzavart, bocs, hogy értetlenkedek, de nekem nem egyértelmű. Igaz, még csak most ébredtem, és ilyenkor, éjszakai műszak után kissé lassan mocorognak a fogaskerekek...

S.S: Vicces :D

Püffneki: Az tuti, hogy nem zsírosak... kis fittnessz csirkék.

Thorr: Köszönöm, ha lesz egy kis időm, szemrevételezem őket illetve átadom neki a tanácsaitokat. Látod, a férgesség nem is jutott eszembe, pedig simán lehet az is. Tényleg, a nevelőtáp is jó ötlet, szuper gondolatok.

Köszönöm mindannyiatoknak.

Még annyit, hogy nem rohamos és tömeges a megbetegedés, eddig három pusztult el közülük kb egy hónap alatt. 

Előzmény: tp329 (35088)
Thorr76 2014.11.27 Creative Commons License 35091

Thorr76 2014.11.27 Creative Commons License 35090

Nagyon fontos a tisztaságon kívül az is, hogy a takarmányt ne tudják kiszórni, és a (fekáliával, baktériumokkal) szennyezett

földről felcsipegetni.
Tudom mindig ezt írom, de....
Mielőtt a bolti etetőim voltak, évi 4-5 ilyen gubbasztós esetem volt, és majdnem mind elpusztulással végződött.

(Igaz én gyógyszert sohasem használtam és nem is használok) Mióta átalakitott, kiszóródásmentes etetőkkel próbálkozom,

azóta (már legalább két éve!)egy ilyen eset sem fordult nálam elő, és ez már nem lehet a véletlen.

A micoplasma, vagy kokciózis , vagy más baktérium által kiváltott bélgyulladás leggyakoribb oka a fekáliával érintkező élelem, takarmány.
A gubbasztás általános betegségtünet, nem valószínű hogy a lába fáj. A bélgyulladásra jó a Neo-Te-Sol (kakaspor), ha időben kezdik adni.

A kakaspor recept nélkül kapható (némelyik gyógyszertárban is) ,adása után viszont három napig az állat húsa nem ehető, két hétig pedig a  tojás sem.

Sokan írták itt a fórumon, hogy apróra vágott fokhagymát kell leerőltetni a torkukon naponta kétszer, és az az esetek több mint felében

segít, ha időben elkezdik. Súlyosabb esetben, vagy már több idő elteltével a kakaspor és/vagy a fokhagyma már kevés lesz,
ebben az esetben (főleg ha értékesebb tenyésztyúk, vagy mindent megérő házikedvenc) az állatorvossal receptre felíratható Enrofloxacin még mindig segíthet.

Jó ha adsz nekik vitamint , én a téli periódus alatt mindig adok egy kis Jolovit-ot a vizükbe. A vitamin jó, mert a betegségek is többnyire csak

legyengült immunrendszerű tyúkokon jönnek ki. Ha csak kokciózis a baja, és gyógyszert nem kapott, a levágott állat húsa ehető. Illetve a kokciózis ellen még

segíthet a csibe indító/nevelő táp etetése (is), mert abban van kokciózis elleni szérum is.

Sajnos más bajuk is lehet.....
Ha nem eszik és sak gubbaszt és tiszta fos a valaga akkor májbajos is lehet . Először fogyni kezd, majd ellilul a taraja és hamarosan nehezen jár, gubbaszt.

Hosszabb idő után a lábon duzzanat alakul ki, vagy feldagadnak az izületek.Ez már nem gyógyítható ebben a stádiumban.
Az állat még sokáig élhet is ha erős, de mivel szenved és fájdalmai vannak humánusabb a levágása. A levágáskor mindig szembetűnik a feketére

szineződött máj, benne a csomókkal. Az ilyen beteg állat húsát többnyire nem eszik meg, pedig aZ irodalom azt írja, hogy a húsa (a máját
és a lábát kidobni!) , a többi húsa ehető. Ezt a májbetegséget élősködők terjeszthetik, vagy ragadozó állat harapása, harcban szerzett vérző
sebek után alakulhat ki.(úgy fertőződhet meg) De az is lehet hogy csak egy legyengült állapot miatt tud kifejlődni.

Persze az ember mindig először a legrosszabbra gondol. Lehet hogy csak picit legyengültek,és hamarosan semmi bajuk sem lesz.

Jobbulást kívánok a kis szárnyasoknak!