Keresés

Részletes keresés

Edelweis Creative Commons License 2012.05.25 0 0 17389

Pedig jó lenne ha gyakrabban jönnétek, mert nagyon szeretem nézegetni a munkáitokat. Szpidi, ezek a mostaniak nagyon különlegesre sikeredtek. :)

Előzmény: Szpidi99 (17388)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.05.25 0 0 17388

Be kell valljam én se nagyon mert a legszebb munkáimra se szóltak egy szót se, de még rosszat se, akkor meg minek?

 

Előzmény: zmoni (17387)
zmoni Creative Commons License 2012.05.21 0 0 17387

A FB-ra település nem tett jót ennek a fórumnak, már az sem jön, aki azelőtt itt volt rendszeresen... :-(

Előzmény: Szpidi99 (17386)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.05.20 0 0 17386

Kösz. Továbbra is kedvencem a drót tekergetés, csak nem nagyon van reakció, azért jövök ritkán.

Előzmény: 4Hópihe (17385)
4Hópihe Creative Commons License 2012.05.19 0 0 17385

látom te szorgalmasan tekergetsz.. nem tudom melyiket választanám mindkettö nagyon bejön...

Előzmény: Szpidi99 (17384)
Szpidi99 Creative Commons License 2012.05.16 0 0 17384

Antikolt vörösréz  larimárral.

Meg kulcs

Pisces72 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 17383

Szia!

Nincs kivétel, csak olyan ember, aki ezzel a jogszabállyal nem törődik. Ismerünk ilyet jópárat mi is. :(

Előzmény: csengettyű1 (17382)
csengettyű1 Creative Commons License 2012.04.20 0 0 17382

Köszönöm válaszodat. Tudom, hogy jogszabályi kötöttségek vannak, ugyanakkor ismerek olyan weboldalt, ahol az illető kizárólag ezüsttel készített ékszereket árul, és nem egyértelmű, hogy van-e fémjele, illetve névjelzése, illetve a bemutatkozása alapján nem egyértlemű, hogy ötvös.  Ennek alapján azt gondoltam, van bizonyos kivétel a névjelzés alól, de meg fogom nézni a jogszabályt is.

Privátban elküldöm a weboldal linkjét, ha akarod, hogy ismered-e a munkákat, nem akarom ide nyilvánosan belinkelni, hiszen kezdőként csak barangolok a neten fellelhető alkotók között, semmiképpen nem akarok mindenféle ok és előzetes tudás, ismeretség nélkül idecitálni valakit példának. Csak tájékozódni akarok, és őt jó példának találtam a kérdésemhez.

 

üdv.

Szpidi99 Creative Commons License 2012.04.18 0 0 17381

U.úgy, de csak magán célra használhatod. Csak ötvös használhatja fémjelzésel, saját jelével is ellátva.

 

Előzmény: csengettyű1 (17380)
csengettyű1 Creative Commons License 2012.04.15 0 0 17380

Sziasztok!

 

Nemrég kezdtem drótékszerek készítésébe, és eddig csak ezüstözött drótot alkalmaztam. Idővel szeretném kipróbálni pl. a 925-ös sterling ezüstöt ékszerkészítésre, és szeretném megkérdezni, hogy ugyanúgy tudom-e használni, mint a sima ezüstözött ékszerdrótot wire wrapping technikával, vagy szükséges-e esetleg valamilyen speciális eljárás a használata során?

 

előre is köszönöm a segítséget!

 

ildi71 Creative Commons License 2012.04.13 0 0 17379

2012. április 14-én (holnap) kézműves vásár lesz Székesfehérváron.

Jön valaki a drótosok közül?

Szpidi99 Creative Commons License 2012.04.06 0 0 17378

Ha a topikba visszaolvasol vagy a főcímben látott gyüjtőhelyre mész sok infót találsz. A drót vastagsága ttól is függ mit akarsz tekrni meg a drót keménységétől is 0,8 vagy 1-es.

