Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7168

Adminisztrativan kisvaros, de mint sok hasonlo nalunk us, ranezesre inkabb egy falu.

Buszallomas ott szerintem tutira nincs.

Egyszeruen az ut szelen kell leinteni az ott athalado buszokat. A soforod segithet megkerdezni, hol van erre esetleg megszokott hely.

Ha ez igy neked tul neheznek tunik es ragaszkodsz egy buszpalyaudvarhoz, akkor vissza kell menned Probolinggoba. Ott bennt allnak a buszok, ablakukban uticeljukat jelzo tablakkal.

Előzmény: roliuscaesar (7167)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7167

Oké, megpróbálkozom ezzel.

Lehet hülye kérdés, de Tongas az egy város?

A térképen nem találtam ,csak inkább mint környéket láttam.

A buszállomást meg egyáltalán nem. Csak a Bus Terminal Sukapura-t, de gondolom ez nem az..

Előzmény: W.L. (7166)
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7166

Nyilvan legkenyelmesebb lenne ugyanazzal a berelt kocsival menned vegig, de joval dragabb is. Tongason atmennek a Probolinggo-Malang buszok is, bar kevesbe surun mint a Surabayaba tartok (onnan PATAS busszal Malang csak kb masfel ora).

Tumpak Sewu Malangbol busszal is elerheto. Malang deli, Gadang buszpalyaudvaran Lumajangba tarto buszt keress, es kerd, hogy tegyenek ki a vizeseshez vezeto elagazasnal. Onnan gyalog megteheto tav. A busz egy iranyba kb 2 ora, es ha le akarsz turazni a vizeses aljahoz az is lesz 2-3 ora oda-viszza, tehat ramegy egy nap jo resze. Ha leturazol, kerdezz ra, fel tudsz-e menni a masik iranyba, a Malang feloli oldalara letras osvenyen, az ugy szuper lenne, tok mas kilatasokkal mindket iranybol. Szoval valszleg legjobb kenne 2 ejt toltened Malangban, de az sem drama, mert kellemes varos.

Ha nagyon sietsz tovabb, akkor jo kirai indulassal es a vizesest csak a felso kilatopontrol megnezve talan delutan meg tovabbnyomulhatsz Soloba, de szerintem Tumpak Sewu megerhet 1 napot.

Majd ird meg, hogy sikerult es hogy tetszett!

Előzmény: roliuscaesar (7165)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.24 0 1 7165

Kihagyhatom az Ijen-t.

A Bromo túra után egyből keressek valakit , hogy vigyen a vízeséshez, majd Malangba? Onnan meg meg lehet szervezni a Tumpak Sewu-t.

Előzmény: W.L. (7164)
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7164

Nem szivesen talalgatok mert ez jarmu es alku kerdese, de motorral talan 200ezer, kocsival kb a duplaja.

Ne felejtsd el, hogy varnia kell rad a vizeses parkolojaban kb 2 orat, aztan Tongasbol uresen visszamennie, szoval kb ramegy a napja.

 

Mas: Ijent biztos muszaj latnod? Csak mert tobbi uticeloddal ellenkezo iranyba van kb 8 oranyi utra, meg annyi vissza is, es szerintem a vulkan kategoriaban Bromo sokkal kulonlegesebb. Persze ez a te dontesed.

Ha megsem muszaj, de valami kene helyette, akkor megallhatnal Malangban es onnan felkereshetned a Tumpak Sewu vizesest, ami ugye gyonyoru (es tok mas mint Madakaripura). Malangbol Solo Surabayan at busszal csak 4-5 ora ut - vonattal hosszabb.

 

Előzmény: roliuscaesar (7163)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7163

Igen. 

CL-Madakirapura-Probolinggo -ra gondoltam.

Nekem Tongas is jó. Köszi a tippet! Probolinggot elfelejtem amilyen gyorsan csak lehet. Bár legalább van mit mesélni... :-)

Ennek a CL-Madakirapura-Tongas útnak mi lenne a normális ára?

A cuccaimat meg hagyjam az autóban és megvárnak?

