Keresés

Részletes keresés
Így működik

Bővebben az új keresőről

Thorr76 júl. 13. Creative Commons License 33851

Összefoglalva: szerintem jó így.

Előzmény: ebatta (33847)
Thorr76 júl. 13. Creative Commons License 33850

Én már négy hetes koruk után kizártam a csibenevelőből a kotlóst,

mert 4 hetes koruk után elkezdett  kipécézni magának  egy-két csibét, akiket kergetett, a csőrével oda-oda sózott

neki, de akkorát, hogy az már életveszélyesnek tünt.

(Ez a kotló már első nap elüldözött magától 2 kiscsibét, mert fekete színük volt, és ezeket így külön kellett nevelnem)

Szóval dühbe gurultam, és kitettem a kotlóst a nagy kifutóba.

Infralámpát már nem használtam, mert úgy olvastam egy könyvben, hogy azt négy hetes korig kell.

Igaz szerencsém is volt, mert meleg napok és éjszakák jöttek...

Így be tudtam tenni a csibenevelőbe a két fekete kiscsibét is....

A kotlós még pár napig a csibenevelő kerítése körül mászkált, és "fájdalmas" káráló hangokat adott ki magából.

Eleinte még a csibék is a kerítés azon részére tömörültek, ahol a kotlós állt kívülről.

De ez kb. egy hét alatt elmúlt.

Mindegyik kiscsibe él és makkegészséges, és most már 3 napja a nagykifutóba is ki vannak engedve.

De már nem jár össze kotlós és csibéi.

A csibék most 6-7 hetesek.

Elég rossz volt a kotlósom, bár kitartóan ült, de egyes csibéket bántalmazott... (Ezenkívül magától rárohadt volna a fészekre)

Mivel idén már 3 tyúkom is lekotlott, jövőre másikat ültetek el. Egy most van leszoktatás alatt, egy meg majd utána.....

Bár már ki tudja mióta ül a fészkén, mire sor kerül rá, talán ki is keltené....

Csakhogy kakas már nincs, és levágásából ítélve kb. 3-4 tojás lehet megtermékenyítve alatta.

De az is lehet, hogy már egy sem....

Szóval 4 hetesen le lehet választani őket, ha muszály, DE MINDENKÉPP HELYESEBB A 6 HETES KOR...

A természetben is akkor kezdenek le-le választódni....

Előzmény: Máris.szomszéd (33849)
Máris.szomszéd júl. 13. Creative Commons License 33849

6 hetes már elvan egyedül is, oda már nem kell kotló.

Előzmény: ebatta (33847)
ebatta júl. 13. Creative Commons License 33848

Gyere kkedvencek a tyúkok, és ha hiszed ha nem, egyszer történt, hogy a kifutóba tojtak, a fészekből pedig ki is hoztak egy műanyag tojást (ez azért volt, mert csak 1 fészket használtak, így műtojással szoktattuk a másikakba őket) EZ HÚSVÉT ELŐTTI SZOMBATON ÉS HÚSVÉT VASÁRNAP!

Mikor kotlós ült bent   és fostak tőle,akkor sem a kifutóba,hanem bent a ketrecbe tojtak össze vissza:))

Előzmény: Thorr76 (33844)
ebatta júl. 13. Creative Commons License 33847

Szia!

Köszönöm a választ és hogy leírtad a tapasztalataidat. Azóta eltelt 3 nap és minden nap volt egy jércetojás, már tuti hogy az,mert egyiket sikerült "rajtakapni" hogy tojt.

Viszont nem tudom jó -e a feltételezésem, hogy ezt 3 különböző jércike alkotta,mert anyum tapasztalata az, hogy az első tojás ha "megszületik" akkor heti 1x, 2x tojik még.

Az öregek is kicserélték a tollukat, újra elkezdtek tojni,volt kb 3 hét szünet amikor felére csökkent a napi "tojáshozam".

Még 1 kérdésem lenne:

Természetes, hogy a kotlósmama 6. hetes korukba teljesen magára hagyja a csemetéit a baromfiudvarban?

Egyen amit akar, amit talál , nincs velük, éjszaka is teljesen külön van már tőlük (egyébként 3 hetesek elmúltak akkor tojta az első tojását kotlás után, de még 2 hétig gondozta őket).

Kérdésem az, hogy ez így van rendben , így írja a természet, vagy megkattant és besokallt kotlósmama , nem jó anyuka?

Előzmény: Apóca polca (33846)
Apóca polca júl. 13. Creative Commons License 33846

Sztem kb az az indulási idő, 4-5 hónapos korban.