Előzmény: agica777 (17377)
agica777 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 17377

Köszönöm szépen!Esetleg videot is tudnál???És még az lenne a kérdésem,ha gyűrűt szeretnék ilyen technikával csinálni,akkor milyen méretű drótot válasszak és a tekeréshez mekkora legyen??Lágy vagy kemény drótot használjak az alap szálhoz??

 

Előzmény: Törölt nick (17376)
Törölt nick Creative Commons License 2012.04.05 0 0 17376
Előzmény: agica777 (17375)
agica777 Creative Commons License 2012.04.05 0 0 17375

Sziasztok!Kezdő drótozó vok.Szeretném ha valaki segítene nekem!Két drótot szeretnék körbetekeréssel összeilleszteni,de sajna nem találok semmi videot hozzá.Valaki esetleg???

 

Annaékszer Creative Commons License 2012.04.04 0 0 17374

Elindult a Drótékszeresek Játékának a 7. fordulója! Itt olvashatjátok a részleteket:

Drótékszeresek Játéka 7 - Wire Wrapping Challenege 7

Kedves Alkotó kedvű Társam!

Íme, útjára indul a 7. fordulója a játékunknak!

A legelső játékot Vera Násfa írta ki 2011 elején magyaros témában, aminek eredményeképp nagyon sok szép alkotás született, amiket ITT (http://veranasfa.blogspot.com/2011/02/drotekszeresek-jateka-1.html) tekinthetsz meg. Azóta 2-3 havonta tartjuk a fordulókat. A játék háziasszonya kitalálja a témát, kiteszi a weboldalára a felhívást, mettől meddig tart a játék, ami általában 2 hét.
Eddig magyar ékszerkészítők alkottak, viszont ezen túl szeretnénk ezt a játékot nemzetközivé tenni, így ha van
kedved, tarts velünk!

A téma: „Ébredő természet” – de hogy ne legyen azért mégse olyan egyszerű ezért úgy döntöttem, hogy stílus irányzatot is adok hozzá: barokk!


Hogy mire is gondolok? Levelek, lepkék, virágok, bármi, ami megfog benneteket ebben a csodásan virágzó
természetben! A barokk stílussal kapcsolatban pedig végezz egy kutatást! Érdemes lesz! Kérlek, hogy ne
másolj, alkoss valami rád jellemző, de egyben új drótékszert!

Az elkészült alkotásodról a fotókat egy rövid leírással egyetemben és a blog, vagy facebook oldalad linkjével
magyar idő szerint április 15-én (vasárnap) reggel 9-től, április 16 (hétfő) reggel 9-ig várom erre az e-mail címre: annaperenyine@gmail.com

Az ékszereket, a leírásokat és a linkeket reményeim szerint április 17-én nyilvánossá teszem itt a blogomban.
Kérlek, a felhívást oszd meg az oldalaidon, hogy minél többen legyünk, és minél több csodás alkotásban
gyönyörködhessünk. Nagyon fontos, hogy addig tartsd titokban az ékedet, míg 17-én a bejegyzésem az
oldalamon meg nem jelenik!
Ne felejtsd el, ez egy játék, egyfajta együtt gondolkodás a világ különböző részein, nem lesz eredményhirdetés és az ékszered a tied marad! A legfontosabb az inspiráció, a fejlődés, hogy esetleg olyan témában és stílusban alkossál, amire korábban nem gondoltál.


Egy kis támogatás a részemről:
2012. április 1-től április 14 -ig  10 %-os kedvezménnyel segítem az anyagbeszerzést ( részvételtől függetlenül is beváltható!). Ezt a http://store24.hu/annaekszer/termekek/ekszerkeszitesi_alapanyagok#body oldalon válthattok be.
Nincs más dolgotok, mint a megjegyzés rovatba beírni:
DRÓTÉKSZER7


A következő forduló háziasszonya jelentkezését is várom itt, hozzászólás formájában!