Előzmény: W.L. (7161)
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7162

Ja, es a Banyuwangi-Solo ut.

Ha vonattal akarsz menni  jo elore nezd meg a menetrendet. Nem ugy van, hogy csak odamegyek a palyaudvarra es felpattanok a kovetkezore, nincs sok.

Buszbol sokkal tobb van, de ne is keress kozvetlen buszt Soloba. Surabayai buszra ulj, es az ottani buszpslyaudvarrol mar siman lesz busz Soloba. Utobbibol mindenkepp PATAS (expressz) buszt valassz, mert azok az autopalyan kb 3 ora alatt is Soloban lehetnek.

W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7161

Ugy erted, le Probolinggoba?

Mert CL-be minek jonnel vissza.

Az is jo, ha csak Tongasba visznek le, az kozelebb van Madakaripurahoz mint Probolinggo, es ott szerintem nyigisabban varhatnal buszra mint az agressziv felhajtoirol hires probolinggoi buszpalyaudvaron.

Előzmény: roliuscaesar (7159)
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7160

350.000 dzsipert belepovel.hihetetlenul jo ar - maga a dzsip tobb szokott lenni, es arra meg rajon a belepo. Meg ugy is jo, ha tobbekkel megosztva fejenkent ennyi.

Amugy en nem szoktam dzsipezni, a gyalogtura szerintem kulon attrakcio.

 

Banyuwangiban kb barmelyik szallas leszervezi neked a hajnali Ijen turat, az a varos egyik fo vonzereje. 

Nem kell tovabhmenni semmifele faluba, plane mert utana ugyis a varosbol utazhatsz tovabb.

Ha Probolinggobol busszal mesz Banyuwangiba, akkor arra ugyelj, hogy az eszaki uton, Situbondon at meno buszra szalkj, ne Jemberen at menokre, mert ugy sokkal hosszabb az ut. A vonat naponta csak parszor jar, a busz az egyszerubb megoldas, mert szerintem az megy kb felorankent.

 

Madakaripurat probald mindenkepp megnezni!

Előzmény: roliuscaesar (7158)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7159

Igen, ezek gyönyörűek. 

A szálláson megkérdezem, hogy a Madakaripura-ra elvinnének-e, utána meg le CL-be.

 

Előzmény: W.L. (7156)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7158

Igen. :-)

 

Surabayaba jöttem, ezért lett Bromo az első úticél.

 

Közben jött egy friend, aki másik három turistával volt, így felvettek.

Végül 75000 lett a CL-ba az út.

Pedig már majdnem feladtam. Gondoltam kimegyek a vasútra és irány Ijen :)

Közben két másik taxis is elutasított, mindketten említették, hogy red zone meg az ojekek miatt nem vihetnek Bromora, ellenben, ha bemegyek a városba pl a KFC-hez, onnan felvihetnek. Ez hasznos infó lehet az itt jelenlévőknek. Szóval a Gojek kb fél árat mondott az útra a Grabbel szemben. A robogóval felvisznek dolog nem tudom mennyire járható, de ha működik, akkor érdemes lehet azzal is felmenni.

 

A friend intézett jeep-et is, ez 350000 belépővel. Nem tudom, hogy ez jó vagy nem jó ár, de egyedül vagyok és így tudtam csoporthoz csatlakozni. Nem akartam két szék közül a padlóra esni úgy, hogy véletlenül privát Jeep kelljen vagy 4 extra óra túra...

 

Utánanézek a Solos túrának hogy hogyan működik.

 

Viszont Ijennel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy Banyuwangiba megy a busz/vonat. Bármelyik szállás megszervezi a túrát hasonló áron? Vagy érdemes lenne Banyuwangiból busszal tovább menni egy hegyi faluba (busszal/taxival) és onnan kérni a szervezett túrát?

Olvastam egy régi kommentedet, hogy te ott szálltál meg, csak nem ugrik be a hely neve.

