Keresés

Részletes keresés

Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 41880

Örülök hogy halad a project, és már elkészülés előtti

fázisban van. Biztos nagyon király lesz, mert az előzőről látott képek is nagyon

jók voltak, jól sikerült a kialakítás. 

Gondolom a tyúkudvar már többszörös fázisban terjeszkedik, a kert meg zsugorodik....

:-)

Hát így vagyunk ezzel mindannyian.

Nálam csak azért nem nő, mert én már a legelején igencsak elvetettem a sulykot ez ügyben...

De jó az így. De tovább nem nőhet már nálunk.

Az egyedszám is megfutott most kicsit, 20-22 db-nál többet nem akarok hosszú távon.

A kis csibe még nem gyógyult meg. Kicsit lehet jobban van (remélem) , mert pár magot

láttam csipegetni, de nagyon keveset. Sajnos ilyenkor még bármikor romolhat hirtelen

az állapota. Már csak holnap tudok ránézni (most dolgozom, du 6-tól reggel 6-ig.).

De nagyon bizakodó vagyok. (Korán észrevettem, mert tegnap még szaladgált ez biztos.

És az idő ilyen esetben nagyon sokat számít. Még egy könnyen gyógyítható betegség is 

Elhullással járhat, ha túl későn veszik észre és későn kapja meg a gyógyító írt, akkor az már nem hat).

Persze sajnos néha előfordul mindenkinél 1-1 elhullás akkor is, ha a legjobb ellátást kapja meg....

Hát...nagyon sajnálnám, ha ennek a csibének cyak ilyen rövid idő adatott volna meg.

Xe mintha ici-picit javult volna. Majd holnap-holnap után tudok csak biztosat.

Előzmény: Omosimama (41879)
Omosimama Creative Commons License 2016.08.09 0 0 41879

Remélem, azóta jobban van a csibéd!?

Én is küzdöttem tegnap egy ausztralorppal. Nagy darab dinnyedarabot nyelhetett, vagy mifene, mert tekergette a nyakát meg nyitva volt a csőre, mint aki készül megfulladni. Amikor próbáltam segíteni neki a nyelésben, belőle is jött egy kis nyálka (az idén ezzel van a legtöbb bajom). Itattam, fokhagyma , minden játszott. De mikor letettem elszaladt, úgyhogy betettem a többiek közzé (kicsit csapzott volt), és bejöttem, hogy kiolvassam, milyen halálos betegsége van. Nem találtam semmi ilyet és mire visszamentem, már kutya baja volt, sőt meg is száradt.

Nagyon várom már hogy a "Luca széke bikaistálló" - magyarul az új tyúkudvar kész legyen, mert ez a zsúfoltság nem tesz jót nekik. (Nekem se, mert gyakrabban és alaposabban kell takarítani és közben a lábam alatt szaladgálnak.) De a Papáékat se sürgethetem, mert ő is és a fiam is jár dolgozni, a Papa már nem bír annyit mint 20 évvel ezelőtt, a fiamnak meg van saját családja is. Talán a hét végén meszelhető állapotban lesz! A tyúkól.

Előzmény: Thorr1976 (41876)
Omosimama Creative Commons License 2016.08.09 0 0 41878

Első olvasatra nem értettem, miért kell egy síkburkoló mesterembernek téglavörösnek lenni, de aztán leesett.

Előzmény: TZSB1967 (41875)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 41877

5-6 centire... no mindegy, le kell már cserélnem a klaviatúrát, mert egyre több a hiba.

Pedig higyjétek el, a helyesírásom mindig kiválló volt.

Meg reálban is jó voltam. Meg humánban is.

Meg tornából, sportból is.

Én mindenböl túl jó voltam a többiekhez képest mindig,  ....ha hiszitek, ha nem, egyedül csak az idegen nyelv nem ment sohasem, de az egyáltalán nem.

De talán nem is olyan nagy baj ez.

Lehet pont ezért is és így tudtam  magyar lenni és itt maradni.

Előzmény: Thorr1976 (41876)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 41876

Nahát, nahát. Az egyik Rohde Island Red csibém gubbasztani kezdett.