Wire Wrapping Challenge 7

Hello everyone on the creative side of the planet!
I am happy to announce the start of the 7th round of our game.

The whole idea was founded by Hungarian Vera Násfa in the beginning of 2011. She hosted the 1st round and choose “Hungarian Folk Art” as a theme. The idea inspired many artists, you may take a look at the fantastic results here: (http://veranasfa.blogspot.com/2011/02/drotekszeresek-jateka-1.html)
Ever since then we organize a new challenge every 2-3 months. The host defines the theme and posts all the
details about it on his/her website. The attendants usually have 2 weeks to complete the assignment.
Until now only Hungarian jewelry artists featured their work in this game but we would like to make it
international in the future. Now you can join us if you want whatever your nationality might be!

The theme of round 7 is “Awakening Nature in Baroque Style”


Whatever inspires you in nature, butterflies, leaves, flowers, express it in Baroque – doing some research about this style might give you even more vision on the subject to create something absolutely unique that cannot be seen anywhere else!
When you are ready with your art wire wrapped piece please take a photo of it and along with a short
description and the link of your blog/facebook page send it to this e-mail address: annaperenyine@gmail.com

I will accept the photos between 15 April 2012 9.00 AM and 16 April 9.00 AM UTC+1 hour

Your featured piece and everybody else's will be published on my blog on the 17th of April.

Please mention the challenge on your own blog/page also, to give a chance for more artists to participate – but please do not publish your own piece that features in this game until you see my note about it on the 17th.

This is a game, not a competition, there is no prize and you may keep your piece - it only helps you and
everybody to get inspired by each other and who knows, you might grow on this new style :-).

If you would like to host the next round, please leave a comment here. Tovább »

forrás: Blogspot.com

Mindenkit sok szeretettel várok!

A webshoppomban (http://store24.hu/annaekszer/termekek/ekszerkeszitesi_alapanyagok#body) pedig 10 % kedvezménnyel vásárolhattok lágy drótokat, ásványokat...stb. Ennek a részleteit is a fenti blogbejegyzésben találjátok. Nem feltétel hozzá a játékban való részvétel! :)

 

Szpidi99 Creative Commons License 2012.03.28 0 0 17373

Az ónnal  való forraztáshoz meg forrasztó paszta kell v más folyasztószer.

Előzmény: sosperec (17371)
csillagkor Creative Commons License 2012.03.27 0 0 17372

Végülis, forrasztom a vörösrezet is az ezüstforrasszal, csak meglehetősen elüt a végén, eléggé meglátszik. Az a baj még, hogy nagyon kilágyul a vörösréz a forrasztáskor, és jól fel kell kalapálni,hogy újra tartása legyen.

Próbáltam utána rezeztetni a vörösrezet, de eddig nem jártam sikerrel, túl kicsi volt a mennyiség; létező eljárás pedig, csak meg kell találni.  Learanyoztattam végül, vörösarannyal, úgy viszont nagyon szép lett.

 

Vagy antikolod utána, az fogja az ezüstforraszt is. 

 

Én nem ismerek más lehetőséget ezeken kívül, ami nem zárja ki,hogy ne is létezzen más megoldás.

Előzmény: sosperec (17371)
sosperec Creative Commons License 2012.03.26 0 0 17371

Az ezüstforraszt olvastam, de azt is írták, hogy a sárgaréznél és az ezüstnél jó, de az ezüstözött réznél és a vörösréznél már nem. Merthogy az ezüstözöttről leolvasztja az ezüstöt, a vörösréztől meg nagyon elüt. Szeretném a rész szép színét megtartani, ezért kérdeztem, hogy azt mivel? Vagy nincs más mód csak az ezüstforrasz és a galvanizálás?

Előzmény: csillagkor (17370)
csillagkor Creative Commons License 2012.03.26 0 0 17370

Szia!