És megfigyelésem szerint innen 1 évig tojnak nagyon jól, szinte minden nap 1 tojás, utána kevesebbet.

Előzmény: ebatta (33831)
Máris.szomszéd júl. 13. Creative Commons License 33845

Erre a legegyszerűbb megoldás beszerezni egy bor tárolására már nem alkalmas fa hordót, felállítva vágni rá egy akkora nyílást amin befér a tyúk és kibélelni szalmával. Annyira ideális hely a hordó, hogy többet eszükbe sem jut máshová tojni. Nálunk is így szűnt meg az össze-vissza tojás.

Előzmény: Thorr76 (33844)
Thorr76 júl. 13. Creative Commons License 33844

Tojásrejtés?

Nálam akkor van hasonló, ha valamelyik tyúkocska kinéz egy rejtett helyet magának, fészekké rendezi,

és elkezdi telitojni...  Néha-néha azután már ha több tojás van,  odatojik egy-egy másik is.

Pár nap után (mivel mindig észreveszem a tojáshiányt)  persze lebuknak...

Ha elviszem a tojásokat onnan (kifosztom a fészket)

akkor visszaszoknak a tojóládára.

4-5 hely van ahol mindig próbálkoznak: egy pár nm málnabokros rész, egy kis szederbokor alatti rész, stb.

Általában már tudom hol keressem.....

Előzmény: zebulónia (33839)
Máris.szomszéd júl. 13. Creative Commons License 33843

Használt terménydaráló vásárlásánál miket kell nézni? Úgy döntöttem veszek egyet. Igaz korábban a szemesre való átnevelés volt a cél, viszont a darával jobban tudom adagolni a meszet, zoolitet illetve egyéb kiegészítőket, ráadásul indító tápot is tudok készíteni indító koncentrátum segítségével, ami megtakarítást jelent, főleg hosszú távon.

A fahérvári típusok nem nagyon tetszenek, egy házi gyártmány szemeltem ki (kép nincs, mert nem internetről, hanem ismerősi körből van). 220-as motor, ékszíjas, csapágyazott, forgókalapácsos, cserélhető rostával.

Máris.szomszéd júl. 13. Creative Commons License 33842

A változó időjárás is lehet az oka. A fényviszonyok sem voltak jók, sokszor volt borús az idő.

Omosimama júl. 13. Creative Commons License 33841

Gratulálok, és örülök, hogy sikerült. Tudom mennyire zokon esik, ha egy kedvencet le kell vágni.

Előzmény: Marcipán86 (33834)
-balu28- júl. 12. Creative Commons License 33840

Nálam jellemző a kevesebb tojás ilyenkor július táján.

zebulónia júl. 12. Creative Commons License 33839

Üdv.!

kérdezném, hogy a tojótyúkoknál természetes-e a következő :korábban 5 tyúk tojott 3-4-5 tojást naponta, egy hete viszont csak 2-3 van.Ugyan azt eszik amit korábban.

Pihennek?  Ha igen akkor váljék egészségükre!

Xaxonos júl. 12. Creative Commons License 33838
szia. Talpfekély is lehet,söt bélgyulladás velejaroja is gyakran a sántitás. Kalciumhiány is valoban lehet de az inkább angolkórban nyilvánul meg,satnyaság,görbe lábak csunya tollazat.
Előzmény: pálinkás-doszi (33832)
Máris.szomszéd júl. 12. Creative Commons License 33837

Ha levágásra adták el akkor nem biztos, hogy túlzásba vitték a mész adagolását.

Thorr76 júl. 12. Creative Commons License 33836

Ha az, antibiotikumos táppal vagy gyógyszerekkel gyógyítható 1-2 hét alatt, he utána óriási erős és

maró hatású fertőtlenítés hell, mert a széklettel fél év múlva is visszajöhet.

De legfőbb terjesztője a madártetűatka. Ha az van , a betegség és tünetei még antibiotikumra sem fog elmúlni...

Akkor a madártetűatkát kell először írtani.

A beteg állat húsa ehető, de nem értékesíthető sem az élő állat sem a keltetőtojása, mert az a betegség

terjesztésének minősül...

De remélem csak kalciumhiány. FUTOR 1000-el, a takarmányba keverve!

Előzmény: Thorr76 (33835)
Thorr76 júl. 12. Creative Commons License 33835

Okozhatja kalciumhiány.

A futor kell, nem a zeolit A zeolit és egyebek nem tartalmaznak kalciumot.

Sajnos  pont  ilyen sántasági tüneteket okozhat a baromfipestis is.  (ha tömegesen jelenkezik)

Ez esetben a húsa ehető, de nen szabad eladni.