Az etetésnél egyedül ő nem szaladt. Aztán láttam hogy gubbaszt.

Aranyos volt az egyik nagyobb Harco, meg akarta kergetni, lendületesen szalad felé harci

testtartásban. De a kicsi nem menekült. közel érve hozzá látva hogy gobbaszt, a fejétől 56 cm-re lefékezte a csőrét, és békésen elsétált. Szinte látszódott rajta hogy megsajnálta.

Nagyon látványos volt, és nagyot is nőtt a szememben.

Szóval a kis Rhode csibét megfogtam (nem is szaladt), itattam vele (belecsöpögtettem) egy kis Summerolim pépet.

(Csak Summetrolim van ithon gyulladáscsökkentő, az is emberi gyógyszer, egy negyed is elég még egy felnőtt tyúknak is.)

Most adtam életemben először gyógyszert tyúknak.

És külön raktam a többiektől, árnyékos helyre sok tiszta vizzel és kevés kajával.

Nemsokára keverek a kajájába egy kis mozsárral összetört faszenet és szárított fokhagyma port is.

Remélem jobban lesz hamarosan.

Idén több gondom is volt, mos már nem ez az első legyengülő tyúk (ez még szinte csak csibe).

Az elmúlt években nem is emlékezem ilyenekre.

De most sokan vannak, 23-24 felnőtt, és ugyan ennyi növendék.

Már "fenem a kést", mert így elég sokat esznek.

De szeptember-októberig várok, had kezdjen tojni az új csapat, legalábbis egy részük legalább.

TZSB1967 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 41875

Én meg épp téglavörös síkburkolót keresek...hát, a Holdon sincs:)

Előzmény: Atti6909 (41874)
Atti6909 Creative Commons License 2016.08.09 0 0 41874

Én dolgozom. Most éppen pihi,de nemsoká folytatom. Este jövök képekkel.

Előzmény: Omosimama (41873)
Omosimama Creative Commons License 2016.08.09 0 0 41873

Mindenki az Olimpiát nézi? Vagy dolgozik.

Omosimama Creative Commons License 2016.08.07 0 0 41872

Nyugi Győző, biztos Sándornak van igaza és nagyobb probléma nélkül túl lesz rajta a kakas. Én meg hajlamos vagyok túl hevesen reagálni az állatokkal történtekre. Szóval, ne üsd agyon a szomszédot, nem akart ő rosszat, csak éppen bepánikolt és ijedtében, hogy a rábízott jószág szétszéled, hülyeséget csinált. Majd ha hazamentek többet tudsz és ha szükséges ápolod a pórul járt jószágot. 

Előzmény: Victor1988 (41871)
Victor1988 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 41871

Már le is videóztattam a kérdéses kakasokat és úgy tűnik, szerencsére csak egy járt így, de így felvételen keresztül nem is nagyon látni. Mi mindig ollóval vágjuk a szárnyukat és természetesen nagyon ügyelünk a szárnycsontra. Hát hogy lett egy rossz estém emiatt, az biztos, de hát innen csak nem rohanhatok haza ezért. Még néhány nap, aztán rendet teszek ott. :)

Omosimama Creative Commons License 2016.08.06 0 0 41870

Na ma végre átvittük a lányomékhoz a neki szánt 9 brahma keverék pipit. Május első napjaiban keltek, úgyhogy sacc 12 hetesek. Az a fura és érdekes dolog történt, hogy közben hozzájuk szegődött 4 ausztralorp csibe. Három fekete tojó és egy enyhén kendermagos kakaska. Úgy 9 hetesek lehetnek, Valamelyik szomszédnál ugyanis szanaszét vannak a portán a tyúkok, azt se tudja hány van és milyenek, mikor melyik tojok és mikor kotlik el valahol titokban. Nem is tartja számon őket és miután vagy két hete már a lányomék kertébe költöztek, hát befogták őket. (Ne mondjátok el senkinek!) Szerencsére a tőlem odakerültek se sokkal nagyobbak és elég szelídek, úgyhogy minden balhé nélkül megtörtént az összeköltöztetés. Persze a csípésrendet be kell állítani. 