Nem is cinnel szoktunk forrasztani...hanem keményforrasztással, ezüstforrasszal. Olvass vissza, a topic elején kb 2009 nyarán-őszén részletesen kitárgyaltuk, volt bent fotó is a pisztolyról, és részletes lista az anyagokról.

Ha ónnal forrasztasz, ahhoz is kell folyasztószer, és a felületet ott is le kell tisztítani a zsírtól-portól forrasztás előtt.

 

Cinnel a forrasztás sosem lesz olyan tartós, mint a keményforrasztással, és jobban is látszódik többnyire. Ha meg utána ezüstözteted, egyrészt a galván  nagyon fog "örülni" , mert tönkreteszi a fürdőt az ón, másrészt mert az ón bediffundál az ezüstbe és amalgámot képez vele, ami rontja az ezüst tulajdonságait

Előzmény: sosperec (17367)
4Hópihe Creative Commons License 2012.03.26 0 0 17369

szemnek kellemetesek)

Előzmény: Szpidi99 (17364)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.25 0 0 17368

Milyen ón?

A vastag bádogos Ón?

Vagy vékony gyantás forrasztóón?

De adok neked olyan folyósító anyagot is ami mindent megforraszt ha kell :-)

Előzmény: sosperec (17367)
sosperec Creative Commons License 2012.03.25 0 0 17367

Páka meg ón az van itthon, de nem fogja össze a rezet sehogysem. :P Lecsöpög róla. Akkor mi lehet a probléma?

Előzmény: Törölt nick (17366)
Törölt nick Creative Commons License 2012.03.25 0 0 17366

Forrassztópáka és forrasztóón.

http://epitkezes-otthon.vatera.hu/barkacs_szerszam_gep/rogzitestechnika/fahrenheit_3_pozicios_forrasztopaka_30w_1ev_garanc_1568326835.html

 

Ónt meg kapsz tőlem, egy pár méter 0,8-ast, felcímzett válaszborítékért.

Előzmény: sosperec (17365)
sosperec Creative Commons License 2012.03.25 0 0 17365

SZiasztok!

 

Nem rég kezdtem drótozni, és nagyon tettszik. Sokat olvasgattam a témában, már elkészült pár fülbevaló, nyaklánc és karkötő. Viszont nem nagyon találtam, hogy hogyan kell a sima vörösréz drótot forrasztani. Valaki tudna nekem ebben segíteni?

 

Feltöltök egy-két képet a munkáimról. Nyugodtan kritizáljátok, hisz abból tanulok. :)

 

http://indafoto.hu/sosperec/drotos_dolgok

 

Köszönök előre is minden segítséget :)

 

Rita

Szpidi99 Creative Commons License 2012.03.20 0 0 17364

Megmutatom kedvenc kövemet, hátha mást is érdekel még a topik. Csak már elszoktam hogy kicsinyiteni kell  hozzá aképet.

Meg egy szövött szivet is mutatok ha már itt vagyok:

Nem szeretem a túl díszeseket. Ez még elmegy.

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 17363

Egy vagon füli

 

http://picasaweb.google.com/108870879324337909681/Fulik02

 

itt

 

 

:)

 

Törölt nick Creative Commons License 2012.03.01 0 0 17362

Kicsit bedöglött ez a topik.

 

Egy kis új régiség (régebben is csináltam chainmaille-es cuccosokat, de valahogy a feledés homályába vesztek, de most újra nekiláttam).

 

:)

 

 

0,6-os hematit gyöngyök vannak a közepén :)

Törölt nick Creative Commons License 2012.02.08 0 0 17361

Mond mit hozzak neked nagyker áron? :-)

Előzmény: IceCat_ (17360)
IceCat_ Creative Commons License 2012.01.27 0 0 17360

Én inkább lelegelném a készletet :))

Előzmény: Rézvirág2 (17359)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!