 

 

Előzmény: W.L. (7155)
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7157
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7156

Ja, es vizesesek: A Javan levokhoz kepest a Balin levokl abdaba sem rughatnak. Es a 2 legszebb egyike, a Madakaripura, ott van pont a "kozeledben" (indonez mercevel). De a legeslegszebb Tumpak Sewu sincs tul messze, bar az odajutas CL-bol kisse maceras lenne.

Guglizz roluk fotokat!

Előzmény: roliuscaesar (7154)
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7155

Ja, hogy te mar itt is vagy? Es Bromoval kezdtel? Akkor gondolom Surabayaba repultel.

Ha vagy-vagy alapon kell valasztani, en inkabb a Solo-Yogya kombinaciora szavazok mint Balira, ha csak nincs turistahianyod meg Thaifold utan is. ;-) Mind a templomok, mind a tajak grandiozusabbak. 

A Solotol keletre levo Ceto templomhoz vezeto ut elkepeszto hegyi tajon visz at, es a Sukuh-Tawangmangwu seta is nagyon festoi.

Előzmény: roliuscaesar (7154)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7154

Sajnos csak egy hetem van. Szívesen maradnék, de haza kell mennem.

 

Közben megérkeztem CL-ba. Fura módon nem jöttek a scammerek. De itt már a zöld autósokkal is gond van. Másfél órája egyedül várakoztam, Mondom hívok egy Gojek-et. Felajánlotta, hogy felvisz 150000ért motorral. Mondom az a Graben 100000. Akkor legyen 120000. Mondom nem. Inkább megrendeltem  a 164000-es Gojek-et, ami elég baráti is volt, de mielőtt megjött , már beszélt a public buszt vezető helyi kis sofőr barátjával, hogy nem visz el. Össze vissza hazudoztak, hogy miért nem. 

Mondom jó, akkor vigyél fel 100000ért. Azt mondja ő végig 150000et mondott :D

Kész maffia lehet itt, hogy ki visz fel valakit Bromora.

Most egy másik taxis is azt mondja, hogy nem vehet fel, mert "red zone"-ban vagyok.

 

Nehéz eldönteni, hogy melyik ujjamba harapjak. Tetszenek a Templék Yogya mellett és Solo is ígéretesnek hangzik az írásaid alapján.

Balin meg ott van a szép természet, vízesések.

 

Meglátom mennyire leszek fáradt az Ijen után, ha ki leszek, akkor Balin töltöm a maradék időt. 

 

Előzmény: W.L. (7153)
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7153

Annyit meg hozzatennek, hogy szerintem elso utra Java tokeletes valasztas. Ha elmesz Ijenig, akkor mar nagyon kozel van Bali is, erdemes lenne oda is atugrani par napra, de akkor mindenkepp hosszabbitsd meg az Indoneziara szant idot. Ez egy nagyon nagy orszag, tobb szigetet bejarni idoigenyes vallalkozas.

Előzmény: roliuscaesar (7151)
W.L. Creative Commons License 2023.03.24 0 0 7152

Nem esik minden nap, es amikor igen, akkor is csak 1-2 orat delutan vagy ejjel.

Nyugodtan johetsz.

Az emlitett helyekre 1 het eppen eleg lehet, bar Ijent kihagyva kenyelmesebb lenne.

Előzmény: roliuscaesar (7151)
roliuscaesar Creative Commons License 2023.03.23 0 0 7151

Sziasztok!

A barátaimmal nyaraltam Thaiföldön és hirtelen jött ötlet alapján kitaláltam, hogy Indonéziában is eltöltök egy hetet.

Terveimben Bromo, Ijen, Yogyakarta és Solo szerepelt, de kicsit elkezdtem aggódni, hogy esetleg rossz az idő, láttam esik minden nap 

Próbáljam meg a Jávai körutazást, vagy menjek más helyre?

W.L. Creative Commons License 2023.03.18 0 0 7150

Tambora
https://maps.app.goo.gl/Kr2YZyB2YADKUtbE6

 

Elvileg "turistafalu" cimet is kapott, ami olyasmit jelent, hogy turistaattrakcionak szamit (bar sok ilyen faluba turista, plane kulfoldi, kb sosem latogat el):

 

https://jadesta.com/desa/27672

Előzmény: jxw 340 (7149)
jxw 340 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 7149

ja,Tambora

jxw 340 Creative Commons License 2023.03.17 0 0 7148

sziasztok.Van olyan település Indonézia fele hogy Tambola?

sokat nézem az atlaszt,és megtetszett a neve.Az vulkán neve is egyben.