Úgyhogy alakul a baromfiudvarom, mert kissé sokan voltak már a rendelkezésre álló helyen. A jövő héten (talán) a nagyok udvara-háza is kész lesz és akkor teljesen boldog leszek.

Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 41869

Pár napig, esetleg egy-két hétig elhúzódó kisebb-nagyobb összeütközések után

(amitől nemigen lesz komolyabb bajuk, legföljebb 1-2 kék folt) kialakul az új

csípkedési sorrend, és beáll a béke. (Béke az, ha nincs jelentősebb harc, csak egy-egy csőrvágással jelzik pld. evéskor, ki az /alá/- fölé rendelt egyed a rangsorban.) A tyúkok esetében.

Ez csak nagyon eltérő vérmérsékletű (fajtatípus) tyúkok összeszoktatásánál durvulhat el, amúgy nem jellemző.

De a kakasok sokszor sohasem tudnak összeszokni igazán, a kezdeti nagy összecsdapás után is  mindig lesz egy kis harc, vagy legalábbis kergetőzés.

De ettől még ők is tarthatóak egy tyúkudvaron, legalább formában tartják egymást.

Ha tágas az udvar, az könnyebbé teszi a dolgot.

Előzmény: brigitta1989 (41865)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 41868

Szép kis tyúkocskák, jó volt nézni őket.

Előzmény: Tyúkászat (41864)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 41867

Hát (halálos) bajuk nem lesz, de nem igazán állatbarát módszer a szárnytollak kitépése.

(A szárnytollak levágása elfogadott módszer lehet, hogy a kerítésen ne tudjanak kirepülni.

A tollak megvastagodott szaruból vannak, tehát ideg és érzősejtek nélküli, gyakorlatilag megfelelő helyen az ollóval való levágásuk olyan mint nekünk egy hajvágás, fájdalommentes, csak arra kell vigyázni hogy

megfelelő távolságot tartsunk az ollóval a szárnycsonttól, azt meg ne sértse az olló, mert az már fájna neki. Bár az esztétikai értéket ez is rontja.

Ijedtségen kívül más bajuk nincs az ollós vágástól.)

Ezzel ellentétben a szárnytollak kitépése biztosan jelentős fájdalmat okozhat, nyilt sebet hagy maga után,  

(bár nem túl nagyot nyilván) és egyes szerencsétlen esetekben sajnos el is törheti a szárnycsontvéget, ami azért szintén nem halálos, de azért fájdalmas, és néhány hétig is  tartó fájdalmat is okozhat.

Bár ez az eset valószínűleg ritka.

Ha kaksokról van szó, lehet párat harcolnak is  (nálam a pár hétre külön zárt kakasok mindíg nagyon erős harcokkal kezdik, ha újra összeengedem őket.) De ezt is túlélik.

Összességében nem lesz bajuk, de finomabb módszerek kellenek, és tisztelni kell az állatot is.

Persze az ismerősök szívességet tesznek nektek....cserébe jó köszönetet várnak, nem szemrehányást.

Gondolom nem is igazán érthetnek a tyúkászathoz...

Ne tegyél nekik te sem óriási szemrehányást, mert rá mehet a jó kapcsolat, és végül is végzetes bajuk nem lett, valószínűleg. Gondolom a jó szándfék és a butaság vezérelte őket.

Elég ha te, és mi itt a fórumon nem teszünk ilyesmit.

De ne aggódj, minden valószínűsaég szerint túlélik, és nem lesz semmi komoly bajuk.

Előzmény: Victor1988 (41862)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 41866

Igazad van, mama.

Előzmény: Omosimama (41863)
brigitta1989 Creative Commons License 2016.08.06 0 0 41865

Ha meglévő 7 hónapos háztáji (szabadtartádos) állományomhoz, hozzátennék még 18 heteseket az okozna gondot? 
Takarmany, vitamin rendben van... 
Megszoknák egymást?