Marcipán86 júl. 12. Creative Commons License 33834

Elkelt Továbbtartásra :)

Előzmény: Thorr76 (33829)
Marcipán86 júl. 12. Creative Commons License 33833

Az a baj hogy annyira gyorsan vannak növesztve levágásra hogy nincs ideje a csontjuknak erősödni, hamarább nő meg a csirke mint ahogy azt a csontja elbírná és sajnos idővel ez van, még akár el is törhet.. Régi tapasztalat.. Ilyeneket csak napos korban érdemes venni és akkor nálad lassabban nőnek fel. Ha hozzászoknak a magasabb fehérjetartalmú ételhez táphoz és azt hirtelen megvonod, akkor csúnya elvonási tünetek tudnak kijönni rajtuk.

pálinkás-doszi júl. 12. Creative Commons License 33832

Sziasztok!

Olyan problémám akad, hogy azok a kettőshasznú tyúkok/kakasok amiket rántani való csibeként vettem (természetesen tovább tartásra), idővel elkezdenek sántítani. A kakasokat levágtuk, abból is sántikált kettő. Most a három tyúkból egy elkezdett sántikálni. Megjegyzem mikor elhoztam őket akkor lépni alig tudtak (gondolom egész nap összetömörítve ültek..).

Étrendjük változatos: kukorica búza napraforgó árpa darálva, emelett kapnak rendszeresen tojáshéjt őrleményt is a dara mellé. Persze sok zöldet naponta.

Ez a sántítás előjövetel a régi tartásból adódik? Tudok valahogy javítani ezen, vagy esetleg a többi tyúknál megelőzni valahogy? Ja és a tyúk eszik, iszik rendesen csak nehézkesen mozog.

Segítségetek előre is köszönöm!

ebatta júl. 11. Creative Commons License 33831

18 hetesek a jércéim.

Kérdésem: Tojhatnak? Ma volt egy jércetojás.

Néha az öregek is tojnak galambtojást, de ez most nem az, , nagyon újnak tűnt.

gyöngyikedvelő júl. 11. Creative Commons License 33830
Sziasztok. Valakinek van véleménye a Cleo 5 típusú keltetőről? Van olyan dolog amit változtattatok a használati utasítástól eltérően? Nekem csibe 60 % ban kelt benne. Gyöngyös pedig 15 % kelt. Kacsa az 5 % lett.
Thorr76 júl. 10. Creative Commons License 33829

Sép kis kakas, Marcipán!

Ennyiért még pörköltnek is megérné az árát.

Egyébként most én pont kakas híján vagyok, de már nem akarok beszerezni, mert két hónaposak az új  kiskakasok.

Nemsokára felnőttek lesznek, azt a kis időt pedig kibírják a tyúkok már...

Sőt, ősz végén majd még szelektálni is kell közülük....

Előzmény: Marcipán86 (33826)
-balu28- júl. 10. Creative Commons License 33828

Hurrá!

Akkor majd nem felejtünk el szavazni rá! :D

Előzmény: somi55 (33827)
somi55 júl. 10. Creative Commons License 33827

Köszönöm az információt,megtörtént. A kotyesz elindult a celebvilág felé.

Előzmény: -balu28- (33812)
Marcipán86 júl. 9. Creative Commons License 33826

Teszek egy utolsó próbát. Gyönyörű szép kakas, kékarany hatalmas rózsa taréjjal és szakállas. Közepes méretű zöld tojásból kelt. Kapott pár tyúkot magának hogy megörökítsem a génjeit de már kell a hely és nem bírom összeszoktatni újra a többi kakassal, így fájó szívvel pörkölt jelölt lett de nagyon sajnálnám, gyönyörű szép. Esetleg ha valaki továbbtartásra megvenné boldoggá tenne. 2500 Ft. Tavaly júliusi nagyon szelíd. 2.75kg. Gyömrőn 30/7255979 goo.suomi@gmail.com

Köszönöm :)

Máris.szomszéd júl. 8. Creative Commons License 33825

Akkor nagyon drágán adják felétek :(

Előzmény: -balu28- (33824)
-balu28- júl. 8. Creative Commons License 33824

Nálunk szezonban is annyi.

Előzmény: Máris.szomszéd (33823)
Máris.szomszéd júl. 8. Creative Commons License 33823

Tényleg sok, de 30 km-es körzetben nincs.

Előzmény: Omosimama (33822)
Omosimama júl. 8. Creative Commons License 33822

Ahogy a hirdetéseket nézem, 5500-7000 Ft-ig hirdetnek tavalyi zabot. Nem mindenhol az országban, de a 9000 durván sok.

Előzmény: Máris.szomszéd (33821)