W.L. Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7147

Helyesbites: az erkezeskor felvett vizum $35.

Előzmény: W.L. (7146)
W.L. Creative Commons License 2023.03.12 0 0 7146

Nemreg tudtam meg, hogy a 60 napos  turistavizumot immar ujra fel lehet venni elore otthon a kovetsegen.

Viszont jo draga lett ($140) es rengeteg papir kell hozza: repjegyek, szallasfoglalas, oltasi igazolas, biztositas, bankszamla kivonat - akinek ez nem vette el a kedvet, erdeklidjon a kovetsegen.

 

Szerintem a sok macera miatt immar jobban megeri ugynokon at intezni a neten. Nem annyival dragabb amennyivel egyszerubb.

 

Termeszetesen mindezzel csak a 60 napnal tovabb maradni szandekozoknak kell veszodniuk.

 

30 napos vizum siman felveheto erkezeskor mindossze 500.000 Rp/$30 aron, es az 1x30 nappal meghosszabbithato, tehat max 60 napos tartozkodasta tokeletes.

 

 

Durian Mochi Creative Commons License 2023.03.10 0 0 7145

Jó program lehetett. Milyen volt az idő, melyik hónapban voltatok?

Előzmény: tbrunner (7126)
W.L. Creative Commons License 2023.02.08 -2 3 7144

A hetvegen Indoneziaban a kinai kozosseg egy fontos eves esemenyet a Cap Go Meh-t  unnepeltek. En ezt a Jakartatol delre levo, botanikus kertjerol hires Bogorban neztem meg, ahol a kinai unnepet egy a kiai sarkany-es oroszlantancok valamint ritualek mellett egesz Java kulturajat, tancait es zenejet felvonultato utaci paradeval is feldobtak.

Nehany kep errol:

 

   

   

   

 

 

 

 

 

 

W.L. Creative Commons License 2023.01.25 0 0 7143

A profildodban levo emailcimre.

Ha az nem mukodik, irj az enyemre arrol amit most hasznalsz.

Előzmény: szilijuci (7142)
szilijuci Creative Commons License 2023.01.24 -3 0 7142

Öö, hova küldted az elérhetőséget? 

W.L. Creative Commons License 2023.01.21 0 1 7141

Kuldtem az elerhetoseget, a tovabbi kerdeseket neki tedd fel!

Valahogy biztos megoldhato lesz a dolog, Balin azert eleg olajozottan mukodik a turistak kiszolgalasa.

 

Es mivel ez a "Balin tul" topik, itt megjegyzem, hogy az orszag mas reszeiben nagyon szeles skalan mozog a hozzaallas: 

Van ahol egy nap alatt megcsinalnak egy hosszabbitast, mashol inkabb teljesen elhajtanak ilyen-olyan uruggyel, nem akarnak vele foglalkozni.

Azert az erkezeskor felvett 30 napos vizum meghosszabbitasa tobbnyire egyszerubb a mas tipusuakenal.

Előzmény: szilijuci (7140)
szilijuci Creative Commons License 2023.01.21 -2 0 7140

Igen azt megköszönném. feb 24 én pénteken elrepülünk Labuan Bajo ra. És most az a kérdés hogy előtte hány nappal kéne leadni az ügynökségnek. annyira nem szeretnèk ””””emiatt dekkolni Balin”””

W.L. Creative Commons License 2023.01.19 -3 1 7139

Hat igy gyakorlatilag csak Balin intezhetitek, es mivel aligha akartok a hivatalba ingazni, jobb ugynokon at. Az elkeszules utan az utlevelet futarszolgalattal elkuldi nektek. Ha kell  kontakt, adhatok. 

 

Előzmény: szilijuci (7138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!