Tyúkászat Creative Commons License 2016.08.06 0 0 41864

Csirkék :)

Omosimama Creative Commons License 2016.08.05 0 1 41863

Mi az hogy kitépték? Normálisak szerinted? A kakas evezőtollait akkor is nehéz kitépni,ha már levágtam és leforráztam. Egy kicsit bővebb információk kérj tőlük, mert én ha most leírnám, hogy mit csinálnék velük, biztos kimoderálnának.

Előzmény: Victor1988 (41862)
Victor1988 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 41862

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne most. :) A múltkor említettem, hogy 10 napra nyaralni megyünk, így addig más gondozza az állományt. Persze azért értekezünk a családdal és ma mondják, hogy az elkülönítőből kiszöktek a kakasok és újra össze kellett fogdosni őket, igen ám, csak az is bekerült most, amelyiket én direkt kint hagytam. Egyszerű is lett volna a megkülönböztetés, mivel amelyik bent volt, annak el van vágva a szárnya. Persze ami újonnan került be, annak kitépték a szárnyát - nem vágták el. Szerintetek ettől lehet valami baja a kakasnak?

Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.05 0 0 41861

Az jó! Majd én is kipróbálom.

Bár, hátha ezeknél az újaknál még karikázni sem kell majd.

Előzmény: TazazTibi (41860)
TazazTibi Creative Commons License 2016.08.04 0 0 41860

Ahogy szoktatod őket úgy esznek :D én nem reszelgetem pl a cékla répát sem  hanem ásóval felkarikázom aztán jó napot, a tököt takarmány répát stb...mindent karikázva kapnak,és eltüntetik :D

Előzmény: Thorr1976 (41854)
Ladybee Creative Commons License 2016.08.04 0 0 41859

Egy odalett, de legalább meggyőződtem, hogy termékeny. :-) A gépi keltetéssel idén leálltam, most az önként jelentkezőknek adok esélyt.  Tegnap előjött a bambuszosból egy futókacsa, pár kicsivel.

Előzmény: Thorr1976 (41858)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 41858

Nem törik (együtt) a tojásokat?

Előzmény: Ladybee (41857)
Ladybee Creative Commons License 2016.08.04 0 0 41857

Három Wyandotte is megkotlott. Lenne külön  helyük egyébként, de jobban esik nekik egy kosárban.     

Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 41856

Az én Rhode Island Red csapatom Ladbee-től szármaik, és nagyon elégedett vagyok velük.

Az Ausztralorp-okkal nekem nem sikerült még olyan bizalmi kapcsolatot kialakítani, hogy az ölembe üljenek, sajnos. Igaz ehhez nem is töltök velük el elég időt valószínűleg, és szintén sajnos...

A  Plymouth Rock mind külsőben, mind tulajdonságokban, de még az ősökre visszavezetve is nagyon

hasonlít az Amrock-hoz, szinte unokatestvérei egymásnak. (Állítólag, mert Plymount-om még nem volt...)

Az új generáció (a Harco-származékok is) összességében is bátrabbak és csípősebbek, ha felmegyek hozzájuk körémgyűlnek, és  megcsípegetik a cipőm, lábam, kezem, a vödröt....

A kislányom fél is tőlük azóta.

A fiúk már nem, ők már el tudják őket hessegetni.

Mindenesetre erős vérmérsékletűek, ha felnőnek ők fogják uralni a tyúkudvart már most látom,

és bizony a mostani tyúkjaim a csípási rangsor végére esnek majd....persze biztosan majd nagy harcok árán...

Hát hiába, a tojó fajtáknak biztosan   másabb a hormonegyensúlyuk is, aminek biztosan a személyiségjegyeken is vannak nyomai.. Meg hát ez biztosan egyed, de még inkább fajtafüggő is.

Előzmény: kramoto (41855)
kramoto Creative Commons License 2016.08.04 0 0 41855

A Rhode Island nálam is elég agresszíven viselkedik a többiekkel.

Pl: a földről csipegtő csapat közepébe nekifutásból beugrik a többi hátára ha nincs hely közöttük, jobbra- balra csap a csőrével, így csinál helyet magának.

vagy kézből, marokból töténő etetésnél a mohósága miatt nem a búzaszemet veszi ki a kezemből, hanem a bőrömet fogja meg, és rángatva megpróbálja kitépni azt amire rácsípett.

Lehet alap mentalitás is, de lehet hogy csak az, hogy egy helyről vettük mindketten, és ezek ilyenek.

Egyébként nagyon kíváncsi, érdeklődő csibék.

Teljesen mások a Susexeim, azok is érdeklődők de nagyon nyugodtak, símogathatóak.

Az Ausztralorpok között van amelyiket nem lehet megsímogatni, de van amelyik egyből beül az ölembe ha legugolok.

A Plymouth Rock kiskakasok pedig visszafordulnak ha hozzájuk érek, és visszacsípés szerű mozdulatot tesznek, de nem érnek hozzám. Gondolom majd megharcolhatok velük ha kifeljettek lesznek.

egyébként 3 hónapos az állomány. Saját keltetés kivéve a Rhode Island, mert azokat 2 vagy 3 hetesen vettem.

Előzmény: Thorr1976 (41854)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.04 0 0 41854

A tegnapi etetésnél érdekes dolgot figyeltem meg:

A kicsi Rhode Island Red csibék püfölik és elkergetik az egy-két hónappal is idősebb és

jóval nagyobb Amrock-okat.

Ezek a békés Amrockok  meg inkább elszaladnak.

Lehet ezek a Rhode Island típus egy "terminátor" lesz?

A másik meglepetés, hogy a Harco-növendék tyúk előttem ette a lepergett, még félérett kemény almát.

Úgy, olyan erősen bele tudta vályni a csőrét, hogy pici darabokat hasított ki belőle, és azokat ette is.

Hát az eddigi tyúkjaim még az érett almát is csak akkor ették meg, ha összeszedtem, és lereszeltem.

Talán tehetnék egy próbát a csicsókábal is.

Ha nem kellene reszelni az számomra nagy előny, mert sok munkától tehermentesítene engem, és

könnyen ki tudnám szélesíteni a takarmánypalettájukat.

Jó és életképes csapanak tűnik az új csapat, majd hamarosan már meglátjuk felnőttként milyenek lesznek.

TazazTibi Creative Commons License 2016.08.03 0 0 41853

A hal belsőségeket én is a tyúkoknak adom, cincálják szanaszét :D Lényeg szép az állományod.A halak meg majd jönnek... :) kicsit majd ha hül a víz még intenzívebbek lesznek a halak,aztán megjönnek a nagyobbak is.

Előzmény: Thorr1976 (41852)
Thorr1976 Creative Commons License 2016.08.02 0 0 41852

Hal-üigyleg gyengén... szombaton megyek majd újta horgászni a tóra, meg talán még előtte csütörtökön

a Sajóra. Legutolsó horgászatomat elmosta a vihar...

Kis halakban jól állok, de igazi nagy halat még nem sikerült fognom...

Igaz még csak csak 1-2 hónapja kezdtem a horgászatot.

Mindenesetre a halpucolási maradékokat midenestül imádják a tyúkok, jó kis fehérje nekik.

A tyúkok is jól vannak, nőnek a jércék, az első keltetés már felnőtt tyúk méretű.

Most ár nagyo sokat esznek (21-22 felnőtt tyúk, és ugyanennyi növendék).

Így nemsokára a övendék kakasokat, mejd később az öreg tyúkokat szelektálni kell...

10 db tyúk tojása is elég lenne a családnak, egy kakassal, de 21-22 db-nál nekünk tényleg nem kell több.

úgyhogy ősszel indul a tyúkhúsleves-szezon....

Előzmény: TazazTibi (41851)
TazazTibi Creative Commons License 2016.08.01 0 0 41851

AZÓTA MÁR BIZTOS MEGSZÁRADT :D rajtad...

Na csak wittzelek ám...

Mert beállt a fórum mint a rozsdás anyacsavar...

Lényeg csirkék nőnek,a halak kapnak :D kell vennem egy külön fagyasztót,mert annyi a hal nem fér be már a fagyasztóba :)

Sanyi (Thorr) te hogy állsz(halügyileg) vagy ülsz a parton? :D

Előzmény: KP2014 (41850)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!